PDA

Покажи пълната версия : Фантазиите на Фантазия



страници : [1] 2

fantaziq
01.05.2008, 19:24
Свински дроб по селски

Около килограм и половина дроб се нарязва на филии с дебелина 1см.Овъргалват се в брашно и се запържват съвсем леко.Когато са готови се подреждат в по-дълбока тава.Нарязва се стар лук около 5 големи глави и 2-3 стръка пресен.Два средно големи моркова на дебели шайби,1 глава чесън на по-едри филийки и връзка магданоз.Всичко това се задушава в малко олио и щом лукът се оцъкли,се прибавя обилно количество доматен сок,така ,че да покрива всичко в тигана,добавя се сол на вкус(1 супена лъжица изравнена)и 1 супена лъжица захар,за да отнеме киселинността на доматите.За подправяне на ястието се добавят няколко зърна бахар(5-6)и половин кафена лъжичка смляно индийско орехче.След като закъкри се отнема от котлона и съдържанието се излива върху подготвенният дроб.Пече се в умерена фурна(200градуса)около половин час.Сервира се горещо по желание с люта чушка и много пресен магданоз!

fantaziq
01.05.2008, 19:53
Сърмички с листа от Липа

Събират се листа от Липа,измиват се в подсолена вода.Не се попарват предварително,както при лозовите,защото са много крехки.
За плънката:
Ориз "Бисерен"около 350-400грама,малко по-малко от половин кафена чашка олио.Сол на вкус(около супена лъжичка).Черен пипер две-три щипки.Малко копър.Една връзка магданоз.Една връзка джоджен.Три стръка пресен лук.500 гр.кайма.Плънката се задушава на тиган под похлупак до омекване на зеленчуците.Взима се листо,слага се плънка и се навива по познатият ви начин.По дъното на тенджерата се поставят няколко листенца и върху тях започва нареждането на навитите сърмички,когато са подредени отново се слагат няколко листенца и се затискат с по-тежка порцеланова чиния. Поливат се с водичка.Три части вода на една част ориз.Варенето се осъществява на много тих огън,по точно котлончето на 3 степен и след завиране се намалява на 2 степен.Всеки си познава печката,за да прецени когато сърмите са вече готови.Сервират се с млечен сос от кисело мляко и копър.

lucy
01.05.2008, 19:55
:clap::clap::clap::clap::clap:

Скарлет
02.05.2008, 07:03
Поздравления за личната тема!!!!:clap::clap::clap::clap:

did_tag
02.05.2008, 08:51
Благодаря fantaziq, че ми спестяваш мислене какво да приготвя. :flower::flower: Сега вече знам - отварям твоята тема и хоп вземем си идея за вечеря. :kissyou:

lucy
02.05.2008, 10:50
Благодаря fantaziq, че ми спестяваш мислене какво да приготвя. :flower::flower: Сега вече знам - отварям твоята тема и хоп вземем си идея за вечеря. :kissyou:

Ама точно същото си го мислех и аз !!!!!!!!! :D
Даже умувах къде има отворен магазин за карантия ... :D

Юра
02.05.2008, 11:01
Мога да ви предложа и друга рецепта за пилешки дроб щом толкоз ви харесва карантията :D
1 кг пилешки дроб, масло, кетчуп/универсален/,брашно,сол
Пилешкия дроб се измива и посолява, всяко парченце се овалва хубаво в брашно. Нарежда се в намазнена тавичка на един ред. Отгоре се слагат парченца масло - количеството по преценка на домакинята - и се полива с кетчупа / той отнема горчивината на дроба/ . полива се с 1/2 чаена чаша вода и се пече на 200`. По желание малко преди да се извади може да се поръси с настърган кашкавал и да се запече за още 5 минути.

fantaziq
03.05.2008, 22:07
ПИЛЕ С ГРАХ И КАРТОФИ

1кг. пилешко филе
400гр.замразен грах
1кг.картофи
1/2 кафена чашка олио
две кубчета пилешки бульон
8-10 стръкчета магданоз
1/2 кафена лъжичка куркума

Пилешкото филе се подрежда в тава и се наръсва с олио. В половин кафена чашка вода се разтваря едното кубче пилешки бульон и се залива съдържанието в тавичката. Пече се в умерена фурна на 200 градуса до побеляване на месото и се изважда. През това време, картофите се измиват хубаво и се сваряват в подсолена вода без да се белят. Щом са готови веднага шоково се изстудяват, за да се спре варенето им, тогава се обелват и нарязват на едри кубчета. Замразеният грах се задушава за кратко. Сготвените продукти се смесват в един общ съд и се заливат с отделената течност от пилешкото филе, като се добавя и второто кубче бульон и 1/2 кафена лъжичка куркума за цвят. Похлупваме и на тих огън задушаваме, докато се смесят вкусовете. Когато ястието е готово се сервира обилно поръсено с нарязан на ситно магданоз!
Да ви е вкусно!

fantaziq
03.05.2008, 22:27
ПЕЧЕНИ ЯБЪЛКИ

За една тава са необходими килограм и половина абълки,желателно е да са от зелените сортове,тоест по-кисели и по-сочни.200гр.сурови орехови ядки,малко масло и захар колкото поемат,кората на един лимон.

Ябълките се измиват ,срязват се по средата,почистват се от семенниците и се подреждат в тава.Във всяка ябълка,в дупчицата ,която се е получила от премахването на семенниците,се поставя по мъничко масло,запълва се със захар и се забучват по няколко цели орехови ядки.Накрая се наръсва със захат и около тях,за да се карамелизира.Така подготвените ябълки се пекат в предварително подгратя по-силна фурна,но не на най- силна,за да не изгорят.Щом преценим,че са готови ги сервираме по чиниите.В тавата наливаме кафена чашка с гореща вода.Използваме,че карамела е горещ и бързо разбъркваме,за да не се стегне.С този карамелен сос поливаме ябълките и наръсваме с останалият орех,който сме смлели и смесили с настърганата лимонова кора.Декорираме с канелени пръчици.
Този десерт се сервира топъл и е много подходящ за зимните дни,както и за коледните празници!

rebostobg
04.05.2008, 14:41
Страхотно вкусни идеи!:clap:Благодаря ти! Украсени и сервирани с мнооого фантазия!:idea:

Anaid
04.05.2008, 15:08
:clap:Браво!!!Нахранвам се само с очите си!:(Искам още!!!

blue_bouble
04.05.2008, 15:23
:clap:
Страхотни вкусотийки си приготвила!

fantaziq
04.05.2008, 15:59
Благодаря ви за добрите думи!

Юра
04.05.2008, 20:19
Божей,аз чак сега загрях че темата ти е лична а си вместих една рецепта - надявам се не се сърдиш.
На мен лично ми харесва това със снимането щото се виждат всички етапи по приготовлението и така сервирано е грехота да не си хапнеш.
Готви ни още - страхотна си. :kissyou:

fantaziq
04.05.2008, 20:53
[QUOTE=Юра;182566]Божей,аз чак сега загрях че темата ти е лична а си вместих една рецепта - надявам се не се сърдиш.
На мен лично ми харесва това със снимането щото се виждат всички етапи по приготовлението и така сервирано е грехота да не си хапнеш.
Готви ни още - страхотна си. :kissyou:[/QUO

Темата е обществена и всеки може да си сложи рецепта, само заглавието обединява предлаганите от мен рецепти. Надявам се така да е по-удобно за вас и взаимно да се допълваме. Наясно съм, че всеки приготвя нещата по свой вкус и усет, но толкова много обичам да готвя, че тази ми страст се е превърнала в още едно хоби, освен гоблените, което пък ме подтикна да отворя тази тема за споделяне.

fantaziq
05.05.2008, 17:32
МИДЕНА ЧОРБИЧКА

1кг.черноморски миди с черупки,се поставят в тенджера,без вода,без сол!Похлупват се с капак и се задушават до разтварянето на мидите.Отдръпват се от котлона и като поизстинат се почистват от черупките.Естественният бульон,който са пуснали мидите се прецежда през много ситна цедка или парче марля.Сервират се по няколко ядки в купичка,заливат се с миденият бульон,добавя се мъничко масълце,черен пиперец и се поръсват с магданоз.Гарнират се с парче лимон.

fantaziq
05.05.2008, 17:49
ЧЕРНИ МИДИ С ОРИЗ

Един килограм и половина черноморски миди с черупките,300гр.ориз(бисерен),черен пипер,2-3 сръка магданоз,1глава по-голяма стар лук,половин кафена чашка олио.
Отделят се половин килограм миди и се задушават без вода и без никакви подправки(както при мидената чорбичка).Когато са готови,се вземат ядките и се поставят в тенджера.Към тях се добавя нарязан на много ситно лукът.Наръсват се с четен пипер на вкус(не се слага сол)Прибавяме и почистеният ориз.В случая поливаме с прецеденият бульон,но не както си знаем една част ориз ,на три части течност,а слагаме,само две части бульон,защото сега вече трябва да прибавим добре почистените миди с черупките,които още са сурови и ще пуснат третата част бульон.Изсипваме и олиото.Ястието се готви на среден котлон,до попиването на всичката течност от ориза.Сервира се със ситно нарязан магданоз и парченце лимон.

sLaV
10.05.2008, 11:22
fantaziq, рецептите ти изглеждат много вкусни! Радвам се, че ги споделяш с нас! :kissyou:

Рецептата Черни миди с ориз ми е позната, много се зарадвах, че си я написала, защото на който съм я казала не я възприема сериозно :D, защото не знаят колко е вкусна!
Аз я приготвям по следния начин / научих я от свекърва ми /:
култивирани миди с черупките, по възможност да са по-едри мидите
1 ч. ч. ориз
малко олио
2-3 стръка зелен лук
черен пипер, пресен джоджен
Мидите ги почиствам идеално /това е много важно/ предварително по следния начин: с ножче остъргвам много хубаво цялата черупка от тревички и др. подобни, съшо така отстрани на мидата се показва малка тревичка, която внимателно с ножчето се издърпва и така мидата вътре си остава чиста. След това измивам много хубаво мидите.
Слагам ги в тенджера с незалепващо покритие, слагам ориза, нарязания лук, сол, черен пипер, пресния джоджен и 1,5 ч.ч. вода. Захлупва се с капака и се готви без да се бърка яденето на по-слаба степен около 30 мин. По този начин мидите се разтварят от топлината и сами са напълват с ориза, докато той набъбва. Ориза се овкусява много хубаво от това, че се слага всичко заедно. Сервира се топло и който желае използва някоя от мидените черупки за лъжичка.
Има хора, които не са ми вярвали, че може да се готвят така мидите, но който е вкусил и обича миди, не се отказва от тази рецепта. :-|

fantaziq, това е моята рецепта, радвам се, че можах да я споделя с теб и всички тук във форума. :kissyou:

fantaziq
10.05.2008, 11:26
slaV и аз се радвам, че сподели друг вариант за приготвяне на ''Миди с ориз''. На мен мидите са ми сред най-любимите храни.

Anaid
10.05.2008, 17:36
Здравейте, не съм от морето , но обожавам вкуснотии с морски дарове. Моля споделете и други рецепти.

zdrave
19.10.2008, 10:24
Лелеееееееее като ти гледам страничката ми идва да дойда и да се настаня у вас :D

fantaziq
22.10.2008, 14:26
ДЖИДЖИ ПАПА НА СЛАМКА

Или простичко казано пържени филийки.
Разбиват се няколко яйца,нарязва се хляб на филийки.Сгорещява се олио.Всяка филийка се топва от двете страни в разбитото яйце и се пържи.
Готовите филийки се нанизват на сламка,за по ефектно и се поднасят със сладко,мед, солени неща, салам,сирене,кашкавал или свежи домати,краставички и маруля.

maleks
22.10.2008, 15:22
:clap:А вместо сламка, не може ли да се забучат на солета, моля.Поне да се употреби по предназначение и тя.

fantaziq
23.10.2008, 18:25
РЕВАНЕ С КАФЯВА ЗАХАР И ЧАЙ ОТ БАСРА ЛИМОНЧЕТА

ЗА РЕВАНЕТО ПРОДУКТИТЕ СА:

8 яйца
6 сухи ванилийки
захар на две места по 350 гр.(общо 700)
400гр. брашно
1/2кафена лъжичка сода
1 кофичка кисело мляко
Това количество е за най-голямата и дълбока тава на самата фурна
Обикновено готвя на око,но сега се наложи,за да ви дам точна рецепта, да използвам домакинското си кантарче.

ПРИГОТОВЛЕНИЕ:

Разбиваме отделно белтъците с 1 лъжичка хладка вода до образуването на сняг.
В друг съд разбиваме жълтъците с 350 гр.захар до получаването на по-голям обем и тяхното побеляване.Прибавяме разбърканото мляко,содата и пак бъркаме,после пресяваме брашното с половината ванилии и вече внимателно-на ръка,смесваме двете купи.
Тавата я набрашняваме (не се слага никаква мазнина!)или постиламе готова маслена хартия(не мазна,а маслена)върху която внимателно изливаме сместа.
Предварително сме подгряли фурната на 150 градуса.Поставяме нежно тавата ,ако е възможно да не е директно на дъното,но и по-ниско от средата на фурната.Не си позволяваме лукса да надничаме,за да не пуснем студен въздух,а може да проверим,дали реването е готово ,след 15 минути.Да не забравите,щом пъхнете сладкиша за печене-усилете фурната на 200 градуса.След като прецените,че реването е готово,го оставете да изстине.През това време си пригответе сиропа.

За сиропа:
1/2 литър вода се завира с останалите ванилийки и другата 350 грама захар(ако е кафява ,ще оцвети реването).Захарният сироп,още горещ го изливаме по малко върху студеното реване,което е надупчено с вилица и нарязано предварително на желаните фигури и положено при възможност в по-голяма тава,защото се надува(увеличава обема )след като поеме сиропа.

Сервира се с топъл плодов или лимонов чай.

lucy
14.01.2009, 14:55
:greeneye:Чакам карамелените виенски кифлички, моляяяя! :(

iv4omad
14.01.2009, 15:19
:( Искам и моята жена да можеше така.
Поздравявам те за снимките-така аранжирано ,на подходяща покривка и чиния дори и яйце на очи би изглеждало прекрасно :loveglasses:
Само рецептите с миди набързо скрулнах..хич не обичам :D
Браво!+

fantaziq
14.01.2009, 15:48
:greeneye:Чакам карамелените виенски кифлички, моляяяя! :(

Специално за теб,в събота ще приготвя една тава и със снимков материал ще сложа рецептата.А сега да взема да кача някои други неща,че отдавна не съм писала тук:confused:

Ивчо,благодаря за добрите думи!

iv4omad
14.01.2009, 16:01
Барабар Петко с жените :D,но...
Надявам се да не ми се разсърдиш за нахлуването в темата ти fantaziq :kissyou:
Понеже съм завършил сладкарство и хлебарство мога да вметна нещо за реването,което и неа теб и на останалите ще е полезно.
Само по себе си пандишпановото тесто не се нуждае от набухватели ,а най-точно се изчислява количеството така:

Когато е за блатове ( и реване)
1 яйце
30гр. захар
30гр брашно

Когато е за платки (ако ще се ползва за руло)
1 яйце
35гр захар
35 гр брашно

Умножава се по броя яйца.
Начина по ,който си описала приготвянето му е страхотен
Най-важното е белтъците да се бият до гъст и плътен сняг и купата да се постави в хладилник докато се приготвят жълтъците ,а самото смесване става внимателно с ръка ,като към жълтъците се прибавят белтъците ( по-леки са)
Пак се извинявам за намесата :shy2:

fantaziq
14.01.2009, 16:46
Съвети винаги са нужни,защото човек не може да знае всичко:idea:
А аз обичам да импровизирам, дори собствените си рецепти не мога да спазвам, но все пак си ги пиша.

fantaziq
14.01.2009, 17:11
ЯБЪЛКОВ ЩРУДЕЛ

Необходими продукти: 1 пакет кори за баница, една кафяна чашка олио-50гр, 150гр. орехи, 1кг.ябълки, кристална захар и пудра захар.

Приготовление: Намазва се лекичко тавата с олио, настъргват се ябълките и орехите на едро ренде. Започва реденето. Взимаме два листа от корите и ги постиламе в тавата. После наръсваме с ябълка, орехи, една лъжица кристална захар и една лъжица олио. Това се повтаря докато свърши плънката и корите. Най-отгоре слагаме последните кори и ги намазваме с олио и наръсваме с кристална захар.
Слагаме тавата в студена фурна и печен на 200 градуса. Когато щрудела се зачерви достатъчно го изваждаме и след като е изстинал можем да го нарежем на желаните фигури и да наръсим с пудра захар.

Ако искаме може да го нарежем и докато е суров.

fantaziq
14.01.2009, 17:25
ТИКВЕНИК

Необходими продукти:Тиква,кафена чашка олио-50гр,1 пакет кори за баница,захар на кристали и пудра.

Приготовление:Бланшираме нарязаната и почистена тиква,после я настъргваме.В леко намаслена тава слагаме един лист и го наръсваме с тиква,олио и една лъжичка захар на кристали,след което навиваме листа внимателно на руло.Ако ви се струва ,че е тънко,можете да сложите два листа и така докато навиете на всичките кори.Най-отгоре лекичко се намасляват и наръсват с кристална захар,след което се пекат в предварително загрята фурна на 200 градуса и се следи да не изгори продукта.Когато е готово се нарязва и сервира с пудра захар.

fantaziq
14.01.2009, 21:36
ПИРОГ С МЕСО

Необходими продукти:
1 гк. кайма,и пакет точени кори,от 300гр. до 500 гр.кашкавал,една голяма глава стар лук или две по-малки,една връзка магданоз,доматено пюре-една кафена чашка,олио само за пържене(не се ползват обичайните подправки,като черен,червен пипер и др.)

Приготовление:
Разделя ме си точените кори на четири части.Постиламе първата част в тавата и оставаме на страна.
Започваме с направата на плънката.
В удобен тиган загряваме малко количество олио и изсипваме каймата.Разбърква ме я докато се задуши и стане на гранули.Нарязваме на ситно лука и го добавяме,после нарязваме и магданоза и него го добавяме.Похлупваме за да се задуши.
През това време смесваме едната част доматено пюре с две части вода.Когато преценим,че лукът е омекнал добавяме половината доматен разтвор и сме готови да приготвим пирога.
Върху постланите кори сипваме първата плънка,като сме я разделили и нея,но на три части.После настъргваме обилно с кашкавал и покриваме с кори.Така реденето се повтаря,докато се изчерпи всичко и най-отгоре останат последните кори.Върху тях изсипваме другата половина на разтвореното доматено пюре и се настъргва и последният кашкавал.
Пече се в предварително загрята фурна до 250 градуса и когато е готов продукта се оставя малко да поизстине.След което се нарязва на порции и се сервира с Доматен сок или Мариновани краставички.
Пирогът е високо калориен и му е необходим баланс с кисел продукт,като допълнение.

fantaziq
15.01.2009, 21:53
КИФЛИ С КРЕМВИРШ

Продукти за тестото:
Килограм и повина брашно,мая колкото половин кибритена кутийка,вода,щипка сол,щипка захар.

Продукти за пълнежа:800 гр кремвирши,150 гр.кашкавал, 50 гр.щарена сол.

За намазване :1 яйце

Приготовление:
В дълбока тава пресяваме 1 кг брашно. В средата му правим дупчица и там изсипваме маята, щипката захар, като мачкаме с пръсти, после прибавяме 4 супени лъжици топла вода и пак бъркаме). Покриваме за десетина минутки с кърпа, за да втаса маята. След което добавяме солта по периферията на брашното и една чаша нормална вода и започваме да месим. От време на време си доливаме мъничко вода и така докато тестото стане готово за точене и вече не лепне по ръцете. Оставяме го на топличко да втаса.
След като тестото е омесено и втасало, се разделя на топки, които се побират в шепите ни. Всяка топка се разточва с малко брашно и набрашнена точилка.
Когато сме разточили топчето с дебелина около 3 милиметра, започваме да редим плънката. Наръсваме с шарена сол, поставяме половин кренвирш и парченце кашкавал. След което го завиваме във формата на пакетче. Гледаме да е завито от всички страни, защото при печенето кашкавала се топи и може да се излее навън.
Нареждаме в намаслената тава и намазваме с яйце всяко пакетче, а после поръсваме с шарена сол.
Печем в предварително нагрята фурна до 250 градуса до готовност. Може да се сервират както за закуска с чай, така и за вечеря с чаша червено вино.

Да Ви е вкусно!

fantaziq
15.01.2009, 21:56
КИФЛИ С КРЕМВИРШ

jivi
16.01.2009, 18:41
отново си ни предложила големи вкусотииииии:amam:

lucy
18.01.2009, 00:29
Ама ти как я караш тая диета :( аз няма да издържа и секунда!!!!! Тестени вкусотии, оооо, само гледай как отлагам всичко за ..."друг път"! :kissyou:

fantaziq
07.02.2009, 20:24
ПИЛЕ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ И СЛАДКО КИСЕЛ СОС ПО КИТАЙСКИ


Необходими продукти:

Зелени пиперки,
червени пиперки,
дълга ряпа,
лук,
гъби,
пилешко бяло месо,
китайска подправка,
натурално нишесте или брашно,
натриев глутамат,
готов сладко кисел сос,
чили ''Ънкълбенс''


Приготовление:

В тази рецепта всеки един продукт се готви отделно и накрая се сервират заедно.
Всички зеленчуци се нарязват на еднакви ленти. Само гъбите на резени. Пилешкото месо също се реже на лентички.
Подгряваме си един тиган без мазнина или може да използваме скарата.След като повърхността е достатъчно гореща започваме да препичаме всеки един зеленчук отделно, дори отделяме червеният от зеленият пипер, за да не си смесват вкуса. Реда на изпълнение е следният:
Първо лукът, после ряпата, морковите, единият пипер и другият пипер, гъбите и накрая оваляното в малко китайска подправка и нишесте месце. Последното не трябва да е напоено с подправките, а само овкусено. Когато всичките продукти са готови се смесват и заливат със сладко киселият сос и чили "Ънкълбенс". Добавя се една щипка от натриевият глутамат. Не се налага никаква добавка на сол, защото се сервира със соев сос, а той е достатъчно солен.
Поднесете в подходящ съд и добавете малка паничка соев сос.
Да ви е вкусно!

fantaziq
07.02.2009, 20:25
ПИЛЕ СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ И СЛАДКО КИСЕЛ СОС ПО КИТАЙСКИ

lucy
08.02.2009, 01:19
Ще си го направя в диетичен вариант - само месото и зеленчуците! И пак ще е вкусно!!!!!!!!!! :kissyou::kissyou::kissyou:
Благодаря!

antoniq81
08.02.2009, 13:15
Големи вкуснотиии :clap::kissyou:

fantaziq
09.02.2009, 11:56
КАРАМЕЛЕНИ ВИЕНСКИ КИФЛИЧКИ


Необходими продукти:

1 литър прясно мляко,
4 яйца
една и половина кафена чаши кристална захар,
половин кафена чаша с вода,
кроасани(няколко)или козунак, или виенски кифли

Приготовление:

В подходящ съд карамелизираме едната чаша захар.Щом в средата захарта започне да покафевява,сипваме половината чаша с вода и разбъркваме до получаването на карамела.
Подреждаме избраният тестян продукт,в случая малки кроасанчета с шоколад.Разбиваме си отделна купа яйцата,половината кафена чашка захар и прясното мляко(това е заготовка за крем карамел)и заливаме кроасаните.Задължително печем на водна баня(поставяме тази тава в по-голяма с вода)Печенето се извършва на 250 градуса от момента на поставяне на тавата във фурната.Пече се около 20-30 минути(според печката)
Тъй като десерта е нежен и лек ,се сервира с кафе или самостоятелно като стандартен десерт.

jivi
14.02.2009, 19:26
обожавам китайска кухня,а предложената от теб рецепта ми изглежда доста апетитна със сигурност ще пробвам рецептата.
а КАРАМЕЛЕНИ ВИЕНСКИ КИФЛИЧКИ съм ги правила и мога да кажа ,4е са много вкусни.благодаря ,4е споделяш с нас кулинарните си умения:kissyou:

Кристи
06.03.2009, 14:02
:loveglasses: Здравей Фантазия .... имим само един въпрос относно пирог с месо..... и така след като разделим корите на 4 части това значи около 3 листа на една част .... та ми стана интересно тия 3 листа един върху друг ли ги нареждаме в тавичка после каймичката и накрая кашкавалчето и т.н. ? Дали съм разбрала правилно :shy2: Иначе рецептата е страхотна :kissyou:

fantaziq
06.03.2009, 19:42
Кристи, веднага ти отговарям на въпроса. Хващам директно няколко листа , както си преценя, но не повече от три-четири и нищо не слагам по между им. Отгоре си наръсвам каймичката и върху нея кашкавала. Тази последователност дава възможност при печенето , на кашкавала като се топи , да полива всичко под него. Корите така или иначе се напояват с отделената мазнинка. Ако нещо те притеснява, можеш да ми драснеш на лични и ще ти пиша надълго и на широко.

Djemma
11.03.2009, 21:49
За първи път чувам за сарми с листа от липа. Благодаря за идеята. На лятоще пробвам задължително. И веднага си копвам и рецептата за кифли с кренвирш ( както сигурно сте забелязали от моята тема манджи не че не готвя, но сладкарските и тестени изделия са ми афинитета :idea:).

fantaziq
13.04.2009, 11:46
СОДЕНАТА ПИТА НА БАБА МИ АНАСТАСИЯ

Необходими продукти:
1кг брашно+1шепа брашно
2 бурканчета кисело мляко
1 кафена чашка вода
2 яйца
1 кафена лъжичка сол
1 равна лъжичка сода бикарбонат
1 кафена лъжичка оцет
3 кафени лъжички олио

Приготовление:

Брашното се изсипва в удобна дълбока купа .
Добавя се солта, содата,разбъркваме и се прави кладенче по средата.
Разбиваме яйцата и добавяме водичката към тях,както и киселото мляко.
Изсипваме в кладенчето и започваме да месим.
След като сме разбъркали тестото го поливаме с оцета и олиото,продължаваме да месим,докато тестото започне да лепне по ръцете.
Тогава добавяме шепата брашно и доомесваме.
Приготвяме предварително загрята до 220 градуса фурна,полагаме тестото в тавичка ,набрашнена или с покритие от масленна хартия.
Правим срез върху питката,но не я нарязваме!
Срезовете може да са под формата на кръст или звезда.
Печем и проверяваме от време на време с дървено шишче или клечка.
Содената пита е готова,когато след като сме направили поредното бучване и клечката е излязла с трохи,а не с тесто по себе си.

Тъй като тази пита е характерна за отминали времена,подходящо е да се консумира със традиционни манджи.

fantaziq
08.02.2010, 21:55
КАРТОФЕНА КРЕМ СУПА

Обелваме,измиваме и нарязваме картофите.Поставяме ги в тенджерата,така,че да стигат до половината.Заливаме със студена вода ,посоляваме ,прибавяме лъжица краве масло и две олио.Наръсваме с черен пипер,може за аромат да се добави вегета.Похлупваме и варим.След като супата е готова ,пасираме.През това време нарязваме на малки кубчета няколко филии хляб и ги запържваме в олио,докато се превърнат на сухарчета.
Сервираме горещата крем супа със ситно нарязан магданоз и сухарени хапки.
http://s006.radikal.ru/i214/1002/37/0a567d6016c6t.jpg (http://radikal.ru/F/s006.radikal.ru/i214/1002/37/0a567d6016c6.jpg.html)

fantaziq
08.02.2010, 22:12
САЛАМ ТОРТА

Две пакетчета чаени бисквити.Едно пакетче краве масло.Една ванилия на прах.Една лъжица ароматен коняк или ром.Една кафена чашка пудра захар.Една лъжица какао натурално.Едно пакетче кокосови стърготини.
Бисквитите се натрошават на парчета с размерите на грахово зърно или по- едро.Маслото се омесва на ръка с всичко останало без кокосовите стърготини.Накрая се прибавят натрошените бисквити и пак се омеса.След като сме получили сместта я разточваме като салам.Овъргалваме го в кокосовите стърготини и завиваме сладкиша в кухненски целуфан.Поставяме за един час в камерата,за да се стегне сместта.След като салама е готов го нарязваме на шайби и сервираме с плодов сок.
http://s005.radikal.ru/i212/1002/1d/6b1797b89bfft.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i212/1002/1d/6b1797b89bff.jpg.html)http://s001.radikal.ru/i193/1002/9c/c46dd078c3bdt.jpg (http://radikal.ru/F/s001.radikal.ru/i193/1002/9c/c46dd078c3bd.jpg.html)http://s54.radikal.ru/i144/1002/c3/e93455ba8f79t.jpg (http://radikal.ru/F/s54.radikal.ru/i144/1002/c3/e93455ba8f79.jpg.html)
http://s42.radikal.ru/i096/1002/9d/a40a30b8cdf9t.jpg (http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i096/1002/9d/a40a30b8cdf9.jpg.html)

blue_bouble
09.02.2010, 21:50
:clap:Спомням си че, майка ни го правеше често.:clap:

fantaziq
11.02.2010, 00:40
ХАРАЛАМПИЕВА ПИТКА

Тази рецепта ми е от дядо(той не се казваше Харалампи:idea:,а Евстатий).Неговото хоби беше пчеларството.Обичаше да прави разни кулинарни неща.Понеже беше горски,живееше в гората съвсем екологично,без ток и вода.Всичко си набавяше от природата заедно с баба.От тях имам завещани доста стари рецепти.
Днескашният ден (10.02.)е отреден на светеца Харалампи ,който е покровител на пчеларите.Ето и самата рецепта:

1 килограм брашно,1 кофичка кисело мляко с 1 кафена лъжичка сода,1 чаша топла вода в която се разтваря кубче мая с размерите на половин кибритена кутия,1 лъжица захар,1 лъжица сол,1 лъжица мед.Малко олио и един жълтък.
Киселото мляко със содата,маята в топлата вода,смесваме ги и добавяме към тях захарта,солта и медът.Всичко това изсипваме в средата на брашното и месим.
След като сме получили меко тесто,го разточваме и намазваме с малко олио.Навиваме на руло и усукваме самото руло.После го правим на охлюв,намазваме отгоре с жълтъка и оставяме да втаса,докато изпълни съдът.Поставяме в студена фурна и печем на 180 градуса,Проверяваме дали питката е готова с дървено шишче.След като я извадим от фурната я напръскваме с вода и завиваме като бебче,за да омекне коричката,След пет минути може да си хапваме.Тази питка по традиция се маже с разбъркан мед,масло и смлени орехи.Раздава се на съседи коматчета за здраве и задължително всеки от дома си хапва.

http://s003.radikal.ru/i203/1002/c0/e5c3036e4af1t.jpg (http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/i203/1002/c0/e5c3036e4af1.jpg.html)http://i079.radikal.ru/1002/81/0f9ef55180dct.jpg (http://radikal.ru/F/i079.radikal.ru/1002/81/0f9ef55180dc.jpg.html)
http://s005.radikal.ru/i211/1002/7f/5ba8581b3bedt.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i211/1002/7f/5ba8581b3bed.jpg.html)http://s002.radikal.ru/i197/1002/00/dd224ad7855dt.jpg (http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i197/1002/00/dd224ad7855d.jpg.html)

fantaziq
11.02.2010, 00:47
http://s005.radikal.ru/i211/1002/87/29d3c00c1c1et.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i211/1002/87/29d3c00c1c1e.jpg.html)http://s002.radikal.ru/i200/1002/7c/8989d2bb8d94t.jpg (http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i200/1002/7c/8989d2bb8d94.jpg.html)
http://s003.radikal.ru/i202/1002/0c/ec36d75ec845t.jpg (http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/i202/1002/0c/ec36d75ec845.jpg.html)http://s005.radikal.ru/i212/1002/ed/f4e980f836d6t.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i212/1002/ed/f4e980f836d6.jpg.html)

rascit0
11.02.2010, 09:31
Леле , Фантазия какви са тези вкусотии! А бе ти не спиш ли, не почиваш ли?

jivi
11.02.2010, 18:35
Питката и тортата изглеждат много вкусно,моята майка прави подобна торта.Утре пътуваме за Българрия и кацаме в Бургас,но ще помоля пилота да ни свали нас в Варна и ти идваме на гости:D:D:D:kissyou:

fantaziq
11.02.2010, 19:53
Питката и тортата изглеждат много вкусно,моята майка прави подобна топра.Утре пътуваме за Българрия и кацаме в Бургас,но ще помоля пилота да ни свали нас в Варна и ти идваме на гости:D:D:D:kissyou:
Заповядай и без друго все се разминаваме,може би сега ни е писано да се видим и като по една случайност утре съм на летището обаче Варненското:D

fantaziq
11.02.2010, 20:06
МЕРАКЛИЙСКИ ОРИЗ

2 чаши почистен ориз се сваряват с 6 чаши вода, 1 лъжица сол, 2 лъжици олио и няколко зърна черен пипер.В отделен съд запържваме до златисто гъби печурки около 200 грама .Пак в отделен съд,но на пара приготвяме пилешки леко посолени дробчета.След като всяко отделно ястие е готово,смесваме всичко в дълбок съд,като прибавяме ситно нарязан магданоз.Консумира се с бяло вино.http://i068.radikal.ru/1002/9f/e467d020272at.jpg (http://radikal.ru/F/i068.radikal.ru/1002/9f/e467d020272a.jpg.html)http://s56.radikal.ru/i153/1002/6e/375c5a477f53t.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i153/1002/6e/375c5a477f53.jpg.html)

fantaziq
12.02.2010, 15:23
ЛЕСНИ ЛОКУМКИ

1 пакет готови многолистни кори, 2 кутии обикновен локум,1 яйце, 1 лъжица олио, 2 лъжици кристална захар, 50 грама орехови ядки, пудра захар за наръсване

Разрязваме многолистното тесто на квадратчета със страни около 5 см. Разпределяме локума на малки късчета по тестото, прибавяме от ореховите ядки и оформяме по желание локумките. Нареждаме ги в леко намаслена тава, намазваме ги отгоре с разбито цяло яйце и поръсваме с кристална захар.

Печем в предварително загрята фурна на 220 градуса.Щом са готови, леко ги поръсваме с пудра захар.

Подходящи са за чаша горчиво турско кафе.
http://s59.radikal.ru/i164/1002/e8/abfe2e4a7e0ct.jpg (http://radikal.ru/F/s59.radikal.ru/i164/1002/e8/abfe2e4a7e0c.jpg.html)

lucy
18.02.2010, 16:16
Боже, Слави, не мога да му устоя на това - тичам до супера за тесто и локум! :kissyou:

fantaziq
23.05.2010, 21:59
ПЛОДОВА ТОРТА С КАЙСИИ ОТ КОМПОТ

Продукти:
2 компота от кайсии
1 чаена чаша захар
1 чаена чаша брашно
4 яйца
1 бакпулвер
1 течна ванилия
100 грама орехи с бадеми (смесено)http://s56.radikal.ru/i154/1005/ae/f2ed39b4aca5t.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i154/1005/ae/f2ed39b4aca5.jpg.html)

На дъното на тавата слагаме малко захар и я карамелизираме във фурната.Щом е готово дъното,подреждаме изцедените плодове на двата компота от кайсии.В отделен съд си разбъркваме яйцата,ванилията и захарта,после добавяме брашното с бакпулвера.След като всичко е добре разбито се излива равномерно върху подредените кайсии.Пече се в предварително загрята фурна на 200 градуса.Проверява се дали е готово с клечка .Ако няма останало тесто да лепне по клечката ,се изважда и леко го надупчваме,след което сиропираме със сока на единият компот.
Готовата торта се обръща внимателно върху подходяща повърхност и се наръсва с предварително натрошените на едро ядки.
Да Ви е сладко!
http://s60.radikal.ru/i169/1005/76/21e185cf2e6ct.jpg (http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i169/1005/76/21e185cf2e6c.jpg.html)http://s46.radikal.ru/i111/1005/c0/99d18f5c816ct.jpg (http://radikal.ru/F/s46.radikal.ru/i111/1005/c0/99d18f5c816c.jpg.html)

doris
23.05.2010, 22:34
:idea:ЕЕеееееее, каза и я направи. БРАВО на теб!:clap::clap:

jivi
24.05.2010, 23:22
Само се облизвам и преглъщам когато ти гарзглеждам страничката:D:D:D.
Тази торта с кайсии ми изглежда много вкусна ,определено ще направя на децата да си хапнат...Благодаря ти ,че споделяш с нас рецептите на тези вкусотии:kissyou:

jivi
30.05.2010, 17:10
Днес с моето голямо момченце направихме десерта с кайсии.Стана много влусен децата много го харесаха.Десерта е много лесен и бърз за приготвяне,много ти благодаря :kissyou:

doris
30.05.2010, 20:10
Колкото и да е невероятно , дори аз се справих! :eek: :D

http://i026.radikal.ru/1005/74/6fd2effe0724t.jpg (http://radikal.ru/F/i026.radikal.ru/1005/74/6fd2effe0724.jpg.html)
Благодаря ,ти Славяна! :kissyou:

jivi
30.05.2010, 21:18
Аз имам една идея относно този прекрасен сладкиш -другия път когато го правя ще сложа ядките между кайсиите и карамела.Не се пече много дълго за да изгорят и си мисля,че ще се получи вие какво мислите:confused:
За съжаление не мога да ви покажа снимка защото се местим в нова квартира след 2 дни и апаратчето ми е там,но обещавам да ви покажа какво съм направила:-|

jivi
30.05.2010, 21:40
Направих снимка с камерата на компа,не се получи много добре ама само с такава техника разполагам
http://i015.radikal.ru/1005/4d/1e4754b9a2eet.jpg (http://radikal.ru/F/i015.radikal.ru/1005/4d/1e4754b9a2ee.jpg.html)

fantaziq
20.12.2010, 21:12
МАРИНОВАНА РИБА-ЧЕРНОКОП

Приготовление:
Рецептата е изпълнима с различна риба,като например скумрия,паламуд,сафрид,но аз съм предпочела дребен чернокоп.
Почистваме добре 5 кг. риба и я поставяме за 48 часа в морска сол,като гледаме да е покрита отвсякъде,за да може да се осоли равномерно.
Cлед изтеклите часове я измиваме обилно с чешмяна вода и я оставяме в нея за 30 минути.
Следващата стъпка е потапянето на чернокопа в 2 литра оцет,за още 12 часа.
Най -накрая я отцеждаме и подсушаваме.

Марината:

Изпържваме 500 грама олио и за да не го прегорим поставяме коричка хляб,когато тя е готова,махаме олиото от котлона.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го оставяме да изстине.
Започваме нареждането на рибата в буркани,като редуваме ред риба,ред подправки-ЧЕРЕН ПИПЕР, БАХАР, ДАФИНОВ ЛИСТ.Най-накрая заливаме с изстуденото олио,запечaтваме и оставяме на хладно и тъмно място.У дома я косумираме след един месец,но може да се яде и веднага.

http://s57.radikal.ru/i158/1012/cf/981066cd8607t.jpg (http://radikal.ru/F/s57.radikal.ru/i158/1012/cf/981066cd8607.jpg.html)
http://i039.radikal.ru/1012/8f/43ec915e062bt.jpg (http://radikal.ru/F/i039.radikal.ru/1012/8f/43ec915e062b.jpg.html)
http://i028.radikal.ru/1012/7f/6e5a736dbcb4t.jpg (http://radikal.ru/F/i028.radikal.ru/1012/7f/6e5a736dbcb4.jpg.html)

fantaziq
20.12.2010, 21:35
КОЛЕДНИ КИФЛИЧКИ

Необходими продукти:

Тесто:
1чаена чаша прясно мляко
1/2 чаена чаша олио
1 яйце
мая
брашно, колкото поеме до леко жилаво тесто

Плънка:
2 яйца и сирене за гъста смес

За намазване :
жълтък и ким

Пиготовление:
Омесваме тестото от посочените продукти.
Pазделяме го на 8 топки.Разточваме ги в кръг.
Ра3ря3ваме всеки кръг на 12 радиални парчета(може и на по -малко).Поставяме от плънката в основата на триъгълника и започваме да навиваме,каkто съм показала на снимките.Поставяме готовите кифлички в леко намаслена тава или върху хартия за печене.Намазваме всяка кифличка с жълтък и поръсваме с КИМ.
Печем в предварително загрята фурна на 200 градуса и си ги наглеждаме,за да не изгорят.

http://i016.radikal.ru/1012/cf/80d96a8c7c33t.jpg (http://radikal.ru/F/i016.radikal.ru/1012/cf/80d96a8c7c33.jpg.html)
http://i070.radikal.ru/1012/53/25cfa61177a2t.jpg (http://radikal.ru/F/i070.radikal.ru/1012/53/25cfa61177a2.jpg.html)
http://s001.radikal.ru/i195/1012/46/27de2949a1abt.jpg (http://radikal.ru/F/s001.radikal.ru/i195/1012/46/27de2949a1ab.jpg.html)
http://i037.radikal.ru/1012/3b/5affd8d301e3t.jpg (http://radikal.ru/F/i037.radikal.ru/1012/3b/5affd8d301e3.jpg.html)
http://s004.radikal.ru/i206/1012/ad/be6be833aedct.jpg (http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i206/1012/ad/be6be833aedc.jpg.html)

fantaziq
20.12.2010, 21:44
КОЛЕДНИ КИФЛИЧКИ

Тази рецепта се предава в нашето семейство от свекърва на снаха,вече няколко поколения.Надявам се и аз някой ден да мога да я предам на моите снахи.

Ето ги и готовички:
http://s009.radikal.ru/i309/1012/c7/037474f125edt.jpg (http://radikal.ru/F/s009.radikal.ru/i309/1012/c7/037474f125ed.jpg.html)

rodich
21.12.2010, 07:02
ти ли ги прави за партито? бяха много вкусни :thumbup:
сега ще "препиша"рецептата и ще ги пробвам по празниците

jivi
22.12.2010, 16:21
Еха,че вкусотииииии
Аз правя същите кифлички но за плънка слагам мармалад,стават много вкусни.
А маринована риба много обичам,но за мое съжаление тука няма как да си направя,,,освен да те поканя на гости:idea::confused:

ANIMONI
10.01.2011, 08:31
За да не отварям нова тема пиша тук и съм сигурна ,че "собственичката" няма да има нищо против. http://www.picvalley.net/u/2612/13912035656714996621294639633fPRf341RIDC3hJBEQTB4_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2612/13912035656714996621294639633fPRf341RIDC3hJBEQTB4. JPG)
брашно-1кг/но аз слагам докато спре да лепне и да е мекичко тестото-не съм го теглила/
4яйца/1жълтък отделям за намазване/
1кофичка кисело мляко
350мл топла водичка
1ч.л сол
захар/ако реша да правя кифлички със сладко слагам малко повечко/
кубче мая
1с.л маргарин
олио при измесването.
Готовото тесто разделям на 4 топки.Като втасат малко ги разточвам и нареждам листите/правоъгълни/ като ги намазвам хубаво с маргарин.Навивам на стегнато руло и режа кръгове/дебели3-4см/ които нареждам с разреза нагоре,за да може при печенето да се поразтворят.Между листите може да се нарони и сирене.Оставя се хубаво да втаса.намазва се с жълтък ,разбит с маргарин/олио/ и се пече до готовност.За да ми стане по-висока питката обикалям стените на тавата с фолио с исканата височина.Когато е готова още гореща я намазвам с маргарин за да е по лъскава.Става много вкусна и от Коледа насам я правя вече 5-6 пъти

puxito
10.01.2011, 11:28
кифличките са страхотни,вече ги правих 4 пъти-благодаря ти

fantaziq
15.04.2011, 12:04
НОВОГОДИШНА БАКЛАВА С ШАМ ФЪСТЪК И ОРЕХИ

Необходими продукти:

1 пакет готови кори
200гр сурови почистени орехи
200гр изчистен и леко запечен шам фъстък
канела за поръсване на вкус
1 чаена чаша разтопено краве масло

За сиропа:

половин килограм захар
2чаени чаши вода

Приготовляние:

Разстиламе корите и си наръсваме плънката от орехи и канела.Навиваме на руло като хващаме около 3 листа.Поставяме в тава .После навиваме с плънка от шам фъстък и канела.Пак поставяме в тавата.Така редиме докато ни свършат продуктите.Вече наредената баклава се наряазва и се залива със сгорещеното краве масло.Поставя се във фурнатаи се пече на 200 градуса.Щом се зачерви отгоре ,баклавата се изважда и трябва да изстине.През това време може да сварим сиропа от захар и вода,а за по-добър аромат добавяме и малко лимонов прясно изцеден сок.След като готовата баклава е престояла задължително една нощ,чак тогава се полива със сиропа.

http://s009.radikal.ru/i309/1104/be/58871506032dt.jpg (http://radikal.ru/F/s009.radikal.ru/i309/1104/be/58871506032d.jpg.html)http://s41.radikal.ru/i094/1104/24/a4f7caafee3ct.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i094/1104/24/a4f7caafee3c.jpg.html)
http://i031.radikal.ru/1104/16/1f2a75122ef7t.jpg (http://radikal.ru/F/i031.radikal.ru/1104/16/1f2a75122ef7.jpg.html)http://s55.radikal.ru/i148/1104/df/6fdd02bf58f5t.jpg (http://radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i148/1104/df/6fdd02bf58f5.jpg.html)
http://s58.radikal.ru/i161/1104/3c/83d92600e23ct.jpg (http://radikal.ru/F/s58.radikal.ru/i161/1104/3c/83d92600e23c.jpg.html)

fantaziq
15.04.2011, 12:07
НОВОГОДИШНА БАКЛАВА С ШАМ ФЪСТЪК И ОРЕХИ


http://i027.radikal.ru/1104/3f/9e6706004c01t.jpg (http://radikal.ru/F/i027.radikal.ru/1104/3f/9e6706004c01.jpg.html)http://i057.radikal.ru/1104/18/3a19ecabb2d8t.jpg (http://radikal.ru/F/i057.radikal.ru/1104/18/3a19ecabb2d8.jpg.html)

ANIMONI
15.04.2011, 12:12
Ох,че ми се дояде.Но нещо като гледам колко ти е голяма тавата ме съмнява че един пакет кори ще ти стигнат.Аз по два листа вземам за руло и ми стават 10-ина рула,а твоите са повече и с по 3 листа.

fantaziq
15.04.2011, 12:26
ПЪЛНЕНА ТИКВА С ПЛОДОВЕ ЗА БЪДНИ ВЕЧЕР

Изчистваме една средно голяма тиква "кестенка" от семките,като изрязваме капачето с дръжката и я запазваме цяла.Напълваме я с орехови и лешникови сурови ядки,добре изцедени плодове праскова от компот,гъсто сладко от череши или каквото вие имате у дома.Печем докато тиквата покафевее и се сниши .Сервираме като добавим сурови ябълки нарязани на полумесеци,наръсваме със скълцани сухи смокини,ядки -орехи,лешници,бадеми и поливаме с по-рядката част на сладкото от череши.Добре е да си декорирате за по-голям уют масата със свещ заобиколена с клонки канела,така аромата ще се подсили и празничното настроение също.
http://s39.radikal.ru/i083/1104/f3/80c6652d1ddet.jpg (http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i083/1104/f3/80c6652d1dde.jpg.html)http://i029.radikal.ru/1104/d8/d7fc692e8b9at.jpg (http://radikal.ru/F/i029.radikal.ru/1104/d8/d7fc692e8b9a.jpg.html)http://s52.radikal.ru/i135/1104/17/8d873f7c3a29t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i135/1104/17/8d873f7c3a29.jpg.html)

fantaziq
15.04.2011, 12:50
СУПА ОТ СУРОВА НАДЕНИЦА

НЕОХОДИМИ ПРОДУКТИ

Взимаме 5 големи наденици от суровите.Нарязваме ги на хапки.
Обелваме и нарязваме на едри кубчета 4 средно големи картофа.
Почистваме 3 големи моркова и ги режем на шайби.
Обелваме една едра глава лук и я запазваме цяла.
Добавяме и 2 цели домата без да ги белим ,като им изчистваме само зеленото пънче.
Нарязваме си на ситно няколко стръка целина.Да не забравим и сол на вкус,както и смлян черен пипер около половин кафена лъжичка.

ПРИГОТОВЛЕНИЕ

Сваряваме всичко без целината,като от време на време си отпенваме бульона.Щом преценим,че е полуготова,изваждаме лука(аз го изхвърлям) и добавяме наситнената целина.
Супата е подходяща за студените зимни дни.
http://i033.radikal.ru/1104/7c/a573df1fd09bt.jpg (http://radikal.ru/F/i033.radikal.ru/1104/7c/a573df1fd09b.jpg.html)http://s42.radikal.ru/i097/1104/21/6e67299ab7f5t.jpg (http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i097/1104/21/6e67299ab7f5.jpg.html)

fantaziq
15.04.2011, 13:05
ДЪЛГИ БАНИЦИ

Плънка:

3 яйца
1 купичка брашно
1 бакпулвер
1 кофичка кисело мляко
натрошено сирене на вкус
олио за намазване

Приготовление:

Използваме кори на сач или от обикновенните взимаме по 2 листа.
Полагаме плънката,като я разнасяме равномерно по корите и ги свиваме на руло.
Внимателно поставяме в леко намаслената тава и отгоре намазваме баницата с мъничко плънка.
На всяко парче се запечатват краищата му,като се подгъват отдолу.
Използвам тавата на фурната и бройка на всеки член от семейството.
Докато печем постоянно намазваме отгоре парчетата със смес от олио и масло,за да не изсъхва.
Пъче се в предварително загрята фурна на постоянните 200 градуса.Щом е готова се завива докато изстине и така се сервира с обичайното кисело мляко.

http://s004.radikal.ru/i208/1104/2e/30abf5fa794at.jpg (http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i208/1104/2e/30abf5fa794a.jpg.html)

fantaziq
15.04.2011, 13:14
Ох,че ми се дояде.Но нещо като гледам колко ти е голяма тавата ме съмнява че един пакет кори ще ти стигнат.Аз по два листа вземам за руло и ми стават 10-ина рула,а твоите са повече и с по 3 листа.

Нормално е за Нова година тавата ми да е голяма,както и рецептата двойна.Всеки може да намали продуктите или да ги увеличи според хората за които готви.;)

fantaziq
15.04.2011, 13:36
ПЪЛНЕНИ МОРКОВИ

Необходими продукти:

4 големи моркова около 20см
100 гр.мляно месо
1 глава стар лук
50 гр. ориз
2 стръка целина
1 чаена лъжичка сладко къри
половин чаена лъжичка сол или на вкус
на върха на лъжицата черен пипер
на върха на лъжицата сладък смлян бахар

Приготовление:

Много внимателно с остър нож и въртеливо движение издълбаваме морковите.За да се издълбаят до край ги подрязваме в острата част и дълбаем от двете страни.Отделяме вътрешноста на морковите.Смесваме всичко останало и пълним.
Подреждаме в плитка тава.Поливаме с малко олио,чаша вода и печем на 250 градуса,като от време на време обръщаме морковите,за да се запекат равномерно,както и да се напои плънката с водата от тавата,ако е необходимо добавяме още водичка.
През това време смесваме остатъка от пълнежа с издълбаното от морковите и го задушаваме на тиган с олио.От вече готовите моркови си взимаме останалата течност и с малко брашно сгъстяваме до получаването на сос.
Сервираме морковите върху канапе от задушена плънка и поливаме със соса.

http://s013.radikal.ru/i323/1104/37/a84dcda291dat.jpg (http://radikal.ru/F/s013.radikal.ru/i323/1104/37/a84dcda291da.jpg.html)http://i038.radikal.ru/1104/a2/535ce44b7d2et.jpg (http://radikal.ru/F/i038.radikal.ru/1104/a2/535ce44b7d2e.jpg.html)http://s42.radikal.ru/i098/1104/47/e54d49c12702t.jpg (http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i098/1104/47/e54d49c12702.jpg.html)
http://s54.radikal.ru/i146/1104/72/b6cf5575b989t.jpg (http://radikal.ru/F/s54.radikal.ru/i146/1104/72/b6cf5575b989.jpg.html)http://s41.radikal.ru/i091/1104/bf/b912d5564b0ct.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i091/1104/bf/b912d5564b0c.jpg.html)

ANIMONI
15.04.2011, 13:40
Лелее,че си се развихрила.Всичко изглежда много вкусно.

maleks
15.04.2011, 13:43
Фанти, имай милост!:gipsy:Обед е, а аз съм станала като самоходна египетска пирамида .

fantaziq
15.04.2011, 14:03
ПЪЛНЕН ЛУК

Необходими продукти:

10 големи глави стар лук
1 морков
половин връзка магданоз
на върха на лъжицата смлян черен пипер
на върха на лъжицата смлян сладък бахар
300 грама смляно месо(свинско ,пилешко или агнешко)
сол на вкус

Приготовление:

Почистваме лука от люспите и го издълбаваме нежно с малко ножче,за да не се разпадне.Трябва да си оставим поне три бели люспи.
Не е необходимо лукът да има дъно.
Накълцваме на ситно издълбаната част от лука,наситняваме магданоза,настъргваме моркова и смесваме всичко с подправките.
Пълним лука.Подреждаме в плитка тава,поливаме с малко олио и добавяме няколко лъжички вода,за да има изпарения докато се готви.
Печем на 220 градуса и обръщаме ,за да се запече и от двете страни.
Сервираме върху сос ,който сме приготвили от 1 лъжичка настърган на ситно морков,половин лъжичка сладко къри,1 лъжичка брашно,1 чаена чаша вода,сол на вкус и черен пипер.

http://s52.radikal.ru/i136/1104/4b/bb72d2b1ccddt.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i136/1104/4b/bb72d2b1ccdd.jpg.html)http://s50.radikal.ru/i129/1104/78/3f9110ad8884t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i129/1104/78/3f9110ad8884.jpg.html)
http://i021.radikal.ru/1104/b0/44c96851e6dbt.jpg (http://radikal.ru/F/i021.radikal.ru/1104/b0/44c96851e6db.jpg.html)http://i013.radikal.ru/1104/3b/7013a00d5908t.jpg (http://radikal.ru/F/i013.radikal.ru/1104/3b/7013a00d5908.jpg.html)

jivi
15.04.2011, 14:28
Меле каква си фурия:clap:Много се радвам ,че разгледах темата на пълен стомах сега ми потекоха лигите представям си ако бях гладна:DВинаги ми е било много любопитно с какво ново ще ни изненадаш и с голям интерес следя темата:loveglasses:

fantaziq
15.04.2011, 14:43
РЕТРО КЕКС - УЧИЛИЩНА СТОЛОВА

Необходими продукти:

1 и половина чаена чаша кисело мляко
1 и половина чаена чаша захар
половин чаена чаша олио
1 изравнена чаена лъжица канела
1 чаена чаша нарязани на едро сурови орехи
половин лъжичка хлебна сода и едно пакетче бакпулвер
3 чаени чаши брашно

Приготовление:

Всичко това се смесва и се изсипва в тава с маслена хартия,ако нямате такава в набрашнена тава.
Поставя се в студена фурна и вече може да се пече на 220 градуса.
Проверяваме дали е готов с клечка за зъби.Знаете,че ако е суров клечката излиза с тесто,ако обаче е готов излиза с трошици.
Оставаме кекса да изстине,нарязваме на ромбове и поръсваме обилно с пудра захар.

http://i082.radikal.ru/1104/34/b70923872aect.jpg (http://radikal.ru/F/i082.radikal.ru/1104/34/b70923872aec.jpg.html)http://s41.radikal.ru/i093/1104/7b/da7cdc3d7f01t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i093/1104/7b/da7cdc3d7f01.jpg.html)

fantaziq
18.04.2011, 14:25
ПАНИРАНИ САНДВИЧИ - ИЗНЕНАДА

Необходими продукти:

1 цял ненарязан хляб
6 яйца
олио за пържене

За изненадата:

сирене+шарена сол
кашкавал+шпеков салам
шунка+сирене
филе+кашкавам
и каквито комбинации ви харесват,стига продуктите да не са с висока влажност,защото хляба,ще стане на каша.

Приготовление:

Тези сандвичи се приготвят на принципа на Джиджипапа,тоест:
Отрязваме двата края на хляба.
Останалата част я разделяме на дебели филии.
На всяка филия правим разрез,само от долната страна,за да се получи джоб.
Поставяме във всеки джоб желаната комбинация,например филе с кашкавал.
Потапяме в разбитите яйца пакетчето и го пържим в по-дълбока и добре загрята мазнина.
Обръщаме от двете страни,за да не суровеят сандвичите.
Накрая си изпържваме и крайшниците,които са за допълнително на по-гладните.Готовите ги оставяме на сaлфетка за да се изцеди излишната мазнина.
Сервираме по желание като разрежем един,а другите оставяме цели,за да има нотка на изненада.Така всеки следващ е с различен пълнеж и изненадата се поддържа до последният паниран сандвич.

http://s59.radikal.ru/i165/1104/75/df6f4851b6cct.jpg (http://radikal.ru/F/s59.radikal.ru/i165/1104/75/df6f4851b6cc.jpg.html)http://s009.radikal.ru/i309/1104/37/c747f53b20fft.jpg (http://radikal.ru/F/s009.radikal.ru/i309/1104/37/c747f53b20ff.jpg.html)http://s014.radikal.ru/i326/1104/e9/25131ae5a7fbt.jpg (http://radikal.ru/F/s014.radikal.ru/i326/1104/e9/25131ae5a7fb.jpg.html)
http://s50.radikal.ru/i130/1104/ba/73e1435f5b94t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i130/1104/ba/73e1435f5b94.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i099/1104/93/6c2ce641e1b7t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i099/1104/93/6c2ce641e1b7.jpg.html)

fantaziq
18.04.2011, 14:26
ПАНИРАНИ САНДВИЧИ - ИЗНЕНАДА

http://s011.radikal.ru/i316/1104/c0/0be31a072f81t.jpg (http://radikal.ru/F/s011.radikal.ru/i316/1104/c0/0be31a072f81.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i099/1104/69/2258a5749941t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i099/1104/69/2258a5749941.jpg.html)

fantaziq
19.04.2011, 11:51
СЛАДКИ ЧАШКИ

Необходими продукти:

4 пакета чаени бисквити
250 гр краве масло
4 сухи ванилии
голям шоколад по ваш избор
2 лъжици прясно мляко

Приготовление на сладките:

Използваме блендер или хаванче,за да натрошим на брашно бисквитите.
Добавяме ванилиите и размекнатото на стайна температура масло.Разбъркваме до пълното им смесване.
За формичка използваме миниатюрна чашка за ракия,шот или от кукленски сервиз.
Да си представим,че сме на плажа и правим кофички,принципът е същият.
Напълваме чашката със заготовката,като силно пресоваме с чукалото на хаванчето.
Обръщаме и освобождаваме с няколко почуквания върху гладка повърхност.Ако имате затруднение,може да си помогнете с върха на ножа,но внимавайте ,да не разпаднете съдържанието.
След като сме приготвили всичките чашки,ги поставяме за известно време във фризера или камерата на хладилника.
Това е необходимо,поради трошливостта на десерта.
През това време може да си приготвим кувертюра с който ще залеем сладките чашки.

Приготовление на шоколадовата поливка:

На водна баня разтапяме един шоколад,като към него добавяме една лъжичка от кравето масло,която сме заделили предварително.Идеята е да използваме блясъка на маслото.Добавяме и двете лъжички прясно мляко,като внимаваме да не разредим прекалено шоколада.Консистенцията ,която трябва да постигнем е когато може да полеем сладката и почти веднага кувертюра да се стяга.
Отново ги слагаме във фризера до тяхното сервиране.
Подходящи са за след обедно кафе и чашка домашен ликьор с приятелки на сладки приказки.

http://s43.radikal.ru/i102/1104/48/a74e38a80849t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i102/1104/48/a74e38a80849.jpg.html)http://s52.radikal.ru/i136/1104/3b/87269abd9213t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i136/1104/3b/87269abd9213.jpg.html)http://i055.radikal.ru/1104/e1/e53ab9fc0706t.jpg (http://radikal.ru/F/i055.radikal.ru/1104/e1/e53ab9fc0706.jpg.html)
http://s014.radikal.ru/i327/1104/6b/5ae6e02dc1e0t.jpg (http://radikal.ru/F/s014.radikal.ru/i327/1104/6b/5ae6e02dc1e0.jpg.html)http://s43.radikal.ru/i099/1104/2b/28946d783271t.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i099/1104/2b/28946d783271.jpg.html)

fantaziq
19.04.2011, 11:51
СЛАДКИ ЧАШКИ


http://s016.radikal.ru/i336/1104/ad/a21e1303615ft.jpg (http://radikal.ru/F/s016.radikal.ru/i336/1104/ad/a21e1303615f.jpg.html)http://i013.radikal.ru/1104/10/7d3f9ffe5ec6t.jpg (http://radikal.ru/F/i013.radikal.ru/1104/10/7d3f9ffe5ec6.jpg.html)
http://i077.radikal.ru/1104/1d/17e302bd6882t.jpg (http://radikal.ru/F/i077.radikal.ru/1104/1d/17e302bd6882.jpg.html)

Sisitoo
13.07.2011, 11:21
ето нещичко от мен: http://www.aktivniizdravi.bg/nutrition.php?id=30

fantaziq
20.01.2013, 15:44
Квасен,бял хляб с шарена сол

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_19.html)

fantaziq
20.01.2013, 22:08
Ябълкова торта ''Бъдни вечер''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_20.html)

fantaziq
21.01.2013, 21:26
Бутер фунийки с яйца и сирене

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_21.html)

fantaziq
22.01.2013, 22:32
Шоколадов фъч

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_22.html)

fantaziq
23.01.2013, 22:43
Гъби с чубрица и ориз

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_23.html)

fantaziq
24.01.2013, 20:49
Салата с пиле,майонеза и още нещо...

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_24.html)

fantaziq
25.01.2013, 11:58
Малки тиквеничета с медени резени тиква

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_25.html)

fantaziq
26.01.2013, 14:26
Ръжени хлебчета с мед и маково семе

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_26.html)

fantaziq
27.01.2013, 17:29
Рибено пакетче

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post.html)

fantaziq
28.01.2013, 21:09
Патладжани пълнени с месо по Гръцки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_28.html)

fantaziq
29.01.2013, 21:47
Солен кейк

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_29.html)

fantaziq
30.01.2013, 22:02
Орехови сладкишчета с орехов крем

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_30.html)

fantaziq
31.01.2013, 22:37
Пиле и картофи в солено ''иглу''

рецепти: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/01/blog-post_31.html)

fantaziq
01.02.2013, 22:09
Домашен пастет с пилешки дробчета

рецепти: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post.html)

fantaziq
02.02.2013, 21:45
Зелеви сърмички за Коледа в гювеч с кълцано месо

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_2.html)

fantaziq
03.02.2013, 21:43
Богата салата

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_5331.html)

fantaziq
04.02.2013, 21:16
Риба скумрия със сос по Гръцки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_4.html)

fantaziq
05.02.2013, 23:04
Торта ''Страст''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_5.html)

fantaziq
06.02.2013, 22:12
Домашна баница със сирене

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_6.html)

fantaziq
07.02.2013, 22:04
Горска гъбена супа под тесто

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_7.html)

fantaziq
08.02.2013, 22:47
Мезенце от пълнени люти чушлета

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_8.html)

fantaziq
09.02.2013, 21:47
Мафалде паста с аромат на море

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_9.html)

fantaziq
10.02.2013, 20:42
Шафранови хлебчета с пълнеж

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_10.html)

lidiq_lrg
10.02.2013, 21:53
А ЗАЩО НЕ МОГА ДА ОТВАРЯМ РЕЦЕПТИТЕ

fantaziq
10.02.2013, 22:40
А ЗАЩО НЕ МОГА ДА ОТВАРЯМ РЕЦЕПТИТЕ

Не би трябвало да има проблем. Всички направления работят. Ако не ти се получава по пътя на рецептите, опитай чрез линка за блога, който е в подписа ми.

fantaziq
11.02.2013, 21:32
Дребни сладки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_11.html)

fantaziq
12.02.2013, 22:32
Пълнена круша със синьо сирене, ядки, сушени плодове и мед

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_12.html)

fantaziq
13.02.2013, 23:31
Празнична солена палачинкова торта

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_13.html)

fantaziq
14.02.2013, 20:22
Златно, облачно суфле

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_14.html)

fantaziq
15.02.2013, 20:29
Гъби Кладница с ориз и стафиди

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_15.html)

fantaziq
16.02.2013, 23:38
Рисувана Коледна торта

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_16.html)

dona-ilona
17.02.2013, 08:42
Палачинковата торта е супер!!!Вече я пробвахме!

fantaziq
17.02.2013, 20:50
Палачинковата торта е супер!!!Вече я пробвахме!

Благодаря ти за добрите думи! Радвам се,че сте харесали палачинковата торта!

fantaziq
17.02.2013, 20:52
Сиренки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_17.html)

fantaziq
18.02.2013, 20:44
Супа с месо

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_18.html)

NIA
19.02.2013, 00:01
Фантазия, имаш интересни рецепти в блога си. Но, ако приемеш една препоръка от мен - по-полезно ще бъде да не се показва няколко пъти само една и съща снимка на готовото вече ястие, а да се показват и снимки на самия процес на приготвянето.

fantaziq
19.02.2013, 17:04
Фантазия, имаш интересни рецепти в блога си. Но, ако приемеш една препоръка от мен - по-полезно ще бъде да не се показва няколко пъти само една и съща снимка на готовото вече ястие, а да се показват и снимки на самия процес на приготвянето.

Ния, благодаря за добрите думи и препоръката!

fantaziq
19.02.2013, 21:26
Празнични пилешки вретена в специален сос

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_19.html)

irina48
19.02.2013, 22:30
Фантазия - фантастична си!!!Всичко,което виждам ми се иска да опитам:D!!!Браво за всичко,което правиш и ни поднасяш,като прекрасни идеи:clap::clap::clap:

fantaziq
20.02.2013, 20:43
Фантазия - фантастична си!!!Всичко,което виждам ми се иска да опитам:D!!!Браво за всичко,което правиш и ни поднасяш,като прекрасни идеи:clap::clap::clap:

Благодаря! :kissyou:

fantaziq
20.02.2013, 23:22
Рибник за празник и делник

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_20.html)

ANIMONI
21.02.2013, 12:13
като правиш следващия път тези кладници обади се да ти намина на гости.обожавам всякакви гъби,различни от печурките предлагани на пазара.

fantaziq
21.02.2013, 17:24
като правиш следващия път тези кладници обади се да ти намина на гости.обожавам всякакви гъби,различни от печурките предлагани на пазара.

Аз също харесвам всякакви гъбки и печурките също, но сега все още си намирам кладница на плод-зеленчука до нас и се възползвам. Наистина гъбата е страхотна и позволява да се обработва по много начини. Търпи и консервиране. Единствено десерт не съм правила с нея, но мисля, че не е невъзможно.

fantaziq
21.02.2013, 23:09
Сиренце с домати и яйца на фурна

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_21.html)

fantaziq
22.02.2013, 21:05
Двуцветни кексове - ''Ден и нощ'' и Мраморен''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_22.html)

fantaziq
23.02.2013, 21:44
Млечни хлебчета със сусам

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_23.html)

fantaziq
24.02.2013, 22:37
Малинов кекс

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_24.html)

fantaziq
25.02.2013, 21:55
Млечна пилешка супичка

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_25.html)

fantaziq
26.02.2013, 22:06
Пикантна домашна паста с черен пипер и гъби Кладница

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_26.html)

fantaziq
27.02.2013, 21:23
Пълнена риба Сулка

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_27.html)

fantaziq
28.02.2013, 21:18
Баница ''Зеленчукова спирала''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/02/blog-post_28.html)

fantaziq
01.03.2013, 21:32
Пиле в оризови кюфтенца с яйчен сос

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post.html)

fantaziq
02.03.2013, 20:12
Домашен хляб

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_2.html)

fantaziq
03.03.2013, 19:01
Българска салата

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_3.html)

fantaziq
04.03.2013, 20:53
Ориенталска крем супа от червена леща

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_4.html)

fantaziq
05.03.2013, 22:20
Скромна портокалова торта

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_5.html)

fantaziq
06.03.2013, 20:54
Скумрия с боб на фурна

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_6.html)

fantaziq
07.03.2013, 17:49
Щрудел от пълнени круши

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_7.html)

fantaziq
08.03.2013, 11:57
Честит празник, мили дами!
Желая на всяка една от вас, прекрасни моменти като жени! Ако мъжете са забравили своето възпитание, то вие може да се погрижете сами за доброто си настроение с чаша ароматно вино, нещо вкусно за хапване, музика за фон и любима книга в ръка.
Приятен празник!

fantaziq
09.03.2013, 21:24
Лимонадена торта

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_9.html)

fantaziq
10.03.2013, 21:59
Ръжено-пшенична питка с маслини

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_10.html)

fantaziq
11.03.2013, 23:17
Картофена крем супичка с крутони

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_11.html)

fantaziq
12.03.2013, 23:15
Паста ''Дзити '' с бешамел

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_12.html)

fantaziq
13.03.2013, 22:03
Пене Ригате на фурна с прошуто и чери

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_13.html)

fantaziq
14.03.2013, 21:59
Копривена супичка със сирене и забулено яйце

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_14.html)

fantaziq
15.03.2013, 23:38
Хлебни питки със семена

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_15.html)

fantaziq
16.03.2013, 22:41
Канелени ябълки с кокосова сметана

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_16.html)

fantaziq
17.03.2013, 23:08
Рулца от тиквички

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_17.html)

fantaziq
18.03.2013, 20:47
Сирене запечено в хартия с чери доматчета и забулени яйца

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_18.html)

fantaziq
19.03.2013, 21:33
Спаначена баница

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_19.html)

fantaziq
20.03.2013, 22:21
Риба Сафрид в лозови листа

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_20.html)

fantaziq
21.03.2013, 23:29
Супа крем от тиква с прошуто и ядки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_21.html)

fantaziq
22.03.2013, 22:56
Обикновена торта

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_22.html)

fantaziq
23.03.2013, 21:58
Ориенталско къббе

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_23.html)

fantaziq
25.03.2013, 15:38
Лимонова скумрия на фурна

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_25.html)

fantaziq
25.03.2013, 23:46
Различна бисквитена торта с вишни и шам фъстък

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_379.html)

fantaziq
26.03.2013, 19:02
Сиропирана локумена баница с шам фъстък и орехи

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_26.html)

nvvs
27.03.2013, 13:36
Страхотни ,не традиционни , интересни рецепти!!Поздравления!!

fantaziq
27.03.2013, 20:18
Страхотни ,не традиционни , интересни рецепти!!Поздравления!!


Наде, благодаря ти!
Опитвам се да разчупя традиционния начин на представяне на храната, но и да запазя духа на познатите рецепти.

fantaziq
27.03.2013, 22:54
Тас кебап

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_27.html)

fantaziq
28.03.2013, 22:05
Гнезда

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_28.html)

moni2111
29.03.2013, 11:30
Фанти, свалям ти шапка! А, в раклата с комплектите поглеждаш ли?

fantaziq
29.03.2013, 15:20
Фанти, свалям ти шапка! А, в раклата с комплектите поглеждаш ли?

Мони, за поглеждането, поглеждам, но само до там. Имам някои неща, които не съм ви показвала, но не са довършени. Повече съм наблегнала на училищната подготовка на най-малкия ми син, защото е седми клас и му предстоят матури. Заплитам от време на време по някое шалче, ако има желаещи или правя разни дреболийки. А кулинарията, тя си е стара страст. Иначе не съм се отказала от гоблените, но за сега не са ми приоритет.

fantaziq
29.03.2013, 21:36
Фъстъчено масло

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_29.html)

fantaziq
30.03.2013, 23:10
Тотра ''Сиси'' с бял шоколад, ягоди и шам фъстък

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_30.html)

fantaziq
31.03.2013, 23:02
Сладка паста Пене на фурна

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/03/blog-post_31.html)

fantaziq
01.04.2013, 23:22
Хляб с естрагон и копър

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post.html)

fantaziq
02.04.2013, 22:54
Мекици

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_2.html)

fantaziq
03.04.2013, 23:45
Любимият крем карамел

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_3.html)

fantaziq
04.04.2013, 21:48
Различният сандвич ''Принцеса''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_4.html)

fantaziq
05.04.2013, 22:10
Деликатесна риба трицона с домати

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_5.html)

fantaziq
11.04.2013, 20:50
Супа от горски охлюви

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_11.html)

fantaziq
11.04.2013, 21:38
Кекс ''Портокалова нежност''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_8170.html)

fantaziq
11.04.2013, 23:11
Диви охлюви с ориз

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_1026.html)

fantaziq
11.04.2013, 23:47
Салата от охлюви

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_6416.html)

fantaziq
12.04.2013, 22:42
Кладница в масло

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_12.html)

fantaziq
12.04.2013, 23:45
Пълнени горски охлюви с масло и билки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_2931.html)

fantaziq
13.04.2013, 00:11
Панирани охлюви на клечка

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_4168.html)

fantaziq
14.04.2013, 20:32
Сандвичи рулца

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_14.html)

fantaziq
17.04.2013, 22:02
Мариновано сирене в зехтин с ароматни билки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_17.html)

fantaziq
17.04.2013, 22:53
Нахутено пшенични питки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_1316.html)

fantaziq
18.04.2013, 00:09
Рибни кошнички със зеленчуци

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_4346.html)

fantaziq
18.04.2013, 22:42
Пролетно пиле в млечна кашица с лапад

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_18.html)

fantaziq
28.04.2013, 23:31
Люлякови кексчета

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/04/blog-post_28.html)

fantaziq
20.05.2013, 00:06
Великденски козунаци

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/05/blog-post.html)

fantaziq
20.05.2013, 23:25
Великденски яйца с пълнеж

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/05/blog-post_20.html)

fantaziq
21.05.2013, 22:15
Миди и скариди с люта чушка в сос синьо сирене

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/05/blog-post_21.html)

fantaziq
04.06.2013, 22:34
Средиземноморски хляб без месене с маслини и риган

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post.html)

fantaziq
06.06.2013, 20:53
Рибни бохчички от сардини по Гръцки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_6.html)

fantaziq
09.06.2013, 12:13
Картофено хлебче с левурда

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_9.html)

fantaziq
11.06.2013, 21:56
Торта с череши

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_11.html)

fantaziq
12.06.2013, 22:29
Пълнени пикантни миди

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_12.html)

fantaziq
24.06.2013, 19:32
Пълнени миди с пармезан

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_24.html)

fantaziq
26.06.2013, 22:34
Хлебчета без месене, опаковани в семена

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_26.html)

Daliq7
28.06.2013, 11:11
Средиземноморски хляб без месене с маслини и риган

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post.html)


фантазия чуден хляб

fantaziq
28.06.2013, 23:22
фантазия чуден хляб
Благодаря ти, радвам се, че си го опитала! За да не меся всеки ден, понеже нямам машина, а работя само с ръцете си, се принуждавам да правя по 3-4 хляба и ги съхранявам в хартиени пликове. Така се запазват без да изсъхват за 2-3 дни. Често ги правя без маслините и ригана, но децата най-харесват този вариант, може би, защото знаят, че ми е останал от татко. Когато правя хляба натурален слагам 1 кафена чашка зехтин, защото той държи тестото мекичко след изпичане, а иначе маслините си имат достатъчно зехтин по тях.

fantaziq
28.06.2013, 23:24
Запечени палачинки на фурна с пълнеж

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/06/blog-post_28.html)

fantaziq
02.07.2013, 23:02
Пържени миди в лют доматен сос

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post.html)

fantaziq
04.07.2013, 22:26
Фокача с розмарин

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_4.html)

fantaziq
05.07.2013, 21:53
Пандишпанов сладкиш под белтък с малини

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_5.html)

fantaziq
10.07.2013, 23:38
Спагети с черноморски миди и зеленчуци

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_10.html)

fantaziq
11.07.2013, 15:36
Гръцки сиропиран сладкиш с мляко и грис

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_11.html)

fantaziq
11.07.2013, 17:56
Франзели

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_5388.html)

fantaziq
11.07.2013, 23:33
Босилеково песто

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_2957.html)

fantaziq
12.07.2013, 00:39
Патладжанени рулца с домати, сирене и сос песто

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_8746.html)

fantaziq
13.07.2013, 00:36
Млечна чорба от гъби Кладница

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_12.html)

fantaziq
13.07.2013, 14:01
Сладкиш с пияни сини сливи

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_13.html)

fantaziq
16.07.2013, 23:56
Манатарка в сос ''Бри'' с мащерка

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_16.html)

fantaziq
18.07.2013, 23:50
Яйце в домат

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_18.html)

fantaziq
19.07.2013, 00:29
Земелки с полянна мащерка

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_6212.html)

fantaziq
19.07.2013, 23:55
Гъбена яхния с пушено месо в сметанов сос

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_19.html)

fantaziq
20.07.2013, 00:54
Летни плодове под бисквитено тесто

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_4240.html)

fantaziq
23.07.2013, 00:19
Кифли ''Охлюв'' със сирене

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_22.html)

fantaziq
26.07.2013, 22:28
Кюфтета от черноморски миди

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/07/blog-post_26.html)

fantaziq
22.09.2013, 23:39
Сусамени гевреци с мед

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/09/blog-post.html)

fantaziq
25.09.2013, 23:09
Винени раци в зехтин

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/09/blog-post_25.html)

fantaziq
27.09.2013, 21:21
Бухтички ''Сиси''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/09/blog-post_27.html)

fantaziq
28.09.2013, 21:26
Картофена бърканица

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/09/blog-post_28.html)

fantaziq
02.10.2013, 00:23
Солени кашкавалени кексчета с риган и сирене

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post.html)

fantaziq
03.10.2013, 21:31
Египетски сладкиш ''Кайро'' още наричан ''Басбуса''

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_3.html)

fantaziq
05.10.2013, 15:59
Селски омлет с чорбаджийски чушки

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_5.html)

filmi
06.10.2013, 11:27
Станах дебеланка с тези вкусотии!:)

fantaziq
09.10.2013, 13:58
Станах дебеланка с тези вкусотии!:)

Миличка, недей така, че ще ми тежиш на съвестта. Поста ти е много мил и ме накара да се усмихна, за което ти благодаря!:kissyou:

fantaziq
16.10.2013, 12:03
Зелена салата с орехи и маково пиле

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_16.html)

fantaziq
16.10.2013, 18:37
Спаначено руло с шунка

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_863.html)

fantaziq
20.10.2013, 23:30
Приятелска погача с много сирене

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_20.html)

Ge4i1970
20.10.2013, 23:37
Това ще е погачата ми за посрещането на Новата година! Само да попитам, може ли и без захарната вода? Благодаря! :kissyou:

fantaziq
21.10.2013, 00:26
Това ще е погачата ми за посрещането на Новата година! Само да попитам, може ли и без захарната вода? Благодаря! :kissyou:

Оле мила, че ме стресна! Тъкмо щях да публикувам още една рецепта и видях ,че имам отправен въпрос, нали свободното ми време основно е през ноща и не очаквах някой да ми чете рецептите сега. На въпроса ти: ''Да''- може без захарната вода. Аз си я слагам за гланц, но и ми харесва изненадващия вкус на сладката коричка в съчетание с многото сирене вътре. Освен всичко друго искам да ти благодаря за доверието към рецептите ми.:kissyou:

fantaziq
21.10.2013, 00:28
Облечени пълнени праскови

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_8821.html)

Ge4i1970
21.10.2013, 17:43
Отдавна следя темата ти и ми харесват повечето рецепти, като изключим мидите, не ги обичам. А питката ще я направя по рецептата и ще се похваля, ама първо мисля да я направя за домашните, за да добия опит за Нова година! :D

fantaziq
27.10.2013, 22:50
Печени домати в зехтин и риган

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_27.html)

fantaziq
27.10.2013, 23:30
Хлебче с босилеково песто

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_3684.html)

fantaziq
28.10.2013, 00:17
Кроасанена карамел торта

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_2997.html)

fantaziq
30.10.2013, 21:41
Царевично-пшенични хлебчета

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_30.html)

fantaziq
30.10.2013, 22:58
Пълнена тиква с чили кон карне

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/10/blog-post_1944.html)

fantaziq
03.11.2013, 22:48
Бабина манджичка с яйчица

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/11/blog-post.html)

fantaziq
05.11.2013, 22:12
Бабината погача

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/11/blog-post_5.html)

fantaziq
14.11.2013, 23:52
Панирани яйца с пълнеж

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/11/blog-post_14.html)

170961

fantaziq
25.11.2013, 13:44
Черни шоколадови кексчета с жълти шапчици

рецепта: (http://vkusnosisi.blogspot.com/2013/11/blog-post_25.html)

171215

Nelly R.
26.11.2013, 08:31
Тези кексчета изглеждат страхотно! Тъкмо се чудех каква нова рецепта за мъфини да използвам :) Мисля, че и на мъжа ми ще му харесат - доста вкусни изглеждат! Благодаря! :)

fantaziq
27.11.2013, 23:07
Тези кексчета изглеждат страхотно! Тъкмо се чудех каква нова рецепта за мъфини да използвам :) Мисля, че и на мъжа ми ще му харесат - доста вкусни изглеждат! Благодаря! :)

Нели, ще се радвам ако ги приготвиш да споделиш дали са ти харесали и на вкус.