PDA

Покажи пълната версия : Моля за съвет



napetia
15.05.2008, 10:17
Здравейте момичета и момчета!

Започвам да шия "Бой с петли" на П.Йованович, но в схемата конците са ДМС, Анкор и Мадейра. :(Не съм сигурна дали да се запазят различните марки конци или трябва да си избера само една и да прехвърля всичко в ДМС например.:confused:
Очаквам вашите съвети и тичам в магазина!
Благодаря!:kissyou:

rostso
15.05.2008, 11:07
Аз мисля, че е най-добре да се спазват точно указанията. Ако са с 3 вида конци - вероятно най-добре ще изглежда гоблена с тях, тъй като си има разлики в нюансите на цветовете, но ако ти е проблем да ги намериш - вземи си само на DMC. Лично аз бих си везела само DMC и да не се занимавам да издирвам къде продават Anchor и Madeira.

Mimik
15.05.2008, 12:38
В повечето схеми ключа е даден с няколко марки конци, но това не означава, че се използват всички видове конци. Просто дават алтернатива на ДМЦ - в случая с Anchor и Madeira.
АКо искаш покажи ключа, за да го видим и да сме сигурни, че става въпрос за това

rosi73
15.05.2008, 13:28
ГГГ Най добре си избери конците както са ти по ключа, В последния гоблен, който шия също има 2 вида конци. И аз като теб реших да ги преобразувам в ДМС, но се оказа че два знака трябва да се шият с един и същ цвят, а в действителност са различни. Мисля, че номерата на конците нямат напълно съвпадение.

napetia
15.05.2008, 13:37
Много Ви благодаря за съветите!
Довечера отивам и ги взимам така както са, пък да видим какво ще излезе :-)

napetia
15.05.2008, 21:46
Взех си конците - само ДМС
Така ме посъветва и продавачката в магазина, а и сравнихме на място някои от конците - нямаше разлика.
Благодаря на всички!