PDA

Покажи пълната версия : Любими домашни сладкиши



Юра
27.03.2008, 16:14
Момичета от това което виждам сте сръчни не само в ушиването на красивите гоблени но и в приготвянето на различни вкусотии. Предполагам че всеки има по някой любим сладкиш който не е толкова притенциозен откъм продукти и украса.
Давам началото с :
домашна бисквитена торта

3 пакета чаени бисквити
/1 с какао, 1 със сметана, 1 с портокалови корички /
50 гр. начукани на едро орехи.
Бисквитите се начупват на едро в подходящ съд и се смесват с орехите.

Заливат се със сироп от :
1ч.ч. пр.мляко
1ч.ч захар
3 с.л. какао
125 гр. масло

Продуктите за сиропа завират за да се разтопят захарта и маслото. Охлажда се леко и тогава се заливат бисквитите.

Най-отгоре се слага глазура от един разтопен шоколад в 1 ч.ч пр. мляко.
По желание може да се поръси със орехи, кокосови стърготини.

Лесна, бърза, вкусна!

juuuuuuu
06.04.2008, 17:50
Ето моя любим домашен сладкиш, който става изключително бързо:

- 1 яйце
- 2 ванилии
- 1п. бакпулвер
- 0,5 ч. чаша олио
- 1 чаша кисело мляко
- 1,5 ч. чаша захар
- 2,5 ч. чаша брашно
- 1 ч. лъжичка сода - бикарбонат

Първо се бъркат яйцата със захарта, После се добавят останалите продукти и се пече във фурна с около 200 градуса, докато придобие лек златист загар. А който/ която иска да сложи какао или кафе - 2 с. л., се пече малко повечко ...

fuentemajor
21.07.2008, 07:37
Това е един от любимите студени десерти на моето семейство.Идеален за горещите летни дни.Приготвям го за 5 минути(така имам повече време за гоблените;)

Продукти:
Кисело мляко-900гр.
Захар на вкус
Ванилия
2 пак.лейдифингърс(бишкотите за тирамису)или 24 броя

Приготвяне:
Наредените лейдифингърси заливаме с разбитото мляко и захарта.Украсява се с настърган шоколад.Слага се в хладилник.Консумира се студено след около 1 час,за да попият добре бишкотите.

nadejdabr
12.09.2008, 21:56
ето и една лесна и бърза рецепта, която много харесваме с децата
не знам как ще се преведе - Cuca de banana
ето и рецептата:
1/2кг брашно
200г масло
1чч захар
канела на прах
50г пармеджана настърган
10 банана

С пръсти се смесва брашното с маслото (може и да са по-малки количествата, аз днес сложих сигурно към 130гр, че нямах повече масло и по-малко брашно съответно) докато се получи като на снимката, не знам как да го опиша. :D
След това в купичка се смесват захар и канела. В подмазана тава, с маргарин аз я подмазвам, се нареждат бананите, нарязани на тънки ленти. Върху тях се слага брашняната смес и отгоре захарната. След това се повтаря и накрая се поръсва с пармеджана. Слага се в загрята фурна, но не на силен огън за около 35мин.
След това се слага в хладилника да се охлади. Според мен върви много добре с кафенце!!! Като се охлади ще го снимам, че все още ми е във фурната.....

nadejdabr
12.09.2008, 22:17
А ето сладкиша готов и разбира се не мога да го чакам докато изстине и ето черпя ви по едно парченце с :coffee:

fuentemajor
13.09.2008, 00:24
Надя,мерси за почерпката!Сладкишчето изглежда много вкусно и ароматно,при първа възможност ще го пробвам и аз:kissyou:
А и да попитам ,това оригинална испанска рецепта ли е?

nadejdabr
13.09.2008, 00:37
Надя,мерси за почерпката!Сладкишчето изглежда много вкусно и ароматно,при първа възможност ще го пробвам и аз:kissyou:
А и да попитам ,това оригинална испанска рецепта ли е?

Наистина е вкусничко, разбира се зависи от вкуса де!!! А това е бразилска рецепта, мисля типична...аз специално тази я взех от едно предаване, където показват типични за региона рецепти - това ще рече северна Бразилия/Амазония, щата Пара/Pará там живяхме 1 година!

3axap
09.10.2008, 09:57
Лесен сладкиш

4 яйца
2 1/2 ч.ч. брашно
1 1/2 ч.ч. захар
1 с.л. сода бикарбонат
1-2 ванилии
10 с.л. олио
10 с.л. сок от компот по избор (или вода)
плодове от компот по избор (или пресни)

Продуктите се разбиват с миксера, докато се получи нормално гъсто кексово тесто. Изсипва се в намазнена и набрашнена тава, като отгоре се нареждат плодовете (дали са от компот, или са пресни, няма значение - аранжировката е по избор).
По желание след като сместа е готова, може да се сложат стафиди и да се разбърка с лъжица.

Сладкишът се пече в нагорещена фурна до позлатяване и след като се извади се ръси с пудра захар.

:idea: