PDA

Покажи пълната версия : На каква възраст започнахте



denito78
29.04.2008, 20:03
:hello:Не знам дали тази тема ще ви е интересна,но аз ще питам-На каква възраст започнахте да бродирате?

lari
29.04.2008, 20:40
На около 21 г ме научи майката на снаха ми.

jivi
29.04.2008, 20:49
аз започнах на 22 рзапалих се от свекърва ми

stoika
29.04.2008, 21:27
Аз шия от близо две години.Започнах на 40г.:shhh:Запали ме приятелка.

Temenuzhka
29.04.2008, 21:51
Първия си гоблен - "Зеления замък" на Вилер избродирах на 16 г. Запали ме майка ми, а ме научи една моя учителка.:loveglasses:

vania.kaimska
29.04.2008, 22:08
Аз шия от 4 години.Сега съм на 42.Смятай:D

vanina5860
29.04.2008, 23:05
Аз шия от 30 годишна - 20 год. с голямо прекъсване, но сега така съм луднала, че ми се иска всичко да ушия наведнъж, но и да можех да имам няколко живота от поне по 100 годинииии!

leti_at
29.04.2008, 23:09
Здравейте,
когато започнах да шия бях на 23 години и малко...
Но, аз не шия много редовно...защото имам и две малки деца, които гледам сама...ходя и на работа.....НО, ТОВА МАЙ СА ОПРАВДАНИЯ, ОПРАВДАНИЯ...:(
ИСТИНАТА Е, ЧЕ НИКАК НЕ МИ СТИГА ВРЕМЕТО...ПОВЕЧЕ МИ СЕ ИСКА ДА ШИЯ-ОТКОЛКОТО ИМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ГО НАПРАВЯ... Е, ОТКРАДВАМ СИ ПО НЯКОЛКО ЧАСА СЕДМИЧНО....

lali
29.04.2008, 23:48
Запалих се по гоблените на 12 год. но нямаше кой да ме научи. колкото и да е странно видях свако ми да шие един страхотен пейзаж който си беше донесъл от Германия и очите ми останаха в него. Обикалях магазините за да си избера нещо - исках пейзаж подобен на този в който се влюбих. Купих си българска комплектовка на "Горски кът" и в него имаше описание как се шие гобенов бод. НАУЧИХ СЕ САМА

slasch
30.04.2008, 09:53
Аз започнах да шия в шести клас /на 12 години/ и тогава се запалих от майка ми,която тогава шиеше,но все малки гобленчета /тя няма търпение за големи/:D:D Самата тя не вярваше,че ще си ушия първия гоблен докрая,но нали съм "рогато" и не се отказвам "без бой" :gipsy: та така и до днес 15 години по-късно.За разлика от много гобленарки аз обичам само "по-едрички" гоблени да шия / и то добре че е така,за да ушия моделите с които мама се беше запасила,но така и не уши/ :D И след като всичките и "запаси" станаха реалност,сега си шия тези,които са ми по вкуса на мен,т.е. съвременни модели.

Eli_Eli
30.04.2008, 10:46
Сериозно се занимавам от 17 години. Бях в майчинство и имах повече време, което не е за вярване. С бебето човек уж има повече задължения, ама сигурно съм била по-организирана. Сега "бебето" Ники е 11-ти клас, сложила съм го на аватара, а на мен времето не ми стига за нищо. И въпреки всичко крада по малко вечер.

mari_ar
30.04.2008, 11:14
Аз започнах на 19 години. Живяхме в младежко общежитие и там две съседки ме научиха как да шия гоблени. Ших около две години , докато живяхме в общежитието. След като се приместихме от там желанието ми за шиене се изпари. Прекъснах за 12 години. Преди две години и половина музата ми пак дойде и сега малко свободно време да ми остане иглата е в ръцете ми

BaMbIto
30.04.2008, 15:48
ами аз съм на 16 в момента може да се каже, че съм се опитвала мн отдавна, но сериозно започнах на 15

denito78
30.04.2008, 21:47
Е аз почнах темата честно е и аз да кажа.Когато гледах приателките си да шият много им се чудих,но когато се научих и до сега не мога да спра,ниамам спирачки:D.Започнах на23г. и така вече 7г.:kissyou:

petkova26
01.05.2008, 16:20
Аз започнах да бродирам гоблени,когато бях на 22г и така вече 7години!:idea:

mucho
01.05.2008, 17:15
Аз започнах на 13-14 години.Шиех разни каренца с бод зад игла и кръстчета.На 20 години родих сина ми и докато бях по майчинство си купих първия гоблен и започнах да се уча сама , по скоро се учех от грешките си и гледах да не ги повтарям.Ида ви кажа честно добре че беше гоблена, защото бившия ми съпруг такива проблеми ми създаваше ,че ако не шиех да се успокоявам сигурно щях да стигна до психиатрията.

Marieta_
04.05.2008, 22:54
А аз започнах на шега, когато бях на 28. Мислех, че тези,които шият гоблени не са много добре. Е, и мен ме хвана тази лудост:D

kraseto
05.05.2008, 01:12
Здравейте!
Аз започнах още на около 10годишна възраст с каренца, възглавнички, довърших дори една огромна покривка за маса, която моята майка шиеше вече 18г. и беше останал само пълнежа, но все не намираше време, та аз свърших тази раблота. Покривката съм я показала в моите творби. По гоблените се запалих няколко години по-късно, на 17-18г. Една съседка шиеше Момичето с книгата и много ми хареса. Купих си гоблен, но кой да ми каже да започна с нещо лесно, а аз с Вечерно настроение - един пролетен пейзаж. Съседката ми показа само как се започва с конеца и ми разграфи панамата и това е - по-нататък продължих сама. Но се справих доста добре и така се започна, та и до ден днешен - имам чувството, че един живот няма да ми стигне, за да ушия всичко, което ми харесва, особено сега, когато си пиша с вас момичета и обменяме разна информация, идеи и т.н. Сега смело мога да твърдя, че качеството ми на работа се далжи на дългогодишният ми опит, защото никоя от гобленарките, които познавам не пожела да ме научи на това, което знае, а може би и да не знаехе, не знам, но аз казвам и показвам, за да не губят желаещите да бродират толкова години, колкото аз .
Гоблените са моята страст, толкова много обичам да бродирам, че чак се ядосвам, когато се стъмни и трябва да се ляга, още повече, че съм безработна.
Леле, извинявайте, че се отплеснах, ама като започна да пиша за гоблени и край - няма спирка.....:D:D:D

anito11
05.05.2008, 10:59
Аз започнах на 7-8 години с каренца и покривчици. Първия си гоблен уших на 13 /теменужките/ и с малки прекъсвания /когато бяха малки децата/ шия и до днес. Сега започва да боцка и моята дъщеря /тя е на 8 години/.

oonnato
05.05.2008, 12:16
Здравейте:-|Аз започнах да пошивам сравнитвлно късно.Като малка съм се пробвала на каренцата на мама:D,но първият гоблен го почнах като студентка и го ших продължително време-като се прибирах в къщи.
Затова шиенето за мен-по-сериозното е от около 3 години

zezata
05.05.2008, 12:24
Аз също като малка съм шила покривчици, на който майка ме научи. След дълги години видях една приятелка да шие гоблен, купих си и сама се научих. Първият ми гоблен беше много смешен. :D Бях го ушила с обратен бод и при това бях опъвала много конеца, та чак се виждаше панамата. После същият гоблен го уших на ново, но вече с помоща на моята приятелка и стана добре. Майка все още ми пази първият самоук ушит гоблен, и като го видя умирам да се смея. Та това беше преди 10 години.

sis4o
07.05.2008, 00:36
Здавейте и от мен! :)
Бях на 9-10 когато една съседка ме учи да плета и да шия каренца, но винаги ми се е искало да мога да шия гоблени и така когато бях на 11 леля ми започна да шие. Помолих я и тя ми показа как става и и до днес си бродирам когато намеря време/не че съм много голяма,едва на 18 :) /

antonia
07.05.2008, 10:41
аз започнах на 14-15 години. тогава моят баща шиеше един гоблен (на кръстчета) от списание "икономия и домакинство" (излизало през 1934,6..-тези години ).тогава си спомням, че той се криеше от външни хора-като звънне някой-хвърляше гоблена. след това вече и аз започнах и на никого не му идваше наум да се присмива. можехме да стоим до късно и да боцкаме. това беше мноооого отдавна. та чак и до сега. моят съпруг казва да излизам отвреме навреме и да стъпвам по земята през почивните дни. сега ни останаха за спомен от баща ми -гоблени, а от майка ми-покривки на една кука.:kissyou:

valq_78
08.05.2008, 23:17
Научиха ме да шия на 13,но тогава не ми беше толкова интересно.Започнах да шия сериозно ,когато забременях със сина ми на 17 години.

rostso
09.05.2008, 11:15
Аз започнах някъде 3-4 клас. Преди това шиех каренца и възглавнички с "бод зад игла". А на една кука плета от детската градина, но като започнах гоблените, зарязах всичко друго.

veneta_az
11.05.2008, 16:07
Аз започнах на 18 - тогава уших 1 гоблен. (Изключвам няколко каренца от часовете по трудово обучение в училище шити с кръстчета.) После прекъснах за 10 години и преди около 9-10 години започнах отново. И така с прекъсвание, та до ден днешен

stenli63
12.05.2008, 08:41
Е явно аз съм от по малкия брой започнали по-късно да шият .Запали ме една съседка преди 4 години когато бях на около 40 г.,и вече не мога да спра.Като по-малка опитвах да шия каренца и да плета ,но това си е нещо като наркотик,започнеш ли не можеш да спреш.

did_tag
12.05.2008, 09:03
stenli63, не си само ти да прошиеш на късни години. Аз също започнах на ~36, а дотогава незнаех как се държи игла :D /аз от малка кроя, шия на машина, но на ръка - никога, а пък за бродерия да не говорим - какво е това/. Имам приятелка която ми казваше, че бродира и аз все и се смеех - как така ще седнеш, мен не ме свърта, губиш си времето и т.н. Сега какво стана - все гледам да хвана иглата. То си е като наркотик, поне за мен:idea::kissyou:.

kaliopso
23.05.2008, 21:03
Майка шие на машина и вкъщи имаше стари списания бурда.На гърба на едното имаше страшно сладка картинка с едни мечовци,баш точно за детска стая.Изобщо не знаех дори думата гоблен и схема и мулине.На тавана имаше от баба останали едни панамки ама мн мн финни4ки,в смисъл дребнинки.На такава панама с машинните конци на маика,сама както ги подбирах и стана хубав като пощенска картичка-на 12 годинки.

3axap
23.05.2008, 21:56
В пети клас като бях, мама ми донесе мостра на гобленче на ДМЦ, което й бяха дали в някакъв магазин. Каза ми, че ако искам, мога да го ушия аз. Показа ми как става и от от тогава... :) десетина години вече си играя с иглата. Не мога да се похваля, че съм добра и че всички неща стават перфектни, но пък имам желание, което е най-важното :)

anito_23
24.05.2008, 01:37
Аз на 4 годишна възраст се научих да плета синджир на една кука, в последствие си плетях дрехи на куклите и мотивчета на една кука, след което се заех с бродиране на възглавнички на герои от приказките и така до пети клас, когато започнах първия си гоблен. Как започна всичко ? - Майка ми тогава шиеше първия си гоблен " Омагьосания замък " и ми показа как се шие на фона. На мен ми хареса това занимание и на баба в гардероба открих гоблена " Котето музикант ", който й беше подарък, но не го беше започвала да го шие изобщо. Аз го взех и така започнах. Беше ми доста трудоемко, защото легендата беше на оризова хартия и малко окъсана. Но справих се доста успешно и така в последствие започнах с по-сериозните си творби :)

fantaziq
24.05.2008, 12:27
Спомням си че ходех на детска градина и сигурно съм била на около 5 годинки,когато събирах парцалчета за куклите и се мъчих да им правя дрехи.Сигурно са били доста нескопусни,но помня че бях забила една губерка в леглото и явно съм станал за нещо,но като седнах усетих ,че губерката ми се заби в задника и изревах на умряло.Баба веднага дотърча и я махна,като ми се скара че буча иглите къде ли не.Това ми е урок за цял живот!После се захвана да ме учи да плета и за втори клас спокойно,можех да плета на една и две куки.Заплетох си един шал от грозна кафява прежда,която ми бучеше на пръстите.В четвърти или пети клас,вече не си спомням с точност майка ме накара да ушия Старото мостче,ама аз не исках и не ми доставяше удоволствие.Но все пак под неин контрол го уших.После в седми клас започнах да се уча да кроя от майката на една приятелка и накрая завърших техникум по облекло.Минаха доста години и аз исках да си пошия някакво гобленче,но не съм се интересувала сериозно.Леля ми имаше огромен кашон с оригинални Вилерови комплектовки и аз много им се радвах,но тогава плетях каренца на една кука и не се хващах на гоблен.Но леля ми почина и аз от мъка по нея за да си спомням почнах да шия.Това стана преди вече четири години и така до сега.Но за съжаление,макар,че аз най-много от всичките роднини бях с нея и оценявах труда и,щом тя си отиде от този живот,видях алчността на снахите и ,и бях упреквана,че тя обичала само мен! За това не взех и конец за спомен,а съхраних топлината от нейните съвети,усмивката и,сръчността на ръцете и красотите,които тя твореше с такава лекота и удоволствие, в душата си!Никой не може да ми вземе спомените и прекрасните часове прекарани с нея!Много съм и благодарна,защото основно на нея дължа любовта си към ръкоделията и кулинарията! За мен тя беше повече от майка!

kaliopso
24.05.2008, 17:30
:thumbup:.....;)

zdrave
02.06.2008, 00:07
И аз съм от закъснелите :D. Отрих тази магия когато бях на 37 г. в тежък за мен период. Но за мен се оказаха най-доброто хапче против стреса и натовареното ежедневие и така вече 6 години.

Maya_
03.06.2008, 11:39
Шия гоблени от 1997, тогава започнах да се уча на "Казанската икона". След това уших Сикстинската мадона, шила съм и няколко малки гоблена с цветя, сега завършвам Мадона де ла Седия. Мъча се и с гоблена "Св. Иван Рилски", там е голям зор. :)

kkk95
23.06.2008, 13:53
Аз започнах на 9-10...Само че много рядко шиех и сега пак се запалих.

toni68
23.06.2008, 14:40
За момента ще се окаже че съм ветеранка !:D Шия от 22 години а започнах на 16 благодарение на зълва ми. Сега предавам щафетата на моите 2 дъщери и голямата се справя вече по-добре и от мен , но малката ... Може и да завърши " Лунен ангел" когато се пенсионира...:D:D:D

lari
23.06.2008, 15:32
не твърдя, че съм ветеранка, но шия от 35 години:D:idea:

Desislava Neikova
23.06.2008, 15:35
БЯХ 5-6 КЛАС КОГАТО БАБА МИ МЕ НАУЧИ,И ШИЕХ МАЛКИ ЕДНИ ПИЛЕНЦА НА КЛОНЧЕ, БУКЕТЧЕТА , РОЗИ В ПАНЕР И Т.Н.
ПЪРВИЯ ГОЛЯМ УШИХ В 8 СРЕЩУ 9 КЛАС БЯХ БОЛНА ОТ ХЕПАТИТ И ГО УШИХ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ,НОЩТА ОТ ГРЪЦКАТА МИТОЛОГИЯ

rascit0
23.06.2008, 17:15
:DНезная кой е ветеран и кой не е , но най - късно май съм започнала аз / за което така съжалявам :mad::uhhhh: /Толкова време съм пропуснала. Сега съм на 46, а благодарение на Ради започнах преди 2 години. Много години преди това сестра ми искаше да ме научи / а тя шие от доста години/ , а аз се заричах че никога няма да си вадя очите с такова нещо. Сега съжалявам за пропуснатото време:(

unzile
25.06.2008, 23:25
Sega sim na 25. Zapocnah predi 3-4 meseca. Bqh vijdala gobleni i predi, no nay-mnogo se zapalih kogato vidqh 2 goblena zakaceni na stena v kistata na edna priqtelka. Golqmo izkustvo si e...

jenshen
28.06.2008, 14:50
Здравейте и от мен!
Аз започнах на 11 години и вече 26 бродирам с голямо удоволствие, че чак понякога полудявам, когато нямам време за гоблем. Но истината е, че като бях около 20-25 годишна не се захващах много.

jenshen
28.06.2008, 14:51
А, и не помня вече на какво се учих, но като че ли бяха сезоните на Вилер, малките овални гобленчета.

desy_v
15.07.2008, 01:18
На 18 сама се научих по упътването на гоблена. Беше малък детски гоблен (Веселото слонче), който реших да ушия за бебето на моя приятелка.
Стана супер

cherrymca
15.07.2008, 01:39
Аз започнах преди 4г. (бях на 20),една приятелка ми показа и оттогава много се запалих,научих една друга приятелка и леля ми също,но те нещо се поспряха,а аз продължавам.

ememka
15.07.2008, 07:47
започнах на 13 год. с едно каре и така се впечатлих от факта че творя нещо че си купих панама за покривка .а с гоблените започнах на 22г по време на майчинството.Днес мога да се похваля с над 45 гоблена а може и малко повече

Val4e
15.07.2008, 12:29
Аз започнах на 30, отпреди година и половина, бях бременна, но вече в края и трябваше повече да лежа и така се захванах с гоблените и сега не мога да спра, но сина ми не ми оставя много време.

Jully
15.07.2008, 21:27
Аз започнах да шия през 2001 г. Тогава бях на 26 г. Една колежка на майка ми ме научи. Но хванах много труден гоблен и вървя много бавно. Но той ме запали - "Йерусалимската света Богородица" на Солария. Като го видях и си казах - и аз искам да го имам ушит. Майка ми ми каза, че колежката и шие и аз при първа възможност си го купих.

ra4ko75
16.07.2008, 16:20
Моят първи гоблен го уших на 23г. Научи ме сестра ми и ми даваше да шия по малко на нейния тогавашен гоблен фона. Първия си гоблен го уших от мерак за 1 месец, но с втория нещо се запънах и ми трябваха 8 г. да го завърша.:)

miminka
16.07.2008, 18:35
Моят първи гоблен беше " Есен" малък,хубав пейзаж преди десет години. Бях на 32. Не си спомням какво ме е подтикнало да бродирам. След него - втори, още един до половината и ....... до там. През януари тази година си счупих ръката, след това трябваше да се раздвижвам и.... довърших " Есенно езеро", започнат преди 10 години. Случайно попаднах на този форум и смятам, че той е причината сега да стоя над поредния гоблен и да нямам търпение да го довърша, за да започна следващия.

epetkova
17.07.2008, 03:24
Започнах на около 12 год. Първият ми гоблен е "Момичето с щапката" и го избрах щото исках да има цветя, много цветя :D 16 год. по-късно хич не го намирам за хубав, въпреки че стана добре. Просто си мисля, че има много по-интелигентни неща, но какво да се прави :uhhhh:

maggy_b
03.03.2009, 16:30
Seriozno 6iq ot 14 gid6na,maika mi me nau4i i zapali.

teen_f
03.03.2009, 17:52
Аз на 20 започнах.Една колежка от офиса ми каза че не мога да ушия нищо:)И аз нали козичка,го ударих на инат;)

valq_78
03.03.2009, 21:04
Първият гоблен който ми подариха и на който се научих беше кошница с червени рози.Тогава бях на 10 и за съжаление ентусиязма ми мина бързо и така и не го уших.Когато се омъжих на 17 лелята на мъжа ми по някаква случайност ми подари същият гоблен който отлежа в шкафа една година и тогава го започнах.Та обща взето от 18 годишна не съм спирала да шия.

Nikol_82
03.03.2009, 22:36
На 23 купих първия си гоблен Пикльото и се отказах :D Започнах малко ших -разшивах и го захвърлих ,но след 2 години харесах Св.Анна и започнах смело напред и така до днес -година и половина :loveglasses:

1226
03.03.2009, 23:51
аз уших първия си гоблен докато бях студентка,после имаше прекъсвне и през 2004 когато забременях отново се запалих и така до днес ,вече почти 5 години н е съм спирала да шия.в момента съм на 30 години

ellena
04.03.2009, 00:07
Аз започнах на 23. След много тежка бронхопневмония трябваше да си седя само вкъщи, за да се пазя! Първият ми гоблен ми го избра сестра ми (без дори да има понятие какво е това) и беше доста труден за първи опит - "Коне в реката" на Милена Стил, 1:1. Но се справих доста добре. Оттогава шия, но имам доста прекъсвания, защото работата ми е такава, че не ми позволява постоянство (работя в туризма и постоянно сменям курортите, а и в разгара на сезона е доста натоварено).
Но всеки следващ бод продължава да ми доставя все по-голямо удоволствие!

UnHandy
04.03.2009, 11:41
Започнах на 18 когато учех за кандидат студентски изпити имах нужда от нещо да ме разсее от време на време.Един ден се сетих,как една приятелка ми беше казала че шие някаква щампа и много и харесва как се получава.Реших и аз да се пробвам и оттогава няма спиране ;)

pepina_p
04.03.2009, 13:32
Аз започнах да шия на 14 год. , но карета българска бродерия. Уших няколко много бързо и установих, че шиенето много ми допада. После видях една моя съученичка да шие гоблен и така се започна........ вече 20 години с много малко прекъсване след като родих. Просто нямах време да се наспя, камо ли да си помисля за гоблен :D

vildan87
09.03.2009, 18:17
Аз започнах на 19г.Запалиме комшиката,която ми като втора майка:gipsy:

rodich
19.03.2009, 15:10
Когато бях малка и помагах на майка ми за карета не го броя. Започна на 23 на гоблен, който майка ми беше започнала съвсем в началото "Богородица с младенеца" на КАзанлъшки гоблен.
Сега се чудя защо по-рано не съм се сетила да хвана иглата :)

emiliq
31.03.2009, 13:53
ЗАПОЧНАХ ДА ШИЯ НА 25 ГОД,САМО КОГАТО ИМАХ ЖЕЛАНИЕ-ИМАМ ВЕЧЕ ОКОЛО 30 ГОБЛЕНА И ПРОДЪЛЖАВАМ,НО ВСЕ ПО-РЯДКО.ВЕЧЕ ОЧИТЕ МИ СЕ ИЗМОРЯВАТ.ШИЙТЕ ДОКАТО СТЕ МЛАДИ.

Пухче
31.03.2009, 14:34
Започнах на 14г първия си гоблен4Теменужки в менче",ших го може би 10години.А после просто не забелязвах , гоблен след гоблен.

yulianabori
16.04.2009, 13:29
imax jelanie da se nay4a moje di kogato bqx 1 klas(na maika mi kolejka mnogo 6ie6e i mi ostavaxa o4ite),sled kato porasnax moq bratov4edka me y4e6e ,no ni6to ne vazpriemax:)i taka do 24 mi godina-ve4e bqx 4 godini v ispaniq ,ne rabotex i nqma6e kakvo da pravq po cql den i si kypix edno malko goblen4e koeto vze 4e stana:lady:dosta grozno ,no stana i taka se nay4ix sama.6ia ve4e 6 godini-ispankite samo gledat i se 4ydqt:crazy:

lotoss_r
16.04.2009, 13:53
Аз започнах да шия когато бях някаде на 14. Оперираха ме и се наложи да лежа. Майка ми имаше един започнат гоблен на Мона Лиза. Тя ми препорача да започна с по малко цветове и тогава започнах да шия Мадоната. По лесен е за изпълнение.
И така вече 16 години шия. Нямам много ушити неща, но общо взето шия по-малко когато имам време. Сега когато синът ми спи :baby: си уплатнявам времето. Така много добре си почивам от останалите ангажименти.

Katito
16.04.2009, 14:55
Аз без да броя каретата и възглавничките с които баба ни уплътняваше времето като деца уших първия си гоблен на 18 години.След което 12 , 13 години затишие:D.Честно казано от три години шия по сериозно и ми доставя огромно удоволствие;)

geri_73
16.04.2009, 17:40
Аз се запалих на 16 и на 17 уших "Старото мостче":loveglasses:

kalitka78
20.05.2009, 12:58
Аз бях на 12 години в 6-ти клас и трябваше да остана 3 дни при татко на работа по цял ден и там една негова колежка ме научи. Случайно й попадна една схемичка на Патето Яке /никъде не съм я виждала в нета/. И така до ден днешен. Имам към 15-на гоблени. Целя се на все по-трудни и трудни.

judel
26.08.2009, 12:06
Az zapo4nah na 16 godini sega sam na 39. moeto hobi e ne samo goblen, pleta 6iq , pravq bijuta skapotsenni i poluskapotsenni kamani.

Ge4i1970
26.08.2009, 13:08
Здравейте и от мен! На 38 години съм! Започнах да шия разни каренца може би 2-3 клас. Научи ме една приятелка от село, когато ходех ваканциите там. После в училище участвах в кръжок по българска бродерия, шиехме блузи и бродирахме шевици по тях. Баба ми пък ме научи да плета на една кука, а по гоблените ме запали леля ми (благодаря ти, лелко) когато бях на 18-19 години. Първият ми гоблен беше "Зимата" от годишните времена. С огромно прекъсване от, може би, 15 години. Преди няколко месеца пак реших да се върна към любимото си хоби и то благодарение на мадамите от една книжарница. Като ги видях направо ме засърбяха ръцете и така си взех гоблена на работа. Този път обаче нямам намерение да прекъсвам това прекрасно хоби!!!
Лелееееее как се отплеснах, за което моля да ме извините. Поздрави и целувки на всички!

r.rusev66
29.08.2009, 12:46
здравейте и от мен.аз започнах първо с плетки на около 5-6г. учена от баба.после покрай мама се започна везането на разни каренца, тишлаиферчета и прочие.братовчедка ми се занимаваше с гоблени и на мен много ми харесваше,но изпадах в паника от толкова много цветове ине се решавах дълго време,за което искрено съжалявам.вече около 12г. шия и не мисля ни за една ,ни за две куки/просто вече ме изнервят/намеря ли време винаги си вземам гоблена,но времето не стига щом става дума за любимото хоби

prodigy_26
29.08.2009, 15:09
Първото си гобленче уших на 10г и то си остава най-голямата ми слабост :rainbow:

elissa1311
30.08.2009, 14:08
:hello::hello::hello: аз започнах на 13 години и от 6 години не сум се спирала нямам много ушити, но съм запалена ужастно много[/FONT]:idea::gipsy:

vanias
04.09.2009, 00:18
Аз започнах от тази година. На 31г. съм :)
Сега съм на вторият си гоблен

nenynp
06.09.2009, 13:07
Aз започнах да бродирам на 19.Сега сьм на 38.Ушила сьм Зимна нощ,Запустялата воденица,Фрегатата,Котешко трио,Момичето с шапката...а в момента шия Момичето на скалата,което ще ми отнеме доста време,защото сам все на работа :) :)

eren_91_kj
15.09.2009, 19:14
Az brodiram ot 2 godini zapo4nah na 16.. :)

stei4
18.09.2009, 14:33
В пети клас като бях, мама ми донесе мостра на гобленче на ДМЦ, което й бяха дали в някакъв магазин. Каза ми, че ако искам, мога да го ушия аз. Показа ми как става и от от тогава... :) десетина години вече си играя с иглата. Не мога да се похваля, че съм добра и че всички неща стават перфектни, но пък имам желание, което е най-важното :)

Niakude 1996 godina zapo4nah da 6ia karenca- bod kru64eta, posle vuzglavni4ka - ko6ni4ka s cvetia izrabotih prez 98-mnogo vreme mi otne.6ila sum drugi drebni karenca i broderii su6to prez tozi period.Purvia mi goblen-moje da go vidite v li4ni galerii-Rozi-dovur6ih prez 2006 godina.Nau4i me edno dete-ve4e e jena,vpe4atlih se i me vduhnovi neinoto staranie. Ne e vajno kolko golemi sa goblenite , a kakvo vlagame kogato 6iem - 6ia kogato mi idva ot vutre. Za men e vajno da se 6ie s pozitivnost -taka 4ovek predava svoiata polojitelna energia na goblena (karenceto). Uspeh na vsi4ki, koito suzdavat krasota!:kissyou:

stei4
18.09.2009, 14:43
imax jelanie da se nay4a moje di kogato bqx 1 klas(na maika mi kolejka mnogo 6ie6e i mi ostavaxa o4ite),sled kato porasnax moq bratov4edka me y4e6e ,no ni6to ne vazpriemax:)i taka do 24 mi godina-ve4e bqx 4 godini v ispaniq ,ne rabotex i nqma6e kakvo da pravq po cql den i si kypix edno malko goblen4e koeto vze 4e stana:lady:dosta grozno ,no stana i taka se nay4ix sama.6ia ve4e 6 godini-ispankite samo gledat i se 4ydqt:crazy:

Kazvat,4e Ispankite sa mnogo ograni4eni v svoite zanimania.Dano uspee6 da gi provokira6 i te da izrabotiat po ne6to.:clap:

matcata
18.09.2009, 23:21
При мене беше любов от пръв поглед:loveglasses:Не бях виждала никога гоблен.Когато отидох при свекито видях ,че тя е захвърлила започнатия гоблен"Горски кът".А аз сметнах за ужасно да се остави такова хубаво нещо и се научих сама за да го довърша.Етърва ми беше го почнала от другия ъгъл ,но и тя го беше зарязала.Беше ми малко трудно да напасна двете части и порих малко,но накрая го нарекохме-свекървата и двете снахи:D.Тогава бях на 20.И от тогава си боцкам.Сега съм на 34:shhh:

tsufata890221
18.09.2009, 23:26
Аз започнах на 19,а сега съм на 20 аз съм още пресна.Но за това време(10 месеца)съм ушила 8 гоблена и сега шие 9-си-"Света Богородица"!

Tanichka76
19.09.2009, 14:05
Започнах да шия на 17 години. Една приятелка на кака ми ме научи. От тогава не съм спряла да бредирам гоблени.:idea:

olera2
19.09.2009, 18:22
започнах да шия на 17 и вече 12 години бода по малко имам около 20 гоблено ушити даже сега страстта ми към шиенето е по голяма от преди!

daniel4i
25.09.2009, 16:37
Бях някъде 7 - 8 клас, когато мама от едно намаление беше купила "Щастливото завръщане" комплектовка на ТПК ""Заря" и ми показа как се шие, но мен не ме привлече особено, защото тогава баба ме беше научила да плета на една кука и бях се вманиачила в плетенето на каренца за студено сервиране. Бях на 22 когато започнах работа в един център за деца с увреждания и колежките винаги си повтаряха, че за напрежението и стреса, на който сме подложени на работното място има цяр - ШИЕНЕТО НА ГОБЛЕНИ. Едната шиеше два - три наведнъж дори и само това говореха - коя какво си е купила, коя колко ушила и т.н. постепенно се поувлякох в тяхните истории и неусетно се зарибих да шия. Един ден се прибрах у дома и извадих стария гоблен- "Щастливото завръщане" и с голямо настървение започнах да шия. Научих се само докато ги гледах без да питам. Така и до ден днешен.

desi_bosna
30.09.2009, 22:12
Започнах на 25 и много ми допадна шиенето на гоблени. Много хора са ме питали как имам толкоз търпение, но шиенето ме успокоява.http://www.goblenite.org/images/smilies/192smd.gif

drmagi
01.10.2009, 11:52
Аз започнах да шия на 12 години (6-ти клас) с един гоблен от Жената днес схема на жерави ,абе аматьорско изпълнение,ама и то е сложено в рамка.След това имам едно прекъсване от 14 години и когато бях на държавен стаж преоткрих хобито си.И така от 2000 година до сега не съм спирала,нашила съм повече от 50 и продължавам,защото крастата е голяма:D:crazy:

wad5sf
01.10.2009, 14:25
Започнах като ученичка. Даже не си спомням точно кога...И тъй като в онези години нямаше разпространение на готови модели, първо си избодох очите, да извадя от едно списание, което ми беше попаднало, модела, а после го избродирах на един дъх.
От тогава тази голяма любов ту припламва, ту се успокоява...Но аз обичам да разнообразявам с шиене, плетене и всичко, от което се раждат красоти.

Ето го и първото ми произведение::-|

poli
06.10.2009, 16:56
И аз ще ви кажа,кога съм започнала с гоблените.То беше доста късно бях някъде на 30г. , виновника за това да започна да шия гоблени е сестра ми.Иначе плета и шия карета от 7 годишна възраст,научи ме мама,под предтекст,че трябвало да имам чеиз ха ха ха ха ха.Та за един "Велик ден"сестрами ми беше на гости и извади гоблена "Горски параклис през зимата" и започна да шие.Аз я смъмрих,защото све пак е празник и не бива да се работи и че трябва да си пази очите,защото тя е клиничен лаборант и от микроскопите се развалят очите,накрая и обещах,че ще и купя картина само да спре да шие.А нейният отговор беше"...ти не знаеш какво е кака,просто не знаеш...".От чист ИНАТ реших,че и аз трябва да се науча,не може само тя да шие и после да се фука.И тя ми показа на този гоблен,като се учих точно на камбанарията на параклиса,не се впечатлих много.След празниците сестра ми си замина и ми изпрати първият ми гоблен "Коне на водопой".Не помня колко време го ших,но след него нямам спиране и така до днес вече над13 г..Винаги когато имам време сядам с игла в ръка.Сега трябваше да оплета три пуловера на сина ми и бях спряла за малко,но и това свърши и пак шия.Моите приятелки ми се чудят,не ти ли се излиза на разходка,не ти ли се иска да поприказваш с приятелки,и това правя,но по-малко.Удоволствието от ушитото е голямо а и много ме успокоява и зарежда с енергия.Вече имам около 17 гоблена,като най-малкият е "Майчина усмивка".Дано господ дава здраве и живот на всички за да ушием всички онова което ни харесва.

lili2024
16.10.2009, 19:26
аз започнах на 15.моя приятелка на която съм безкрайно благодарна шиеше "Сиси" нещо наистина превъзходно.запалих се и стоях над главата и докато не ме научи.първо ми даваше малки части като цвете ама само с един цвят.после ми подари за рожденния ми ден "Том"и ми помогна малко с ушиването защото беше 1:1 а аз бях шила дотогава 1:4