PDA

Покажи пълната версия : малко помощ за една блуза от последния брой на Галерия-Бродерия



Loria
28.02.2008, 21:02
Здравейте! от списанието Галерия - Бродерия, от месец Февруари има една блузка "празнина дантелна блуза", на която трябва да се изплетат опреден брой части на една кука, но после нещо обяснението не са го довършили :( изплетох ги всичките, заших ги и до там.... незнам как да ги съединя под мишницата и да оформя ръкава....... мислехме с мама нали и двете сме плетачки но............... никаква идея не ни дойде, ако някой има идеи по такива случаи моля да помага след малко ще приложа и картинката

GILDA
29.02.2008, 11:59
ами аз мисля че на схема 3 е нарисувано как да се съединят и да се оформи ръкава той ще се оформи като нанижете бримки за ластиците
ръкава е прилеп

Loria
29.02.2008, 12:57
Да GILDA, но въпроса ми е как да се зашият ето тези части които съм оградила с червено, получават се т.нар. шестоъгълници които точно където трябва да се зашият не пасват както трябва :confused:

GILDA
29.02.2008, 14:40
пробвай със игличка да ги прехваниш но без ръб дори и да не е съвсем плътно тя блузката е рехава така че това не трябва да те притеснява
срещни ги кръгче със кръгче помежду нека си остане дупчици

Loria
29.02.2008, 15:06
благодаря, но да ти кажа и аз така реших, до преди малко ги въртях наляво надясно и вкраина сметка реших да оставя като трябжа и по голени дупки. то се пара точно на сидйирчета да се зашиват(от схема 1) така че там ще ги хвана а и надолу реших че ще е по добре да оплета още няколко мотива и да не плета на две куки ластик, мисля че пак ще е оригинално и ще стои добре, ще покажа резултата после. благодаря ти още веднъж. Просто снощи бях забила съвсем как ли не ги въртяхме с мам, е не става и не става, даже бах решила да плета още да да мога да ги свържа както трябва :)

sanita
29.02.2008, 17:47
:D :D Искрено ме разсмяхте.Случайно да обърнахте внимание,че има и схема 2.Това са половинки на този шесткоъгълник,които трябва да се зашият на тези места.Тогава линията на ръкава ще пасне и много лесно ще се оформи прилепа.:kissyou:

Loria
29.02.2008, 18:28
да но в обяснението пише че те са 4тири на брой и на схема 3 е показано къде стоят точно. така че нещо редактора на списанието не го е обмислил или наистина се зашиват по странен начин който не е описан никъде :(

Loria
29.02.2008, 18:53
а и там има по две страни останали да се зашият половинките, а те имат по три така че Sanita идеята пак не става, тъй като половинките ще стоят на една страна :D :D
Благодаря все пак за идеята :P

Loria
29.02.2008, 18:54
а и там има по две страни останали да се зашият половинките, а те имат по три така че Sanita идеята пак не става, тъй като половинките ще стоят на една страна :D :D
Благодаря все пак за идеята :P

GILDA
02.03.2008, 10:09
Лориа какво стана с блузката покажи я ако имаш възможност

Loria
05.03.2008, 18:23
GILDA за съжаление отсъствах известно време и не съм напреднала но мисля за 7ми да е готова! така че в най - скоро време ще я покажа!

гарфийлд
06.04.2008, 17:50
, В такива случаи най-добре е предварително да си направиш кройката по размерите, дадени в списанието на някаква по-проста хартия, например вестник. Изрязваш и след това сгъваш и асо нещо не е ясно ще ти просветне. Пиши ми, много ме интересува тази блузка, защото голямата дъщеря иска да я изплета, от каква прежда я изплете, как изглежда и т.н.

Loria
29.05.2008, 00:19
, В такива случаи най-добре е предварително да си направиш кройката по размерите, дадени в списанието на някаква по-проста хартия, например вестник. Изрязваш и след това сгъваш и асо нещо не е ясно ще ти просветне. Пиши ми, много ме интересува тази блузка, защото голямата дъщеря иска да я изплета, от каква прежда я изплете, как изглежда и т.н.

ами утре ще я снимам и ще ти пратя повече обяснения че сега вече е късничко

гарфийлд
29.05.2008, 09:06
Loria, аз имам въпросното списание с блузата, интересът ми е насочен към преждата, с която си я изплела. Тънка ли е, с какъв състав, как стои на тялото и най най-накрая - успя ли да съшиеш отделните части?:lookup::clap:

гарфийлд
29.05.2008, 09:09
Ако състоянието ни на майка на седмокласничка с предстоящи изпити позволи, по-късно ще ви пиша за един бял топ, който намерих в последния брой на Модерно ръкоделие. Засега съм изплела едната половина и става добре, даже много добре.:clap::D