PDA

Покажи пълната версия : Изложба на гоблени в Сливен



marji
06.03.2008, 18:52
Мили момичета и момчета! Искам да споделя с вас, че съм се заела с нелеката задача да организирам изложба от гоблени, изделия с българска шевица и ръчно плетиво в залата на Областна администрация - Сливен. Това ще ми е първата изложба и се надявам да се справя, но съм отворена за всякакви предложения относно организацията и името на тази изложба. Всъщност тя ще е съвсем непретенциозна - включва единствено творби на моите колежки от областната администрация. Мисля да ги подредя тематично и тъй като помещението ни не е пригодено за целта, уредих от галерията 2-3 специални табла. Изложбата ще бъде открита на 21 март - в навечерието на Първа пролет, но часът още не е уточнен. Вероятно ще остане открита за посетители още 3-4 дни. Вече има сериозен медиен интерес, така че ми стискайте палци. А който желае, може да заповяда да я разгледа!

maleks
06.03.2008, 19:04
:) Прекрасна новина!Успех в начинанието!
Може би ще достигнем и до Национална, а не само по градове!
Стискам палци ...и нали знаеш, ще чакаме снимки.

via_1313
06.03.2008, 20:34
Успех в начинанието! :clap: :clap: :clap:

marji
06.03.2008, 20:36
И да дойдеш, ей! Ще те чакам! :idea: Засега само за да разгледаш чуждите неща, а след време - дай Боже, ще си спретнем и една изложба на форума!:)

via_1313
06.03.2008, 20:59
То си се подразбира. Определено няма да пропусна възможността да видя и работите на колежките ти, а и да се порадвам на твоите наживо.

Колкото до изложба на форума мисля, че идеята е чудесна.

Jully
06.03.2008, 23:11
Мarji, това е страхотна идея. Кажи ми до колко часа ще е отворена залата? А в събота ще работи ли?
И срам не срам, къде е тази зала на обл. администрация?

marji
06.03.2008, 23:24
В събота - 22 март, вероятно няма да е отворено, но изложбата ще остане поне до вторник/25 март/, а работното ни време е до 17,30 ч. така че ще можеш да я видиш. Сградата е на ул. Димитър Добрович №3 - уличката на юг от бирария "Маки" след офиса на БСП.

iasi
07.03.2008, 09:31
Ей marji :clap: Непременно ще дойдем с колежката. Ако има някаква промяна в дните и часовете уведомявай навреме, че с това село никъде не мога да отида в събота и неделя :( Още веднъж :thumbup:

Юра
07.03.2008, 16:36
Браво - изложбите стават много атрактивни. Миналата година за 8-ми март си направихме подобна изложба в училище с произведения на колежки - стана различно и много интересно. Пък и щом медиите вече са на крак ...:D
Успех и чакаме снимки да видим!!!

alunagalia
07.03.2008, 18:13
Сигурна съм че ще бъде на ниво. Браво за инициативата..Марианче :kissyou:
И задължително да се подреди снимков материал за такива като мен:shy2:

Jully
07.03.2008, 20:15
Е дано успея да дойда да я видя. С моето работно време ще хвана сигурно последните 15 мин. на вашето работно време.

marji
07.03.2008, 22:39
Jully, ако ми се обадиш кога ще идваш, аз с готовност ще остана и след работно време, за да ти покажа изложбата. :idea: Сега важното е да успеем да я направим, а по-к ъсно ще ви информирам тук във форума до кога ще остане отворена за посещение.

Radi
07.03.2008, 23:30
Марианче, поздрави за начинанието. Секретаря на
Общината ми предложи и на мене да направя изложба с гоблени на мои колежки, също работещи в общинска администрация но остана само на предложение. Май никой не прие на сериозно, е поне за сега. Пожелавам ти успех и моля да покажеш снимки, за да видят какво правят колежките от о
Общинска администрация Сливен.:confused: УСПЕХ НА НАЧИНАНИЕТО!!!:kissyou:

katya
08.03.2008, 15:55
Мариана, определи ни един ден на гобленарките от Сливен да видим изложбата и тъкмо ще се видим всички.

marji
08.03.2008, 16:43
Мисля че ще е най-добре да дойдете на самото откриване, но все още не съм уточнила часа, затова ще се разберем по-късно!:idea:

katya
08.03.2008, 17:31
Ще се радвам ,ако ни поканиш!

TDK
09.03.2008, 18:48
Чудесно начинание!

И да снимате, за да видим и ние!:idea:

marji
17.03.2008, 11:40
Каня всички съфорумки от Сливен, съседния Ямбол и други градове в страната, изобщо който може и има желание, да присъства на откриването на нашата изложба от гоблени, приложна бродерия и ръчно плетиво, изработени от служителки в Областна администрация - Сливен. Изложбата, която нерекох "Магия с игла и конец", ще бъде открита на 21 март /петък/ от 11.00 часа в заседателната зала на Областна администрация - Сливен , ул. Димитър Добрович №3 /уличката южно от бирария Маки - бивше кино "Българка" на главната улица/. Изложбата ще остане отворена за посещения до 25 март /вторник/, като работното време е целодневно до 17,30 часа. В събота и неделя няма да работи, но ако някой не може през седмицата и желае да я разгледа, можем да се организираме в един от тези дни и портиерът ще ни отвори.:idea:

desi_stoeva
17.03.2008, 13:54
Далечко сте ми, мила, иначе с радост бих дошла. Не се съмнявам обаче, че във форума ще има много снимки. Пиши ми на лична, докъде сте с организацията и мога ли да помогна с нещо от разстояние. :)

Между другото, нашият човек се обади. :D

marji
18.03.2008, 16:17
Хей, момичета от Сливен, къде сте? :confused: Имаше доста мераклии да дойдат на откриването на изложбата, а сега нещо се умълчахте. Навярно още не сте видяли поканата или времето на откриването не е удобно за вас, но да знаете, че ще ви очаквам. И да ви кажа, че вече имам уговорка с областната управителка да организираме след време изложба от гоблени на форума,която да премине под неин патронаж. :greeneye:

Radi
18.03.2008, 16:56
Марджи, нашата изложба вече е факт!!! Днес беше открита официално и ще я закрием в петък 21.03. Ще кача снимки при първа възможност. От Кмета на общината всички колежки, участнички в изложбата получихме по един гоблен подарък. ЖЕЛАЯ УСПЕХ И НА ВАШАТА ИЗЛОЖБА! :kissyou:

via_1313
19.03.2008, 20:28
:clap: :clap: :clap: Ради, ще се радваме да видим снимки.

Marji поне аз ще направя всичко възможно да дойда. Искам да попитам само входът абсолютно свободен ли е или трябва предварителна уговорка, за да се разгледа изложбата?:loveglasses:

marji
19.03.2008, 20:33
Входът е абсолютно свободен! Дори и да не можеш да дойдеш на самото откриване, знаеш ме къде съм, обади се на портиера и той ще ме извика, за да те разведа из залата. Ако искаш на лични ще ти дам и мобилния си /ако вече не съм ти го дала/

irenb
19.03.2008, 21:33
Много се радвам на вашите изложби. Една чудесна възможност да се запознаете на живо. Чакаме снимки с нетърпение. Нашата изложба във Видин се открива на 20 март, съвсем малка е, но ще продължи повечко - около 20 дни. Поне така казват за сега. Ще видим. До скоро.

Елена Брайкова
19.03.2008, 21:53
трябва да се организират много такива изложби,за да си припомняме,че сме живи и живеем пълноценно в този свят,създаваме красоти за нас и за поколенията ни,желая ти успех

kotaranka
20.03.2008, 14:49
Изложба „Магия с игла и конец”
Дарик Сливен
20 март 2008 08:53

Първа по рода си изложба на гоблени, плетива и приложна бродерия „Магия с игла и конец”, изработени изцяло от служителки в Областна администрация – Сливен, се открива в петък – 21 март, от 11.00 часа в заседателната зала на Областната администрация.

Инициативата е посветена на женския месец март и Първа пролет. Девет участнички ще покажат повече от 80 експоната с разнообразна тематика, сложност и техника на изпълнение, съобщиха от областна администрация.

Изложбата няма конкурсен характер.

marji
20.03.2008, 20:20
Ох, момичета, скапана съм от умора! Цял ден подреждам, слагам табелки, подготвям почерпка, пиша грамоти... Почти всичко вече е готово. Успях дори да подготвя по една изненада за всички участнички. Утре ще разберете каква е точно. Стискайте ми палци всичко да мине добре, а тези, които са от Сливен, очаквам лично да ги видя и да се запозная с тях. :idea:

keikal
20.03.2008, 20:37
Ох, момичета, скапана съм от умора! Цял ден подреждам, слагам табелки, подготвям почерпка, пиша грамоти... Почти всичко вече е готово. Успях дори да подготвя по една изненада за всички участнички. Утре ще разберете каква е точно. Стискайте ми палци всичко да мине добре, а тези, които са от Сливен, очаквам лично да ги видя и да се запозная с тях. Вече със сигурност зная, че ще имаме гост и от друг, доста далечен град!:idea:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: marji, с теб сме! УСПЕХ!

Дида
20.03.2008, 20:46
Марджи, не се притеснявай. Всичко ще мине добре. Чакаме снимки!
:clap: :clap: :clap:

anito11
20.03.2008, 22:52
След като организацията е в твои ръце не се съмнявам в успеха на начинанието!!!!!

marji
24.03.2008, 09:51
Снимки от изложбата и откриването можете да видите на моя сайт в мултипли:
http://marji60.multiply.com/photos/album/321
С тези столове се получи доста нетрадиционно, но какво да се прави, такива са ни възможностите. Пък и мисля че така се получи по-арт. Малкото комплектовано гобленче с гобленарката /на последната снимка/ беше моята изненада към колежките и подарък за участието им. Шефката отпусна малко пари, с които купих ДМС конци и сама ги комплектовах.:idea:

iasi
24.03.2008, 10:05
Марианче, :clap: за организацията. И скоро време още по-голяма изложба :!:

desito
24.03.2008, 10:48
Олеле, толкова красота на едно място, браво на вас :clap:

Дида
24.03.2008, 11:10
Снимки от изложбата и откриването можете да видите на моя сайт в мултипли:
http://marji60.multiply.com/photos/album/321
С тези столове се получи доста нетрадиционно, но какво да се прави, такива са ни възможностите. Пък и мисля че така се получи по-арт. Малкото комплектовано гобленче с гобленарката /на последната снимка/ беше моята изненада към колежките и подарък за участието им. Шефката отпусна малко пари, с които купих ДМС конци и сама ги комплектовах.:idea:

Просто прекрасна изложба!!!Столовете наистина придават артистичност. Всичко изложено е чудесно.:clap::clap::clap:

alunagalia
24.03.2008, 13:12
Не намирам думатааааааааааааааааа.:uhhhh:
Ако знаете само каквo чувство на гордост бушува в гърдите ми. :clap:
Благодаря ти Марианче за това вълнение!!!:flowerlove:
Перфектна организация и подредба!!! Великолепни работи!!!:flower:

anito11
24.03.2008, 20:26
Ето още малко снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=229812

miminka
24.03.2008, 20:44
Marji , невероятно!!! :rainbow: И организацията , и гоблените !!! Поздравления за прекрасните миговете ,:clap:

marji
25.03.2008, 10:08
Благодаря ви за поздравленията и пожеланията. Имаше репортаж от изложбата по кабелната телевизия, както и интервю с мен, отразено бе в три електронни медии, а във вестниците и днес продължават публикациите за инициативата ни. Искам само да напомня, че днес е последния ден на изложбата, така че който има възможност да я посети, да побърза!:idea:

petia
25.03.2008, 11:34
Поздравявам ви за чудесната идея, реализирането и` и за прекрасните творби. Само съжалявам, че не успях да се организирам за екскурзия до Сливен лично да се насладя на изложбата. Благодаря за красотата, която споделихте с нас.

Юра
25.03.2008, 15:34
Най-накрая успях да отваря линковете и да видя снимките от изложбата.
Останах възхитена. И от красивите гоблени и от начина на аранжиране на залата.Малко по различно е .
Браво :clap::clap::clap:

Елена Брайкова
25.03.2008, 22:16
:clap:Много , много красива и богата изложба,желая Ви успех и за напред за да поддържате духа на ръкоделието жив,за да сме по добри и по-човечни,поздрави Елена

desi_stoeva
26.03.2008, 12:03
:clap:

Браво! Станало е прекрасно. Както виждаш, предварителните ти опасения, че залата не е съвсем подходяща, бяха неоснователни. Радвам се, че успя в начинанието, Марианче!

Поздрави и :kissyou:

TDK
26.03.2008, 13:40
Браво на вас! Толкова много красота!

did_tag
26.03.2008, 16:52
Прекрасна изложба!:clap::clap: Благодаря за красотата! :kissyou:

marji
01.04.2008, 12:25
Изложбата ни беше отразена от всички сливенски медии без изключение. :greeneye:Това са само част от публикациите. Е, всички са с почти еднакъв текст, но какво да се прави - колегите са решили да си спестят труда и са използвали наготово текста от моето прессъобщение.

iasi
01.04.2008, 13:34
Малко пояснения: Областния управител/с очилата/ награждава една от участничките. В средата/с грамотите/ е marji, а зад нея в по-далечен план сме аз и колежката ми/nena/.:idea:

Jully
01.04.2008, 22:15
Браво, Марианче! Изложбата е била страхотна. Жалко, че не успях да я видя. Поздравления!!!