PDA

Покажи пълната версия : Perete li panamata predi da zapo4nete da shiete



albena
05.06.2008, 13:52
Zdraveite ! Izvinqvam se za latinisata. Bih iskala da vi popitam dali perete panamata predi da zapo4neta da shiete na neq i dali ako q nakisna predvaritelno v goreshta voda ste se svie pone malko. Imam problem s proziranteto koeto me iskarva napravo izvan nervi. Neznam kakvo da pravq ve4e vie kak se spravqte s tozi problem. Moje bi ima nqkakva tehnika koqto az ne znam i za tova konsite mi prozirat:(

mimka
05.06.2008, 13:59
Досега никога не съм прала панамата преди да шия.А това ,че прозират конците и при мен се е случвало, понякога зависи от тяхното качество, някои са по тънки.:mad:Това се получава най- вече при тъмните цветове.Не се притеснявай обаче, когато завършиш гоблена ,изпереш го и го изградиш този проблем няма да се вижда.Пробвала съм.:yes:;)

Jana_jj
05.06.2008, 14:00
NADIA_VT , не се притеснявай ако прозира. След като гобленът се завърши и изпере, панамата леко се свива и не прозира.:idea:Може да не изчезне прозирането, ако шиеш с по малко нишки конец от оказаните.Можеш ли да покажеш резултата?:confused:

yonka
05.06.2008, 17:51
Никога не съм прала панамата преди да шия.А за прозирането използвай повече нишки-напр. три,ако досега си шила с две

marji
05.06.2008, 23:00
И аз никога не пера панамата предварително. Нормално е при тъмните цветове да прозира, но след като ушитият гоблен се изпере, панамата се свива малко и проблемът изчезва. Възможно е да продължи да прозира само ако си шила по-стегнато, затова се постарай да не стягаш.:idea:

mareha
06.06.2008, 09:50
Ако шиеш на аида 44 с две нишки се вижда.За това трябва да шиеш с 3 нишки.И аз в началото като не намирах тук БГ панама и шиех на аида ме дразнеше,но в последствие свикнах.Ти къде си по-точно?Май ще трябва да организираме среща на гобленарките които живеят в Италия,че да се запознаем всички :D и да си покажем красотите :gipsy:

albena
06.06.2008, 10:39
Blagodarq vi momi4eta za otgovorite. Az da si priznaq vzeh 4e oprah panamata svi se s po 5 sanitmetra i sega ste vidim kakvo ste se polu4i dano da ne sam presakala vsi4ko .
Mareha az sam vav monfalcone malko grad4e do trieste. tuk ima mnogo panami no nikade ne moga da namerq razgrafena vaobsthe v italiq prodava li se obiknovenna razgrafena panama da znam dali da tarsq vaobshte

rodich
06.06.2008, 15:54
Аз също не я пера предварително, защото е колосана, а аз не знам още как става :)
Не си троши нервите за толкова дребно нещо. Като се изпере целия готов гоблен от водата памучните конци се 'наместват' , стига да не е шито много стегнато .....

Последния гоблен го шия с 3 нишки и НЕпрозира и струва ми се, че съвсем малко е изместването по краищата (горен ляв и долен десен), т.е. по-малко ромбиден - скоро ще го покажа на снимка, за да онагледя казахото ;-)

Юра
06.06.2008, 18:20
Досега не съм прала панамата предварително. Пера готовия гоблен но във хладка вода и със сапун.
Това с прозирането да не те плаши - след пране ще се загуби. Може да опиташ с по-вече катове конец - но да не стане фъкано.

Елена Брайкова
06.06.2008, 20:07
:-|Здравей,конците ти прозират защото шиеш стегнато,старай се да не е усукан конеца и ший нито стегнато,нито хлабаво,а гоблена се пере,след като се ушие

murr
06.06.2008, 21:41
Albena, защо не покажеш въпросния гоблен? Така, мисля, ще можем да ти дадем най-точния съвет :)

monika79
21.07.2008, 22:54
Аз отначало я перях, с веро и - стои малко по-твърда и стегната в началото, после се отпуска. Това го бял прочела в някакъв сайт с уроци. Но вече не го правя - изобщо не е задължително.