PDA

Покажи пълната версия : Сладкиш с локум



qni
12.12.2005, 19:02
1пак.-кори Белла
1к.-локум

за плънката :

3бр.-яйца
1/2 ч.ч.-олио
1/2 ч.ч.-захар
1ч.ч. -брашно
1п.-бакпулвер

за сиропа:

3ч.ч.вода
2ч.ч.захар
1п.-ванилия

От продуктите за плънката ,като се разбият се прави кексово тесто.Корите се разделят на по два листа и се мажат по средата с плънката.Локума е добре да е дълъг, но ако е от кутия се нарязва и от лентите се изтегля фитилче.То се поставя по дължината на корите/между тях /.След това се навиват на руло/по дължина/ и така докато свършат корите. Сладкишът се пече в подмазана тава с правоъгълна форма ,при умерена температура /220 градуса/. Сиропа се вари като за баклава и се прибавя към него ванилията .След като се поохлади , с него се залива студения сладкиш.Оставя се да се охлади и се пребира за няколко часа в хладилник.След което е готов за консумация .

darri
13.12.2005, 12:39
Този сладкиш стана популярен тук на работа след рождения ден на една колежка.Всички много го харесаха.Аз съм решила да го направя, но понеже не обичам локум съм решила да го заместя с орехчета, канела и стафиди.Единствената разлика е, че в рецептата, която аз знам в плънката няма олио и бакпулвер, а си е обикновена пандишпанена смес.

qni
13.12.2005, 15:32
darri,само знам ,че винаги става и може да се замени локума с нещо друго, това не е проблем.