PDA

Покажи пълната версия : Момичета днес може ли да се шие?



albena
01.05.2008, 19:43
Момичета една приятелка ми каза че и тази семдица не може да се шие . И понеже аз не съм запозната реших веднага да се обърна към вас за съвет. Вие какво мислите по въпроса?

vania.kaimska
01.05.2008, 21:47
Аз от вчера си шия спокойно!Невиждам каква е причината днес да не шиеш:confused:

maleks
01.05.2008, 21:50
И аз съм се позасилила, че доста изостанах.

albena
01.05.2008, 21:55
Тази седмица не се шиело заради празника .

LENKA
01.05.2008, 22:28
аз от вчера шия според мен празника си мина и дойде деня на труда 1 май:D:D

albena
01.05.2008, 22:55
Права си Ленка. И аз хващам иглата че бая ме сърбят ръчичките
:D

Ducky
01.05.2008, 23:58
Аз сега да не ви спра :) ама моята майка ми каза, че тая седмица нищо не се работело!?!?! Чула го по някоя от телевизиите - било Томина неделя. Ето цитат от малкото ми интернет проучване:
"Седмицата след Великден се нарича Томина неделя.
Това е първата седмица след Великден и поставя завършека на Великденския празничен цикъл. Тази седмица се нарича празна заради забраната да се работи каквото и да е.
Празника е свързан с първите появи на Христос сред учениците му. Когато мълвата за изчезването на тялото на Христос се разпространила само апостол Тома не повярвал. На осмия ден след възкръсването си сам Исус му се явил и го накарал да се убеди в истината. Оттогава остава израза "Тома неверни", а денят е наречен Томина неделя."

Цитата е от тук: http://www.bolgarok.hu/index.php?id=550&L=1

Diana Delibasheva
02.05.2008, 00:20
Това, което казваш може да ме спре да мия прозорци, да чистя и т.н., но едва ли ще спра да шия. Гобленарската ми мания е по-силна от всичките ми суеверия.

Temenuzhka
02.05.2008, 01:06
Аз да ви кажа честно не съм шила от Велики четвъртък до Великден/неделя/ включително.:-| Как издържах четири дни не знам, то на човек точно по празниците му идва настроението да шие.
От понеделник насам си шия, а днес в чест на празника на труда - най-много:D