PDA

Покажи пълната версия : МАРКЕР ЗА ПАНАМА



NIA
05.02.2008, 17:15
Предполагам,че ще представлява интерес за вас.
На снимката панамата е разчертана с маркер,който се изпарява,изчезва без да се налага да се пере.Търсих в книжарница "Слънчоглед" водоразтворим маркер,но нямаха и ми предложиха този.Казаха ми,че изчезвал за 2 до 4 дни. Но аз като Тома неверни,вярна на българската си природа "Око да види и ръка да пипне" го подложих на собствен тест - на 8-я ден нямаше никаква следа върху панамата,където бях отбелязала.Единственото неудобство,ако може така да се каже, е,че за по-дълъг срок трябва да разчертаваме допълнително.
На снимката мисля,че се вижда добре надписа ,но за всеки случай- върху маркера пише:

JAVANA- Sublimatstift

mladenka
05.02.2008, 17:30
Или трябва много бързо да се бродира :D А каква е цената ?
Интересно, ако отгоре е бродирано дали ще се изпари, или ще остане отдолу да прозира ? Някой виждал ли го е в София и къде?

noar
05.02.2008, 17:40
Оооо, ама това е направо маркер трепач!Ще потърся в Пловдив дали се продава?

Дида
05.02.2008, 18:16
NIA , благодаря ти за отговора. Ще чакам да съобщиш и цената. Още утре отивам на книжарницата. Дано в Силистра да са го виждали. Че нали сме на .... на географията!!!:D :D :D

rostso
05.02.2008, 18:28
Къде се намира книжарница "Слънчоглед"?

NIA
05.02.2008, 18:42
Извинете ме за пропуска! Цената беше около 5-6 лв.,мисля,че 5.80, ама нали не ги плащах аз :D не съм абсолютно сигурна.

Във Варна едната от книжарниците "Слънчоглед" се намира близо до бившите хали "Шипка", ул."Шипка" на един ъгъл вляво от подлеза.

jumper
05.02.2008, 21:02
тук продават такива при шивашките принадлежности. има и препарат против разбридане на панама :idea:

julliqna
06.02.2008, 12:54
Е , препарата против разбридане ме грабна.Какво точно се прави с него , за края на панамата ли става въпрос?

jumper
06.02.2008, 22:20
точно така. той е като лак, с четка се нанася по краищата само

vania.kaimska
06.02.2008, 23:19
Как се казва този препарат.и сега ме подсети,няма ли да върши работа и лак за нокти-безветен

jumper
07.02.2008, 00:04
http://www.prym-consumer.cips.de/prym/proc/docs/produktdb_de.html?article=968020?nav=0H09000XD
това е чудото.

inqn_f
07.02.2008, 10:23
:clap: браво много ще ни помогне това маркерче

sLaV
09.02.2008, 12:09
Ния, благодаря за ценната информация, ще е удобно особенно за бяла панама. Ще се поинтересувам! :idea:

Denica
09.02.2008, 15:15
Оооо, ама това е направо маркер трепач!Ще потърся в Пловдив дали се продава?

Продават го в Мистър Гоблен - май беше 4,80 - син, лилав, червен ........

Само внимавайте, защото ако се повтори едно и също място няколко пъти, се пере трудно!!!!!!

NIA
09.02.2008, 16:14
Продават го в Мистър Гоблен - май беше 4,80 - син, лилав, червен ........

Само внимавайте, защото ако се повтори едно и също място няколко пъти, се пере трудно!!!!!!

Деница, при мен изчезна много преди да се наложи да пера гоблена.

Denica
09.02.2008, 16:25
Деница, при мен изчезна много преди да се наложи да пера гоблена.

Само веднъж ми се е случвало до сега да повторя 4-5 пъти едно и също място и да се изпере много трудно, затова просто предупреждавам! Иначе са страшно удобни, особено за хора като мен, които обичат да си разчертават всичко, или за по-сложни схеми!

mariq_m3
18.02.2008, 13:29
Denica, къде е Мистър Гоблен в Пловдив?

Denica
18.02.2008, 14:28
Denica, къде е Мистър Гоблен в Пловдив?

Намира се на спирката на Понеделник пазар! Има огромни табели - до едните стълби на подлеза е входа - от страната на Пазара.

mariq_m3
18.02.2008, 16:37
Благодаря ти. Този магазин го знаех, но незнаех, че се казва така. Влизала съм вътре, но честно казано не съм се сещала да питам за този маркер. Мерси още веднъж

mladenka
20.02.2008, 22:20
Вижте какъв водоразтворим маркер си купих -пробвах го- изчезна като се намокри със студена вода. Светло-син е, струва 2.50лв. София, ул.Пиротска, магазина за конци и гоблени срещу колоните , в отсечката между ул.Хр.Ботев и ул. Ст.Стамболов. Не зная какво производство е, няма опаковка . На него пише: DENEMEDEN KULLANMAYINIZ OSAKA

nestinarka
16.03.2008, 16:52
Вчера си купих Aqua Tricmarker -син от мистър Гоблен в Пловдив за 3.90 лв. Драснах на гърба на един гоблен , който ще свърша всеки момент и ще пробвам дали излиза.

unzile
30.06.2008, 18:40
Mladenka, "denemeden kullanmayiniz" oznacava "ne izpolzvayte bez da ste go probvali", a osaka sigurno e ime na nqkoq firma.
znaci e golqmo udobstvo tova markerce..Sledite izcezvat kogato se pere dovirseniqt goblen, taka li da go razbiram?

mladenka
30.06.2008, 23:23
Разбира се, пробвах го , като се намокри дори със студена вода и изчезва . Аз всъщност използвам в момента същия маркер, но на DMC , докато свърши. Той струваше 5-6лв. Много са удобни тези маркери за неразграфена панама.Откакто ги имам шиенето е много по-удобно и бързо. Преди се измъчвах с относителното броене. :idea:

unzile
30.06.2008, 23:59
Tova e mnogo hubavo. Radvem se, ce vinagi kogato ceta foruma, naucavam vse po nesticko polezno ot vsicki vi. Blagodarq!

kaliopso
03.07.2008, 20:10
:heart::heart::heart:Страшно полезна информация момичета.Благодаря ви че я споделихте с нас.

Valja
04.07.2008, 09:09
В Стара Загора в един магазин за гоблени имаше 2 вида такива маркери - този, за който каза Ниа, който изчезва и друг, който изчезва от вода - при изпиране на гоблена. Този втория вид ми се струва по-подходящ за големи гоблени, които се шият дълго време и мисля да си купя такъв. Цената и на двата маркера беше 6 лв.

mimka
04.07.2008, 10:25
А къде се намира този магазин?

NIA
04.07.2008, 10:29
В Стара Загора в един магазин за гоблени имаше 2 вида такива маркери - този, за който каза Ниа, който изчезва и друг, който изчезва от вода - при изпиране на гоблена. Този втория вид ми се струва по-подходящ за големи гоблени, които се шият дълго време и мисля да си купя такъв. Цената и на двата маркера беше 6 лв.

Разбира се,за предпочитане е маркера,който се изпира с вода. Лично аз бих го предпочела него,ако мога да го намеря.
Забелязах,че моя маркер на различните панами срока му на изчезване е различен - на някои изчезва дори за 2 седмици,но на панамата ми с ламе изчезва за 2-3 часа.

Val4e
03.04.2009, 13:36
Дали някой знае да се продават такива маркери за разграфяване някъде в Търново, понеже утре ще ходя до там, а в нашият град няма. Много искам да си намеря такъв маркер.:(

sissak
03.04.2009, 13:54
Val4e,в Търновските магазини за гоблени със сигурност няма такъв маркер.Ако в някоя книжарница намериш нещо.......
По главната,малко след като подминеш кръстовището на "кино Искра" (вече не е кино),има една,заредена с художнически материали.Аз обаче там не съм питала.

Val4e
04.04.2009, 19:36
Ето какъв маркер си купих днес от Търново. Купих го от магазина за гоблени в търговския център на кооперативния пазар. Струва 6, 20. Той е от тези, където се изпират, пробвах със студена вода, много е лесно, даже не съм търкала, само като се намокри и изчезна.

ata
04.04.2009, 20:28
А аз днес си купих комплект - 2 маркерчета едното е бяло/за черна панама/,също се изпират,даже си имат на капачката четчица,но нещо ме смущава...Момичета защо си представях,:?:че като говорим за маркер и трябва да е като обикновенните маркери /напоен с някакво мастило/,а моите са си като молив с „графит”.Вярно,че и тези ми вършат работа,просто питам от любопитство.:D.Ето, да ви ги покажа http://s43.radikal.ru/i101/0904/87/5f627173086dt.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i101/0904/87/5f627173086d.jpg.html)

Дида
04.04.2009, 20:56
ata , а четчицата за какво е? С нея ли махаш моливчето?

ata
04.04.2009, 21:11
ata , а четчицата за какво е? С нея ли махаш моливчето?

Дидка ,пробвах и изчезва от водата,дори не го прах,а минах отгоре с мокра гъбичка.А пробвах на сухо с четчицата,с нея поизбледнява,но не изчезва.Така,че не знам точното предназначение на четката.Беше ме страх,че като се пере и трябва да търкам с четката,но както ти казах само с мокра гъбичка изчезна.

http://s47.radikal.ru/i118/0904/b3/e725839e0218t.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i118/0904/b3/e725839e0218.jpg.html)

Дида
04.04.2009, 23:44
Мерси....Страхотно се получава.....

via_1313
05.04.2009, 00:13
Злате, маркерчето си е точно флумастерче - съвсем малко по-дълго от нормалните. Твоето доколкото мога да преценя е водоразтворим молив, който сигурно върши същата работа

ata
05.04.2009, 00:19
Злате, маркерчето си е точно флумастерче - съвсем малко по-дълго от нормалните. Твоето доколкото мога да преценя е водоразтворим молив, който сигурно върши същата работа


Дааа,явно е молив ,въпреки,че в магазина ми го дадоха за маркер...

via_1313
05.04.2009, 00:27
Между другото не се ядосвай, защото маркерът за 5-6 месеца ми изветрява, а и за тъмна панама не става. Може би затова тази вечер, като порових в сайта на Миленастил - откъдето са показаните от Валче и теб нещица, маркерът го нямаше вече ....

Val4e
05.04.2009, 08:27
ata да знаеш, че via е права, виж тук какво видях , пак го водят молив и е на DMC.
http://www.goblenite.com/article_466.html

Моят на външен вид е същият, но не е молив, но не е и маркер, мушито му е тънко и е като обикновен флумастер.

wylchin
05.04.2009, 10:43
Аз като се вгледам в панамата виждам пикливо-жълти следи от водоразтворимия маркер и то само на дневна светлина, но много ме дразнят.

via_1313
05.04.2009, 11:01
На каква точно панама се получи това, за да не се излъжа с такава. До тук втори маркер хабя и не ми се е случвало. Само при намокряне наистина на някои панами леко ми нажълтява, ако съм повтаряла, но след пране с топла вода и сапун всичко е ок

Jully
05.04.2009, 12:17
На мен ми остана на нашенската неразграфена панама. Не го забелязах и сега вече е рамкирано гобленчето, но някой ден ще го оправя. За Аидата още не знам, защото не съм го прала. По-късно ще пиша (като изпера гобленчето).

wylchin
05.04.2009, 12:54
На Аида 14.

Val4e
05.04.2009, 12:57
Аз го пробвах на аида и сега погледнах и никакви петна не виждам.

veneta_az
05.04.2009, 14:52
Ата, аз също си купих такъв комплект, само че моят е бяло и розово. Мисля си, че това е по-скоро като креда, а не маркер. А в магазина имаше и маркер, но беше по-скъп - ако не се лъжа около 6-7 лв. и затова предпочетох този комплект. А и на мен ми трябваше нещо за черна панама, а продавачката каза, че маркерът на черна панама не личи.

pepina_p
24.05.2009, 16:29
Малко ми е тъжно :(и искам да споделя с вас и дано да не ви се случи подобно нещо, че много е гадно. Купих си същия маркер, който по- горе е показала Val4e и го използвах на няколко гоблена. Нямах проблем, но при последните 2 ми останаха жълти следи, които доста ясно се виждат, а на последния гоблен 29 черти от координатната система, която си бях разчертала се изпраха, но едно- 30- тата остана. :( Прах го няколко пъти и нищо. Даже предишния гоблен, колкото повечи го прах като че ли все повече се виждаха тизи жълти черти. Гоблена беше за подарък и го подарих така, защото нямах време да правя нов. Адски ми стана неприятно. Маркера е вече в коша за боклук и отново се върнах към тропосвонето с обикновен конец за ориентир. Доста по- бавничко е, но поне няма да хвърлям готови гоблени.:confused: Не знам дали с времето нещо стана с този маркер, но пожелавам на никой от вас това да не случва.:kissyou:

Val4e
24.05.2009, 20:36
Много съжалявам за случилото се, а може ли да те попитам с каква вода го пра, по-топла или по-студена, аз не съм имала никакъв проблем, но винаги първо пера гоблена с по-студена вода и не търкам, просто го слагам под течащата вода и маркера сам изчезва.

eli1958
24.05.2009, 20:48
Много съжалявам за случилото се, а може ли да те попитам с каква вода го пра, по-топла или по-студена, аз не съм имала никакъв проблем, но винаги първо пера гоблена с по-студена вода и не търкам, просто го слагам под течащата вода и маркера сам изчезва.
Аз си купих май същият маркер,като твоят от Испания за 6 евро и съм много доволна.Само при натъркване с напоено с вода памуче линииките изчезват Като цвят пише синьо,а е произведен в Германия.Mисля,че фирмата която го произвежда има такъв сайт-www.prym-consumer.com

pepina_p
24.05.2009, 22:34
Винаги пера гоблените с хладка вода. Колебая се дали не натисках повече при тези гоблени при разчертаване:confused: Не разбрах защо така се получи, след като 4-5 малки гобленчета с него уших и само при потапянето във вода / без сапун/ изчезваше и бях много доволна.:loveglasses: Моят беше точно такъв - син на фирмата "Прим".
Пожелавам ви да не ви се случи подобно нещо!:kissyou:

schatsi
03.07.2009, 17:06
Същия проблем...направо съм бясна...днес си завърших гоблена "Количката" на Вервако и като го изпрах....о ужас.Маркера си остави следите по панамата и не мога да го изпера.Снимките които ви показвам са на още мокрия гоблен и маркера е на него за да видите за кой вид говоря.Странното е че като купих маркера го пробвах веднага в единия край на гоблена и наистина се изпра и аз смело разграфих панамата...а сега като го уших и....:(.Прах го в хладка вода както Валчето писа ама ...:uhhhh:

Val4e
03.07.2009, 17:47
А ето моята Кармен, току що я снимах отново, няма и следа от маркера, а в етапите можете да видите как цялата я бях разчертала, честно не знам на какво се това, че при други остават следи и много съжалявам. Но аз съм много доволна от маркера.

http://s52.radikal.ru/i138/0907/ea/10b0492f93abt.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i138/0907/ea/10b0492f93ab.jpg.html)

Мокрото петно горе е вода, понеже току що пак я гладих, че бях прибрала гоблена и се беше понамачкал.

Светла Петрова
03.07.2009, 17:51
Момичета, натопете го в хладка (даже студена ) вода с Вениш и всичко излиза без проблем без промяна на цветовете

schatsi
04.07.2009, 09:31
На снимката с упътването на маркера е подчертано да се премахва маркерът ПРЕДИ използването на всякакви перилни препарати и ПРЕДИ гладене. Да не би да тези, които имат проблеми да са изпрали гоблена с препарат и да е станала някаква химическа реакция?

:confused:Много е възможно и така да се е получило защото когато писах първия път за проба го намокрих само с вода без сапунче...а снощи направо го натопих в сапунена вода....:mad:

Val4e
04.07.2009, 09:49
Когато се ползва този маркер в никакъв случай не гладете гоблена предварително и не перете с нищо друго освен с почти или направо студена вода, докато падне. Всъщност аз само държа гоблена под течащата вода и маркера постепенно и бързо изчезва. Но сестра ми уши едно сватбено гобленче и тя така сложила сапун, хем и казах и на нея само студена вода, и останали следи. Сега ще се мъча да оправям и нейните щети. Ако се ползва правилно маркерът си е много хубав и полезен, аз вече три гоблена чертах с него, а сега и за чантата, която шия го ползвам.

NIA
04.07.2009, 10:49
Да споделя и аз своя опит. Когато за първи път опитах да го изпера върху пробно парче панама започнах както обикновено си пера гоблените - със сапун и хладка вода. Останаха много видими следи и се наложи доста търкане докато се премахнат. След това опитах втория вариант - просто го накиснах в съд със студена вода и го оставих така за десетина минути. Маркерът беше изчезнал напълно, а водата в която беше накиснато беше с леко променен цвят. Такива писмени указания съпътстваха всички маркери подарени на приятелки.Не ми се искаше да направя мечешка услуга на някого.:idea:

kamellia
04.07.2009, 18:24
Същия проблем...направо съм бясна...днес си завърших гоблена "Количката" на Вервако и като го изпрах....о ужас.Маркера си остави следите по панамата и не мога да го изпера.Снимките които ви показвам са на още мокрия гоблен и маркера е на него за да видите за кой вид говоря.Странното е че като купих маркера го пробвах веднага в единия край на гоблена и наистина се изпра и аз смело разграфих панамата...а сега като го уших и....:(.Прах го в хладка вода както Валчето писа ама ...:uhhhh:

накисни го за по- дълго във вода, както е казала Ниа и вярвам, че ще се изпере:idea:

schatsi
04.07.2009, 20:03
накиснах го първо в студена вода и после в хладка вода с гел за пране и....изпра се:gipsy:.Сега съм доволна но за напред ще ми е обица на ухото и ще пера само с хладка водичка:party: