PDA

Покажи пълната версия : Грешен ключ към гоблен на Вервако



marulka_s
05.04.2008, 11:54
Здравейте, реших, че тук е мястото да споделя за една грешка, която открих в ключа на гоблена Нежност на Вервако.

Започнах да шия гоблена по този ключ тук http://picasaweb.google.com/zdravka79/kNifj/photo#5164695794766323650

Благодаря на авторката на албумчето в Пикаса, че използвам част от колекцията й за нагледен материал. Здравче, :loveglasses::blueflow:


и още в началото видях, че има обърнати цветове в преливането
Грешката е в размяната на символите на два конеца - 3032 отговаря на символа прозорче с решетка, а 3782 отговаря на празното прозорче, като размените по този начин конците ще получите верния ключ към гоблена.

Надявам се да съм била полезна за любителите на този гоблен и ви пожелавам приятно шиене :kissyou:

Ето как изгеждаше гоблена преди да разшия и след това:

niata
05.04.2008, 18:16
:uhhhh:Аз го уших точно по този ключ и много съжалявам, че не се усетих тогава. Виждах, че нещо не е точно така, но не ми мина през ума, че може ключа да е грешен :( Вече отдавна е готов и ще върви така

marulka_s
06.04.2008, 14:40
Ами аз като започнах да го шия и ми вадеше окото това нещо, просто не ми харесваше. В първия вариант ми приличаше на снимка от 4Д ехограф, за това като обърнах конците видях, че така се получава по-добре.