PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за Ефигения



sn_dobreva
09.02.2008, 21:26
Чувала съм, че Ефигения носела нещастие в семейството и за да се неутрализирало нещастието, трябвало да се сложат в стаята други два гоблена. Искам да попитам някой знае ли кои са другите два гоблена, които трябва да се да се сложат в една стая с Ефигения?

Triana`
09.02.2008, 22:47
Аз пък съм чула,че за да се неутрализира нещастието, трябва да се остави недовършена.В един от горните ъгли да се оставят няколко бода не избродирани.

vania.kaimska
09.02.2008, 23:34
И аз така знам,че трябва да се оставят няколко бода там където няма много да личи.А за други гоблени не съм чувала

sineokata
10.02.2008, 00:12
:confused: :confused: и аз като горните два отговора знам ,че не е хубаво да се довършва гоблена докрай и че трябва да се оставят няколко недовършени бода,за да се неутрализира нещастието...:-|

jumper
10.02.2008, 00:51
аз пък не разбирам, що ще го шиеш, като вярваш на суеверието

чучулигата
10.02.2008, 01:23
И аз не разбирам-не бих го шила ако имам такива опасения:smokin:

sn_dobreva
10.02.2008, 01:57
Честно казано не съм си и помисляла да го шия!
Просто на една приятелка баба й го е ушила и й го е подарила. Тя много си го харесва, сложила си го в рамка и си го закачила на стената, преди да знае за суеверието. Гобленът висял там доста години. Сега обаче разбрала, а пък и брат й случано счупил рамката. Сега иска отново да си го направи и да си го сложи, но вече знае и се чуди как да се справи със ситуацията.
Та питам от нейно име.
Благодаря за отговорите. Ще й кажа и сега като така или иначе гоблена е без рамка, могат да разшият няколко бода. Но тя ми каза, че чула че има други два гоблена, които да се закачат заедно с Ефигения и иска да си ги ушие.

Отново благодаря!

Светла Петрова
10.02.2008, 09:24
Чувала съм, че в същото помещение трябва да има и някакъв гоблен с морска тематика.Колко е вярно-не знам.:confused:

NIA
10.02.2008, 09:54
Имаме цяла тема по този въпрос.
Разгледай тук


http://goblenite.org/showthread.php?t=302

kraseto
10.02.2008, 13:50
Аз също съм чувала, че трябва да има поне един недовършен бод и до нея да има гоблен, на който има коне, защото те носят щастие.

marji
10.02.2008, 14:40
За Ифигения съм чувала единствено, че трябва в същото помещение да се сложи и гобленът Щастливото завръщане, за да неутрализира нещастието. Но досега поне аз не съм чувала някой , който има този гоблен в дома си, да е пострадал или да е нещастен. След като толкова години Ифигения е висяла на стената на приятелката ти и нищо не се е случило, не виждам причина да вярва на това суеверие! :idea:

ISI
10.02.2008, 14:55
Аз имам гоблена "Коне на водопой".Майката на моя добра приятелка е стаараа гобленарка.Има толкова много, че вече няма къде да ги слага.Та от нея знам, че щом имам този гоблен трябва да ушия още "Щастливото завръщане" или "Недопитата чаша".Понеже не намерих "Недопитата чаша" - който между другото много ми харасва сега довършвам "Щастливото завърщане".Така те щели да носят щастие на къщата.А за гоблена на Ифигения чух в един магазин да говорят за това суеверие - че ако го закачиш в къщи и очакваш нещо да ти се случи, ще има мноооооогооооо да си чакаш - с две думи няма да стане. Същата продавачка дори сподели, че е чула нещо подобно и за гоблена "Мона Лиза" и взела, че го изхвърлила в кофите за боклук. Така, че ако някой наистина вярва тези неща по-добре да не ги шие.

taty71
28.02.2008, 18:16
За този гоблен знам, че щом се ушие трябва да се подари. До колкото разбрах е подарен и не е в къщата където е ушит, следователно няма никакъв проблем

Юра
02.03.2008, 09:25
И аз така знам че Ифигения не носи късмет.
Но пък сега прочетох за Мона Лиза - аз я имам от години и съм направила много малко - ако е верно че и тя не носи късмет казвайте прибирам я завинаги, нищо че ми е оригинална Вилерова комплектовка.

GILDA
02.03.2008, 10:07
Юра,уший си Мона Лиза и й се радвай как може парче плат избродирано да носи нещастие ти ще вложиш в него любов пък той да ти носи нещастие същото като цветята имало цветя които носели нещастие и как го носят точно ?Ефигения на мен лично не ми харесва като гоблен и не бих я ушила заради това ,но също не вярвам да носи нещастие та това е ръкоделие нещо което се прави за удоволствие. Гоблените ,цветята са нещо красиво- хората са лоши те причиняват зло и нещастие НО ......

fantaziq
02.03.2008, 13:42
Аз имам гоблена "Коне на водопой".Майката на моя добра приятелка е стаараа гобленарка.Има толкова много, че вече няма къде да ги слага.Та от нея знам, че щом имам този гоблен трябва да ушия още "Щастливото завръщане" или "Недопитата чаша".Понеже не намерих "Недопитата чаша" - който между другото много ми харасва сега довършвам "Щастливото завърщане".Така те щели да носят щастие на къщата.А за гоблена на Ифигения чух в един магазин да говорят за това суеверие - че ако го закачиш в къщи и очакваш нещо да ти се случи, ще има мноооооогооооо да си чакаш - с две думи няма да стане. Същата продавачка дори сподели, че е чула нещо подобно и за гоблена "Мона Лиза" и взела, че го изхвърлила в кофите за боклук. Така, че ако някой наистина вярва тези неща по-добре да не ги шие.

Аз имам "Недопитата чаша",точно на Вилер,ако ми дадеш имейл ще ти го изпратя,само трябва да си преведеш цветовете от немски,но щом си почитател на Вилер,сигурно няма да ти е проблем.:kissyou:п.с. пиши на лични

fantaziq
02.03.2008, 20:25
sonqz ,имаш поща изпратих ти го.:kissyou:

daru
28.12.2009, 23:49
Всички стари гобленари са ми казвали едно и също, като имам предвид гобленари от различни градове и на различна възраст- Ефигения носи нещастие ако не е ушито Щастливото завръщане, а Коне на водопой носят сполука и семейно щастие