PDA

Покажи пълната версия : Кулинарното творчество на rebostobg



rebostobg
02.05.2008, 14:36
Момичета, готвя с удоволствие,стига само някой да се наеме да чисти след мен :DПокрай тези продължителни празници понатрумахме доста калории,но си обещаваме да ги изгорим,нали?:idea:Предлагам ви рецепта на сладка баница,която много се харесва на всички,които я опитат.
Сладка баница с локум:
Продукти: 1пак.точени кори, 3 кутии локум, 3 яйца, 2 ч.ч. захар, 1 ч.ч. кисело мляко, 1 ч.ч. олио, 1 ч.ч. брашно,2 ч.ч.вода, 2 ванилии, 1 бакпулвер.
Плънка: В подходящ съд разбъркваме 3 яйца, 1ч.ч. кис.мляко, 1ч.ч.олио,1ч.ч. захар, 1 ч.ч.брашно и 1 бакпулвер.
Сироп: Слагаме на котлона да поварят 2-3 мин. 2 ч.ч. вода, 1ч.ч. захар с 2 ванилии.
Кубчетата локум нарязваме на малки квадратчета.

rebostobg
02.05.2008, 14:40
Подреждаме квадратчетата локум в редичка,слагаме от плънката и завиваме по 2 кори,откъм страната на локума,но и горната част подгъваме веднъж,за да не изтече плънката.

rebostobg
02.05.2008, 14:45
Нареждаме рулцата в намаслена тава и изпичаме в предварително загрята фурна до порозовяване.

rebostobg
02.05.2008, 14:52
Като изстине баницата я нарязваме и заливаме с горещия сироп. Ето го и резултатът.
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/428/428298iod3ikrfok.gif (http://www.glitter-graphics.com)

did_tag
02.05.2008, 15:17
Браво и на теб:clap:! Вие с Фантазия ще ме отървете от проблема с мисленето, за мен ще остане само приготвянето :D.

rumi_dz
02.05.2008, 15:23
Баницата наистина е страхотна. Моята майка прави същата и е просто Божествена. :thumbup:

lucy
02.05.2008, 21:46
Браво и на теб за темичката! :clap:
както Диди каза - по-трудната работа ще я вършите вие във форума! :D Чакам с нетърпение още 2-3 колежки кулинарки да не се червят скрито в храстите, ами да си отворят и те теми - и тогава ! О! Тогава ще си имам идея за всеки ден от седмицата! Пък и що не вземете наистина да го направите - дайте по едно примерно меню :idea:
Имаш големи благодарности от моя страна специално за тази баница, защото аз обожавам сладкото / то си ми и личи, де/ Аз правя подобна баница, но не я заливам / не си падам по меките работи /, а я поръсвам отгоре със захар и масълце да се карамелизира малко .
Давай други специалитети ... :kissyou:

rebostobg
03.05.2008, 15:43
Благодаря ви, момичета! Направо ме вдъхновихте за "творчество"в тази насока,дано само да не е за сметка на гоблените и натрупаните калории :D Вчера тъкмо се чудех какво да правя с останалите от Великден курабии и ми хрумна идеята да направя "Великденска торта".Защо "Великденска" ли,ами защото е от курабии.
Великденска торта
Продукти:
курабии (количеството им зависи от съда,в който ще се подредят на 2 етажа), 1 л. прясно мляко, 1 банан (може и др.плодове или конфитюр), 1 чаша сок от компот,нишесте (пр. крем-ванилия), 250 гр.захар,шоколадови пръчици.
Първият ред курабии поръсих с половината сок от компот. От млякото и нишестето сварих крем(според инструкцията на упаковката) и с половината (още докато е горещ),намазах първият ред.Отгоре подредих нарязания банан.

rebostobg
03.05.2008, 15:48
Подредих и вторият ред курабии,поръсих ги с останалата половина от компота.Разпределих и останалият крем,като в малка част от него сложих и какао.Украсих с шоколадовите пръчици и готово! След това в хладилника за неопределено време.Хубаво е тортата повечко да престои,за да поемат добре курабиите,но нямаха този късмет!:D

blue_bouble
04.05.2008, 16:24
Поздравявям те за личната ти вкусна темичка.
Ще я посещавам с интерес.
Не спирай да ни радваш с вкусотийки като тези , които си показала:clap::clap::clap:

fantaziq
04.05.2008, 16:50
Много ми е вкусно!:DПо край тези теми ще взема да кача още килограми!:DНо давай-като сме я подкарали да върви!Ти слагай твоите вкуснотии,а аз ще показвам с какво си захранвам домочадието!:DКато гледам,покрай Джема,Скарлет,Сънито и другите ,съфорумците ни има да черпят идеи... ,но се надявам и да ДАВАТ!:D

rebostobg
09.07.2008, 15:12
Днес, по рецепта на sunnyto http://goblenite.org/showthread.php?t=573&page=2 , за която много и благодаря :kissyou: , направих крем-карамел кекса. Стана много вкусен,само,че сгреших като го обърнах още горещ (както правя ,обикновенно,с другите кексове).Не очаквах,че крема ще остане отдолу:D и формата на кекса малко се поразвали,но...вкуса му-не.

liazi
10.07.2008, 15:39
:clap:докато ви четох вчера рецептите и на мен ми се прияде нещо сладичко :idea: и аз направих снощи тортата, но нямах време да я снимам :D ами то за снимка нищо не остана :confused: всичко се изяде
благодаря ви момичета :kissyou: