PDA

Покажи пълната версия : Панирани тиквички по френски



ван
11.12.2005, 18:59
Искам да ви предложа една приятна рецепта ( на Раймон Вагенщайн) за разнообразяване на седмичното меню, особено сега когато тиквичките започват вече да втръсват (поне на мен,не съм им голяма почитателка).
http://forum.bgkulinar.net/gallery/albums/userpics/10013/Panirani%20tikvichki.jpg
Панирани тиквички по френски

Необходими продукти: (4 порции)

4 средно големи тиквички
200 гр. брашо
1 ч.ч. хладка вода
сол
сок от един лимон
олио за пържене
1 белтък
3 с.л. нарязан магданоз
прясно смлян черен пипер

За соса:

1 малка глава лук
3-4 домата
1/2 ч.л. сол
2 с.л. зехтин
1 с.л. масло
3-4 скилидки чесън
2 с.л.нарязан магданоз

Начин на приготвяне:

Най -напред приготвяме панировката-смесваме брашното с 1 с.л. олио,1/3 ч.л. сол и водата ,като разбъркаваме докато се получи гладка гъста каша.Оставяме да престои 2 часа.
Нарязваме тиквичките на колелца (около 1/2 см.),посоляваме,подправяме с черния пипер,лимоновия сок и магданоз и оставяме да отлежат 1 час.
Разбиваме белтъка на твърд сняг,и го смесваме внимателно с панировката.Отцеждаме тиквичките ,потапяме ги в сместа и ги пържим на средно силен огън,докато се зачервят.
За соса:Нарязваме лука,наситно и го запържваме до златисто,добавяме накълцаните домати и счукания чесън.Подправяме на сол и оставяме да къкри за 15мин.
Отцеждаме тиквичките добре в/у салфетка и ги сервираме топли със соса за гарнитура.

Това е рецептата..единствената промяна,която направих е, че добавих босилек към соса.За сведение тиквичките стават леко хрупкаи.

Приятен апетит!

Miro
12.12.2005, 00:52
Хареса ми , направихме я в къщи - мерси :yes:

ван
25.12.2005, 16:09
Хареса ми , направихме я в къщи - мерси :yes:
няма защо ако ти птрябвам за някоя рецепта ми пиш л-с :wink: