PDA

Покажи пълната версия : наклона на полу-кръстчетата



rostso
07.05.2008, 17:10
Здравейте!

Имам един въпрос и не знаех къде точно да го задам....

В някой гоблени се използват кръстчета и полу-кръстчета....... На къде да са наклонени полу-кръстчетата?

Едно кръстче се състои от 2 черти. Полу-кръстчето трабва да е с наклона на долната черта на кръстчето или на горната черта на кръстчето?

svetta
07.05.2008, 19:03
Аз го правя с наклона на горната черта

rostso
08.05.2008, 11:02
svetta, и аз си мисля, че така би изглеждало по-добре (с наклона на горната черта), но реших да попитам за всеки случей.....

Благодаря ти!

lili
08.05.2008, 14:39
Зависи на коя фирма е модела. При повечето полу-кръстчето е с наклона на горната черта, май при Dimensions е обратно, полу-кръстчето е с наклона на долната черта.

nestinarka
08.05.2008, 15:20
Зависи на коя фирма е модела. При повечето полу-кръстчето е с наклона на горната черта, май при Dimensions е обратно, полу-кръстчето е с наклона на долната черта.

Ших два техни гоблена и наклонът на полукръстчето е с наклона на долната черта

nellli
08.05.2008, 16:13
С наклона на долната черта. Иначе ефектът е един и същ /т.е. когато наклонът на горната черта е същият като на полукръстчето, се създава впечатление че всичко е шито с полукръстчета - няма почти никаква разлика/, а при съчетаването на бодове се търси релефност, дълбочина , обем.

lili
08.05.2008, 21:23
Сега погледнах една схема на Lanarte, показано е да е с наклона на горната чертичка.

djidjo56
09.05.2008, 09:10
С наклона на долната черта. Иначе ефектът е един и същ /т.е. когато наклонът на горната черта е същият като на полукръстчето, се създава впечатление че всичко е шито с полукръстчета - няма почти никаква разлика/, а при съчетаването на бодове се търси релефност, дълбочина , обем.

Nellli е права. Аз ших Момичето с коня на Ланарте - там има разбира се малко полукръсчета , и аз отначалото ги шиех с наклона на горния конец но нещо не ми харесваше. На друго място ги уших с наклона на долния конец и ефекта беше съвсем различен, така че разших предишните.

rostso
09.05.2008, 11:20
Благодаря ви, момичета!

От всички мнения тук си направих следният извод - ако има схема в комплектовката на самия гоблен как се шият полу-кръстчетата, трябва задължително да се спазва, за да се пресъздаде най-добрият възможен ефект.

ОБАЧЕ, ако няма...... Втасахме я!

svetta
09.05.2008, 13:07
Остава да решиш сама как на теб ти харесва.Да промениш нещо в гоблена,а не следваш напълно комплектовка и инструкция не е фатално,нали?

svetlyna
09.05.2008, 13:46
Ха, сега де!:confused: Аз в момента шия "Момичето с коня" на Ленарте.По описание трябва да се шие полукръстчето с наклона на горната черта,ама сега като чета всички мнения какво да правя?:confused:

rostso
09.05.2008, 13:48
Моя съвет е да го шиеш както е в указанията!


Ха, сега де!:confused: Аз в момента шия "Момичето с коня" на Ленарте.По описание трябва да се шие полукръстчето с наклона на горната черта,ама сега като чета всички мнения какво да правя?:confused:

marji
09.05.2008, 15:09
Тази тема вече сме я коментирали някъде из форума. Полукръстчето винаги се шие с наклон според указанията на съответната фирма, защото понякога моделът на гоблена изисква обратен наклон. Но по принцип ако няма указания, наклонът на полукръстчето трябва да е като този на горната черта на кръстчето, така че всичко да е в една посока. :idea: