PDA

Покажи пълната версия : Диети



Djemma
17.12.2005, 20:21
Петдневна диета
1 ден: от 2 до 5 кофички кисело мляко и 2 литра минерална вода.
2 ден: 1 кг. зеленчуци и 2 литра минерална вода.
3 ден: 1 кг. плодове и 2 литра минерална вода.
4 ден: едно варено пиле без кожата и без сол и 2 литра минерална вода.
5 ден: 500 гр. обезсолено сирене или извара и 2 литра минерална вода.

Djemma
17.12.2005, 20:23
Диета със супа при свръхтегло
от д-р Ралица Стоева
Предлагаме ви алкализиращ хранителен режим за хранене при свръхтегло. Базира се зеленчукова супа , приемана 7 дни по схема.

Продукти за супата:
2 глави кромид лук; 2 глави праз лук; 1 глава целина; 2-3 моркова;1 зелка;1 алабаш /гулия или червено цвекло/; 1 буркан стерилизирани домати; 2-3 чушки; 2 сухи зеленчукови булъончета. Готви се без застройка, без картофи и без фиде. За цялото количество от 5 литра се добавят само 2 суп.лъж. олио. Овкусителите са магданоз, копър,чер пипер и.т.н./по желание/.

Режим на хранене:

1.Ден: До обяд 1 вид плод /без значение на количеството и чай с мед. На обяд се приема супа- без значение на количеството. После през 2 часа се редуват плодът и супата до 19 часа. Не се приемат банани!

2.Ден: Започва се със зеленчук /1 вид/ като закуска. На обяд се приема супа. После следва редуване през два часа на зеленчук, супа, зеленчук…до 19 часа. /Зеленчуците могат да бъдат всички видове зеле , домати, ряпа, алабаш, цвекло, моркови, домати или чушки/.

3.Ден: За закуска се консумира един вид плод. После през 2 часа се приема супа, после зеленчук, после плод и.т.н.до 19 ч.

4.Ден: Закуска 1 банан. Подкрепилна закуска – още 1 банан. Обяд- супа. После следва 1 чаша мляко. След това- супа и пак мляко/общото количество на млякото е ½ литър за деня до 19 ч/.

5.Ден: Започва се със закуска с домати /може консервирани в суров вид/. Обяд – супа. После през 2 часа се приема до 19 ч общо 500 г постно месо / пилешко, пуешко, телешко без кожи и видима тлъстина/. Общото количество на доматите за деня е 1 кг.

6.Ден: Отново закуската са домати. После следва редуване на супа и 500 г риба/ Хек, мерлуза,бяла риба/ или нетлъсто месо от вид по избор. Общото количество на доматите пак е 1 кг. Супата е без ограничение в количест вото.

7.Ден: Закуската е зеленчук от горепосочените видове. После се приема супа, задушен ориз /300 г дневно количество/ и .т.н. през 2 часа до 19 ч.

- Минимум 1.5 л течности на ден.
- Два пъти седмично по 1 табл. Фурантрил/Дехидратин Нео -по схема.
- 20 мин някакъв двигателен режим по желание : Ходене с бърз ход пеш;
- каране на колело в легнало положение, писане на цифри с крака;
- гимнастика на бричовете; въртеливи движения на шията и кръста и др.

donita5
17.12.2005, 23:21
Djemma a kakva e supata i s kolko se otslabva ot tezi dieti
smiatam 4e dvete sa razli4ni .

Djemma
17.12.2005, 23:27
Поправих пропуска за продуктите на супата. А с колко се отслабва незнам. То по принцип всичко е индивидуално. Понеже обещах на alys да пусна такава тема , си спазвам обещанието.

alys
18.12.2005, 00:53
Благодаря, Джемма :!:

Djemma
18.12.2005, 01:30
Аз имам много диети, но нито една не съм изпробвала от тия , които са за намаляване на теглото. От април месец съм на диета № 5, тя е щадяща черния дроб и жлъчката. За нея мога да кажа, че е много хубава и ми помага. Освен това многооо добре ми действа гладът. Ама много добре. Преди месец, когато бях в болница не ми даваха да ям 5 дена, след тези 5 дена бях като новородено:)) Така се чувствах поне. :D А иначе диетите за отслабване не са подходящи за мен, защото обикновено в тях има точно това, което не мога да ям.

alys
18.12.2005, 02:24
Джемма, пишеш за диета №5. Какво имаш предвид - пореден номер в някоя книжка или нещо друго?

alys
18.12.2005, 02:43
***

Natalka
18.12.2005, 10:21
Това е един режим на хранене,от който са доволни много мои познати.Не е диета, а начин на хранене.Видяла съм,че дава добри резултати, но аз самата не съм го използвала :lady:

Списък с храни подходящи при НВД/ Ниско Въглехидратна Диета/
Всички видове месо, риба, субпродукти (дроб и дробчета разбира се), бекон, без колбаси (може само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със сметана, зехтин, масло, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).
Всички млечни (мляко, сирена), без топените и вносни неща (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогинезирани мазнини)...Хубави варианти са: изкиснато краве или овче бяло сирене, фета, катък, моцарела, кашкавал, чедар и гауда.
Яйца, приготвени по всякакъв начин.
Мазнини: масло, зехтин и сметана. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други мазнини от недоказан произход. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Като добавка към храната може да включите ленено олио.
Зеленчуци: всички, за които се сетите, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби....
Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Употребявайте варива (боб, леща)в умерени количества, като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. не употребявайте соя и производните и продукти.
Плодове: максимум до 2 по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони всеки ден). Във времето около тренировка може да си позволите повече плодове.
Избягвайте банани, грозде, диня.
Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни плодове.

Djemma
18.12.2005, 10:39
alys, диетите в диетологията и в хигиената на хранене са номерирани, всеки номер е за различни заболявания. Ако по-подробно те интересува мога да ти дам информация за всяка (има и за затлъсряване-№ 8
Всъщност ето какво намерих сега по гугъл:
http://ollo.norna.ru/DIR00/4298.htm

alys
18.12.2005, 11:42
Джемма и Наталка, благодаря ви :)
Още не съм прочела всичко, но определено е много полезно.

alys
18.12.2005, 11:48
***

Natalka
18.12.2005, 12:02
Ако това ще е единствения ти "грях" при спазването на какъвто и да е хранителен режим, не мисля , че ще е фатално.
Стига разбира се да не изпиваш по 1л мляко с кафето :wink:

alys
18.12.2005, 13:47
*** *** ***

Djemma
18.12.2005, 14:02
Защо пък да си пречат? При мен лошото е , че кафето го пия без захар, така си го обичм, не мога да го пия със захар, но с мляко ли е- не мога без захар, абсурд. Затова не го пия с мляко :D

alys
18.12.2005, 14:49
Блазе ти, Джемма, че обичаш горчиво кафе :)

nelka
18.12.2005, 16:02
Присъединявам се към завистта, Алис.
Аз пия едно кафе дневно (понякога на два дни- същото онова, от предния ), но в него има 3 лъжички захар. Самото кафе е онова еспресо в черното стъкло.
И лошото е че през останалото време мога и без въпросната чаша, но точно когато съм на диета- и дума да не става!

Което поне за мен работи най-добре, е сокът от ябълка рано сутрин. Изцеждам на цeнтрoфугата след ставане, изпивам малко вода след нея и се чувствам заситена. По-нататък през деня центрoфугирам морков, целина (стебла), зеле. Комбинацията от трите е просто мечта! - Е, ако си достатъчно гладен...http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/178smd.gif

Maktuba
18.12.2005, 23:41
Алис, а пробвала ли си да заместиш млякото с растителна сметана?

Иначе аз от три дни съм на банани(3-4бр дневно) и се чувствам много добре, ама го правя за изчистване и някакси ми е по-леко(психика, какво да я правиш). [:] Дори правих сладки и баница и не ми се дояде особено. И аз си правя измислени диети, ама май цаката е да ядеш качествено, а количествено по-малко.... Или поне май така отслабнах след бременност... :?

alys
19.12.2005, 00:13
Maktuba, пиеш ли някакви течности?

nelka
19.12.2005, 00:35
Алис,

Примерно "прочутата" ХОПЛА е на растителна основа и погрешно бива наричана сметана.
Може би нещо подобно има предвид Maktuba? :?

alys
19.12.2005, 00:42
Хопла съм купувала веднъж и не я харесах особено.

Maktuba
19.12.2005, 16:02
Алис, не пия особено много течности, около литър ми се събира сигурно на ден. Което не е много "изчистващо", ама карай... Предимно сокове(купени) и чай с мед.
Има едни малки сметанки, които са си баш за кафе (течни) и ня тях пише, че са растителни. Обаче марка не мога да ти кажа.... Знам, че ги имаше преди в Билла и май в метро(но там сигурно са все по големи количества...)

Natalka
19.12.2005, 16:25
Най- разпространените течни сметанки за кафе са на фирма"MEGGLE"/ има и по-големи разфасовки/.Обикновено се продават по 10 бр. в пакетче и цената им е от 0,45 до 0,60 лв.за опаковка.
На опаковката пише- сметана за кафе с растителна мазнина.100 гр. от нея съдържа 116 ксal , а едната е едва 7,5 гр.
Аз също от време на време си пия кафето с тази сметана.

Djemma
19.12.2005, 16:44
Аз пък ги мразя според мен вкусът им е отвратителен, но разни хора, разни идеали, на теб може да ти хареса.

Скарлет
19.12.2005, 16:53
И в друга тема побликувах тази диета,но и тук ще я пусна.Това е т.нар.Кремълска диета.На принципа на условни единици(точки).За да се отслабне,на ден трябва да се приемат 40 усл.ед.,за да се поддържа тегла-60 ус.ед.
Срещу всеки продукт са дадени колко точки се съдържат.Не забравяйте да погледнете в колтко грама от продукта са тези условни единици!!!
http://i12.photobucket.com/albums/a208/NPandezova/kartinki/6703.gif

atinqnka
20.12.2005, 08:04
Когато видя, че съм залепила много килца го удрям на глад.Плодове с малко мед първите 2-3 дни - 2 седмици.А ла Лидия Ковачева.Резултат 6 кг по малко.Лошото е че после трудно задържам постигнатото. :cry:

alys
20.12.2005, 08:15
Скарлет, благодаря за предложението.

Скарлет
20.12.2005, 08:43
Две седмици спазвах тази диета.Ядях предимно варени яйца,сирене,меса и колбаси,но без такива,които съдържат соя.За кафето си купих Захарин и единствената "глезотия",която си позволявах,беше сметаната.Има ефект,ако се спазва, около 2-3 килца на седмица се свалят.
Друго много важно нещо е,да не се яде след 18,30-19 часа.ПРЕДИ ВСЯКО ХРАНЕНЕ ДА СЕ ИЗПИВА ПО ПОЛОВИН ИЗЦЕДЕН ГРЕЙПФРУТ.

ZloBabe
20.12.2005, 08:50
Първа седмица

6h - 100мл. топла вода
8h - 2 твърдо сварени яйца
10h - 1 кафе
12h - 1 кренвирш
14h - 150мл. кисело мляко
16h - 1 ябълка
18h - 100мл. доматен сок
20h - 150мл. прясно мляко
22h - 100мл.топла вода

Втора седмица

Понеделник - 300г. телешки салам
Вторник - 3к. кисело мляко
Сряда - 4 твърдо сварени яйца
Четвъртък - 1.5кг. ябълки
Петък - 1.5л. прясно мляко
Събота - 1 печено пиле
Неделя - минерална вода

:yes:

Djemma
20.12.2005, 09:34
Диетата на Лидия Ковачева е пълна отврат. Не само, че не постигнах резултат, не само, че после качих още кила след диетата, ами и си докарах гастрит, който и до днес лекувам. За мен това е най-отвратителната диета. Но пък зависи от организма. Моята приятелка като я прави-отслабна страшно много. Всичко си е до организма.

Astrelaan
20.12.2005, 12:52
Извинявайте за намесата.От известно време следя тази тема и се чудя защо се намира в този раздел ,а не в мода и козметика.
Истински мазохизъм е да четеш и разглеждаш тук разните вкусотии и същевременно на първо място да гледаш тема за диета.И то диета за отслабване:)
Аз лично, ако бях на диета - на тези които предлагате имам предвид, всеки път бих изпитвала чувство за вина ,когато си записвам някоя вкусна рецепта.
Според мен най- големия виновник за напълняването е стреса.А тази тема си е стрес на квадрат:)
Мисля, че единствения разумен начин ,за да не напълняваме е да се храним разумно, а не да се лишаваме.Какво значи отказването на захар и мляко в кафето ,ако то е съпроводено с кока -кола или друго газирано безалкохолно или така наречените натурални сокове /които нито са натурални,нито са сокове/, както е обичайно да се пие в България?Или съвета да не пием мляко, ако вечер изпиваме по 2-3 аперитива?:)
Когато отказах цигарите аз направих именно това - отказах всякакви газирани напитки,ограничих алкохола - само червено вино и коктейл Блъди Мери, саламите/в тях има много скрити калории и излишни бих казала/ и смених белия хляб с черен ,пълнозърнест.
Всичко друго си остана по старому.И килограмите ми:)
И нека не ми казва някой "Ама аз само обичам да готвя- не опитвам готовото ястие"
Това е самозаблуда.И аз много пъти съм се улавяла ,че след готвене нямам апетит.И как да имам след като докато съм приготвяла ястието прилично съм се нахранила, опитвайки го:)

veni_3000
20.12.2005, 14:40
Госпожата по биология на моята дъщеря им казала че когато се спазва диета не било добре да се приемат плодове защото те не разграждали мазнините а ги задържали, най добре било да се яде зеле .Преди няколко години бях започнала разделно хранене но през зимата и тъй като нямах голямо разнообразие от зеленчуци наблегнах на киселото зеле да си призная свалих доста килограми.Да си призная в момента не съм на никаква диета хапвам каквото ми се яде и се чувствам отлично ,според мен всичко е въпрос на ген ..Докато спазвах разни диете си повредих стомаха а резултата почти нулев защото килограмите се връщат много бързо ,получава се един омагьосън гръг от който измъкване няма. :yes: :oops:

nellli
20.12.2005, 15:10
Момичета диета № 5 е специалин хранителен режим, който се препоръчва на болни от жлъчка и бъбреци. Това е храната, която получават болните в болниците с такива заболявания /всяко отделение има различна диета в зависимост от заболяванията/. Същото е и в санаториумите. Като ти погледнат епикризите и те видят, че си с болни бъбреци или жлъчна - те слагат на диета № 5, ако страдаш от подагра - диета № 8, ако нямаш някакви сериозни оплаквания - диета № 15 . Другите не ги знам :)

alunagalia
06.02.2006, 19:45
Interesu vam se za dieta-nachin na hranene pri zabolqvane na jlachkata-kolicistit. :( Kakvo e razreweno da se qde, kakvo dopustimo i zabraneno. Maja s koito jiveq strada ot tova i sam zatrudnena v kuhnqta!!! Pomognete :oops:

Djemma
06.02.2006, 23:47
nellli, това с номерата на диетите го изяснихме отдавна,

alunagalia,vemite ми даде такава диета, надявам се да не се разсърди,че я пускам тук. Аз имах множествена холилитиаза и преди месец ми отстраниха жлъчния мехур,тасега се придържам имено към тази диета.А ето я и нея:

МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ
РАЗРЕШЕНИ: прясно обезмаслено мляко, най-добре краве, прясно приготвена извара, диетична извара, добре обезсолено краве сирене, прясно подквасено прясно кисело мляко, прясно подсирено сирене, айран, таратор без чесън.
ОГРАНИЧЕНИ: пресен кашкавал “Витоша”, пълномаслено прясно мляко.
ЗАБРАНЕНИ: тлъсти и пикантни сирена, кашкавал “Балкан”, пушени и топени сирена, сирене “крема” , овче бяло саламурено сирене, овче и биволско кисело мляко.

МЕСО И МЕСНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
РАЗРЕШЕНИ: питомен заек, телешко, крехко говеждо, агнешко - варени или печени на фурна или скара, пиле бройлер, нетлъста млада кокошка.
ОГРАНИЧЕНИ: младо нетлъсто свинско месо, главно на скара, телешки черен дроб, нетлъста шунка, филе, кюфтета на скара.
ЗАБРАНЕНИ: животински вътрешности, джолани, всички консервирани меса и колбаси, тлъсти меса, пържени и запържени храни и ястия, пача, пушени гърди, сланина, месни бульони, дивеч.

РИБА И РИБНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
РАЗРЕШЕНИ: нетлъсти речни риби (мряна, клен, млад шаран, таранка, оклей, бяла риба, пъстърва, щука, червеноперка - главно варени или печени на скара).
ОГРАНИЧЕНИ: нетлъсти морски и океански риби.
ЗАБРАНЕНИ: тлъсти речни, морски и океански риби - сом, моруна, змиорка, паламуд, хайвер, чирози, нерибни морски и океански продукти - рибни пастети, мариновани, пушени и осолени риби.

ЯЙЦА И ЯЙЧНИ ПРОДУКТИ
РАЗРЕШЕНИ: яйчен белтък, снежни топки
ОГРАНИЧЕНИ: цели кокоши яйца - до 2-3 броя седмично - до Ѕ яйце дневно.
ЗАБРАНЕНИ: яйчен жълтък, майонеза, гъши и пачи яйца.

МАЗНИНИ
РАЗРЕШИНИ: растителни салатни масла - слънчогледово, маслиново
ОГРАНИЧЕНИ: прясно краве масло (до 20 грама за денонощие)
ЗАБРАНЕНИ: свинска мас, говежда и овча лой, маргарин, сланина, мандраджийско масло.

ЗЕЛЕНЧУЦИ И ЗЕЛЕНЧУКОВИ КОНСЕРВИ
РАЗРЕШЕНИ: марули, салатки, домати, млади краставици, моркови, картофи, цели сладки печени пиперки, бяло сурово зеле, карфиол, стерилизирани консерви, обезсолени маслини, сокове от зеленчуци, замразени зеленчуци.
ОГРАНИЧЕНИ: варено зеле, праз, лук, сурово кисело зеле, варива (пасирани)- зрял фасул, леща.
ЗАБРАНЕНИ: спанак, киселец, лапад, коприва, патладжани, туршии.

ПЛОДОВЕ И ПЛОДОВИ КОНСЕРВИ
РАЗРЕШЕНИ: почти всички добре узрели плодове, сушени ябълки и круши,банани, сокове, нектари, компоти.
ОГРАНИЧЕНИ: касис, къпини, боровинки, френско грозде, стафиди, сушени кайсии. цитросови плодове.
ЗАБРАНЕНИ: фурми, смокини, сини сливи, орехи, бадеми, фъстъци, семки.

ХЛЯБ И ТЕСТЕНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ
РАЗРЕШЕНИ: бял хляб, хляб “Добруджа”, сухари, ориз, макаронени изделия, грис, овесени ядки, брашно.
ОГРАНИЧЕНИ: обикновени бисквити, гевреци, кифли, типов хляб.
ЗАБРАНЕНИ: топъл хляб, пържени закуски - мекици, понички, баници и варено жито, варена и печена царевица, качамак, соленки и солети.

ЗАХАР И СЛАДКАРСКИ ИЗДЕЛИЯ
РАЗРЕШЕНИ: чист пчелен мед, глюкоза, мармалади, конфитюри, желета, локуми, сладка, индустриална захар, сусамов тахан, халва.
ЗАБРАНЕНИ: какао, шоколад и шоколадови изделия, бонбони, сладолед, кадаиф, баклава, реване, торти с шоколадови и маслени кремове, толумбички.

ПИТИЕТА
РАЗРЕШЕНИ: слаб руски чай, чай от липов цвят, от мента, от лайка, отвара от корени на цикория /синя жлъчка/, от червен кантарион, от шипка, от глухарче, заместители на кафето - инка, леблеблия, ръж, комбиниран чай - букет разредени сиропи, сокове, минерални води - хисарска, горнобанска, велинградска.
ЗАБРАНЕНИ: студени питиета, всички газирани разхладителни напитки, кафе, боза, вина, всички алкохолни напитки, включително и бира.

ПОДПРАВКИ
РАЗРЕШЕНИ: магданоз, копър, чубрица, джоджен, ванилия.
ЗАБРАНЕНИ: черен пипер, бахар, дафинов лист, канела, карамфил, лютив пипер, лютиви чушки, горчица, лютеница, оцет, чесън, лимонов сок.

rebostobg
30.03.2006, 21:09
:lady: Изпробвала съм 5-дневната диета :!: Наистина действа :!: Свалих 4 кг. с нея

пагане
05.10.2007, 15:07
http://www.zdravoslovno.com/Diets.html
момичета,аз си принтирах тази диета,но два дни се опитвам да спазвам да ям продукти само до 40 точки,но все не успявам .но няма да се откажа толкова лесно и ще продължа.

abazova_s
01.05.2008, 00:55
Диета със супа при свръхтегло
от д-р Ралица Стоева
Предлагаме ви алкализиращ хранителен режим за хранене при свръхтегло. Базира се зеленчукова супа , приемана 7 дни по схема.

Продукти за супата:
2 глави кромид лук; 2 глави праз лук; 1 глава целина; 2-3 моркова;1 зелка;1 алабаш /гулия или червено цвекло/; 1 буркан стерилизирани домати; 2-3 чушки; 2 сухи зеленчукови булъончета. Готви се без застройка, без картофи и без фиде. За цялото количество от 5 литра се добавят само 2 суп.лъж. олио. Овкусителите са магданоз, копър,чер пипер и.т.н./по желание/.

Режим на хранене:

1.Ден: До обяд 1 вид плод /без значение на количеството и чай с мед. На обяд се приема супа- без значение на количеството. После през 2 часа се редуват плодът и супата до 19 часа. Не се приемат банани!

2.Ден: Започва се със зеленчук /1 вид/ като закуска. На обяд се приема супа. После следва редуване през два часа на зеленчук, супа, зеленчук…до 19 часа. /Зеленчуците могат да бъдат всички видове зеле , домати, ряпа, алабаш, цвекло, моркови, домати или чушки/.

3.Ден: За закуска се консумира един вид плод. После през 2 часа се приема супа, после зеленчук, после плод и.т.н.до 19 ч.

4.Ден: Закуска 1 банан. Подкрепилна закуска – още 1 банан. Обяд- супа. После следва 1 чаша мляко. След това- супа и пак мляко/общото количество на млякото е ½ литър за деня до 19 ч/.

5.Ден: Започва се със закуска с домати /може консервирани в суров вид/. Обяд – супа. После през 2 часа се приема до 19 ч общо 500 г постно месо / пилешко, пуешко, телешко без кожи и видима тлъстина/. Общото количество на доматите за деня е 1 кг.

6.Ден: Отново закуската са домати. После следва редуване на супа и 500 г риба/ Хек, мерлуза,бяла риба/ или нетлъсто месо от вид по избор. Общото количество на доматите пак е 1 кг. Супата е без ограничение в количест вото.

7.Ден: Закуската е зеленчук от горепосочените видове. После се приема супа, задушен ориз /300 г дневно количество/ и .т.н. през 2 часа до 19 ч.

- Минимум 1.5 л течности на ден.
- Два пъти седмично по 1 табл. Фурантрил/Дехидратин Нео -по схема.
- 20 мин някакъв двигателен режим по желание : Ходене с бърз ход пеш;
- каране на колело в легнало положение, писане на цифри с крака;
- гимнастика на бричовете; въртеливи движения на шията и кръста и др.

а дали е подходяща за диабетици

Valja
13.06.2008, 08:51
А какво ще кажете за режима на Дюкан? Преди 2-3 седмици много се нашумя по медиите колко вреден бил този режим, но пък аз не мисля, че е толкова лошо, дори се бях наканила да го започна, но от 2 седмици ми се заредиха едни празници, та засега отлагам, но от понеделник може да се понапъна.

Ето един цитат от форума БГ-мама за тази диета:

Какви са предимствата на режима?
- Не броите калории
- Ядете колкото ви душа иска от разрешените храни
- Със сигурност отслабвате
- Не напълнявате, след като отслабнете

За кого е предназначен?
- За дебелите, които желаят да свалят между 10 и 20 килограма
- За свръхзатлъстелите, които имат 30 и повече излишни килограми
- Но и за дамите, които желаят да се повталят, преди да отидат на море

Съдържа 4 етапа:
УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини) със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица (10 дни).

ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

Внимание!!!! Всяка втора диета се проваля през първите три месеца след постигането на желаното тегло!

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормлни кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК

ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Чистите белтъчини намаляват апетита
4.Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5.Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.

Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Пийте вода, докато се храните. Водата засища.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко. Единствен недостатък, че трудно се намират. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците. Т.е. в млякото сутрин слагаш 2 с.л. трици и 1 с.л. пектин
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

Други препоръки:
 Въоръжете се с търпение. Режимът действа стъпаловидно – редуват се периоди на спад на теглото и задържане на теглото.
 Освен кантара, хубаво е да измервате и със сантиметърче топящите се телеса. Характерното за режима е, че сваля по-бързо мерки, отколкото килограми.
 Слушайте тялото си. При някой действа едно, при друг друго. Много често премахването на някои видове млечни продукти, ускорява свалянето. Последното за изключване е киселото мляко.
 Внимавайте със солта. Води до задържане на течности в организма и много забавя нещата.
 Внимавайте, какво си купувате. Често в магазинно приготвени кайми има много соя и сол. Аналогично за колбаси. Кренвиршите изключете, като източник на белтъчини

ПОЗВОЛЕНИТЕ ХРАНИ

Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска. Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : телешкото, говеждо, заешко и конско
– Говеждото - всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът, забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
-Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.
-Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, соев сос, сметана, нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %

II. Дреболии
От тази категория е разрешен черният дроб- телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част.Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

III. Риби
За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио, на скара...но без мазнина!

IV. Морски дарове
всички ракообразни и всички миди, скариди, омари, рази, лангисти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви, рулца от раци.

V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн- патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

VI. Постни шунки
Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

VII. Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи, на омлет или бъркани в тефлонов тиган- без мазнина. За хора с висок холестерол – само белтъци. Могат да предизвикат АЛЕРГИЯ.

VIII. Обезмаслени млечни продукти - имат ограничение до 1 кг дневно!!!
кисело мляко (Верея 0,1%, Култура 0,1%, Герма 0,1%), извара (Мерони, Пържевица, дядо Либен и насипна в Пикадили) и сирене Excuisa FitLine 0,2%

IX. Литър и половина вода дневно – МИНИМУМ., Кола Light. Диетата трябва да е много богата на вода. Тя помага да се изхвърлят отпадъчните вещества, пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Водата е най-добрия естествен диуретик. Да се опитваме да отслабнем, без да пием вода и да изхвърляме токсините, е не само опасно за организма, но и може да намали, дори съвсем да блокира загубата на тегло и да обезмисли положените усилия. Ако отпадъците, отделени от организма по време на диетата, не са изхвърляни редовно от бъбреците, натрупването им ще прекрати горенето на мазнините и оттам - загубата на тегло, дори ако диетата е педантично спазвана. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Водата прониква във всички тъкани, включително и в целулита, прониква чиста, а излиза солена и пълна с отпадъци. Вода се пие по всяко време на деня, дори и особено по време на хранене. Изпитата по време на хранене вода увеличава обема на погълнатата храна, разширява стомаха и предизвиква чуство за пълнота, което е първият признак на заситата. Една чаша вода или друга течност межди 17 и 20 ч. много често е достатъчна, за да убие желанието за храна. Чаша чай на закуска, чаша вода сутринта, две чаши на обяд, една следобед и две на вечеря - ето че сте изпили 2 литра, без да се усетите. Най-подходящи са слабо минерализираните, разхлабителните и леко диуретичните води - Девин - минерална и особено изворна (аз пия изворна Девин), Банкя, Хисаря, Горна Баня, Меричлери, Брезник, Брястово

ДОБАВКИТЕ:

Обезмасленото мляко 0,1%- прясно (Верея, Май дей Фитнес, Фибела) или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни. Може да се консумират ДО 250 ГР. НА ДЕН.

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.

Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.

Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.

Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!

ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО
Олио и зехтин
Захар
Всичко тестяно
Мюсли
Мед
Ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ

НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:
1.Яжте толкова често, колкото ви се иска
2.Пийте вода, докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна, уверете се, че фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

lucy
13.06.2008, 11:29
Много дълго и изчерпателно си представила диетата , благодаря ти!
Истината е, че аз пробвах 2-3 дни ударния режим и съм доволна! Спрях, защото не издържах появата на черешите и прасковите , хапнах си на воля и диетата отиде на кино :D За тези нищожни прояви на храброст от моя страна свалих 2 кг, но хубавото е че някак си започнах да се засищам от по-малко количество храна и вече 2 седмица си ям без режим , но съм свалила още 1 кг ... Научих се и да си купувам диетичен шоколад, защото без сладичко не мога, намерих си и вафлички без захар и т. н. Снаха ми е по-упорита от мен и при нея резултата е 8 кг за 1 месец . Но се пие мноооого вода ....

veni_3000
13.06.2008, 12:02
Някой да знае диета за напълняване.

lucy
13.06.2008, 12:48
Ех, и това си е проблем ... :D
Много въглехидратна храна би трябвало да свърши работа ! :idea:

Valja
13.06.2008, 13:36
lucy, вкусен ли е този диетичен шоколад? Виждала съм в диетичните магазини едни такива мънички шоколадчета, ама не съм си купувала. А натуралният диетичен ли е по принцип или само какаото му е повече?
А иначе за дюканската диета и на мен ще ми е трудничко покрай ягодите и черешите, а наближава и сезонът на прасковите :( На село имаме такива невероятни праскови ...
Но ще се пробвам от понеделник - колкото изкарам, се надявам, че ще има поне малко ефект.

veni_3000
13.06.2008, 17:02
Не си мислете само че диетата е за мене :Dза дъщерята е.Много е разтроена че има само за дебелани както тя се изразява и все ме моли да видя нещо за напълняване.

lucy
14.06.2008, 10:51
lucy, вкусен ли е този диетичен шоколад? Виждала съм в диетичните магазини едни такива мънички шоколадчета, ама не съм си купувала. А натуралният диетичен ли е по принцип или само какаото му е повече?
А иначе за дюканската диета и на мен ще ми е трудничко покрай ягодите и черешите, а наближава и сезонът на прасковите :( На село имаме такива невероятни праскови ...
Но ще се пробвам от понеделник - колкото изкарам, се надявам, че ще има поне малко ефект.

Аз си купих на "Милка" за диабетици и мога да ти кажа , че ми се стори не само вкусен, но и доста по-сладък от обикновения. С едно - две блокчета се заситих, а иначе си хапвам по половин шоколад :D:D:D
А за натуралния - можеш и сама да се ориентираш като видиш количеството калории в него и го сравниш с някой друг на същат марка. Незнам доколко е диетичен, но съм чувала, че гимнастичките си позволяват от него , когато много им се дояде шоколад ...

vanme
14.06.2008, 11:27
Пробвах диетата с въглехидратите и отслабнах малко. Но когато включих и зеленчуци нямаше повече резултат. След колко време пак може да се повтори и дали ще има полза. Чух че е с по добри резултати при по пълните хора. Аз искам само още няколко килца да сваля.????

galia69
16.06.2008, 00:31
Аз започнах от една седмица да пия сутрин кафе ако съм гладна банан на обяд само кисело мляко следобед като се прибера или кафе с мляко или само кисело мляко вечерям домат и краставица със сирене или от това което съм сготвила за вечеря но не ям хляб сладко и газирано .До сега съм свалила един килограм но се чувствам добре не ми е тежко и корема не ми е подут .Преди години бях свалила десет килограма надявам се и сега да мога да ги сваля четох диетата на Дюкан но не мога да ям само месо а киселото мляко ми е приятно и си го хапвам с удоволствие

veni_3000
16.06.2008, 18:08
Тая диета на Дюкан не ми харесва понеже не обичам да ям месо от него ми става тежко и чувствам дискомфорт .

kaliopso
16.06.2008, 22:04
Здравейте момичета на мен лично ми погна диетата на зл. чудо но без да си купувам самото чудо от 58 кг след бременността бях станала 87кг и с диетката за 4-5 месеца без прекъсване смъкнах до 65 а сега съм 63кг.Но си я спазвах без прекъсване и стриктно.Смятам че е мн добра и ненатоварваща.
ЗАКУСКА ОБЯД ВЕЧЕРЯ
1ДЕН * обяд вечеря
2ДЕНзакуска * вечеря
3ДЕНзакуска обяд *
4ДЕН * обяд *
5ДЕНзакуска * *
6ДЕН * обяд *
7ДЕН * обяд вечеря
8ДЕНзакуска * вечеря
9ДЕНзакуска обяд *
*-значи че се пропуска и не се яде манджа но може позволените плодове и зеленчуци.Яде се абс всичко без долуспоменатите неща-наи същественото никакъв хляб и никакво сладко....и воля и търпение от поне 3 месеца,като се приклиучи се 9ият ден се почва пак отначало с първият и така докато имате нужда,след втория месец и апетитът е намалял и стомахът значително се е свил и отпада и страхът от ио-ио ефектът.
по време на прилагане на схемата не се приемат тлъсти храни,ХЛЯБ И ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ,СЛАДКИШИ ШОКОЛАД И ИЗКУСТВЕНИ ГАЗИРАНИ НАПИТКИ........ПЛОДОВЕ ИЗЕЛЕНЧУЦИ БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЕ.
Аз си ги приемах като салата с олио предимно зеле което мн засища,по всяко време в което бях гладна,и плодове когато имаш нужда от сладко а нуждата идва още на десетия ден засищат особено ако са банани.На 100% се отслабва но не трябва да се предавате нито ден!И вс това да е съчетано с мн физическа активност напр компоти лиутеници,пране търчане,в смисъл че нито едно упражнение не съм направила но гледах да съм по-динамична.И е хубаво да се пие повече вода.От личния си опит казвам че може да се отслабне с нея-в моя случай цели 22 кг.:gipsy:....:heart::heart::heart: