PDA

Покажи пълната версия : Надявам се да ми помогнете ..



juuuuuuu
06.04.2008, 17:56
Тази вечер до 20 часа трябва да приготвя сладкиш, който да съдържа 1 к. ч. захар, тъй като само толкова притежавам, а магазина е затворен. Навън вали и не мога да отида до центъра, за да си взема 1 п. захар. Надявам се да ми препоръчате нещо ...

svetta
06.04.2008, 18:12
3-4 яйца на твойта чаша захар,разбиваш със миксера да се сгъсти,добавяш на око брашно,не трябва да става много гъсто,по избор каквото имаш може да се добави: ванилия,канела,млени орехи и др.Разбъркваш всичко със лъжица,изливаш във форма да се пече във фурна,но не много гореща! Ако е кекс ,поръсваш със пудра захар или можеш да направиш бяла глазура.Ако е за торта - трябва да се раздели на 2 блата,да сиропира,да се намаже между двата блата със сладко.Отгоре може да се украси със сметана или разбити белтъци със захар както за целувки.Отгоре може да се сложат малки целувки и да се поръси със шоколадови или цветни пръчки.Може да се растопи шоколад и да се нарисува спирала и след това да се расчертае със ножа на лъчи във всички посоки - излиза паяжина.Може да се украси със карамела,която можеш да направиш във форма на фонтан.
Идеи много - само да имаш фантазия!
Късмет и да се похвалиш!

deizi
06.04.2008, 20:39
аз днес правих това 1 яйце ,1 ч.ч захар, 1 1/5 ч.ч брашно, 1 ч.ч кис. мляко,1/5ч.ч олио, 2 с.л какао 1пак.бакпулувер.Пече се в загрята фурна

juuuuuuu
07.04.2008, 12:49
Много благодаря! Извинявам се, че сега Ви отговарям, но вчера прегледах всичко набързо, а чак сега си тръгнаха моите гости. Много благодаря!