PDA

Покажи пълната версия : Боядисване на яйца



lucy
20.04.2008, 14:38
Момичета, знам че повечето от вас си имат тайни и магийки при багренето на яйцата, затова ако нямате нищо против - дайте да обменим малко идеи :D На пазара вече има толкова много бои, че човек се чуди какво да си вземе ! Кажете от кои сте доволни и кои не стават за нищо, какви трикове прилагате и на какво са ви научили бабите ви :idea: До четвъртък има достатъчно време, макар че аз лично ще правя моите в събота, така че давайте идеи :kissyou:
Да ви кажа честно, от толкова много шарения, тази година се замислям дали да не си направя само и единствено червени яйца - и без това все те отиват първи! :D Ама като се започне боядисването и все си викам "Абе я да опитам това как ще стане " и сигурно няма да издържа и пак ще нашаря пейзажа :D
А при вас как е ?

toteva
20.04.2008, 15:09
Боядисваш например яйцето в жълта боя,след това го накапваш с восък,да стане на точици и след това отново в боята,но друг цвят.Стават много красиви:idea:

Скарлет
20.04.2008, 15:33
toteva,много интересно предложение,тази година ще го пробвам!

Повечето яйца боядисвам,като върху памук капя от всички бои и увивам яйцето.Последните две години тази процедура се изпълнява от децата,така хем те доволни и оклепани до уши,хем моите ръце са чисти.....:D:D:D:D

fantaziq
20.04.2008, 15:43
Идеи има,дал Господ!И аз ще прибавя една.Ако капнеш в боята капка-две олио и я разбъркаш,яйцата ще се нашарят,като напръскани с четка.Там където близне олиото,боята не хваща и това е ефекта.Ние у дома си го харесваме и аз винаги правя по няколко яйчица така накрая.

blue_bouble
20.04.2008, 16:35
Момичета кажете каква боя да си купя.В магазините ги гледам , ама нещо все не ми харесват.

Аз миналата година ги боядисвах и после ги налепих с цветен ориз.Станаха супер:)

marji
20.04.2008, 20:59
Аз съм доволна от боята, която е в капсулки. Но тази година ще си купя само червена, защото от миналия Великден имам останали доста други цветове. А иначе и аз ги правя като накапвам различни бои върху памук и после увивам в него небоядисано яйце /или пък боядисано само с един цвят, който остава основен/.

GILDA
20.04.2008, 21:34
Аз набирам къдрави листенца (гладки без мъхчета)и залепям го на яйцето и с парченце чорапогащник силно го стягам и го натопявам във боя и листенцето се отличава и е много красиво, също и с памук правя шаренки и накрая ги намазвам с малко олио за да са лъскави

Jana_jj
20.04.2008, 21:41
Яйцата стават много красиви и като се варят обвити с люспи от лук , а после се боядисват в желания цвят.Събирайте люспи от лук , обвийте всяко яйце с люспа и го завържете в стар чорапогащник, след което сварете.:idea:

anito11
21.04.2008, 18:49
Ето нещичко и от мен:
-след боядисване увивам около яйцата ламе в различни цветове, като го закрепвам със силикон или лак за нокти;
-залепвам паети или листенца изрязани от различни по цвят хартии /може и самозалепващи/ и оформям цветя и листенца;
-намазвам с лак за нокти и овалвам в кристална захар;

Елена Брайкова
21.04.2008, 19:15
:kissyou:тази година и аз искам да направя красиви яйца,как се правят с желатин,някой знае ли

toteva
21.04.2008, 20:30
Ето нещичко и от мен:
-след боядисване увивам около яйцата ламе в различни цветове, като го закрепвам със силикон или лак за нокти;
-залепвам паети или листенца изрязани от различни по цвят хартии /може и самозалепващи/ и оформям цветя и листенца;
-намазвам с лак за нокти и овалвам в кристална захар;

Много интересна техника,непременно да покажеш готовите си яйца

fantaziq
21.04.2008, 20:32
Боядисваш си яйцата в желания цвят и когато изсъхнат са готови за желатина.Разтваряш желатина по обичайния начин,но в малко количество вода-например едно пакетче в две супени лъжици вода.Взимаш едно памуче,топиш желатин и тампонираш по яйцето.Внимателно го слагаш да изсъхне в хладилника.Стават,като покрити с гумено покритие,лъскави и красиви,НО цапат доста и е желателно да ги държиш в ръцете си директно преди употреба,защото от телесната топлина,желатина отново се разтича.Иначе са много ефектни.Ако не ти се занимава вече има готови бои от този тип и не са скъпи(около левче и малко),Другия вариант е да разтвориш боята в малкото вода и да добавиш желатина.И двата метода са интересни,но цапащи!Аз ползвам повече втория вариант и си разтварям боя и желатин в една капачка.

LENKA
22.04.2008, 23:04
аз ги боядисвам с желатин но е голяма цапаница и така желатина се разтваря както е описано на пакетч ето, в отделни съдове разтварям боята с около 15-20 г. алкохол- водка, ракия ,за всеки цвят вземам по 1 тампонче за уши, всяко яйце потапям в топлия желатин и след това с тампонче от някой цвят правя правя ивичка ,тя се разлива след тава друг цвят и така стават много шарени

abi1004
23.04.2008, 11:54
Малко по-различно виждане за украса на яйцата,но е любопитно да се види.тук е начина на изработка-ползват се стоматологични борчета (http://www.lobzik.pri.ee/modules/news/article.php?storyid=963)

rosi22
23.04.2008, 13:52
На тази Пасха моите боядисани яйца имат и бронежилетки от мъниста. Дрешките са подвижни и могат да се обличат на други яйца, когато титулярите бъдат победени и изядени.
Повече информация в "Моите бродирани настроения". :kissyou:

deizi
24.04.2008, 12:37
ето вижте какво сътворихме с децата днес

Дида
24.04.2008, 12:45
:clap::clap::clap:
Красота!!!

kamellia
24.04.2008, 22:14
Мацки, :clap:! Преди малко и аз преключих с яйцата :greeneye:

http://images25.snimka.bg/005681930.jpg

silvinka_66
24.04.2008, 23:31
Здравейте..
Аз пък винаги боядисвам яйцата в събота сутринта.. смятам , че ми е много рано в четвъртък от гледна точка на консумацията.. Пробвала съм различни методи и вече 3 години ги правя със желатин... разтварям си желатин и вода на водна баня, и трябва през цялото време да е топъл , да стане не много гъста смес, и сварените още горещи яйца ги клепя с различни бои с четки за рисуване... като съм разтворила боите всяка по отделно с много малко вода/по една чаена лъжичка/ и после ги топвам в желатина.. Стават разноцветни и с преливащи се цветове, недостатъкътът е , че лепнат после...Стават много бързо.:kissyou:

Jana_jj
24.04.2008, 23:36
това приготвих аз за Великден.:idea:

mlada`dama
25.04.2008, 14:42
Здравейте момичета! :hello: Аз съм нова тук и виждам, че всички сте много забавни :) Искам да ви попитам нещо относно яйцата... Искам тази година да ги направя на кристалчета, но незнам как... Ще се радвам ако някой от вас знае как стават и сподели с нас. Благодаря много! Весели празници :rainbow:

yonka
25.04.2008, 14:53
Здравейте момичета! :hello: Аз съм нова тук и виждам, че всички сте много забавни :) Искам да ви попитам нещо относно яйцата... Искам тази година да ги направя на кристалчета, но незнам как... Ще се радвам ако някой от вас знае как стават и сподели с нас. Благодаря много! Весели празници :rainbow:

Продават се ,като боите.Яйцата се сваряват с кристалите и след като се охладят се получават кристалите.Но изтъняват черупките на яйцата и са чупливи

iasi
25.04.2008, 15:11
В комплекта който купих имаше и кристали, но с яйцата нищо не стана /за пореден път/:(

mlada`dama
25.04.2008, 15:23
Не знаех, че стават по-чупливи... Е в крайна сметка ще минат и без кристали... по-добре е да са здрави :D

fantaziq
25.04.2008, 15:26
Здравейте момичета! :hello: Аз съм нова тук и виждам, че всички сте много забавни :) Искам да ви попитам нещо относно яйцата... Искам тази година да ги направя на кристалчета, но незнам как... Ще се радвам ако някой от вас знае как стават и сподели с нас. Благодаря много! Весели празници :rainbow:

След като свариш яйцата,изсипваш пакет кристали на пет яйца(от опит),поразбъркваш леко за да се наместят по яйцата и така както ти е горещата тенджера ги оставяш с водата да изстинат,когато водата стане студена по естествен път вадиш яйцата,оставяш ги да изсъхнат и можеш да ги боядисаш,но не ги търкай,защото кристалчетата може да изпопадат.

lari
25.04.2008, 22:55
Някои подаръци за празника

sunnyto
26.04.2008, 14:40
Ето и моите:D
881148811588116

anito11
26.04.2008, 19:09
Ето малко снимки и от мен:

anito11
26.04.2008, 19:10
и още:

lari
26.04.2008, 19:26
ООООООоооооо, това са произведения на изкуството!

slasch
26.04.2008, 20:01
Браво,Ани.Прекрасни са!

Nelia
26.04.2008, 20:06
Ето и част от моите яйца тази година!:yes:

fantaziq
27.04.2008, 00:09
Утре още мъничко.

fantaziq
28.04.2008, 12:55
Имам малко проблем с техниката,но ето още яйчица с желатин,с олио,изписвани с восък,рапидограф за СД,златна боя и какви ли не шарении..

fantaziq
28.04.2008, 12:58
И още

qni
28.04.2008, 16:12
Ето малко снимки и от нашият Великден.

kamellia
16.04.2009, 13:28
Ето мойте за този Великден :)

eli1958
16.04.2009, 14:23
Ками,страхотни яйца си боядисала:clap::clap:Майсторка си не само на гоблени,а и при боядисването на яйцата:idea:А мойте станаха много гадни,но какво да правя -ще се опитам да ги дооформя:(

leti_at
16.04.2009, 14:27
Момичета, много са ви хубави писаните яйца..мен направо ми се реве...такова чудо не ми се беше случвало...от 60 яйца( 2 кори) ми се пукнаха 35 яйца...Иначе ги боядисах с едни нови( поне за мен немски седефени бои...станаха красиви, но пратих мъжа ми за 3-та кора с яйца...Като боядисам и останалите ще ви ги покажа..

eli1958
16.04.2009, 16:04
Да ви покажа и аз мойте яйчица,не са хубави но.............:(

ya-ya
16.04.2009, 17:37
Момичета, много са ви хубави писаните яйца..мен направо ми се реве...такова чудо не ми се беше случвало...от 60 яйца( 2 кори) ми се пукнаха 35 яйца...Иначе ги боядисах с едни нови( поне за мен немски седефени бои...станаха красиви, но пратих мъжа ми за 3-та кора с яйца...Като боядисам и останалите ще ви ги покажа..

И моите доста се понапукаха:(.Хем ги купувах по малко от различни места и ги загрявах постепенно,и си плуваха свободно във водата,и пак....
Тези, пукнатите ще ги обличам с термоваденките...:gipsy:
Чакам децата да се приберат от детската градина и ги почваме.:D

leti_at
16.04.2009, 17:39
И моите доста се понапукаха:(.Хем ги купувах по малко от различни места и ги загрявах постепенно,и си плуваха свободно във водата,и пак....
Тези, пукнатите ще ги обличам с термоваденките...:gipsy:
Чакам децата да се приберат от детската градина и ги почваме.:D


Лелееееееееее, каква идея ми даде само....бях ги забравила тези термоваденките...отивам да книжарницата..иде ми да те разцелувам:kissyou:

ya-ya
16.04.2009, 17:48
Моля,моля,за нищо...
Нали знаеш приказката за Неволята.....та и аз така...:D:D:D

fantaziq
16.04.2009, 20:17
За тези,които все още не са си сварили яйцата.Една комшийка ми каза,че ги варила с малко вода,колкото да покрият и сложила оцет.Още щом заврели,веднага ги отстранила от котлона,без да ги доварява и ги похлупила с капак.Каза,че го гледала по телевизията и пробвала.Беше много въодушевена,че като изстинали,си пробвала две яйца и били чудесно сварени и готови за биячи.Аз лично ще ги варя в събота и ще пробвам.Най много да ядем после кисели яйца:D

kamellia
02.04.2010, 01:10
http://images.vodoleika.multiply.com/image/1/photos/248/500x500/2/SNC05395.jpg?et=55sgyqLW87KZQxUobvHvqg&nmid=327497342 - Тези боядисах днес в Сливен, повече в събота при мама:idea: