PDA

Покажи пълната версия : нещо солено



iasi
29.04.2008, 10:22
След толкова козунаци и кифли, вчера правихме това:
1. Сирени охлювчета
- 1 яйце
- 1 бурканче кисело мляко/бурканче, защото рецептата е от онова време,това са 2 и 1/4 чаши/
- 1 каф. лъжичка хл. сода
- малко сол
- брашно

От всичко това се замесва тесто, дели се на 4 и всяка топка се разточва. Всеки лист се маже с мас и предварително обърканите 3 яйца и сирене. Навива се на руло и се режат малки парчета, които в тавата се слагат обратно. Отгоре с намазват с разбито яйце. Сега ще пакажа и снимките - дано сте ме разбрали :D

iasi
29.04.2008, 10:24
Така изглеждат готови:

iasi
29.04.2008, 10:45
2. Кифли солени:D
- 3 чаши брашно
- мас неразтопена /колкото едно пакетче масло/
- 1 каф. чаша олио
- 1 чаша кисело мляко
- 1 чаена лъж. хл. сода
- 1/2 чаена лъжичка сол
- сирене и кашкавал /на око/ - настъргани
Замесва се тесто и се оставя в хладилника за около 30 мин. да се стегне малко.
Тестото се дели на 3 топки, като всяка се разточва и се реже на 4/8/ триъгълника (зависи колко големи искате да са кифлите) и ги навивате.

iasi
29.04.2008, 10:57
И след толкова месене, точене, печене си заслужихме :coffee: с голямата ми дъщеря :D.. А за тези които си почиваха, т.е. спяха остана само :amam:

fantaziq
29.04.2008, 11:28
По технологията на охлювчетата ти,точа кори за баница и вместо да ги разрежа,аз ги точа до много тънки кори и после,като ги навия (вита баница),ги подреждам в тавата и пак заливам с яйце и сирене.Става дебела и сочна баница.След като я опека,още гореща я обръщам на две чинии и така тя остава пухкава и дебела.Докато пиша усещам вкуса на продукта и огладнявам:DСега се меракландисах да пробвам с твоя вариант,защото изглежда мнооого вкусен!

iasi
27.10.2008, 14:55
Вчера закусвахме с "Питки с масло"
- 1 чаша настрошено сирене
- 1 чаша кисело мляко
- 1 чаена лъж. хлябна сода
- 2 чаши брашно /може и повече, зависи как ще се омеси/
Замесва се тесто. Правят се топчета и в средата се слага масло/аз ползвам домашна мас/. Но тъй като с тази доза излизат около 7-8 малки питки, винаги дозата я правя двойна.

fuentemajor
28.10.2008, 16:36
iasi,вчера направих "Сирените охлювчета"-станаха страхотни!Благодаря ти за идеята:kissyou:.Аз пък от същото тесто правя бухтички,само че с 1 чаена чаша кис. мляко и 1/2 чаена лъж.сода.
:kissyou:

fantaziq
28.10.2008, 18:45
Изглежда ми доста вкусно:amam::clap:!

iasi
30.10.2008, 08:33
Ами да, стават много бързо, и не изискват кой знае какви продукти :idea: По принцип не обичам да меся и точа, но понякога се налага :shy2: А нали си обичам :coffee: - идеални са с него ;)