PDA

Покажи пълната версия : молба за помощ............



prinzesata11
08.12.2005, 18:43
Прехвърлям едно чудо на Дименшънс в ДМС обаче два цвята ми се опряха-просто в таблиците който имам ги няма,а знам,че гамата на Дименшънс трябва да е доста по-богата.Та молбата ми е или за по-пълна таблица или да ми кажете номера 6050 и 6049 с какви да ги заменя и двата са в зелената гама

toteva
08.12.2005, 19:11
Аз имам ето това www.stitchi.com/tabl.htm но там не видях номерата които търсиш :wink:

Nadezhda
08.12.2005, 19:12
6050-320 Md Pistachio Green DMC
6049 никъде не мога да го намеря :no:

prinzesata11
08.12.2005, 19:52
http://www.stitchi.com/tabl.htm тук определено ги няма и аз ги търсих. Nadezhda благодаря ти цвета съвпада горе долу,а за другия-продължавам да ровя

prinzesata11
08.12.2005, 20:23
намерих това-адски е удобноhttp://www.cyberstitchers.com/StitchingTools/FlossConversionCalc0B63.asp?processForm=0
но и тук не стана с моя конец. Хайде ако някой се е занимавал с такова заменяне да даде акъл-прочетох при рускините,че конците с номера 6000 са правени специялно за Дименшънс и нямали аналог а специално 6049 е едно такова пепелясало зелено и не знам какво да му сложа накрая ще цапна 163 Green *NEW*-какво ще кажете?
- :twisted:

nelka
08.12.2005, 21:24
Моят опит с Dimensions казва нещо такова:
Търси сред български конци.

Съвсем сериозно: вземи си мострата в магазина и гледай сред родното производство: там има едни такива неопределени, матови конци. Аз поне досега съм правила само един опит с техен гоблен и това беше спасението. Но на места смесвах и с оригинален конец, имах доста останали.
:)

prinzesata11
08.12.2005, 22:26
Проблемът е ,че нямам такава мостра,схемата е от рускините а те сигурно са я взели от китай а това е гобленът. Адски ми харесва а не съм чак такъв професионалист,че да жертвам 66лв. за първи опит с Дименшънс

nelka
09.12.2005, 00:11
Ами...чакай тогава, ако ти е единственият цвят, който нямаш, или поне единственият неизвестен сред зелените, според мен може да го оставиш последен за шиене.
Когато си завършиш останалото, ще ти е много по-лесно да намериш нещо, което да се впише в цялостната цветова гама на гоблена. И тъй като точния цвят така или иначе няма да го има, може би ще е най-добре да ползваш "мартеница" от два други, възможно най-близките до желания. :yes:

Mariana
09.12.2005, 12:37
I as mislia,che e nai dobre da potarsich balgarski konzi.Ima gi v magasinite sa gobleni.

prinzesata11
09.12.2005, 13:26
nelka и това е вариянт само,че не знам как ще стане защото аз шия редово и няма как да пропускам цветове,а по стандартния начин не съм шила от години и съвсем ще я обатача. За мартеницата-не знам самият този цвят се комбинира в мартеница 2 към три с друго зелено и с едно сиво така,че е невъзможно-т.е. не се шие само с две или три нишки от него. Все пак благодаря за идеите-отивам да опустуша магазина за конци :D

veni_3000
09.12.2005, 13:36
Извинявай ти и кръстат бод ли шиеш редово понеже аз досега съм шила по този начин само гобленов :?: Питам понеже аз съм малко скарана с кръстатия бод,макар че има такива красоти с него.

nelka
09.12.2005, 14:09
И аз сега видях че шиеш на редове, така че явно съветът ми не става за прилагане...
Dimensions, може да се каже, са избрали най-добрата тактика срещу копиране на гоблените си: уникални цветове на конците.

А на veni_3000 : да, и кръстчета се шият на редове, ето един link към един проект от тези на Goldenkitе:

http://www.goldenkite.com/pages/Project/project.htm :idea:

veni_3000
09.12.2005, 15:02
nelka направо не мога да повярвам че това чудо е шито с кръстат бод :shock: ,а аз изпитвам истински страх да опитам особенно ме притесняват останалите бодове тия там половинки и незнам си още какви.Не съм виждал такъв гоблен ушит но поне тия които показвате в форума са направо страхотни ,много ми хареса зимата която показа наскоро.Може някой слънчев ден и аз да се престраша и да ушия нещо такова :yes:

nelka
09.12.2005, 16:52
Вени,

На мен пък винаги ми се е струвало че от броенетео на кръстчета по-лесна работа няма. Явно всичко е въпрос на навик.
За мен голямото предимство на кръстчетата...Не, определено са повече предимствата, не е само едно.
Бродерията остава "права", а не се криви в посоката на бодовете както при гобленовата техника.
При малките бродерии тъкмо частичните кръстчета създават допълнителен ефект, както и контурни и други декоративни бодове.
Не ме разбирай грешно; не противопоставям едното на другото: всяко си има своята красота, както и всички ние- нашите предпочитания.
Сигурна съм че някой ден, когато се престрашиш да опиташ, ще ти допадне да работиш и кръстат бод.

Аз съм шила, разбира се, и "Вилер-и". Някои от тях бродирах в посока не ляво-дясно или обратно, а отдолу-нагоре. Просто цветните полета бяха в голямата си част разположени така (Пинки) и установих че така ми е по-приятно и удобно. И следващия го уших по същия начин, макар там правилото за цветовете да го нямаше.

:idea:
Но не всички модели за кръстчета имат половинки бодове. А някои нямат и контур.
Този модел от сайта, примерно, няма нито едното, нито другото.
Един от читателите/посетителите задава тъкмо този въпрос на човека, който бродира и той отговаря с усмивка, че еднa такъв грандиозна разработка просто няма нужда от допълнителни ефекти.Нормално: това е наистина голямо пано.

Araxna
06.01.2006, 12:35
Това е легенда за този гоблен, но, обърбати в ДМЦ, надявам се да свърши работа.http://www.filegone.com/qile

prinzesata11
06.01.2006, 13:35
Благодаря Araxna! Само,че компа нещо не ще да разпознае файла-какъв формат е,знаеш ли? Не,че е спешно,защото аз отдавна вече шия и посмъртно няма да сменя конците-резултатът адски ми харесва!Все пак ме загриза любопитството дали съм се справила прилично с прехвърлянето.

Araxna
06.01.2006, 16:07
Това е текстов файл, отваря се с MSWord