PDA

Покажи пълната версия : Абра-Кадабра..



Abra
06.03.2008, 15:28
... :greeneye:

Всъщност - сериозно: както вече споменах при представянето си, за да не са само думи, бих желала да покажа ушитите от мен до момента бродерии. Те са малки и малко на брой, но са резултат от интереса ми към бродирането преоткрит в последните няколко месеца. Тук е ред и на молбата ми за повечко толерантност към способностите и техническото ми изпълнение... ще видите защо точно :confused:

Съвсем спонтанно в един магазин специализиран за различни ръкоделия и хобита закупих готова комплектовка на Lanarte. Това е първата ми бродерия:

Abra
06.03.2008, 15:34
Благодаря за одобрението, Snejca :)

Обожавам макове и слънчогледи. Неслучайно първата пробна бродерия бе последвана от съвсем съзнателно избрани двойка пермин. Готови комплектовки, но.. поизменени при шиенето.

Маковете:

Abra
06.03.2008, 15:38
И второто пейзажче на Пермин - слънчогледите:

Abra
06.03.2008, 15:46
Мисля, уместно е все пак, да покажа оригиналните Пермин до моята версия:

Abra
06.03.2008, 15:53
Сърдечно благодаря за суперлатива в похвалата ти и за хубавото пожелание, Nelia :kissyou:

Признавам си, че лекото изменение в Каната на Ланарте не бе планувано. Пейзажчетата на Пермин измених умишлено - исках да са с квадратна форма и приблизително симетрични, с равномерна тежест на детайлите.

Но не искам да оставям впечатлението, че непременно се старая да променям бродериите. В следващата миниатюрка - валентинка за съпруга ми, е изменена леко само усмивката на Мечо:

Abra
06.03.2008, 15:58
И последно - картичка по случай 65-я рожден ден на баща ми, с пожелания за добра Слука, Наслука и Сполука :idea:

Abra
07.03.2008, 14:33
Ето оригиналните Пермин от близо. Схемите са все още само на хартиен носител, а пък моята импровизация дори и хартиени няма..

Abra
24.03.2008, 23:49
Мерси, Hrisipisi :kissyou:

О, да.. и като страстен почитател на полските цветя и разбира се, лятото - показвам последната завършена бродерия. И тя си има другарче със слънчогледи.. вече чака да бъде започнато :idea:

Abra
09.04.2008, 15:04
С благодарност за одобрението и похвалата :blueflow: показвам завършено и другарчето на маковата нива. Ето ги и двечките:

Abra
09.04.2008, 19:16
Благодаря, teen_f, и да, права си за иделичното настроение, което създават тези пейзажи.

Живот и здраве да е, като завърша всичките (общо 6) на тази тематика, рамкирам и окача на стената.. с удоволствие и гордост ще покажа снимки.

Много съм си харесала и един друг пейзаж, чиято схема все още нямам, но е в бъдещите планове за, както каза rujanka - нещо по-голямо :idea:

Abra
18.04.2008, 14:27
Ами.. в последно време наистина голямо боцкане беше! Ще покажа резултата идните дни, но определено си правя малка почивка - само снимките ще обработвам.. :oops:

И сега ще покажа нещо завършено - това, за което последно споменах: картичката за рождения ден на моята майка :loveglasses: Обадих се вече да честитя и... картичката е получена :greeneye:

Abra
21.04.2008, 18:53
Мили момичета, Великден наближава. Още един повод да се свържем с близки и далечни роднини, приятели - да честитим, пожелаем здраве и разменим сърдечни думи.. :)

3а всеки Великден пращам картички - върху хартиен носител, по пощата. И тази година изпратих - макар и не съвсем традиционни.

Всъщност- с тези четири бях готова още в края на март (когато тук тази година се празнува Великден по католическия календар):

Abra
21.04.2008, 18:54
Тези двете картички бяха за тукашните ми лели:

Abra
21.04.2008, 18:56
3а свекърва ми, с която много се харесваме и уважаваме :yes:

Abra
21.04.2008, 18:59
И за любимата ми племенница (дъщеря на сестра ми) :bunny: :D

Abra
21.04.2008, 19:01
Следващите мъници завърших за много кратко време - цяла седмица усилено боцкане, но пък мисля, резултът си струва:

Abra
21.04.2008, 19:05
Предполагам, че картичките все още пътуват и стискам палци да бъдат получени!

3а родните ми лели (именно едната от тях ме научи да плета и бродирам - бях дете тогава) :idea:

Abra
21.04.2008, 19:08
3а родителите ми приготвих картичка като тази за свекито :)

А за кумата ми и бебешока й - ето тази закачка :idea:

Abra
21.04.2008, 19:10
Но според мен, това зайче стана най-сполучливо :loveglasses:

Всъщност е и последно. 3а толкова ми стигнаха силите..

Abra
28.06.2008, 14:33
Поздравителна картичка за рождения ден-юбилей на свекърва ми. С удоволствие и за ден-два я приготвих :)

Abra
07.01.2009, 11:43
blue_bouble, макар и закъсняла, но сърдечна благодарност за хубавите думи! :kissyou:

Благодаря за похвалата, teotedi21!

Всъщност... направо ме е срам: от толкова време не съм се появявала нито в темата ми, нито из форума. Не смея да обещая, че ще е по-често, от страх да не изпадна в противоречие неспазвайки обещаното.. :-|

Все започнати неща имам и нито едно завършено :-|
Освен няколко коледно-новогодишни картички за близки ми хора, за които много бързо и в последния момент надвих мързела си, избродирах, сглобих и изпратих. Макар и със закъснение - след преминалите вече празници (но все пак преди Великден :idea: ), но показвам и не мога да не добавя:

Нека да е по-здрава, по-успешна и по-добра 2009!
Да е пълна с късмет, любов, благополучие и много, много усмивки! :yes:

пп. Подробно картичките - в албумчето (http://anartimid.multiply.com/photos/album/6/StickKarten)

Abra
16.02.2009, 14:13
Благодаря, LENKA :blueflow:

Да се отчета с нещо ново: пак мъничко, но изработено с голямо желание и топли чувства: валентинка за съпружето :heart: