PDA

Покажи пълната версия : Помощ и за мен



tita
26.02.2008, 10:55
Здравейте момичета!
Имам една схема, но не мога да разгадая номер 1 на DMC какъв цвят е?
На шведски пише vit
На финландски valkoinen
На норвежки hvit
На датски hvid


Не разбирам от тези езици нищо и затова не мога да разгадая какъв е цвета.Ако някой знае, моля да помогне!

rrs
26.02.2008, 16:36
Мисля, че трябва да е бял цвят. Провери по схемата и по картинката, която имаш дали съвпада цвета.

rostso
26.02.2008, 17:21
Здравей!

Цвета е "ecru". Намерох го ето в този сайт, който на мен лично е много полезен!

http://www.cyberstitchers.com/StitchingTools/FlossConversionCalc0B63.asp?processForm=0

Като въведеш да ти преобразува номера на цвета (в случея 1) от ДМЦ към ДМЦ и натоснеш бутона "Convert To >>" ще ти го покаже.

Съвсем наскоро си купувах чиле с този цвят. То няма номер, на чилето си пише "ecru".

Дано съм била полезна!

galie
26.02.2008, 19:10
Най-вероятно 1 не е каталожния номер на конеца, а обозначените в схемата конци - 1 , 2 , 3 и т.н., защото до колкото знам valkoinen значи бял

rrs
26.02.2008, 19:26
и аз така си мисля...
Не съм чувала да има номер 1 на DMC, а от гоблените на vervaco съм срещала "vit" и знам, че отговаря на бяло.
tita, прикачи картинката с ключа, който имаш за да не гадаем.

tita
27.02.2008, 11:16
точно на vervaco е гоблена.
А за срам мой да си призная, не знам как да прикача картинката с ключа.Но според мен цвета трябва да е бял също, точно както повечето от вас мислят.
Много благодаря на всички ви!

tita
27.02.2008, 11:26
rostso ,токущо изпробвах таблицата, която си предложила и цвета е много ,много бледо синкаво-сивкаво бяло.А това, което шия е една метална обърната кофа (това е точно фрагмента, за където ми трябва цвета) и всъщност това е най-светлия нюанс от кофата.Може би , наистина няма да е снежно бяло, а този въпросният цвят.

rrs
27.02.2008, 13:46
Прикачих част от един ключ на Vervaco.
Тук се вижда, че "VIT" е бяло, а "ecru" е съвсем различен цвят.
Според мен може да използваш BLANC или 3865, ако не искаш да бъде снежно бяло (B5200).

tita
27.02.2008, 17:18
да, много ти благодаря! Ще реша кое да ползвам.