PDA

Покажи пълната версия : МЪЖЕ ГОБЛЕНАРИ



NIA
08.04.2008, 09:47
В днешния вестник 24 часа има материал за мъжете гобленари. Някои от тях са наши съфорумци. Ако не успеете да си го набавите,ще се опитам по-късно да го снимам и да го пусна тук. Автор на материала е нашата съфорумка Роси Сандулова.

marji
08.04.2008, 10:10
Май не "някои", а "повечето" герои от тази статия са от нашия форум.:greeneye: Тъкмо мислех да пусна новината и НИЯ ме изпреварила!:D А на Rosi22:clap::clap::kissyou:за публикацията!

abi1004
08.04.2008, 10:32
Много интересно навсяка цена пусни матеряла да го видим
http://img.photo.163.com/INyw95fBdOOKInxG_tl5Tw==/715509390798946938.jpg

alunagalia
08.04.2008, 10:36
О много мило , поздрави на Роси и аз сейнтересувам от статията и ще чакам . Моля :goodnews:

teen_f
08.04.2008, 10:37
Аз тичам за вестник:)

Юра
08.04.2008, 10:42
Май и аз ще ходя да си купя вестника - предизвикахте ме :D
Аз тук само за един мъж гобленар се сещам - имало и други...Изоставам...
Просто съм се изумявала винаги на желанието на тези мъже да бродират - твърде нехарактерно хоби за тях - но е факт. Че дори и по-вече могат от нас.

sanita
08.04.2008, 10:42
:clap:Интересно!Отивам за вестника.

fantaziq
08.04.2008, 11:01
Ще се видим след малко.отивам да си купя вестник!:D

NIA
08.04.2008, 11:20
Изпълнявам си обещанието :idea:

sissak
08.04.2008, 11:32
Поздрави за нашите съфорумци,а и за всички мъже,които не крият това свое увлечение.Не смятам,че има от какво да се срамуват.
Братовчед ми обичаше да плете на една кука,но след подигравките,които отнесе се отказа :(

alunagalia
08.04.2008, 11:34
Blagodaria!:clap::clap::clap:

irenb
08.04.2008, 11:37
Браво КОЛЕГИ, че ви има!
Възхищавам се на такива мъже. Не мога да повярвам, че съществуват дори...

matcata
08.04.2008, 11:37
Shte me izvinite,che mi seskapa kirilitsata.No niama nishto po-hubavo ot tova chovek da nameri otdushnik za dushata si.A v kraina smetka mai na vremeto goblenite sa se shieli ot maje:kissyou:

teen_f
08.04.2008, 11:38
Момичета,тук сред нас има един мъж гобленар,чийто баща е депутат:)И той е бил попитан дали иска да бъде включен,но добре че е отказал.Щеше да стане голямо шоу и цял живот нямаше да се отърве ако беше излезнала снимката му:)
Но аплодисменти за мъжете смелчаци...

fantaziq
08.04.2008, 12:21
Писателката Беатрикс Потър,която е написала извесните приказки за зайчето Питър,има една много хубава приказка на име "Шивачът от Глостър".В нея главният герой е един шивач-бродировач.Той е бил най-изкусният с иглата,до такава степен,че чак мишките са се научили от него да бродират съвършенно...Историята помни много мъже с таланта да бродират гоблени и те са толкова много,че няма да ми стигне ден да ги изреждам.Става въпрос само за тези,които са известни,а още колко неизвестни има?Не виждам какъв е проблема за съвременните мъже,че бродирали?Нима ние жените не правим неща,които се смятат за мъжки???Освен всичко в легендите за Дядо Коледа се казва,че когато не разнасял подаръци ,шиел своите огромни гоблени,за да покриват стените на къщата му.Когато става въпрос за ХОБИ ,никога не разделям,мъжете от жените,без значение какво вършат двата пола!За мен това са хора,отдадени на една любов,която по никакъв начин не пречи на околните.Е все ще се намерят умници,на които им пречи,че някой диша,но без това живота не може!Да не забравяме и великият Нострадамус,че е шиел гоблени!И за да завърша своя монолог,ще добавя,че сред нас мъжете гобленари са срещнали много приятели и споделяне на една и съща страст,както и съмишленници в своето хоби!Вярвам,че поне деведдесет процента от нас мислят,като мен!

valq_78
08.04.2008, 13:16
Аз сутринта си купих в-к,но нямам време да го отворя ,но при тази новина оставям всичко и сядам да го прочета.

Temenuzhka
08.04.2008, 13:50
Аз съм абонирана за вестника, но чак сега в обедната почивка го разгръщам и то благодарение на Ния:kissyou:,сигурно чак довечера щях да го прегледам.
Браво момчета:clap::clap::clap:Гордеем се с вас, моите уважения!!!:flower:

valq_78
08.04.2008, 13:54
Браво момчета:clap:Гордеем се с вас, моите уважения!!!:flower:
:clap::kissyou::clap:

lucy
08.04.2008, 14:12
И от мен Браво! :clap: И стига с тия предразсъдъци за "нежните" занимания на мъжете - само могат да им завиждат другите мачовци ! :D Сега остава и да ги разконспирираме кой кой е и ще спя спокойно :D:D:D

Mimik
08.04.2008, 14:17
Браво на Роси за статията - нека повече хора разберат за това хоби!
Браво и на момчетата, които създават толкова красота!

abi1004
08.04.2008, 14:20
Предлагам на господата от форума да посетят темите"да се покажем" и професионално представяне . Не мисля че има нещо лошо да се представят. Поздравявам ги за прекрасното хоби което са избрали !!!

rosi22
08.04.2008, 14:30
Предлагам на господата от форума да посетят темите"да се покажем" и професионално представяне . Не мисля че има нещо лошо да се представят. Поздравявам ги за прекрасното хоби което са избрали !!!


Господата от статията са доста известни във форума / с едно изключение/ . Мислех, че разпознаването никак няма да ви затрудни :D

marji
08.04.2008, 14:49
От пръв поглед разпознах Миро и Галин:idea:, но мисля че и Велизар от Стара Загора сме срещали във форума.:confused:

noar
08.04.2008, 15:56
Браво колеги:clap::clap::clap:,Ама какво значи женски работи,вижте че най-добрите готвачи са мъже ,има мъже шивачи,фризьори.... То всичко си е до ген и да ти идва отръки!

vania.kaimska
08.04.2008, 18:39
От стари гобленарки занам,че най-хубавите гоблени са избродирани от мъже.В нашият град познавам няколко такива мъже.

Miro
08.04.2008, 18:48
Аз съм се представил вече , благодаря за добрите думи :kissyou:

velizar66
08.04.2008, 19:25
Аэ също съм се представил вече ,но с малка част от моите творения.Ще показвам по малко за да бъде по интересно:smokin::smokin:

svetlina
08.04.2008, 19:35
Изключително се зарадвах и аз на статията във вестника, докато се прибера в къщи да си пусна мнението, то станали две страници с поздравления! Браво на мъжете!:clap:

Katerina
08.04.2008, 21:19
:clap:на мъжете гобленари!Желая много успехи на всички!

molly
08.04.2008, 21:42
Имам си една мечта да се срещнем гобленарите от цялата страна .Браво на колегите мъже.Пожелавам им много творчески успехи.

matcata
08.04.2008, 22:03
Az malko im zavijdam na mashkoto saslovie,zashtoto imat poveche vreme da shiat gobleni,a nie dokato oshetame,detsata,rabotata...;)

katrin0004
08.04.2008, 23:56
Поздрави на мъжете гобленари.Моят мъж бродира от години и го прави перфектно.Както се казва ,,Те ми се смеят че съм различна -аз им се смея че са еднакви.,, Забавлявайте се момчета.

itek
09.04.2008, 00:11
Поздравления и от мен, момчета !:clap:
Пожелавам ви още много и красиви гоблени !:smokin:

barbie
09.04.2008, 01:17
:flower:момчета достойни сте за възхищение, поздравления и за прекрасните ви творения:clap::clap::clap:

galinvayov
09.04.2008, 12:06
:upbeer: Благодара за хубавите думи и пожелания. Трябва да се взема в ръце и да го довърша тоя гоблен, но пусто време не остава:(

leti_at
26.04.2008, 16:18
Приемете моите почитания за смелостта да "си признаете",че имате такова хоби...не всички биха го направили....РАДВАМ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И Е ПРИЯТНО ДА СТЕ СРЕД НАС!:clap:

Anaid
27.04.2008, 20:27
здравейте и хубав празник.Когато човек прави нещо от сърце независимо дали е мъж или жена резултатът е чудесен .Мъже занимавайте се с това което харесвате

Eli_Eli
30.04.2008, 10:27
Имах възможността да видя прекрасните работи на Миро и трябва да ви кажа, че не мога да му стъпя на малкия пръст. За това изказвам искрените си почитания на всички мъже-гобленари.

rujanka
11.05.2008, 11:57
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА "НАШИТЕ ГОБЛЕНАРИ". МАЙСТОРИ СА СИ МОМЧЕТАТА!!!
ПОЖЕЛАВАМ ИМ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ВДЪХНОВЕНИЕ И КРАСОТА ДА ИЗЛЕЗЕ ИЗПОД СРЪЧНИТЕ ИМ ПРЪСТИ.
А ЗА РОСИ - ДА Е ВСЕ ТАКА АКТИВНА И ДА ПОПУЛЯРИЗИРА ТОВА ПРЕКРАСНО ИЗКУСТВО.

BIBETO
19.06.2008, 13:31
Ей, как съм пропуснала тази хубава темичка:uhhhh: Обаче веднага реших да се включа с моите поздравления към колегите-гобленари : :clap:момчета!!!
По съвпадение точно днес спорихме с мой колега от службата - Какви са тези глупости, това не е мъжка работа, и тем подобни простотии. Много присърце взех нещата и му зададох само няколко въпроса :
Ти чувал ли си да има жени-художници? - Е, има разбира се!- много възмутен, че го смятам за невеж , ми отговаря той.
А чувал ли си за мъже-художници ? - отговори ми само с утвърдително изръмжаване, явно разбра накъде бия.
Е, каква е разликата, освен в уреда - четка или игла, с който се полагат цветовете ? - нещо измънка по отношение на роднините ми, или поне аз така подочух:D и се изнесе бързо по неотложни служебни въпроси :D
Така че , момчета, трябва да ви защитаваме и да ви ръкопляскаме:clap:

vanina5860
16.07.2008, 15:16
И аз със закъснение се включвам по темата, но искам да изкажа своето възхищение към мъжете гобленари:clap:За мен това са хора, ценящи красотата:clap:Прекланям се пред всеки мъж, намерил време да сподели хобито си с нас.И както има жени стругари, защо да няма и мъже гобленари.
Да сте живи и здрави да показвате и обменяте опит с нас:clap::kissyou:

Val4e
16.07.2008, 16:04
Мога само да кажа браво на вас мъже !

kameia
16.07.2008, 22:32
ВЪЗХИЩАВАМ ВИ СЕ :clap: И ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ВИ НАСТИГНА ПО МАЙСТВОРСТВО-ВИЕ СТЕ СТРАХОТЕН СТИМУЛ ЗА МЕН :kissyou:

lililina
16.07.2008, 22:45
Браво на мъжете гобленари.Аз имам двама познати, които шият гоблени и те го правят с по-голямо усърдие от нас. Поздравявам всички тях и им желая още дълго да ги държи тръпката на гобленарството.:clap:

mechenceto66
06.02.2011, 23:59
izvinqvam se za latinicata,no tolkova se vazhitih na tezi maje.....s golqqqqqqqmo zakasnenie(samo 3 god.) izkazvam svoite pozdravleniq i neka za vbadeshte namirat oshte po -golqm stimul za da pravqt oshte po golemi krasoti .....i stradaite ot nepukizam kam horskite prikazki....... :clap::kissyou::clap:

akula
06.07.2011, 11:41
Нищо лошо няма да шият мъжете. Повечето добри шивачи са мъже. Бродирането успокоява. Има много мъже шивачи, дизайнери, скулптори - все творческа работа. Браво на тях. :clap:

Freeky
07.07.2011, 16:03
Боже, те хората на нас жените се присмиват че бродираме (било бабешко хоби и тем подобни) пък камо ли на мъжете. Прави сте момичета като казвате, че най-добрите художници, кулинари, дизайнери, коафьори, шивачи и т.н. са мъже! Така че трябва да се преклоним пред таланта на мъжете и да го оценим, не да се подиграваме! Това не е губене на време както повечето хора мислят. Трябва да се уважават хобитата на хората независимо какви са. Поздравявам и аз нашите съфорумци и им пожелавам още повече гоблени да ушият! ;)