PDA

Покажи пълната версия : Балнеохотел Стряма гр.Баня



rujanka
16.05.2008, 17:07
Здравейте момичета,
Някой има ли впечатления от Балнеохотел Стряма гр.Баня Карловско. Интересуват ме най-вече процедурите които се правят там за дискова херния .
В нета инфо за условията има, но аз търся лечебен ефект, а не разкош.
В Павел баня доста претупвали нещата и за това се насочвам към другите алтернативи- Баня и Стрелча.
Ако може да споделите ще съм благодарна.:kissyou:

noar
16.05.2008, 20:53
Аз ходих две години подред на Бургаски мин. бани. Точно за дискова херния.Много съм доволна.Правят процедури с лечебна кал,морска луга и минерална вода. Можеш да идеш по НОИ и платено.Само да си направиш резервация.
Най-добре е да се ходи всяка година но.....:confused:

Denica
17.05.2008, 00:05
Ружанка, за Баня няма да сбъркаш ... Баща ми беше миналата година и остана възхитен от резултата - той е с множество проблеми с гърба и прешлените от 30 години, до положение някой друг да го обува и връзва - сега е като нов (ефекта е от март 2007 година)!!!
Процедурите са от 8 сутринта до вечерта, изтощителни, но и много възстановителни!!!

toteva
12.02.2010, 17:06
Виждам,че темичката е доста стара,но ме заинтересува.Аз съм с разместени прешлени,дискова херния и вече и невралгия.5 год.подред ходя в Павел баня,но всяка година е все по зле-процедурите се претупват и са малко,а за останалите условия не ми се говори...Тази година искам да сменя санаториума,така че ще се радвам ако споделите мнения
:kissyou:

pepina_p
15.03.2010, 23:25
Аз освен, че съм рехабилитатор по професия и работя в стационарно отделение за физиотерапия и рехабилитация, също ходя 4 години подред на санаториум в гр. Сандански. :gipsy:
Мога да споделя от опита си, че ако се ходи на санаториум по програмите на НОЙ е доста по- добре. Защото от теб се печели доста повече и съответно, колкото повече и по- скъпи/ хубави процедури- от рода на тангентор, масаж и т.н./ ти изписват, толкова повече пари взимат за теб от НОЙ. Ако се ходи платено или по клинична пътека № 244 и №241, нещата доста се претупват. Изискването на здравната каса, за да плати кл. пътека е 3 процедури. Като ти сложат една гимнастика, един магнит и още нещо евтинко и си точно на почивка. Лечебен ефект, освен психотерапия особенно няма........:confused:
Цената, която получава санаториума по кл. пътеки за всеки случай е 289лв., , а това е твърде малко за храна и процедури. Тази година намалиха престоя по тези пътеки от 10 дни на 7 дни и вероятно ще трябва да се доплаща кеш още пари.........
Пък и на всякъде, като във всяка сфера много зависи на какви рехабилитатори ще попаднеш. На мен масажа едната година ми го прави не рахибилаторка, а жена с курс- връзкарка и така ме галеше, че чак заспивах. Следващата година беше по- добре, а имаше един масажист дето можеше да те разглоби........... та изводи всякакви.......
Всички варианти обаче, дори и програмите на НОЙ хич не са евтини.
За 10 дни по НОЙ миналата година заплатих 200 лв + това, че при изписването подписваш фактура за още поне 400 лв., които ще вземат от НОЙ.
Платеното беше от порядъка на 26-40 лв на ден в различните санаториуми, а по клинична пътека се доплащаше по 4-5 лв на ден за храна+ потребителска такса от 4.80 лв на ден.
Това беше миналата година..............:oops:
Тази не мисля да ходя.

ba4iiska
16.03.2010, 13:56
Аз ходих за първи път по програмата на НОИ през 2008 г в Сапарева баня. Базата бе доста занемарена, но пък калта и тангентора бяха страхотни. Така се стекоха обстоятелствата, че не можах миналата година да отида ( а като гледам и тази). Но през 2010 г НОИ почти нямат бази където да отидеш - останаха само тези, които са си на НОИ - ПРО и поне отзивите по интернет форумите са че са страшно занемарени. А пък и доплащането при тях е било винаги най-високо - тази година е по 18 лева за ден, ще бъдат 4 процедури и то за 10 дни. До миналата година не беше така - до 15 дни, по 5 процедури и много повече заведения.За парите, които прибират от нас и после от НОИ поне да си подобрят базата. Базите в Специализираните болници за рехабилитации е по- добра, да не говорим за частните хотелчета, които ги отрязаха от тази година. Но каквото и да си говорим всичко си зависи от индивидуалните болежки на човека, реакцията която има самата минерална вода върху него. Нашата главна е ходила почти във всички заведения по НОИ, но най е доволна от Баните, Смолянско ( говорим като резултат от болката). Касиерката ни пък е доволна от Марикостино. На мен добре ми подейства Сапарева баня, защото досега не съм почувствала онази болка. Така че ако не пробва човек не може да каже или пък да даде съвет на друг.