PDA

Покажи пълната версия : Как държите гоблените си?



leti_at
11.06.2008, 01:20
:idea:Искам да ви попитам: Всички ли красоти, които имате ушити са ви в рамки и всичко ли ви е изложено?
Ако е така колко са ви големи къщите, скъпи:D?
Как държите ушитите си гоблени? Аз за сега успявам всичко да слагам в рамки и по стените, но проблемът ми е, че стилово съм накупила много различни неща...и ако един ден смогна да ги ушия всичките..те няма да вървят един до друг, а къщата ми е малка
Освен да слагам малко един, после друг и така да си ги сменям:confused:..
малко Гаргалчова работа, но...да се пошегуваме малко:D
Освен да кажа на благоверния, че броят на гоблените изисква и нова къща:D
Мои приятелки си ги държат ушити, изпрани и изгладени,увити на руло...ама аз пък искам всичко да ми е на показ...защото за сега количеството го позволява!

NIA
11.06.2008, 09:06
До скоро нямах този проблем,защото гоблените ми бяха икони, портрети и пейзажи и всичките все от така наречените "стари гоблени".Но от както съм във форума уших доста и все различни. Само един от тях е сложен - имаше готова рамка, не беше голям и бързо му намерих място. Другите стоят на рула и чакат рамка. Когато успея да им ушия другарчета,ще правя разместване май :D

did_tag
11.06.2008, 10:28
И аз всичко което завърша - рамкирам. Кое е на стена, кое по витрини, някои децата си вземат за тяхната стая. За сега нямам проблем - гоблените ми са малко на брой и малки по размер. За започнатите имам цяло входно антре с бели стени, но кога ли ще ги запълна с това никакво темпо на шиене.:gipsy:

rodich
11.06.2008, 11:00
Девиза ми е: Всичко ушито - в рамка! ;-)

В рамка, или го подарявам без, за да може по свой вкус и според интериора да си постави получателя :)
Само един Дон Кихот чака ред (повече от година) .....

elli
11.06.2008, 11:59
Всичко което съм ушила до сега (а то не е много) е на стените за да ме радва.
А следващите 2-3 запланувани и те си имат предварително измислени места, дори са избирани според мястото на което ще бъдат(лелееееее какви планове правя от далеч) :D :D :D
Според мен всичко ушито трябва да е в рамка и на някоя стена :idea:,а като свършат свободните стени........:confused:

yonka
11.06.2008, 12:13
Ако искате вярвайте ,но моите са в една найлонова чантичка някъде. Ама къде точно,след последното подреждане ми се губи , в кой точно шкаф.А в рамки не инвестирам от години,нито имам къде да ги закача,а и не ми се дават пари за рамки.Мен ме интересува самото шиене ,след това губя интерес към ушитото.Тези,които са в рамки дори не се сещам да ги погледна,а и сега се замислям,че не знам и колко ушити имам.

marji
11.06.2008, 12:45
Аз гледам всичко да рамкирам. Имам само един-два детски, които си чакат реда и една вилерова нощ си чака другарчето. Част са по стените в моя дом, част /по-голямата/ по стените в апартамента на моите родители и на вилата им, а малка част има в дома на родителите на съпруга ми. Е, има и няколко опаковани и качени върху един гардероб. И моите гоблени са различни по тематика, но гледам в една стая да са обвързани тематично и според обзавеждането.:idea:

Desislava Neikova
11.06.2008, 13:16
за сега и моите си чакат без рамки,само един имам в рамка

veni_3000
11.06.2008, 13:31
Срам и позор нямам нито един гоблен с рамка всички са в една торба в гардероба.

lari
11.06.2008, 14:17
и аз да се включа.Имам в рамки и се старая да ги подбирам за стаята тематично.Има няколко в къщата на майка ми,някои са при брат ми,но повечето са в торби и прибрани.В началото ги перях ,гладех и навивах на руло.После ми казаха, че не е добре така и е по-правилно да ги прибирам непрани.Та така си почиват те от мен, аз от тях.

veni_3000
11.06.2008, 16:34
и аз да се включа.Имам в рамки и се старая да ги подбирам за стаята тематично.Има няколко в къщата на майка ми,някои са при брат ми,но повечето са в торби и прибрани.В началото ги перях ,гладех и навивах на руло.После ми казаха, че не е добре така и е по-правилно да ги прибирам непрани.Та така си почиват те от мен, аз от тях.
:Dаз от личен опит стигнах до този извод може да ги изпера но не ги гладя.

гарфийлд
11.06.2008, 16:59
И аз да си кажа мнението, макар че сигурно имам най-малко избродирани гоблени, а от 23 години ме чака "Момичето на скалата" ушита само 1/8 от нея, също толкова години чака с непоръбена панама и неразрязани конци някаква къща до река. Нито един гоблен не ми е сложен в рамка, но са изпрани и изгладени, нищо им няма да стоят толкова години. Само не ги дръжте в найлонови торби. По-добре ги опаковайте в тензух, бархет или хасе в бял цвят. Не ги слагам в рамки, защото са ми изключително противни гипсовите, които навремето слагаха жените. За мен достойна за труда е дървена рамка - с изчистени линии или богата резба. И понеже са твърде скъпи... На дамата, която иска нова къща заради гоблените - дай,Боже, да я получи и да ни покани на нова къща и изложба на гоблените. Целувки на целия форум!:kissyou::D:D:clap::clap:

demmy
11.06.2008, 17:19
Само два имам рамкирани и още няколко които чакат,изпрани, изгладени и в някакви платнени торбички от едно време. Но се надявам някой ден да ди изложа и тях...и тези дето съм запланувала!

petkova26
13.06.2008, 09:31
Аз всичките си гоблени съм ги сложила в рамка и сега красят стените на дома ми и си ги гледам и им се радвам!

veneta_az
13.06.2008, 15:31
И аз да споделя. Имам два гоблена на стената, няколко рамкирани, които съм подарила, а другите са в гардероба. Преди ги перях, преди да ги прибера, но сега ги прибирам непрани.
А дай Боже на всеки голяма къща, където да си окачи всички ушити гоблени и да им се радва.

vanina5860
13.06.2008, 15:52
Нека и аз да кажа - няколко малки около десетина са в рамка, от по-големите само Коне на водопой е на стената, а останалите ... ако не видят рамка/а това може да се случи/ бъдещите снахи ще има да си бършат...на моя близка снаха й си бършеше чинийте,понеже попивало много добре - не вярвате, но е факт, а в градчето, в което живея, снаха с Воденицата на Буше беше завила в панелната баня обикновенната си пералня.Не искам да натъжавам никой от вас, но това е живота-нека да се радваме на творенията си до като можем, а един ден нищо чудно да се появят обяви от рода Продавам на половин цена.:(:kissyou:

keikal
13.06.2008, 16:25
Нека и аз да кажа - няколко малки около десетина са в рамка, от по-големите само Коне на водопой е на стената, а останалите ... ако не видят рамка/а това може да се случи/ бъдещите снахи ще има да си бършат...на моя близка снаха й си бършеше чинийте,понеже попивало много добре - не вярвате, но е факт, а в градчето, в което живея, снаха с Воденицата на Буше беше завила в панелната баня обикновенната си пералня.Не искам да натъжавам никой от вас, но това е живота-нека да се радваме на творенията си до като можем, а един ден нищо чудно да се появят обяви от рода Продавам на половин цена.:(:kissyou:

Олеее! Не думай! Не си го бях и помисляла! Особено това с чиниите е много гадно.:(

marji
13.06.2008, 16:45
Аз съм чувала за една снаха дето бършела праха по мебелите с гоблен на свекърва й. Моят мъж все се шегува, че и с моите "кавьорчета" един ден така щяла да прави бъдещата снаха, може би затова гледам сега да си ги закачам по стените и да им се радвам.:idea:

rodich
13.06.2008, 16:53
Имам един чакащ рамка, изпран, изгладен и сам го навила на руло с вестник :)

Desislava Neikova
13.06.2008, 17:04
Аз съм чувала за една снаха дето бършела праха по мебелите с гоблен на свекърва й. Моят мъж все се шегува, че и с моите "кавьорчета" един ден така щяла да прави бъдещата снаха, може би затова гледам сега да си ги закачам по стените и да им се радвам.:idea:

УЖАС,ДАНО НЕ МИ СЕ СЛУЧВА:(

lari
13.06.2008, 17:25
за жалост , зная истински такъв случей с моя позната.! Дано не ни се случва.ако не ги ценят, поне да не ги хабят.:idea::(

Amazonka
13.06.2008, 20:16
олелее,това с бърсането на прах или чинии е много гадно и..нямам думи,толкова труд и старание на вятъра..моите всички са изпрани,изгладени и в рамки по стените,струва ми се много труд за да не бъде изложен някъде да му се радвам и аз и който влезе:))))

leti_at
13.06.2008, 22:22
Боже, момичета...
Направо ме разбихте...толкова труд и накрая някой така да се гаври с него....Поне знам, че дъщеря ми цени творенията ми...а каква снаха ще ми се падне...един господ знае...

Temenuzhka
13.06.2008, 23:17
Аз съм чувала за една снаха дето бършела праха по мебелите с гоблен на свекърва й. Моят мъж все се шегува, че и с моите "кавьорчета" един ден така щяла да прави бъдещата снаха, може би затова гледам сега да си ги закачам по стените и да им се радвам.:idea:

Маржи, трябва да взема пример от теб и да побързам да ги сложа в рамки:confused:Защото живот и здраве след някое време и аз като теб бъдеща снаха ще посрещам, та така като са в рамки и на стената, хем ще им се радвам, хем ще ги запазя:smokin:Засега имам 5 в рамки и много/не съм ги броила/в гардероба, непрани и негладени ,навити на руло:-|

Jully
14.06.2008, 14:40
О, боже, направо ме побиха тръпки.:evil: Дано не се случва на никой.
А аз засега ги слагам в рамка, защото са малко. А за после ще видим. Сигурно ще напълня и родителските къщи. :D

valq_78
15.06.2008, 10:37
Всичко което съм ушила е сложено в рамка и е закачено на стената.

lali
15.06.2008, 20:54
Доста от мойте гоблени са сложени в рамки, но и ма и такива който стоят и чакат да им дойде реда. Дори и да не видят рамка знам, че поне снаха ми няда да бърше праха с тях - Аз няма да ставам свекърва, имам две дъщери. Господ ми е спестил това "Удоволствие":D

гарфийлд
16.06.2008, 10:12
Здавейте, момичета. Когато прочетох постинга на Лали реших да й кажа, че май преувеличава. Добре, че прочетох всички останали. Не мога да повярвам, че има чудовище, което да си бърше чиниите и праха с гоблени.:mad::mad: Аз бих направила така:bong::fight:на мадамата(а защо не и на сина?!)

sanita
16.06.2008, 10:31
:D:D И аз като някои от вас,два пъти свекърва ще ставам.За това шия ,слагам ги в рамки и си ги окачвам,за да ми красят дома и да им се радвам.Знае ли човек какво може да му донесе бъдещето.Кандидат- снахата много им се радва,ама все си търси повод да и подаря някой,а не и се сяда на дупето да се научи:D:D

гарфийлд
16.06.2008, 10:56
Значи снахата е искрена и тя също ще им се радва. Така че твоите гоблени са в безопасност. :D:kissyou:

fantaziq
16.06.2008, 11:27
Нека и аз да кажа - няколко малки около десетина са в рамка, от по-големите само Коне на водопой е на стената, а останалите ... ако не видят рамка/а това може да се случи/ бъдещите снахи ще има да си бършат...на моя близка снаха й си бършеше чинийте,понеже попивало много добре - не вярвате, но е факт, а в градчето, в което живея, снаха с Воденицата на Буше беше завила в панелната баня обикновенната си пералня.Не искам да натъжавам никой от вас, но това е живота-нека да се радваме на творенията си до като можем, а един ден нищо чудно да се появят обяви от рода Продавам на половин цена.:(:kissyou:

:mad:Eто!За това побеснявам,когато някой продава гоблен!Защото си мисля,че човек,ако наистина го е шил,а не е наследство или дори кражба(защото не е изключено)никога не би си продал труда за каквито и да е пари.Единственно,ако се налага да спасява човешки живот(било то за лекарства или операция),само това оправдава хората,които продават!Аз не мога да продам гоблена си,колкото и да е малък,като знам,колко нощи и дни съм си бола очите и колко желание и обич съм зашила в него!А за подаряване,съм подарила един единствен и то на гобленарка,защото знам,че ще го пази и цени!Аз съм мъжка майка и един ден ще ме люлеят три снахи!Дано Господ е добър и децата ми случат на добри жени,а аз на добри снахи!Това,което прочетох за бърсане на прах и чинии,ме ужаси,защото само един невеж човек,би постъпил така с изкуството!!!Не ми беше минавало през ума ,че има и такива хора...А иначе аз гоблените си ги съхранявам в рамки.Мисля,че това е най добрият начин да съхраниш труда си и да го покажеш на всеки,който желае да го види!

Lazy_666
22.06.2008, 00:27
Аз пък да ви кажа губя интерес след като го ушя.Прибирам ги непрани и негладени и ако с някой гост стане лаф тогава ги показвам.Имах мечта да ушя Тайната вечеря е вече не е мечта а реалност,но нямам къде да я сложа и така си почива.
А за това някой да си бърше независимо какво сигурно ще има и бой!!!
Слава богу мене 3зетя ще ме гледат затова гледам отсега да възпитам щерките така че да уважават чуждият труд,но да видим дали ще има ефект.Това времето ще покаже.

sis4o
22.06.2008, 15:14
Аз имам малко ушити гоблени (все още :) ) но всички си ги слагам в рамка и се гордея с тях. И както казва майка ми това ще ми е "чийза" след време. Не мога да се въздържа и да не изкажа мнение и по въпроса за бърсането на чинии, прах и рочие .... това си е направо брутално и чудовищно. Трябва да си много безсъветен и невежа, за да си позволиш такова отношение към човешкия труд,особено пък на близък човек.

vanina5860
22.06.2008, 15:23
Sis4o, съгласна съм с теб, но някой показвайки пренебрежението си към чуждият труд, показват своята духовна простащина.:!:

kameia
22.06.2008, 21:29
моите гоблени все още са малко,но всички са сложени в рамки и местото им е избрано още преди да започна да го шия.наслаждавам им се всеки ден-нали затова съм си бола очите.ушила съм и на синовете си по един,които те си харесаха,но ще им ги дам,когато се преместят и то ако наистина ги ценят.ако не ще ги подаря на някой етногравски музей или на приятели,които ще ги пазят.ако видя,че някой си бърше чиниите с тях ще му взама най-любимата дреха и ще измия пода и тоалетната.

гарфийлд
24.06.2008, 18:25
И след това да облече дрехата и да си легне с нея!:D:D:D

vanina5860
24.06.2008, 18:39
Момичета, а не е ли по добре да пометем с такава снаха:confused:Дрешките, дори и нейни, не са ни виновни.:(Направо хващаме и помитаме с нея, не съм ли права:kissyou:

anito_23
26.06.2008, 01:10
Ох .... и майка ми все това ми повтаря : " Стига си вади очите толкова с тези гоблени, че един ден може и никой да не ти почита труда " :( И сега като чета коментарите направо се плаша, но.... всичко според мен е до уважение и почитание към труда.
Но нека да не се отклонявам от темата - аз имам сравнително не чак толкова богата колекция за възрастта си- само 15 гоблена, от които най-големите са ми Момичето на скалата и Сляпата козарка. Всеки до сега завършен гоблен е даван веднага на рамка с изключение на един,който днес завърших :D, но тези дни и той ще замине по предназначение. Майка ми от известно време все ми мели на главата, че съм била много производителна и нямало място и не искала да бие дупки по стените само, защото съм й казала че живот и здраве един ден да се задомя ще си ги взема и тя сега... - " как ще си залича дупките после ? " :D Но поне не мога да се оплача-всичко, което съм завършила до момента ми е слагала веднага в рамка. Това е от мен :)

Amazonka
26.06.2008, 01:18
това с ваденето на очите ми е тоолкова познато..както и с многото дупки по стените..ама и аз не чувам майка ми и който и да било,правя това което ми доставя удоволствие!:D

sis4o
26.06.2008, 10:11
Все едно слушам моята майка, що се отнася за това колко си тормозим очите, шиейки гоблени, но всеки тук знае какво удоволствие доставя това. И най- вече, когато е готов, ушит и поставен в рамка. Тогава майка ми забравя колко съм си "бола очите" и гледа да го окачи някаде ;)

svetlina
26.06.2008, 20:06
То май нашите майки мислят еднакво!:D И мойта все мърмори, докато шия, а когато гоблена е готов бърза повече от мен за рамка и да разказва на познатите ни какво съм ушила!

vanina5860
26.06.2008, 21:43
Ах, вие куклички!!!:kissyou:Та незнаете ли, че ние - майките все мърморим:oops:Би трябвало вече да сте ни свикнали и един ден след време-пък вие ще мърморите и така, колелото се върти. А това, че ги слагате в рамки е прекрасно:clap::kissyou:

drmagi
05.11.2008, 23:54
когато не са сложени в рамка ги изпирам,изглаждам и ги навивам на руло в бял картон и бяла хартия-филтърна в/у тях

vili_tri
09.11.2008, 20:33
Моите всички са в рамки и по стените. Е те не са и много на брой, но и да станат винаги ще има място. А за неуважаването на чуждия труд - за съжаление го има.

Freeky
14.09.2010, 14:10
Днес прочетох тази тема отново. Реших да я извадя на по-преден план, за да ви споделя пък аз от какво се възмутих наскоро. :evil: Това, че чужд човек би си бърсал праха или подсушава чиниите с гоблена ти наистина е ужасно!!! Но ако ви кажа, че аз наскоро видях едни, иначе страхотни бродирани тишлайферчета и салфетки, шити преди години от една жена и толкова занемарени пак от нея... :mad: Ей, това вече не мога съвсем да го разбера. :uhhhh: Сам да не си оценяваш труда!!! Не мога да ви опиша на какво приличаха... все едно си е бърсала наистина пода с тях и имаха тук-таме дупки. Жената искаше да се похвали, че преди години и тя е шила, а единствения ефект, който породи похвалата й беше моето отвращение. Но като бродерия очите ми останаха в тях-наистина прекрасни модели. Дори се осмелих да й ги поискам, поне да извадя моделите и да ги избродирам наново. :)
Моите гоблени, ако не мога веднага да ги сложа в рамка, поне се старая да ги съхраня добре!

Shanni
15.09.2010, 22:38
За първи път попадам на тази тема... това за бърсането е ужасно. С очите си да видя, няма да повярвам! Може да е грозен гоблен - подари го като не ти харесва, или го остави на улицата - някой ще го вземе. Но да се гавриш така... то какво да говорим, сигурна съм, че всички тук мислим така.

Аз веднъж бях на гости на една приятелка на майка ми, която извади руло с десетина гоблена нерамкирани. Просто се прехласнах. Тогава все още не знаех, че един човешки живот е достатъчен да се ушие повече от един гоблен :D. Имаше и рамкирани по стените, но те не ме трогнаха така. Беше вълнуващо да ги пипна, да ги подържа, да ги погледна отзад... и оттогава си мечтая да си имам и аз едно такова руло :).

Аз още нямам готови гоблени :shy2:, но когато си ушия, ще рамкирам 2-3, останалите ще държа така - да мога да си ги пипам :D

кроти
15.09.2010, 22:44
Почти веднага след като ушия даден гоблен го рамкирам. В последно време повече подарявам, но винаги рамкирани.

mina
16.09.2010, 00:09
Аз съм сложила някой по стените,но нямам достаъчно място .Навила съм си ги на рула - и в пликчета.Отвреме-навреме ,като ми е криво си правя изложба.В началото не подарявах гоблени-разберете,не ми се откъсваше от сърцето.Щастлива съм ,когато някой прояви интерес - веднага ги вадя и разхвърлям из къщата.И аз ще ставам свекърва - сина ми е на 25 години-какво ли ме чака?

vesi700
07.10.2010, 00:34
Пази Божееее от такива снахи!!!!!!Ужас!!!!!!Аз ще ставам и свекърва и тъща, не зная как ще се развият нещата.:D Дали снахата ще си постила "парцалче" за обувките или зетят ще си бърше омаслените ръце с някакво друго такова. Затова вкъщи от няколко години има правило:шия цяла година, а каквото ушия, за Коледа се рамкира и се окачва по стените. Живея в къща на два етажа, е, не са големи стоите, пък и част от тях са с дървении, ама още има място. Докато има, няма страшно. Завит на руло ми е само "Мадам Помпадур", която завърших преди два месеца и още две мъничета. Но определено,макар че се превръщат в ежедневие, има моменти, когато ке спирам пред Арабското момиче или Воденицата на Буше и сама се чудя на себе си как съм могла да ушия такива красоти.:-| А "Сиси" мога да си гледам ежеминутно просто. Тя ми е в коридора (къщата няма хол, а един дълъг коридор 3 / 8 метра, който превърнах в хол), всеки ден си минавам покрай нея и й се радвам.
Което ми е било радост за ръцете, после ми е и радост за очите.

sidika
15.10.2010, 19:21
İ az napravo nastrıhnah ot pro4etenoto :( moite gobleni sı6to sa v spetsialna 4anti4ka za tova, i po malkoto sa v ramka .... No izob6to ne moga da si predstavya nyakoy da si bır6e praha sıs tyah :evil: ujasss