PDA

Покажи пълната версия : Може ли вместо с кръстчета - 1:1



Mili6e
28.03.2008, 09:00
Здравейте на всички запалени по гоблените.Имам проблем: подариха ми гоблена " Майчина обич",който се шие с бод кръстче. Започнах го някак си,но нещо не изглежда така като съм виждала тук ушити в смисъл,че панамата се вижда много.Незнам дали го обясних точно,но снощи ми дойде идея да го направя 1:1 моля Ви за съвет дали е възможно? Благодаря!

marji
28.03.2008, 09:06
Щом е даден да се шие с кръстче, по-добре така го направи. Нали шиеш с конец на два ката, а не с единичен? Като го изпереш и изгладиш няма да ти се вижда рехаво. Ако искаш гобленов бод ще трябва да си купиш друга панама - обикновена, защото тази за кръстчета е доста по-едра. Другият вариант е да шиеш с гобленов бод, но с повече катове конец - например 4. Но мисля че тогава ще ти се получи доста грубо.:idea:

Mili6e
28.03.2008, 09:44
Благодаря,но явно окомплектовката не е добра защото панамата е обикновенна:confused:

adi-viki
28.03.2008, 09:54
Ако панамата е обикновена няма начин да се получат кръстчетата.
Другият вариант е да си вземеш подходяща панама.

abi1004
28.03.2008, 09:56
Защо не пробваш 1:4

rostso
28.03.2008, 10:43
1:4 ще се получи доста грубо.

За гобленов бод 1:1 ще трябва да си купиш обикновенна българска панама.

Най-добре е да шиеш с кръстчета, но с 3-4 ката конец. Само, че така вероятно ще ти свършат конците (ако комплектовката не е предвидена за толкова ката конец) и ще трябва да си купуваш допълнително (и да се надяваш да отцелиш цветовете в случей, че не знаеш номерата им)

И аз в момента шия с кръстчета на панама AIDA 14 с 2 ката конец. На тъмните части бялата панама прозира и много се ядосвам. Трябваше да го започна с 3 ката конец, а не с 2.

Момичета, как мислите, като го изпера и изгладя дали ще изглежда малко по-добре?

Юра
28.03.2008, 12:46
Всичко е възможно.
Аз ти предлагам да опиташ по няколко бода 1:1 и няколко 1:4 - сама ще прецениш кое ти харесва. Ако ти се вижда рехаво увеличи катовете на конеца.

Mili6e
28.03.2008, 16:51
Благодаря за мненията! Окомплектовката е на ф-ма "Ивания" и се чудя защо са сложили такава панама?

sunnyto
30.03.2008, 13:26
Можеш да шиеш на ситна панама бод Х както са гоблените на ланарте ето така85369

Mili6e
30.03.2008, 19:30
Благодаря Ви!Вчера ходих в един магазин за гоблени и видях каква е панамата за кръстчета-няма нищо общо с моята.Утре ще пробвам 1:1 защото така май ми е по-лесно.Ще пиша какво се е получило.Чао засега.

magych
12.05.2008, 13:11
По повод питането за панамата на гоблена "Майчина обич".
Той е комплектован с гобленова панама, за да можете сама да изберете техниката на изпълнение - бод кръстче или гобленов бод. Ако го шиете с гобленов бод 1:4 трябва да имате пред вид, че в модела има и полукръстчета(означени в указанието) и е въпрос на Ваша интерпретация как ще ги изпълните. Ако използвате кръстат бод трябва да шиете едно кръстче(съответно полукръстче) върху 2 на 2 нишки от плата. Ако изберете гобленов бод 1:1 Ви предлагам да шиете на 2 ката, а полукръстчетата на 1 кат за да получите ефекта за фон и преливане с цвета на основата.