PDA

Покажи пълната версия : Моите гоблени



HB
28.02.2008, 09:27
Една от моите творби - подарък за рождения ми ден, ушит от майка ми: "Мост над реката". Качеството на снимката не е перфектно, но като цяло се придобива представа.
82195

rostso
11.03.2008, 15:57
Здравей!

Пейзажа така ме впечатли, че с огромно желание влязох в сайта ти за да си го поръчам. Само, че там е показана една учита част от него, и да си кажа честно - доста се разочаровах. Ето я:

http://gobleniniki.com/most_ushit.jpg

Цветовете изобщо не са толкова ярки, както на показаният от тебе (ушит от майка ти) и с нищо не ме впечатлява...... Сякаш е друга картина.....

Коя от двете снимки се доближава да истината? Да не би този, ушит от майка ти да е с друг набор от цветове?

HB
12.03.2008, 09:37
Здравей!

Пейзажа така ме впечатли, че с огромно желание влязох в сайта ти за да си го поръчам. Само, че там е показана една учита част от него, и да си кажа честно - доста се разочаровах. Ето я:

http://gobleniniki.com/most_ushit.jpg

Цветовете изобщо не са толкова ярки, както на показаният от тебе (ушит от майка ти) и с нищо не ме впечатлява...... Сякаш е друга картина.....

Коя от двете снимки се доближава да истината? Да не би този, ушит от майка ти да е с друг набор от цветове?

Здравей!
1. Гоблена на сайта е от гр.Бургас. Преди два месеца съм разговарял с жената, и тя ми каза че и е останало едно квадратче за ушиване, и ще го снима и изпрати. Но, до сега не съм получил нищо. Няма как да я задължа да го снима. Тази, недоушита, част е снимана много отблизо и с голям размер. Снимката на сайта е намалявана по размер, като в действителност е по-тъмна от реално ушития.

2.Гоблена, ушит от майка ми, е сниман в отдалечен план, и по се доближава до оригинала. Действително, поиграл съм си с настройките за да доближа изображението като яркост, контраст и т.н. до реалния ушит. До колкото е възможно, разбира се.

3.И двата модела са по една схема и цветова гама, няма никаква разлика.

4.Застани до един ушит гоблен с голям размер на разстояние 20-30 см, и поглени същия от няколко метра. Разликата е огромна в това което виждаш. Отблизо се виждат всички бодове и се създава впечатление за пълно "размазано" изображение. Отдалеч - всички бодове и цветове се сливат, преливат и се вижда съвсем друго нещо. Това е същото както на картините на известни художници - от близо: разцапано, отдалеч - прекрасно.

5.И последно - действително, всички мои модели се шият трудно, и някой неща може да изглеждат безсмислени, но след ушиването всичко си идва на мястото. Бих казал, че се получава картина, отколкото гоблен.

Смятам, че съм пояснил достатъчно разликата в двата модела.

с уважение HB

irena_gemini
10.04.2008, 10:12
ако знаеш от колко време търся този гоблен и не знаех от къде да го изтегля дали случайно можеш да ми кажеш нещо повече за гоблена размери колко цвята и какви са конците? ;) и най-важното дали имаш или по-точно майка ти дали има все още схемата? мъжа ми много го хареса и мисля да го изненадам ;)

rostso
11.04.2008, 11:36
Миличка, господин НВ не предлага схемата, а я продава.... Може да го попиташ как да си го поръчаш. И аз имах огромното желание да го ушия....

НО!!!!!

Снимката, която е показал, не е на истинският гоблен. Той е преработил
снимката, най-вече цветовете. Реално гоблена не е с такива цветове.
Погледни какво съм попитала и какво ми е отговорил малко над твоя пост.
Разгледай и линка на истинският гоблен, който съм дала и ако все още ти харесва - попитай господина как да си го купиш.



ако знаеш от колко време търся този гоблен и не знаех от къде да го изтегля дали случайно можеш да ми кажеш нещо повече за гоблена размери колко цвята и какви са конците? ;) и най-важното дали имаш или по-точно майка ти дали има все още схемата? мъжа ми много го хареса и мисля да го изненадам ;)