PDA

Покажи пълната версия : МОМИЧЕТА, ХОДЕТЕ РЕДОВНО НА ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ,МОЛЯ ВИ!



leti_at
12.03.2008, 02:01
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА,
МНОГО МИ ЛИПСВАХТЕ, БЯХ СЕ ЗАГУБИЛА ОТ ФОРУМА...
ПРИЧИНАТА Е, ЧЕ ПРЕТЪРПЯХ ОПЕРАЦИЯ...БУЧКА НА ГЪРДАТА..СЛАВА НА БОГ, ВСИЧКО МИНА -БЕШЕ ДОБРОКАЧЕСТВЕН ФИБРОАДЕНОМ-ОТСТРАНИХА ГО И СЕГА ВСИЧКО Е О.К., НО САМО АЗ СИ ЗНАМ ПРЕЗ КАКЪВ АД ПРЕМИНАХ В МИСЛИТЕ СИ..КОЛКО ПЪТИ СИ ПРЕДСТАВЯХ ДЕЦАТА СИ (МОМИЧЕ НА 10 ГОД. И МОМЧЕНЦЕ НА 2,5 ГОДИНКИ) СИРАЧЕТА...
СЕГА СЪВЕТВАМ ВСИЧКИ -ХОДЕТЕ РЕДОВНО НА ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ(ПОНЕ ВЕДНЪЖ ГОДИШНО НА МАМОЛОГ, А ТОЙ АКО ПРЕЦЕНИ ЩЕ ВИ ПРАТИ И НА МАМОГРАФ).
ПРИ МЕН ТАЗИ БУЧКА ВЪОБЩЕ НЕ СЕ НАПИПВАШЕ И НЕ ПОДОЗИРАХ, ЧЕ СИ Я "ОТГЛЕЖДАМ", АЗ ХОДЯ НА ПРОФИЛАКТИЧНИ ПРЕГЛЕДИ, ЗАЩОТО МАЙКА МИ Е ОПЕРИРАНА (СЪЩО ДОБРОКАЧЕСТВЕНО) И СЛЕД ПЪРВОТО РАЖДАНЕ В ДРУГАТА МИ ГЪРДА ИМАМ ОСТАНАЛ КАЛЦИФИКАТ, ФИБРОКИСТОЗНА МАСТОПАТИЯ...И КАКВА БЕШЕ ИЗНЕНАДАТА МИ КОГАТО ДОКТОРЪТ МИ КАЗА, ЧЕ ВСЪЩНОСТ ИМА ПРОБЛЕМ В ДРУГАТА,УЖ "ЗДРАВАТА" МИ ГЪРДА.ПАК ПОВТАРЯМ, ЧЕ АЗ НИЩО НЕ БЯХ НАПИПАЛА,ТАКА ЧЕ ОБРЪЩАЙТЕ СИ ПОВЕЧЕ ВНИМАНИЕ.ХОДЕТЕ НА ПРОФИЛАКТИКА И ПРИ СЪМНЕНИЕ,ДЕЙСТВАЙТЕ БЪРЗО, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ-КАКВОТО И ДА Е ПО-ДОБРЕ Е ДА СЕ ХВАНЕ НА ВРЕМЕ!
ОБИЧАМ ВИ, МОЛЯ ВИ И ВИЕ ДА СЕ ОБИЧАТЕ ПОВЕЧЕ!
ЗАЩОТО КАТО ЖЕНИ И МАЙКИ, КАТО ЧЕ ЛИ ПОВЕЧЕ МИСЛИМ ЗА БЛИЗКИТЕ СИ, А НЕ ОБРЪЩАМЕ ВНИМАНИЕ НА СЕБЕ СИ!

Jana_jj
12.03.2008, 08:57
Радвам се , че всичко е отминало!!!!:kissyou: Стресът е голям, но гледай напред и не позволявай на лошите мисли и отчаянието да те победят.:hehe: И аз имам подобен проблем и редовно ходя на прегледи. Бързо възстановяване и успех!:flowerlove:

abi1004
12.03.2008, 13:03
Мила,leti_at много се радвам че всичко е минало успешно.Аз самата съм минала през този ад така че чувството ми е напълно познато .
Похвално е че призоваваш момичетата да се преглаждат редовно и съм напълно съгласна с теб. Успех с възтановяването !!!:kissyou: :kissyou: :kissyou:

lali
12.03.2008, 13:50
Здравей, радвам се, че всичко е минало добре и че си възстановяваш успешно. Аз имам абсолютно същия проблем и знам през какво си минала. Откриха ми фиброаденом преди 13 год. и махнаха от гърдата ми 3 образувания. Голямата ми дъщеря беше тогава на 2.5 год. и само аз си знам какво значеше това за мен. След операцията ме посъветваха да се преглеждам на всеки 6 месеца и аз спазвах тези срокове доста стриктно. Радвам се че го правих защото след известно време се появиха нови образувания. Последваха нова операция, после още една, …, на 20.06.2007 год. беше петата по ред. Сега в края на май или в началото на юни ще бъде следващата – шеста /надявам се последна/. Не ти разказвам всичко това за да те плаша, а като призив към всички дами във форума – ХОДЕТЕ НА ПРЕГЛЕДИ РЕДОВНО. Всяко едно образувание „хванато” на време може да се отстрани без проблем и последствия за здравето. Между всички тези операции успях да родя и втората си дъщеря.
Сега ходя на прегледи на всеки 3 месеца и се грижа за себе си защото децата ми /на 16 и 10 год./ имат нужда от мен.
Дами, грижете се за себе си и не се страхувайте от лекарите. Ходете на прегледи при специалисти дори и когато си мислите че всичко е наред.

miminka
12.03.2008, 22:39
Здравей leti_at, много се радвам , че всичко е минало благополучно и те подкрепям с цялото си сърце. :kissyou: Пожелавам ти бързо възтановяване!!! Подкрепям призива ти към момичетата да се грижат за себе си. Успех!!!

Дида
13.03.2008, 10:19
:kissyou:
Радвам се , че всичко е минало успешно. Не се притеснявай - само напред и нали знаш, че психиката най-много помага за оздравяването на един човек. Влизай по-честичко във форума и не мисли за болестта. Както е дошла така ще си отиде.Успех!!!
:kissyou: :kissyou: :kissyou:

tetty71
13.03.2008, 10:46
Здравейте, да взема и аз да се включа в темата...
Аз съм с рак на гърдата, оперираха ме преди 4 години, когато бях на 33. Освен гърдата ми махнаха матката и яйчниците, минах през всички екстри на химиотерапията и лъчето, ходих 1 годинас гола глава... та защо ви го разказвам това - защото през тези 4 години се нагледах на "колежки", които като вас са си ходили на редовните прегледи и никой не е успял да им намери туморчето навреме. Идеята ми е - внимавайте на какви лекари ходите. След като сама си намерих тумора, всички изследвания и лекари, при които отидох ми казаха, че е доброкачествено и няма нужда да го оперирам. Аз съм операционна сестра и съм се понагледала на доста неща, затова проявих инат и поисках да ми го махнат. И това ми спаси живота ( или поне го поудължи ),защото се оказа, че е рак, последва втора операция, след 4 месеца пак и т.н...
И много от жените, с които се запознах в последствие, са били убеждавани при прегледите, че всичко им е наред, някои от тях вече не са живи.
Не искам да ви плаша, просто не се предоверявайте на лекарите си, защото това понякога е с цената на живота ви.

lali
13.03.2008, 14:43
Съгласна съм с теб tetty , има лекари и лекари. При положение, че съм оперирана 5 пъти и имам нови образувания не може някой да ми каже че нищо ми няма и да ме успокоява. Седмица след като ходих на лекар и ми казаха че се налага поредната операция от службата ни ни задължиха да минем на "Профилактични прегледи". Отидох и чаках да видя какво ще ми кажат... и какво мислите... "Лекарката" която ме гледа на мамограф дори не попита какви са тези белези по двете ми гърди /а аз съм нарязана найстина много/. Направи ми мамограф, взех си резултатите и с изненада видях че съм абсолютно здрава според нея. На снимката от мамографа се виждат образуванията - как може да ми каже че съм здрава - убедена съм че тя дори не е погледнала снимките.
Ако имате съмнения ходете при много лекари, чуйте много мнения... Аз за себе си мога да кажа че във Варна няма гръден хирург и онколог при когото не съм била.

lucy
15.03.2008, 01:36
Боже, момичета, плашите ме! След всичко , което изчетох, мога само да кажа да ни пази Господ и от болести и от "лекари" !!!!!!!!!!!! Аз съм на 38 , ходила съм веднъж на мамограф и повече едва ли ще повторя, освен ако наистина не ми се наложи! Бях в частна клиника, платих си прескъпо, а след рентгеновите снимки, направени на един ужасен апарат гърдите ме боляха дни наред - така здраво ги "смачкаха".
Искрено се радвам, за тези от вас, които са минали успешно през този ад, но за останалите като че ли най-подходящото е просто да спазваме добра хигиена на живот - внимавайте какво ядете, какво пиете и най-вече никакви нерви и стрес! Всички знаете, как се отключва произвеждането на ракови клетки - така че най-добре е да не си го причиняваме! То в днешно време звучи по-скоро пожелателно, отколкото изпълнимо , ама какво да се прави... Явно трябва да се действа на принципа "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ!"

Presty
18.03.2008, 01:40
Здравейте на всички! Аз съм нова, но имам същия пробрем. Наскоро ми оперираха фиброаденом. Сега, след като изчетох всичко което намерих по въпроса ми става ясно, че това няма да ми е последната операция, но доколкото разбрах, ако не го извадят за хистологично изследване не могат на 100% да отхвърлят по-лошата диагноза - карцином...

lali
18.03.2008, 16:49
Здравейте на всички! Аз съм нова, но имам същия пробрем. Наскоро ми оперираха фиброаденом. Сега, след като изчетох всичко което намерих по въпроса ми става ясно, че това няма да ми е последната операция, но доколкото разбрах, ако не го извадят за хистологично изследване не могат на 100% да отхвърлят по-лошата диагноза - карцином...

Хей, не се отчайваи предварително, може да си от щастливките на който не им се налага втора или трета операция. Това че някой не сме имали този късмет не означава, че няма и такива, най важното е да бъдеш спокойна и да не пропускаш редовните прегледи. Гледай позитивно на живота и търси красивото в него, никой не знае колко време ни е дадено да сме на този свят и затова трябва да си го изживеем пълноценно без предварително да се отчайваме.

Amore77
20.03.2008, 23:37
Моя много близка приятелка се ниждае от вашата помощ.Здравейте това съм аз нямам профил тук,но реших да ви пиша чрез профила на моята приятелка.Прочетох вашите истории и прецених,че са много близки до моята.Всичко което вие сте преживяли и през което сте минали съм минала и аз досега всичко на всичко 9 пъти. Обиколила съм половината страна, и всички казват че няма оправия от това,единственото решение било ножа (операция),но като се има предвид че съм само на 23 години.Първата ми операция беше когато бях в 4 клас.И все още този ужас продалжава.Вчера се върнах от софия ходих в дървеница и там същото.Няма нищо по различно което да са ми казали през тези години.А тези фиброаденоми продължават да се въдят.В момента имам 5 общо и на двете гърди.Пия в момента едни билки които ми даде д-р Радка Кирчева от гр.Пловдив но няма полза.А и чувам много лоши приказки за нея.Незнам дали пак ще ходя там.Незнам въобще какво вече да правя.Единственото ми някакво "утешение",ако мога да го нарека така е че не съм сама с тази болест.Ако някой знае някой лекар или билкар или някой друг,който може да ми помогне по някакъв начин,моля нека пише на лични на моята приятелка или на мейла й.chacal77@abv.bg. Предстоят много хубави неща ,а вече нямам желание за нищо,дори и да живея.

vania.kaimska
23.03.2008, 22:31
Какви покъртителни изповеди.Докато четях си поревах.Момичета единственото което мога да кажа е вярвайте,че ще оздравеете.Според мен за едно такова е лечение е важна и психиката на човека.Предадеш ли се душено,край.Трябва да се борите напук на всички

fantaziq
25.03.2008, 18:01
Ами ,момичета и аз да се присъединя към оперираните.До сега само някъде бях споменала за този женски проблем,но да ви кажа честно още се страхувам от тази дума и не смея да говоря по открито.Сега имам усещането,че пак нещо не е наред,но се страхувам да отида на лекар.Който е минал по този път е наясно ,че страха е голям и изживяванията са горчиви.Не съм смеела да ви занимавам с личните си тревоги,но наистина,не правете като мен ,а посещавайте лекарите си.И да ви кажа честно в съвременния живот никой не те поглежда ,ако си финансово неустойчив,вече го изпита цялото ми семейство! Събрала съм много горчилка,защото се чувствам безсилна към лошотията и безхаберието на света ,който си построихме в нашата родина.Страдам и се боря,но боли,ах само да знаете как боли от всичката лошотия...Много ми е мъчно,но това е моята действителност!

lari
26.03.2008, 14:59
Момичета,съжалявам за случилото ви се! Никой не е зстрахован от тази диагноза,сами виждате че не винаги прегледите откриват на време болестта.И аз имам някои проблеми, поне според лекарите, за сега всичко е в норма.но ще ви напиша една рецепта от котешка стъпка.Тя е на д-р Чардаклиев,наследник на майката на Левски.Той има много нейни рецепти, а тя е лекувала с билки.За жалост,човекът почина преди да издаде книгата.Но рецептата ще напиша след 19 ч,защото в момента не е при мен.Желая кураж на всички.

Presty
26.03.2008, 23:40
Лали, благодаря за подкрепата, но аз не съм отчаяна, просто имам проблем с престоя в болницата (ненавиждам болничната обстановка). Съгласих се на операция само защото ме държаха един ден и половина. Но поне промених мнението си за лекарите (и тях ненавиждах от опита се през последните години). Сега поне харесвам тези които срещнах в Гръдна хирургия - ВМА, където ме оперираха.

lari
26.03.2008, 23:46
Котешка стъпка-не се прилага при деца под 7 г,при клапни пороци на сърцето и инфаркт. 1 чаена лъжичка от билката се залива с 400 мл гореща вода.Кисне 2 часа.количеството се разделя на три приема и се пие 15-20мин.преди ядене.Ползва се при паркинсонова болест,миома, мастопатия,аденоми, фиброми.
За бучки в гърдата-300г счукано алое,400г мед и бутилка сухо бяло вино.Сместа кисне 15 дни.Взема се по 1 чаена лъжичка на гладно три пъти за деня
Моя позната го е правила с червено домашно вино и така е поддържала майка си 5 г в последен стадий на рак на черния дроб.
Пиша това, което зная.Нищо не мога да докажа.

matcata
06.09.2008, 12:26
Благдаря ти lari някой път вярата в успеха на някое лекарство и най доброто лечение.Лошото е ,че при профилактичните прегледи те опипват набързо и ако решат те пращат на мамограф или ехограф.А ехографа или мамогр. могат да засекат бучка 3 години преди да почне да се напипва.А относно здравната пътека те пращат на ехо за който преглед има час след два месеца и ти пак отиваш и си плащаш,защото неможеш да стош два месеца под напрежение...

lollipopka
11.05.2009, 19:07
Здравейте,
Искам само да попитам какво означава ако има калцификати в някой орган? По принцип става дума за пинеалната жлеза, но ме интересува наличието на калцификати какво значи. Благодаря предварително.

Araxna
11.05.2009, 20:43
По принцип е признак на дегенеративни промени в органа, а специално за пинеалната жлеза е нормално, ако става въпрос за възрастен или голямо дете.