PDA

Покажи пълната версия : За групите ...



dinko
15.06.2005, 14:27
Здравейте на всички,
Уведомяваме Ви, че премахваме групите във форума
за да бъдат всички равноправни.

Поздрави,
Екипът на Гоблените.com :idea:

Jovany
14.09.2005, 16:04
Aз в един пост се обявих срещу групите но явно не съм бил много прав. Като чета през последните десетина дена ми те постовете само в "Безплатни гоблени" :(
и фрази от сорта "дай", "изпрати" и това е. Интересните теми се затриха и съм сигурен че по новите потребители не са ги и чели а какво остава да дадат мнение и да си говорим за нещо по различно от авантата.
Предложението ми към управата е да има групи. Мисля че и други хора мислят като мен.

П.П.
Извинявам се за нахалството си но просто според мен безплатните схеми не са най-важното нещо

Renny
14.09.2005, 16:25
Аз смятам да поддържа това. Последно време стана по-скучно в този форум, темите се пишат предимно за искане на схеми и много нови хора се регистрират колкото да поискат нещо и после не участват въобще. Схеми колкото щеш по Интернет. Не знам дали групите са идеалното решение за поддържане на едно по-високо ниво, но според мен трябва да има начин да се насърчават за участие хората които посещават за да бъдат част от някаква общност, а не само да виждат този форум като схемо-разменен пазар...

flame
14.09.2005, 17:09
Здравейте,
И ние забелязахме напоследък, че повечето постове "за съжаление са" с тематика "размяна на схеми".
Jovany, мислим че повечето потребители не разбират същността на групите. Групите всъщност са общност от потребители с права по-големи от тези на обикновените регистрирани потребители с по-малка активност и мнения. Примерно ако направим група “Гобленари”, хората включени в тази група ще имат права да пишат в специална секция във форума (в момента няма създадена такава, всички секции са достъпни за всички наши потребители)

Размяната на схеми е неизбежна. Не може да ограничим потребителите. Може би и на вас ви се налага понякога. За целта мислим да направим нов форум "Схемо-разменница" или нещо такова. Може и Вие да дадете предложение .Довечера ще се съберем с екипа на маса в една кръчма и ще обсъдим темата.
:wink:

Най-неприятното в момента е, че потребителите не правят нова тема във форума а пишат върху стари такива. Затова се получава това натрупване на мнения и не прегледност на форума.

Молим ВСИЧКИ потребители, когато показват НОВИ гоблени, задават НОВИ въпроси, споделят НОВА информация и т.н. да правят НОВА тема в съответната секция.

:!: Пример: Когато публикувате линк към схема направете НОВА тема, вместо да пишете върху стари мнения отнасящи се за друга схема.
Ако спазваме това правило, всички качени схеми качени като нови теми ще бъдат лесно откриваеми от всички потребители.

По този начин ще се избегне тази разхвърляност и форума ще стане още по приятен за всички нас.

Ако имате предложения към нас, моля споделете ги в тази тема.

Благодарим Ви че споделяте мнението си с нас и ни помагате да направим това място полезно и приятно за всички нас.

Екипът на Гоблените.com

veni_3000
14.09.2005, 17:22
А не може ли да си пращаме лично съобщение когато искаме дадена схема поне аз така правя. :yes:

Jovany
14.09.2005, 17:39
Мисълта ми не беше да пишем на различни места.
Или по някакъв начин да се ограничи размяната на схеми знам че не е възможно.
Може да се направи следното примерно всеки потребител да има достъп до "Безплатни гоблени" след като има примерно 50 поста в форума или нещо от този сорт.
Защото има много хора с по 2 до 5 поста свързани само с това че не могат да отворят нещо или не могат нещо да изтеглят а има и такива които даже не си и правят труд да се регистрират.
Пиша ги всички тези неща защото гледам че започва да убягва първоначалната идея на форума който всички обичаме.
Целта ми не е да обидя някой. Извинявам се ако има някой засегнат. Просто изкам форума да си остане едно приятно място за дискусии. А не всеки да влиза само заради схеми и да се губи диалога.

sidika
14.09.2005, 18:18
:clap: :thumbup:

Niamam dumi. Prav si Jovany :?

Nana
14.09.2005, 18:57
Jovany мислиш ли 50 пъти "Браво" написано във форума, че може да ти осигури превилегия?
Лично аз нямам отношение към разделянето на групи. Ако част от форума бъде достъпен само за определен кръг - добре, но какво толкова ценно ще има там :?: което не може да бъде намерено другаде. По всяка вероятност ще намалеят потребителите.

Renny
14.09.2005, 19:14
За какви привилегии говориш, някой да си каже мнението? Е, ти също си го казваш, нали.

Какви потребители биха намалели...ами тези за които има думичка "troll".

Jovany
14.09.2005, 19:24
Значи първо не мисля че нещо би ми осигурило каквато и да е привилегия защото много от нещата не знам дали знаеш аз съм ги постнал и просто няма какво да тегля от там. Второ няма ценно верно ми тогава за какво тъпчем една тема с безмислени глуости а интересните теми са на заден план или някой си води монолог там. А потребителите с сигурност няма да намалеят даже ще им е по интересно а не да издърпат каквото им трябва и после да ги няма. И къде е диалога, обмяната на информация и другите интересни неща а.......Защото аз си мисля че форума е предимно за това. А не е някаква безсмислена free зона......

Nana
14.09.2005, 20:06
Тогава какъв е смисъла да има групи?

Jovany
14.09.2005, 20:13
Aз съм споменал какво мисля защо и какъв е смисъла от предложението ми

Astrelaan
14.09.2005, 20:15
всеки за пръв път отворил този сайт,остава с впечатление,че предназначението на форумите тук е най-вече ,за да намери схеми на гоблени-безплатни.И е прав да мисли така,защото в заглавната лента на браузъра чете:Гоблени Вилерови,безплатни гоблени,схеми,информация,галерия,форуми.
може би създателите на сайта е добре да поправят <TITLE>:)
Аз така или иначе даже и не знаех,че има групи тук ,нито ролята на такова групиране.Вярно е,че тук няма кой знае какъв диалог,но извинявайте,какво очаквате от бродиращите?Ами те нямат време за губене:)
Определено не съм съгласна в секцията с безплатни схеми да имат достъп само "богоизбрани".Може би само регистрираните във форума е по-приемливо.

Nana
14.09.2005, 20:24
Може да се направи следното примерно всеки потребител да има достъп до "Безплатни гоблени" след като има примерно 50 поста в форума или нещо от този сорт.

Публикуването на схеми е личен избор.

flame
14.09.2005, 20:29
Astrelaan, под БЕЗПЛАТЕН ГОБЛЕН определно нямаме предвид
Сканиран оригинал и качен на някой сървър за free download.

В интернет е пълно с наистина безплатни схеми.
Не искаме обаче да ограничаваме потребителите на
форума по какъвто и да е начин,
така че няма да променим <TITLE> на форума поне засега.

Astrelaan
14.09.2005, 21:00
с цялото ми уважение,дефинирайте тогава понятието ви за Безплатен гоблен.Знам ,че форума е ваш и тук вие създавате законите:)

mylli
14.09.2005, 21:41
Уха какъв спор се е заформил тук :? Не знам какво да кажа - само това че никога не съм отказала да пратя схема която имам на който и да е било, но вече на няколко пъти искам схема и ситуацията и доста неприятна- просто глас във пустиня, няма дори отговор че не може да помогне. Jovany е доста прав до известна степен - някой влиза дърпа и иска схеми, а след това изчезва. Със Astrelaan също съм съгласна не смятам че сред нас има такива "богоизбрани". Влизам тук със огромно удоволствие и искренно се надявам да продължава да е така.

flame
14.09.2005, 21:46
Здравей отново Astrelaan,
можеби тази тема ще отговори на въпроса ти:
http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=73

Схемите, които съм публикувал във форума са напълно безплатни за download,
и са изработка на © Donna Vermillion Giampa (vsccs.com)
Между другото, харесва ми аватара ти.
:wink:

veni_3000
15.09.2005, 02:22
Аз също влизам с удоволствие в форума и ми е много приятно ако мога с нещо да съм полезна пък макар и малко.Досега си приказвахме броени на пръсти хора другите явно обичат само да четат нека ние да си продължаве по стария начин пък тия които не искат да не се включват в нашите разговори ,важно е да ни е приятно както беше досега. :oops:

Jovany
15.09.2005, 09:36
Може да се направи следното примерно всеки потребител да има достъп до "Безплатни гоблени" след като има примерно 50 поста в форума или нещо от този сорт.

Публикуването на схеми е личен избор.

Да така е лично аз бих напълнил 2GB с схеми и да ви дам линк само да НЕ ПРЕВРЪЩАМЕ форума в битак :mad:

keissi
15.09.2005, 10:31
От снощи следя този спор и може би нямаше да взема думата, защото не съм най- компетентната,но ме подразниха някои неща.Първо - защо да не кажеш БРАВО на красиво ушит гоблен, не мисля, че това ми носи някаква привилегия.Второ - май спора го започват хора които водят подобни и в други форуми.И трето - за безплатните гоблени - вярно е че навсякъде има безплатни схеми, но пък който не иска няма да ги споделя с другите.Лично на мен ТУК най ми хареса, защото мога да задам въпрос и да получа точен отговор.Май наистина стана монолог,но.....Jovany, Milli, Veni-3000, Reny,flame давайте смело напред, от вас наистина човек може много да научи. :thumbup:

Valja
15.09.2005, 11:01
И аз като Strais мисля, че няма нужда от тези спорове. Според мен е достатъчно това, че целият форум е разделен на различни теми и заради това няма нужда от друго делене на групи. Всеки си има предпочитания и може да влиза само в темите, които го интересуват.

Astrelaan
15.09.2005, 11:15
Мисля,че именно и поради причината да се създава спор са създадени и форумите.Както знаете в резултат на много спорове се е стигало до истината.Не винаги моята,просто до истината.:)
Аз обичам да споря,когато искам да се изяснят някои неясни неща.
Да кажеш браво на ушит гоблен-бил той красив или не чак толкова е чудесно.Но ,ако има групи и влизането им във виповата се определя от броя на постовете,то тогава наистина бравото не знам как ще се класифицира.Но така или иначе е излишно да спорим за това тъй като домакините ни са решили да няма разделение:)И аз ги подкрепям ,ако някой не е разбрал.
Единствено исках да се дефинира понятието им за Безплатен гоблен.И те ми отговориха за което им благодаря.
Надявам се отговора им е задоволил и тези ,които просто следят споровете

darri
15.09.2005, 11:46
Тук наистина станало горещо :D И аз реших да изразя моето скромно мнение.И на мен ми направи впечатление, че напоследък се регистрират много хора /всеки ден нови/,а повече не се чува за тях.Затова и писах на едно място ,че по-активните липсват когато се изгубят за известно време.А това че някои теми веднъж пуснати не се поглеждат повече съм се убедила.Що се отнася за безплатните схеми знам че ограничения не могат да се налагат, но наистина стана едно дай -вземи-благодаря и.........чао.Поне да не се регистрират хора които смятат че ще посетят сайта веднъж-дваж за някоя схемичка и толкова.Като погледнеш 250 потребители все регистрирани, а мения на десетина.Е, това е от мен.Засега.

flame
15.09.2005, 13:25
След събранието на екипа ни снощи, разгорещени спорове, изслушване на мнения, и дискутиране на различни възможности стигнахме до следните изводи и решения:

1. Съвсем официално каним за модератори на форума Jovany, Renny и mylli да помагат за развитието на форума и да се грижат за различни секции от него. Надяваме се че ще приемете поканата ни.

2. Ако някой потребител има предложения или забележки към оформлението на форума или към нас предпочитаме да ни изпрати "Лично съобщение" или да публикува въпроса си във форума "Въпроси и отговори" в нова тема където да се обсъждат нещата. Всичко което правим тук го правим с удоволствие и напълно безплатно, така че не може да твърдим, че всичко е идеално.

3. Мислихме и за жълти и червени картони, ако си спомняте вече имаме един изгонен потребител - "Ерик Форестър", но не мислим, че е подходяща практика. Нека да не стигаме до крайности. Разчитаме на Вашата коректност и възпитание.

4. Мислим да направим лека профилактика на форума, това означава да изтрием някои от най-старите постове, примерно от преди 7-8 месеца, и да пре-организираме темите с цел прегледност на форума. Ако не сте съгласни разбира се няма да го направим.

5. Край на споровете! Разделение на групи няма да има и това е финалното ни решение. Всички потребители във форума ще са с равни права. Администраторите и модераторите на форума ще се грижат за приятното излъчване на форума.

6. Astrellan, можеби другите форуми са за водене на спорове, но не и този!

Ако има недоволни, нека кажат - ще се постараем да намерим компромисно решение.

Astrelaan
15.09.2005, 13:37
1.Да им е честито:)
2.Аз забележки към домакините нямам.Знам каква досада е да поддържат този форум.И удоволствие,разбира се,но...толкова е уморително:)
3.Защо е изгонен този потребител?
4.тук коментар нямам:)
5.Край на споровете касаещи темата,нали?:)

Astrelaan
15.09.2005, 13:40
Шестата точка ми е убягнала.:)
Да разбирам ли ,че присъствието ми във вашия форум е нежелано?

Jovany
15.09.2005, 13:44
Катото заключение изкам да кажа само че умишлено пуснах предложението като пост а не като ЛС. Защото не изках някой да помисли че действам зад гърба му или както вече се спомена да извличам лична полза. Идеята беше да има прозрачност. Извинявам се ако съм причинил неприятности.

flame
15.09.2005, 13:53
Шестата точка ми е убягнала.:)
Да разбирам ли ,че присъствието ми във вашия форум е нежелано?

Няма такова нещо,
не разбирай нещата погрешно!
Добре дошла при нас.
:wink:

nelka
15.09.2005, 13:56
xx

kotaranka
15.09.2005, 13:58
искам да попитам всички, които дискутираха по тая тема, защо чак сега се сетихте да отговаряте по тая тема три месеца след като е пусната, или да си чешите езиците само Аз мисля че по дадена тема трябва да се говори веднага, а не като минат 3-4-5- и т.н. месеца. Не е ли така?

mylli
15.09.2005, 14:00
В никакъв случай не мисля че си създал неприятности (лично мнение). Ти просто даде гласност на това което виждаме напоследък че става във форума. Най-искренно се надявам тази тема да бъде прочетена от всички ...........а не само от малцината който пишем редовно.

keissi
15.09.2005, 14:27
Искрено се извинявам, не исках никого да засегна.Но да уточня - когато аз се регистрирах тъй наречените групи вече ги нямаше и не зная за какво разделение става дума.А за ''чешенето на езиците'' не е много точно...И все пак мисля ,че човек трябва да отговаря на дадена тема само когато има какво да каже/ това е мое мнение/.Съгласна съм с решенията на организаторите и край на споровете....да хващаме иглите.... :yes:

paky
15.09.2005, 15:21
Здравейте всички.

Искам да кажа, че откакто открих този форум не минава ден без да го посетя. Тук намерих съмишленици, които споделят интересите ми към гоблените.
Не пиша толкова често както другите, защото не се смятам за достатъчно компетентна (бродирам гоблени от няколко месеца), но ми е много приятно сред вас. За мен форума не е просто място където можеш да получиш някоя схема (от магазините можем да си закупим всеки гоблен който си изберем) тук е мястото да споделяме опита си и по този начин да си помагаме.
На мен също ми маправи впечатление че има много регистрирани потребители, които не са написали и едно мнение - а нали за това е създаден форума.

БЛАГОДАРЯ на организаторите за това че са създали този форум!

Nana
15.09.2005, 15:54
Радвам се, че е взето решение относно групите и спора е приключен. Поднасям извиненията си на всички, които са се почувствали засегнати от думите ми. Не съм имала за цел да обидя някого. По ред причини рядко пиша във форума, но пък чета почти всичко написано от другите.

Astrelaan
15.09.2005, 16:02
благодаря ти Нелка:)
Благодаря и на домакините ,обещавам да не влизам в дома им с мръсни обувки:))
Имам молба,не ми забранявайте само да споря.Така или иначе да бродирам не мога:)

flame
15.09.2005, 16:10
Споровете са РАЗРЕШЕНИ.
Заяждане, кавги и всякакъв вид грубо отношение не се толерират!

Astrelaan, надявам се че си прочела, правилата на форума:
http://goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=2

:wink:

mylli
15.09.2005, 16:15
:? :? Astrelaan последното ти изказване ме учуди и то много. Аз съм останала със впечатление че бродираш..........

Jovany
15.09.2005, 16:31
благодаря ти Нелка:)
Благодаря и на домакините ,обещавам да не влизам в дома им с мръсни обувки:))
Имам молба,не ми забранявайте само да споря.Така или иначе да бродирам не мога:)

Извинявам се за личня въпрос но какво ти е толкова интересно тук тогава.
Пък ако си тук да провеждаш пропаганда против тютюно пушенето да знаеш няма да откажа цигарите.
:D :D :D
Отказал съм бягането защото ми пречи на пушенето :D :D :D

keissi
15.09.2005, 16:33
Astrelaan,
аз също съм много учудена от това изказване, защото като четях какво си писала, останах с впечатлението,че поне от 10 години шиеш..../и май не ти остава нищо друго освен да се научиш/ ....А от къде това желание да събираш схеми :?:

DIMITRINKA_
15.09.2005, 20:26
Аз също съм от участниците на форума, започнали от темата за безплатни гоблени, но след като изтеглих това, което ми трябваше, започнах да чета и да отговарям и по други теми. Вече почти не посещавам темата за безплатните гоблени. Искам да кажа, че не може да се съди новорегистрирания по това, в коя тема е участвал за първи път. Това е скромното ми мнение. :lady:

dalia
16.09.2005, 02:28
Аз също искам да изкажа моето мнение по темата.От скоро съм в този форум но не мисля че повечето хора са тук само заради безплатните схеми.Има достатачно много фирми които предлагат гоблени с много добро качество направо комплектовани.В темите не съм се включвала защото не съм ги разгледала всичките,а и не мога да давам съвети защото се занимавам от скоро с гобленарство и сьс сигурност знам по-малко от вас.Искам да кажа и за галериата с вашите изложени гоблени-те са наистина великолепни и това го знае всеки от нас.Има ли смисьл темата да се пълни само с [великолепно е;чудесно е;прекрасно е;и т.н .]Имам и един въпрос:в този форум позволено ли е да се коментират други теми освен бродерията и ако е позволено защто вие които сте тук от толкова много време и съдите новите не правите такива.
С мнението си не искам да обидя никого, напротив аз се възхищавам на всеки от вас за постигнатото ,защото знам че това се постига с много труд и усилия.Надявам се да ме приемете вьв вашия/нашия форум.Желая успех на всички. :!:

Astrelaan
16.09.2005, 11:15
Да бродирам не мога.Това не значи,че не сум пробвала.Имам ушит цял целиничък гоблен:)Интересувам се от гоблени от година някъде,може би и по-малко.
Колекционирам много неща,музика,филми,книги ,защо не и гоблени.
Влизам тук не за да се заяждам,а за да помогна.Не ми харесва да имам неща,които да не мога да споделя с някой ,който ги търси.Знам доста за гоблените,но само на теория и избягвам да давам съвети:)
Правилата ги прочетох едва вчера,заради точка 6.:)
Не мисля,че сум нарушила някое от тях,но тъй като конкретизирате името ми кажете все пак къде правя фаул.Добре ще е наистина да въведете картоните:)
Нямам нищо против пушачите,аз също съм пушила и ми харесва аромата на току- що запалена цигара.Мразя дъха на пушач след 8 часов работен ден:)
Но това е личен избор и не съм тръгнала да агитирам никого.Аватарчето обаче ми харесва:)
Доста обширен отговор и дано не съм досадила,но имаше и доста въпроси и чуденки:)

flame
16.09.2005, 12:11
...Имам и един въпрос:в този форум позволено ли е да се коментират други теми освен бродерията...

Разбира се, че е позволено... :D

s_la
16.09.2005, 12:59
Аз не се чуствам толкова компетентна , защото шия от не отдавна.Всъщност много се запалих от както ви открих и чета всеки ден новостите във форума. Съгласете се, че те бяха само в групата Безплатни . Нямям възмажност да прикачвам схеми и по тази причина не съм се включвала много често. Въпреки това ми е много приятно да бъда сред Вас във Вашият и Мой форум. :!:

didi71
17.09.2005, 09:45
Най сетне :yes: Ето че стано нещо интересно, което според мен беше редно отдавна да стане :yes: Щом сме се събрали хора с различни интереси, то трябва да имаме и различни мнения, които да споделяме и ипредставяме. Не подстрекавам разправиите, но споделям, че трябвя / редно е / всеки да има различен стил на мислене и разсъждение.

Tania
18.09.2005, 16:15
Здравейте отново,не бях влизала във форума доста отдавна и виждам че доста сте се разгорещили. Не за оправдание но сега сезона е на почивки, консерви подготвяне на децата за училище (който има ученици).Идват студените месеци, всички знаем че тогава се шие най много и сме най-активни във форума.
Лично аз отговарям във форума на това коета сметна за необходимо. Мисля че редовните се познаваме доста добре, винаги се радвам когато някой нов дойде при нас и започнем диалог с него. Всеки има право на собствен избор дали да остане във форума.
Имам предложение ако някой не влиза поне 3 месеца да бъде изтриван, а ако реши да влезе със същия ник да иска разрешение от шефовете.
НЕКА ДА БЪДЕМ ПРИЯТЕЛИ :!:

werty
28.09.2005, 21:12
Само да подпитам... Случайно да сте чували, че рибата се вмирисва откъм главата, а форумите - откъм модераторите?

Тази тема съм я прескачала като не-касаеща-ме... но сега като се зачетох :shock:

Направо да не смея да продължа, че ще ми връчат картонче и ще ми бъдат прочетени правата и задълженията..

Въпрос на Astrelaan ме подсети да попитам пак нещо:

За безплатните гоблени в <TITLE> разбрах какво правят там (макар, че как точно тези мечета са гоблени ще си оставя за после да мисля)... но сега мн настоявам за 'Гоблени Вилерови' да разбера какво прави в <TITLE> - ей така - без да се заяждам - интересно ми е и ейй толкова малко любопитно.
И простете късогледството ми - къде е Галерията?

flame
28.09.2005, 22:24
Гоблени Вилерови, означава че могат да се обсъждат, показват ушити и т.н.
werty, надявам се това отговаря на въпроса ти? Дори това твое мнение ме подсети, че трябва да включим още някои неща в <TITLE>, но първо трябва да ги обмислим с колегите.

Относно галерията: както сме споменали в по-стари теми е в процес на изграждане, още в началото сме замислили да направим галериии към форума затова сме го сложили в заглавието на форума, но за съжаление малко бавно стават нещата, за което молим да ни извините и затова ще го махнем временно докато завършим работата си по тях щом като този факт пречи на някой.
И ей така - без да се заяждам ще благодаря на werty за направените забележки досега.
Благодаря ти werty!
:wink:

werty
28.09.2005, 23:11
... изобщо не съм ... задоволена :lady: от отговора...
... А гоблени на Фервако, Рико Дизайн, Магот, Ланарте могат ли да се обсъждат и показват? А копия на Вилеровите гоблени могат ли да се обсъждат, защото то общо взето.. така де..
... Безплатни гоблени не намерих определено.. иначе схеми - доста.. Но пък те не били основната цел на форума.. Пък посетителите само от това се интересували и скучно било станало.. Странно. Аз ако търся схема, намеря я и започна да бродирам - ще намеря сайта ви за полезен, а не за скучен..
... ама темите се обсъждали само от 5 човека, а другите само "дай ми" "пратих ти" пишели - явно повечето са тук заради това.. като искате форум:
... тогава защо 'форуми' е най-накрая?
... така де - посетителите си влизат, търсейки си Вилеровите гоблени (а то няма), безплатните гоблени (и такива няма) и схемите (това го има, ама то благодарение пак на потребителите), а форума ги интересува до толкова, доколкото схемите са някъде из постовете. Ако не намерят това, което търсят - си питат за него...
... та нищо чудно защо се е получило това, което се е получило. :oops:
... и дали допълнителни модератори ще успеят да оправят това - хм :?

И имам забележки/предложения към форума - да ме упътите къде да ги постна, че тук трудно се ориентирам сред толкова секции, подсекции и правила.

flame
29.09.2005, 00:35
Werty, разбира се, че гоблени на Фервако, Рико Дизайн, Магот, Ланарте, Thomas Kinkade и други могат да се обсъждат. Това е форум, а както знаем всички във форумите се обсъждат най различни неща. След като не си намерила безплатни гоблени, значи има два варианта:
1) Не си търсила достатъчно в темите на форума
2) Никой от участниците не е споменал за такива
Всеки посетител има собствени интереси, някои посещават форума за пиратските схеми, други за да споделят опит, на трети атмосферата им е приятна... на някои им е скучно, на други – интересно. Не сме задържали никого на сила тук! Колко хора обсъждат темите не зависи само от нас.
За Вилерови гоблени има написани най-малко три теми. Безплатни гоблени също има! Кое къде е, какво и кога е писано във форума, може много лесно да се разбере, чрез полезната функция “ТЪРСЕНЕ (http://www.goblenite.com/phpBB/search.php)”, препоръчвам ти да я използваш по-често.
Не се притеснявай за модераторите, вярваме че ще се справят, още повече с подкрепата на другите участници във форума.
Правила има в почти всеки форум, защото ако ги няма настъпва хаос, а хаоса не е хубаво нещо (представи си, че шиеш гоблен по схема правена на PC Stitch или Pattern Maker :wink:). Също така ще ми е интересно да разбера какво целиш с предните си мнения. Предполагам и на другите участници във форума им е интересна тази тема.

Забележки и предложения към форума можеш да напишеш в отделна тема тук:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewforum.php?f=6
Или да ни изпратиш e-mail на : info@goblenite.com

Стараем се да отговаряме на всяко едно запитване, не само от теб, но и от останалите участници във форума. Досега не сме отказали на никого, няма и да го направим! Благодаря за вниманието.

С най-добри пожелания,
Екипът на Гоблените.com

dinko
29.09.2005, 00:56
Здравей и от мен werty, :lady:

По-старите потребители сигурно си спомнят първото заглавие на форума - "Гоблените.com - форуми - всичко за вашето хоби". Те му се радваха няколко месеца, след което беше сменено с цел.
Благодарение на добре подбраните думи в новото заглавие както и на други фактори нашият форум заема челни места в търсещите машини в интернет ( http://www.google.com/ , http://www.yahoo.com/ и ... ). Фразите по-които е оптимизиран сайта са: гоблени вилерови, безплатни гоблени, гоблени схеми, гоблени форуми, гоблени информация. Наложи се да предприемем това действие, за да могат повече хора да узнаят за този форум.
Оптимизирането на сайт за търсещите машини е цяла наука, с която нямам намерение да обременявам потребителите във форума.

Поздрави,
Администратора на Гоблените.com :smokin:

werty
29.09.2005, 08:48
dinko, 10x - за искреността. То ясно де.. но лично на мен етичността ми се губи, но няма да подхващам тази тема.

flame - "безплатни гоблени" няма - просто се замисли какво значи. Има схеми. "Вилерови гоблени" също няма - има теми и схеми. Като човек, търсещ да си закупи гоблен, дали на Вилер или на някои от българските комплектовачи, в този форум няма това, което бих търсила. Чак и цел да си дефинирам в мненията ли? Написаното е повлияно от предните постове в тази тема.

flame
29.09.2005, 11:21
Огромния проблем със заглавието на форума е решен!
Други забележки имате ли?

werty
29.09.2005, 13:11
Да, но вече бях информирана къде да си дам предложенията :lady: :lady: :lady:

vanina
29.09.2005, 13:18
Werty, и аз като теб до сега не четох тази тема.
Мисля, че на всички е ясно, че раздела Безплатни схеми в този форум е за пиратски копия на известни и не до там известни гоблени. И всъщност тук, в по-голямата си част, се разменят линкове, към други подобни сайтове, където свободно и без коментар се предлагат схеми. Всеки рано или късно стига до тях. Безплатни схеми все пак има, например всеки дизайнер предлага в сайта си известно количество безплатни схеми, такива са сайтовете на Солария, EMS (http://www.cross-stitch-board.com/index.php ) и много други...
Напълно си права да говориш за етичността, но има още нещо - според мен повечето от тези, които искат схеми (в това число и аз) ги е обхванала някаква мания, да имат схеми... да им се любуват, да си мечтаят как ще ги ушият, а накрая все пак отиват в магазина и си купуват готовата комплектовка. Или най-малкото конците (това вече го бях писала в един друг спор, в друг форум, Astrelaan сигурно си спомня). Така че едва ли има някой толкова ощетен.
Ролята на модератор тук я виждам единствено в изтриване на съобщения, които не са по темите... затова покрепям организаторите, да няма групи и касти, иначе ще изгубят посетителите си. Аз например не мога да посещавам и да пиша често, по тоя начин често губя нишката на спора или диалога, но се старя от време на време да следя какво става тук, защото ми е интересно да споделям с хора, които имат същото хоби като мен.

Всъщност не знам защо се намесих... може би защото не обичам ограниченията. Макар че съм сигурна - предложените за модератори не биха навредили на форума :))

Дано съм написала постинга си разбрано....
Поздрави :))

werty
29.09.2005, 14:24
Ах, Vanina, за една др етичност си говоря аз с администраторите и тя касае точно тях - те си знаят.

Иначе и аз съм за свободното движение на схеми и легенди - да не взема да бъда грешно разбрана, че аман вече :+) Нито искам да спирам схемооборота, нито да му преча. С удоволствие се включвам в него, когато мога. Линко-обменът също е мн полезен - поне за мен.

И обсъждането на теми ми е интересно...

Та,
Администраторите да си администрират, а модераторите - да си моделират; поребителите ще си потребяват, ако другите две групи не им пречат и всички ще са доволни и щастливи :)

vanina
29.09.2005, 14:36
Администраторите да си администрират, а модераторите - да си моделират; поребителите ще си потребяват, ако другите две групи не им пречат и всички ще са доволни и щастливи :)

Тъй де, и аз това исках да кажа, ама може би не съм успяла да се изразя точно :р

Я, да видим сега, така ли се слагат цитати?!?!

sweety
29.09.2005, 15:58
чак сега прочетох тази тема и гледам че бая писане и паднало...
:shock:
ето едно мое предложение...вижте как е по другите форуми...лично аз съм против жълти,червени,пембяни и всякакъв друг вид картончета,защото това може само да доведе до още проблеми :mad: ...решението е warn и ban при некоректно поведение от страна на някой потребител,поне за мен...но не съм сигурна дали опциите ги има само при платени скриптове... :? иначе в един друг форум,в който влизах преди време положението беше следното имаше си степени пак както преди(начинаещ,напреднал и т.н. ...),но и модераторите се деляха на добри и лоши т.е. на един лош,който се занимава основно с поправянето на постовете,банване,урване,макар,че и другите имаха такива права...да не говорим,че някои от потребителите на форума пускат по 50 поста в една тема и във всеки пост има само една картинка?! :mad: повечето май дори не са чували за "Промени" в горния десен ъгъл на всеки пост :shock: ,за да не се прави калабалък,трябва да се знае,че може да се слагат по две картинки...лошия модератор прави точно това(освен че също помага и т.н.) просто той прави забележка на някой,показва му кое от къде се прави и така...а не приятеля ми да влезе преди няколко дни и да каже "мале мале,на тия им трябва един хубав модератор,да им сложи уарн да се научат малко..." това се отнасяше относно спаменето,вече ми писна да видя една тема и после 4 страници основно - браво,супер,браво,супер...знаем че са супер,който иска да ги получи - ЛС и това е...поне за мен това е най-приемливото...просто темите трябва да станат малко по-изчистени...

едва ли някой ще си направи труда да прочете целия този дъъълъг пост,но все пак се почувствах длъжна да си кажа мнението :wink:

надявам се,че никой не се е обидил,защото определено не е това целта ми... :cool:

flame
29.09.2005, 16:09
sweety. благодаря ти за мнението.
Бъди сигурна, че целият ти пост е прочетен. :yes:

Astrelaan
09.12.2005, 19:19
Та какво стана в крайна сметка?Групите все пак останаха.Честно да ви кажа аз не искам да съм майстор:)Ако обичате махнете това нелепо определение под ника ми.Нали именно с тази тема ни уведомявахте ,че премахвате групите-т.е разделението на членовете на форума.

nelka
09.12.2005, 19:44
Стига сега! Я как заинтригуващо звучи: МАЙСТОР АСТРЕЛААН!http://users.skynet.be/libidules/gifsanimaux/ani125.gif
(Не знам как е точно името ти: при мен комбинацията от двойно "А" се чете "О". Това не е въпрос.)

Е, точно за тези титли може да се поспори, но на мен, признавам, ми е интересно под ника на всеки да виждам и информация за регистрацията и броя постинги. :lady:

Astrelaan
09.12.2005, 20:11
нелка,това дето ти искаш да видиш по нечий ник и аз държа да го видя:)Не става въпрос за тези детайли,а за това,че именно в тази тема ни уведомяваха,че премахват групите,а всъщност всичко си е по старому.И ако все пак са запазени групите държа да знам кои са титлите така да го нарека:)
начинаещ,майстор и какво по-нагоре?Поне да знам има ли нещо над мен или е само синьо небе,прохлада и повече видимост към мравките долу:))

nelka
09.12.2005, 21:34
Аз направих асоциация с един друг клуб, където няма директна информация относно активността на съответния ник.

Иначе виждам и аз две свободни клетки пред/след моя "майстор" и се чудя в какво ли ще се превърна някой ден?http://membres.lycos.fr/placedesdolls/dollscore/4/65.gif

Това за групите не ми е твърде ясно: ако го е имало, е било преди аз да попадна в клуба и...
Спирам, защото всичко останало би било само безпочвени разсъждения. :?

dinko
09.12.2005, 21:58
Ако не сте на ясно с понятието "група" в менюто горе има линк "Въпроси/Отговори".
За да не търсите къде точно пише за групите, можете да кликните тук: http://www.goblenite.com/phpBB/faq.php#30

Това под аватарите ви са рангове и нямат нищо общо с групите. След "майстор" следва "професионалист". А кой ли е последния ранг :wink:

Надявам се да съм Ви бил полезен :idea:

Лека вечер,
Екипът на Гоблените.com

Astrelaan
09.12.2005, 22:17
собственик на фирма вероятно е последния:)

flame
10.12.2005, 00:19
Във форума в момента няма специални групи а ранговете са направени за разнообразие и забавление :wink:

Astrelaan
10.12.2005, 11:30
а как се става професионалист бихте ли ми казали?Знаете,събирам професионални дипломи:)

nelka
10.12.2005, 14:12
Динко,

Благодяря за препратката към информацията.
На теотия ми е ясно, но никога не съм участвала в подобна система и не знам как функционора в действителност.
Засега обществото такова, каквото е тук, ми харесва и ми е приятно да съм част от него.

Леки почивни дни!


На Астрелаан- честита нова титла! :)
....................................http://www.iflorist.com/en/images/items/t-a_c05b.jpg

Astrelaan
10.12.2005, 14:28
Нелка,добре ,че ме осведоми за отитляването:)
Благодаря ви много-за мен това е изключително отличие.

nelka
10.12.2005, 15:02
:thumbup:

veni_3000
10.12.2005, 21:05
Поздрав и от мен за новата титла. :D :) :D

nelka
10.12.2005, 21:50
:twisted: Ех, а аз тъкмо смятах да питам Астрелаан нещо за фигурката с цигарата, а тя взе че се префасонира в Шерлок Холмс.
Сега каквото и да я питам ,тя все ще ми отговори: "Елементарно, Уотсън, защо ми задаваш глупави въпроси?"... :(

mylli
10.12.2005, 23:24
:D :D :D Ееее Нелка това направо ме разби , ама съм се смяла сума ти време в къщи помислиха че съм дала отклонение хахахаха, въпреки че не е далеч от истината :wink:

Astrelaan
10.12.2005, 23:44
Старата ми иконка не отгоряше на новото ми амплоа.:)Нелогично е да пропагандирам против тютюнопушенето-сега ,когато се уча как да си натъпча лулата.
Надявам се титлата детектив -любител да я оправдая.Имам предвид втората част:)
Благодаря ви за поздравленията.
И Нелка,не се притеснявай да ми задаваш въпроси.Най-вероятно ще ти кажа "Елементарно,Нелка!"И ще ти посоча кой е крадеца:)

nelka
11.12.2005, 00:51
Не ща нищо да знам за крадеца, кажи ми Милито защо се смее!!!!
http://users.skynet.be/libidules/smilies/smilies049.gif

Цигарата ти засега няма да я закачам, обаче
като измисля някой глупав въпрос за лулата, ще ти задам него!http://users.skynet.be/libidules/smilies/smilies116.gif
Аз казах!

http://www.clicksmilies.com/s0105/weihnachten/xmas-smiley-039.gif

Astrelaan
11.12.2005, 10:23
Елементарно,Нелка!:)
Тя сама ти отговаря-дала е отклонение.На север от мен и на юг от теб.Смеейки се ,създава вибрации чрез която се опитва да възвърне точката си на равновесие:)

Renny
11.12.2005, 11:25
:D :D :D

mylli
11.12.2005, 11:45
:D Ех момичета просто сте страхотни , да станеш сутринта и денят ти да тръгне със усмивка - супер е . Astrelaan имаш една почерпка от съпруга ми за поставената точна диагноза :wink:

Tania
11.12.2005, 13:46
Хей тук станало доста интересно. :lady: Имам въпрос кой ще черпи заради новите титли :?: :D
Кой и къде е крадеца :wink: :?: Какво е откраднал не е интересно [:]
:smokin:

nelka
11.12.2005, 15:17
Какви нови титлИ??? - Една е тя, която се устрои, и това е Г-жа Холмс :smokin: , ние- пак на опашката. :cry:

А пък на теб пък какви титли още ти трябват, бе Таня?- Ами я виж колко си ги наредила в профила си, ауууу. :shock: Теб и НЕлюбител да те произведат, няма къде да си го напишеш. :no:

Скарлет
11.12.2005, 16:24
Astrelaan,хубав и интересен аватар :!:
За титлата под него просто нямам думи................ :) :) :) :) :)
Да ти е честита,че и единствена при това. [:] [:] [:]

anna77
12.12.2005, 14:56
:hello:
Astrelaan,
Честита нова ТИТЛА :!: :!: :!:
А колкото до извода за състоянието на Milly ще ви светна как Astrelaan е разсъждавала: [:]
"Повечето хора, ако им опишеш верига от определени събития, ще ти кажат какъв ще е резултатът. Те свързват мислено отделните събития и стигат до определени изводи за онова, което ще последва. Ала съвсем малко са хората (като Astrelaan :D ), които, ако им дадеш някакъв резултат, са в състояние да проследят мислено стъпките, през които се е минало, докато се стигне до този резултат. Именно тази способност е качеството, което аз наричам разсъждаване в обратен ред или аналитично мислене." (Шерлок Холмс към д-р Уотсън в "Етюд в червено" от Артър Конан Дойл)

Още веднъж: ЧЕСТИТО ASTRELAAN !!! Продължавай да ни радваш в същия дух със схемички, които да ни изкушават! Благодаря, че те има! :wink:

:clap: :clap: :clap: :flower: :heart:

:-|

sidika
12.12.2005, 15:29
Astrelaan , 4estito i ot men :flower: E sega ve4e tryabva da po4erpi6 s nyakoya i druga shemi4ka :?: kakvo 6te kaje6 a :?: ima6 li ne6to pod rika ti vinagi ima6 s kakvo da ni poradva6 i dobre e 4e te ima :D :oops: