PDA

Покажи пълната версия : шили ли сте гоблен според рамката



rujanka
28.02.2008, 23:20
момичета, от два дни не ми дават мира едни рамки, които са много нетипични
с различни цветове 2 по две страните са: в зелено и светло сиво,
в синьо и бяло, червено и сиво, в оранж и бяло и имат паспарту като от едната страна паспартуто е на диагонали в съответния цвят ( синьо, червено и т.н. а другите страни са бели).
Много са подходящи за серията на Vervaco ( маковото поле, Тоскана, Гърция, Венеция) и ми се върти из главата следната идея- Да си купя рамките, защото тази серия ще я ушия ( независимо кога ). В представите ми в тези разноцветни рамки гоблените ще паснат много добре.
Проблема е, че различните гоблени са с разлика в бодовете на ширина от по 10-25 бода и ще трябва да шия на различни акаунти панама.
Какво бихте ме посъветвали. Дали не е много щура идеята ми
Съжалявам че нямам снимка, но утре ще мина през магазина и ако не ме е изпреварил някой ще ги снимам и покажа.

__________________

rujanka
29.02.2008, 00:24
с моите "способности" на художник Ви показвам за какво става въпрос.
Ще се радвам ако някой даде мнението си.

maleks
29.02.2008, 00:25
Отивай утре и ги купи.Че аз след срещата си купих една розова рамчица и днес реших, че и друг гоблен може да сложа в такава/бяха в два цвята/.
Да, ама не - бяха свършили.А на тезтяха имаше поне 20 от двата цвята.

hrisipisi
29.02.2008, 08:53
Според мен рамките ще паснат идеално на избраните от теб гоблени, а с размерити ще се справиш:thumbup:

albena
29.02.2008, 09:09
Според мен рамките ще паснат идеално на избраните от теб гоблени, а с размерити ще се справиш:thumbup:
Не се чуди а бягай да ги купиш рамките са много оригинални и са точно за тези гоблени

lari
29.02.2008, 09:18
Купувай без да мислиш!Много са оригинални.

rujanka
29.02.2008, 11:05
много Ви благодаря за мненията, момичета. На обед отивам и ги отнасям и петте :D

nadejdabr
29.02.2008, 15:26
Руже, явно не ти трябват повече мнения, че да се решиш да ги купиш, но нека и аз да си кажа ... много оригинално звучи по описанието, което си дала, и си заслужава наистина да ги купиш. :thumbup:

iasi
29.02.2008, 15:26
И да ги покажеш :rezando:

nina55
29.02.2008, 15:34
Здравейте, скоро си купих такава двулицева рамка - зелено и бледо сиво и в нея сложих "Момичето с коня " на Ланарте и стана разкошно. Сега нямам техническа възможност да ви я покажа, но по-късно ще се опитам. Не се чуди, а си ги купи. чаооо:loveglasses:

rujanka
29.02.2008, 16:31
КУПИХ ГИ :oops: паспартуто е даже по хубаво от моето описание.
Утре ще ги снимам и ще Ви ги покажа.
За сега само рамките, леле това моето е голяма щуротия, ама аз съм си така, като си намотам нещо на кутрето и си умирам на ината да го направя
:D
Весели празници и ви благодаря за насърчителните мнения:kissyou:

marji
29.02.2008, 17:06
Страхотни ще станат пейзажите на Vervaco в тези рамки. :clap: Чак ти завиждам - благородно, разбира се! Може ли да споделиш с нас от какъв магазин си ги купила ? А за пейзажите, действително има разлика в размерите им. Особено се отличава от другите Италия - на ширина е почти като останалите, но е по-висок, така че ако шиеш и него, опитай се някак си да го намалиш.:idea:

Masha
29.02.2008, 17:13
Руже,
Купувай рамките.Ще стане много красиво. И аз сега "работя" дъщерята да ушия едно сърце за рамка,която съм си харесала,ама дали ще ми се отвори парашута,че вече 5 са започнатите и недовършени гоблени:D
Така виждах и картинките на Гокел с различни рамки имного ми хареса.:kissyou:

lili
29.02.2008, 19:11
С какви размери са?

vania.kaimska
29.02.2008, 21:15
В кой магазин ги набара тези красоти.:)

rujanka
01.03.2008, 20:08
Рамките са от "Учителския кореком" както казва Maleks на магазините за 1 лев, само че едната рамка е 10 лв. Кво и плащаш:D
Вътрешния размер е 27/37 см. Толкова трябва да ми излязат и гоблените.
Според сметките, които направих ( благодаря много на Galia за формулата - помогна ми по-лесно да се ориентирам за каунта на панамата) някои ще трябва да шия на 16, друг на 18 и на 14 Аида.
До сега съм шила само на българска панама и Маската на едно много ситно ламе.
Нали не е задължително да ги шия на кръстчета?
Но сега като пиша си мисля, тези каунти и размери дето съм ги сметнала ако шия с гобленов бод, който предпочитам, няма ли да станат два пъти по-малки.
Боже за това хич не се бях замислила до сега.
Вие какво ще кажете, нали при кръстче всичко се уголемява по 2 и на височина и на ширина.

vania.kaimska
01.03.2008, 20:41
Руже,при кръстчетата се получава все едно си шила 1:4.Аз така ших Арабското момиче и размерът се запази същият.Така,че ако ти е по лесно ший 1:4.

did_tag
01.03.2008, 20:47
Според мен , щом предпочиташ гобленов , давай с такъв. Аз започнах Венецията по разработка на Ming, но не на 14 count/ 54,43/39,91 см/, а мисля на 16 и става ~44/33 см, шия с гобленов бод, но на 3 ката, получава се плътно и ме оттървава от кръстчетата :D

Светла Петрова
01.03.2008, 20:47
Аз ших Гърция на българска разграфена панама с гобленов бод 1:1 и размера е 18/23 см.А тя (панамата) отговаря на 22 .Струва ми се, че на Аида ще се получи размера, който искаш.

rujanka
01.03.2008, 21:00
благодаря за светкавичните отговори, ще трябва да смятам пак.

nina55
01.03.2008, 21:04
Здравейте , ето и моя гоблен поставен в такава рамка. Искам да ми пишете вашето мнение за него.:loveglasses:

rujanka
01.03.2008, 22:30
Здравейте , ето и моя гоблен поставен в такава рамка. Искам да ми пишете вашето мнение за него.:loveglasses:

Нина,гоблена е още по красив и нетрадиционен с тази рамка,Поздравления за избора, на мен много ми харесва.

mimka
01.03.2008, 23:41
Красив гоблен в красива рамка!Чудесно изглежда.За първи път виждам такива рамки, но бих си купила при възможност.Оригинални са!Браво!!!

sonq
01.03.2008, 23:49
Руже,шия Италия на аида 18 и размера е 23/34 гобленбов бод,мисля,че ще стане за твоята рамка,оставя се малко поле от панамата и готово.Гърция е по-малка по размер ,ще има малко по-голямо поле.:idea:
Друг вариант е да намалиш полето отдолу и отгоре с по няколко реда/няма да се отрази на картината/,но всички да шиеш на една панама:loveglasses:

rujanka
04.03.2008, 23:40
момичета, благодаря за съветите. Ето и самите рамки. Снимките не са с отлично качество, но току що ги фотографисах, а и по-ясни няма как да направя.

did_tag
05.03.2008, 10:53
Лъвът е почти на 100% завършен/страхотен е/, рамките са налице, е време е да започнеш и един от гоблените за тези красоти за да затвориш кръга. Чакам с нетърпение. :oops: