PDA

Покажи пълната версия : въпрос за рака



vlaeva_dida
06.06.2008, 09:38
Баба ми е болна от рак на гърдата ,не е оперирана станала е много голяма и от долната страна на гърдата и тече кръв с някаква течност която мирише лошо.Не иска да я водим на лекар заразна ли е кръвта й.

гарфийлд
06.06.2008, 09:53
Много съжалявам за това, което става с баба ти. Доколкото знам ракът не е заразен, по-скоро той е заболяване на емоционална основа. Във всеки случай, това е правило!, превръзките правете с акушерски ръкавици, старайте се да спазвате най-елементарното (сигурно го правите обаче) - дрехите перете отделно, съдовете за хранене - отделно, изкисвайте в разтвор на белина и т.н. Лекар ще ви даде най-добрите съвети. Когато моята майка почна от рак имаше някои нейни неща, които исках да си оставя за спомен, питах лекарката й тя ми каза това, което съм ти написала. Нали знаеш, че дори да боледуваш от хрема, си отделяш приборите за хранене. Стискам ти палци!:thumbup:

mareha
06.06.2008, 09:54
Ракът не е заразен доколкото знам.След като баба ти не иска да я водите на лекар,защо не извикате лекар в къщи.Кажете на баба ти че една приятелка ще ви идва на гости или нещо подобно та да може да я погледне лекар.Защо да се мъчи жената,пък и вие.

rostso
06.06.2008, 11:29
Мисля, че ракът на гърдата не е заразен (защото ракът на шийката на матката е 100% заразен - причинява се от папилома вирус). Но спазвайте хигиена, защото до колкото знам медицината все още не е установила тази болест от какво точно се причинява.....

За ракът на гърдата знам със сигурност, че се предава и по наследство.... Ще е добре ти, майка ти, сестра ти(ако имаш такава) редовно да си правите профилактични прегледи......

fantaziq
06.06.2008, 15:44
Ракът не е заразен,но ако не е ходила на лекар,откъде идва диагнозата (рак на гърдата)?След като има кърваво изстечение,не е задължително да е това заболяване,освен ако не е диагностицирана.Възможно е да са редица други възпалителни процеси.Сигурна съм ,че ще намерите начин да я заведете на лекар.

vanina5860
06.06.2008, 17:44
vlaeva_Dida, няма неиска. Хващате и я водите. Ами ако не е рак, а може да се оправи и от необърнато внимание стане злокачествен рак? Тогава какво ще правите? Няма да си намерите мяста и ще се упреквате цял цивот. Понякога както казват бабите "Човешката душица и под нокът остава", така,че миличка не се бавете и търсете помощ.Понякога медицината прави чудеса.
Незная на колко години е баба ти, но може би се срамува и за това не иска да отиде на лекар. Моля ви да й надвиете и да не я оставяте така.Може би заслужава, та нали е баба, а повечето баби заслужават помощ.

гарфийлд
06.06.2008, 18:12
А колкото до бабчето, може предварително да се уговорите с лекаря да не й казва страхотии, ако изобщо има такива, нека ги каже на близките.

LENKA
07.06.2008, 11:02
влаева, това може и да не е рак имам колежка която, миналата година я оперираха защото от едната и гърда течеше някаква течност /е при нея без кръв/ и се оказа че има запушване на млечните жлези и сега си е много добре така че, замъкнете бабето по някакъв начин на лекар зада не се мъчи и тя и вие пожелавам ви успех:thumbup::thumbup::thumbup:

vlaeva_dida
07.06.2008, 11:25
тя преди две години ходила на лекар във Варна но там са и казали че е рак и трябвало да се отрежи.майка като разбра отиди при нея и искаше да я заведе тя на друг лекар но тя отказа дори направи скандал на майка.Сега е на 84г но на моменти си губи акъла и е на легло.

vlaeva_dida
07.06.2008, 11:27
приказвах ме с лекар но той каза че вече е късно.Да й даваме само лекарства за болката

fantaziq
07.06.2008, 12:00
приказвах ме с лекар но той каза че вече е късно.Да й даваме само лекарства за болката

По голяма глупост от това не бях чувала!Това лекар ли е или нацист?Всеки един човек ,болен от рак с поставена,на документ диагноза,а не просто изречена,има право на безплатни обезболяващи,в случая наркотични вещества,които облекчават последните дни на болния.Болкоуспокояващи са аналгетиците,а обезболяващи са наркотичните вещества,като в тези случаи се ползва морфин.Вярвам,че правите разлика.Къде се е чуло и видяло, човек болен от рак ,да го успокояват с аналгинче!?Вярно,че и обезболяващите си имат лимит и извън този лимит си плащаш.Няма значение от възрастта на човека,това е ЧОВЕК и има нужда от лекарска помощ!Как е възможно в началото на 21 век да оставяте една възрастна жена да решава,при положение,че виждате жестоките мъки!?Възрастните хора са като малки деца.Все едно да оставиш едно 3 годишно дете,да си избира само дрехи и то посред зима да си сложи потник с къса пола и после майката да се оправдава,че детето не искало да облече друго...дадох този пример,защото се впечатлих от една майка тази зима и най вече от безхаберието и!...
Има една стара поговорка:
"Думам ти дъще,сещай се снахо!"
Дано този път осъзнаете за какво става въпрос!
Ако и сега не разбирате ,това ще е много жалко!

doris
07.06.2008, 12:14
:clap::clap: За това сме дъщери и майки и пак следват дъщери имайки и света върви на пред . Всеки трябва да поеме в даден момент грижата за близките си .За това сме хора и" за да ни има и след на дори!":kissyou: