PDA

Покажи пълната версия : Хайде да си направим историческо-гобленарски музей



ANIMONI
14.06.2008, 15:18
Днес видях гоблените на skorpion с хановете и ми хрумна една идея.Всяка от нас,която иска да ушие по един гоблен с историческа личност,местност,сцена.Само че трябва тези от нас които разбират от правене на схеми по снимки да предоставят схемите.И след като бъдат ушити ще действаме за музея.Може да бъде пътуваща изложба,която да се предоставя на историческите музеи във всеки град.Въпроса е да се организираме за създаването на схемите,да се уговорим коя кой гоблен да ушие,а мястото /музеите/ където да се показват ще се организира по-бързо.Поне така си мисля.Пишете какво мислите за идеята ми и да се организираме.Можем да създадем нещо,което не съм чула да го има някъде-да сме първите.

NIA
15.06.2008, 09:40
Хубава идея, но ще трябва доста път да извърви,докато стане реалност. Но в най-лошия вареант ще си направим поне по едно гобленче-уникат. Мисля,че за ушиването ще се намерят повече желаещи,отколкото за разработването на схемата.
Но пък има вече и доста такива гоблени в темата България, а и доста от тях са ушити.
Аз подкрепям тази идея. Бих ушила Мадарския конник,ако има кой да разработи схемата.Казвам разработи, а не да се пусне само през програмата или в "Иголки".

matcata
15.06.2008, 11:46
Имаме много забележителности,но кой ще направи схемите?Но иначе ми допада идеята.Но много стени ще трябва да разбием.Има ли гоблен за Шипка?

fantaziq
15.06.2008, 12:12
Приветствам тази прекрасна идея!:thumbup:

TDK
15.06.2008, 19:07
Идеята е много добра!

Проблемът ще е с разработването на гоблените по картинки!:confused:

Може би като първи етап - да се поровим и да намерим картини, по които да се разработят гоблените.

А защо не и да направим нещо като конкурс - с гласуване!

От утре ще започна да се ровя!

toteva
15.06.2008, 21:06
И на мен ми допада идеята и бих ушила Самарското знаме :idea:

boqna
16.06.2008, 09:15
Идеята е страхотна.Поздравявам ви!Въпросът е какво точно ще включва като тематика.Дали забележителности,личности и знамена или ще се прибавят и картини с определени събития в историята на България.:confused:

matcata
16.06.2008, 15:36
Какво ще кажете за това?Това са опълченците на Шипка и веднага го видях на гоблен,ако го направят.

NIA
16.06.2008, 16:26
Много хаотично се хвърляме в избора . ТДК е права като казва добре да обмислим тематиката - по картини отразяващи дадено събитие /сцена/ от историята ни , обекти представящи страната ни, лица свързани с историята ни и т.н. Пък и достатъчно желаещи трябва да има за благотворителност.Все пак става въпрос за ушиването на не малки по размер гоблени. Да не изпаднем в ситуация да се съберат десетина гоблена само и то коренно различни по тематика. Май наистина трябва да си направим предложенията и да се подложи на гласуване първо тематиката.
Опълченците на Шипка е добър избор. Също добър би било и двореца в Балчик с ботаническата градина, Кулите на баба Вида /там Скорпиончето да действа/,крепостта Царевец. Като се прибавят и вече разработените Етъра, Трявна,Мелник,Несебър,Стария Пловдив , Рилския манастир, Ботевата чета - мисля,че ще се получи приличен кът в бъдещия музей.
Но ето -само до тук,ако всичко се реализира са нужни 11 доброволци за бродиране. Да не говорим за останалите -знамена,гербове,или нещо друго. Поне аз за сега не виждам толкова желаещи за участие.
И още нещо - нека да помислим и по този въпрос - гоблените ,които тепърва ще се разработват да са такива,че да пораждат желание и у други хора да поискат да си ги ушият . Май за много неща трябва да се помисли :confused:

NIA
16.06.2008, 21:38
Направих си труда да намеря малко качествени снимки.Да ме извини автора на някои от тях,че ги показвам,но ако изберем да правим гоблени по тях ще му поискаме специално съгласието му.Дано да ни го даде.
Ето: Асеновата крепост
Баба Вида
Мадарски конник
Родопи

NIA
16.06.2008, 21:40
Царевец - поне една от тях

NIA
16.06.2008, 21:43
Балчик двореца
Боженци
Велико търново
Копривщица

NIA
16.06.2008, 21:45
Белоградчик -първа и втора снимки
Казанлъшката гробница -стенописи

NIA
16.06.2008, 21:47
Покрития мост в Ловеч - 2 снимки
Калиакра - 2 снимки

NIA
16.06.2008, 21:52
Бихме могли да добавим и маската на ТЕРЕС, и Панагюрското златно съкровище.
Оооох, много е трудно да се създаде някаква систематичност.Трябва някой по-компетентен в това отношение да направи нещо като план как би трябвало да изглежда една такава експозиция. Въртят ми се различни варианти,но не бих могла да се справя както трябва с това :(

TDK
16.06.2008, 22:10
Момичета, просто не трябва да бързаме!
Първо - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ - още много малко форумки са погледнали тази тема. Напр. аз - месеци не съм надниквала в тема "Новини".
Второ - събиране на повече идеи за тематиката. Може бе ще е добре да не се разпростираме много нашироко.
Трето - събиране на повече предложения и гласуване.
Четвърто - събиране на доброволци за ушиване на гоблени.

Тъй като това няма да са малки гобленчета, а по-големи и внушителни творби, те отнемат много време. Поне на мен много повече от една година.

ИЗВОД:
Мераклиите за това начинание ще трябва да са много сериозни хора!

С една дума, да започнем от ПЪРВО - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ и да видим, до къде ще стигнем!

toteva
16.06.2008, 22:49
това определено ми допада
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0:S amarsko-Zname-Images-From-Bulgaria.jpg
Пантеона в Русе също е добра идея
http://www.tic.rousse.bg/index.php?page=8

boqna
16.06.2008, 23:24
Съгласна съм с популяризирането на идеята на Таня.Моето предложение е така или иначе се организират срещи на форума.На следващата ,която е за съответния град,да се обсъди идеята за такава изложба.Най-много след около месец(ако срещите са веднъж месечно)една част от участниците във форума ще бъдат информирани.Другото ми предложение е(но това модераторите ще кажат дали е възможно) в най-посещаваните теми да бъде поставено съобщение за тази изложба.Надявам се ,че съм обяснила какво точно имам в предвид.:kissyou:

NIA
16.06.2008, 23:31
Момичета, просто не трябва да бързаме!
Първо - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ - още много малко форумки са погледнали тази тема. Напр. аз - месеци не съм надниквала в тема "Новини".
Второ - събиране на повече идеи за тематиката. Може бе ще е добре да не се разпростираме много нашироко.
Трето - събиране на повече предложения и гласуване.
Четвърто - събиране на доброволци за ушиване на гоблени.

Тъй като това няма да са малки гобленчета, а по-големи и внушителни творби, те отнемат много време. Поне на мен много повече от една година.

ИЗВОД:
Мераклиите за това начинание ще трябва да са много сериозни хора!

С една дума, да започнем от ПЪРВО - ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ и да видим, до къде ще стигнем!


Таня, мнението ми почти се покрива с твоето. Разликата е само в следното- първа ,втора и част от трета точка могат да се движат успоредно,за да не се губи време по организацията. Но ти си права,че макар и последна точка четвърта е най-важната-доброволци,защото става въпрос за сериозен труд . Освен ,ако не направим някакво колективно ушиване, т.е. по-големите гоблени да се шият от няколко човека. Така може би ще има и повече желаещи да се включат.

NIA
17.06.2008, 00:31
Скорпионче, не е достатъчно само да се пусне картинката през програмата.За това има само единични бодчета. След това суровата схема трябва да се дообработи,но не всеки го може това. И аз се опитвах да правя с програма,дори и след това поизчиствах,но трябва да го имаш усета,което си е природна даденост и за съжаление,не може да се научи,колкото и да се стараеш. За това говорим,че схемите трябва да се направят от професионалисти.

stenli63
17.06.2008, 09:58
И аз съм за идеята ,но мисля че първо трябва да се набележат картинките и тогава да се види кой може да направи схемите.Много е важно схемите да са добри и лесни за шиене.Аз все още не съм решила какво бих ушила.Ще се поровя в интернет и ако намеря нещо ще пиша.Повечето ми гоблени са със схеми от интернет ,напатих се от купени гоблени и предпочитам ако се направят схеми тогава да шия нещо

NIA
17.06.2008, 16:04
skorpion,скоро ли ще пътувате до София или да се свържете с ф-мата да знаем как и на какви цени ще ни доставят гоблените.Ботев и Левски са графики,така че е достатъчно да ми предоставят схемите и да започвам,докато си подсигурим другите схеми.

А защо да закупуваме комплектовките :confused: Не е ли достатъчно ,че ще шием? Според мен ,след като е за такава благородна кауза,фирмата или да предостави по един безплатен комплект или поне схемите на тези гоблени,които ще се шият. а ние ще си ги комплектоваме. Да си преценят,къде интересът им е е по-голям.

NIA
17.06.2008, 17:59
Анимони, я успокой малко топката .Вземи едно студено душче или най-добре се натопи в морето и охлади страстите :D Разбирам ентусиазма ти, но се върни малко назад по страниците и виж колко човека са проявили заинтересованост. Аз не мисля ,че 5-6 човека са достатъчни за такава грандиозна все пак по мащабите си идея. А както смятаме да ангажираме този и онзи, отговорността ни става по-голяма. Не можем толкова бързо да вземем решение, нали трябва да се избистри идеята. Миличка, ако толкова не можеш да издържиш почвай да шиеш,но моят съвет е поне да си избереш такъв модел,че спокойно да можеш да си го закачиш в дома,ако случайно нищо не стане с това,което сме намислили, и който ще ти напомня само за добрите намерения,които сме имали.
И съгласи се,че не можем все пак изведнъж да захвърлим всичко,което сме решили да си шием планувано или не и да започнем нещо все още неясно.
http://s4.rimg.info/45f02bf529adf8b8188a1ba66722a035.gif (http://smiles.33b.ru/smile.64004.html)

NIA
18.06.2008, 10:01
ОК. според мен с мълчание няма да стане,а както писа TDK/ако не греша/трябва да се популязира.Постепенно като се започне,като обсъждаме и показваме както в етапи кой докъде е стигнал още хора ще разберат и вероятно ще решат да се включат,но може и да греша.


Не, не грешиш, права си! И трябва да поддържаме темата винаги актуална,за да я забележат и тези,които по-рядко влизат във форума.

mareha
18.06.2008, 10:57
Аз също бях пропуснала тази тема.Значи,идеята е страхотна,но не бързайте.Аз бих помолила модераторите да изпратят емейл на регистрираните във форума с темата.Така всички ще я видят.Да се сложи и анкета,дали и колко доброволци ще има.И чак после може да се реши дали да се организра нещо такова.Аз също съм от доброволките.Харесват ми графиките и мадарският конник.Тъй като говорите за тема,може да се направи така:в зависимост от това колко доброволци ще се съберат ,да се ушие по една историческа забележителност от град,историческо време или историческа личност.Значи ако се избере само една от тези тема,търсят се снимки съответно само от тази тема и так не става объркване.По-добре е да се ориентираме към тема,към която има вече доста изработени гоблени.Иначе да се молиш на фирми.........:confused:

ralica56
18.06.2008, 11:58
Изчетох всички ..Простете ми нахалството , че ще си позволя да ввзема отношение , без да съм гобленар , но не се стърпях:crazy:
Идеята е НЕВЕРОЯТНА....СТРАХОТНА .:clap: Адмирации за което :kissyou:

И май всички сте прави - трябва популяризиране.и систематизиране ...
и време...много време..
Мисля , че не е лошо творбите в експозицията да са по епохи... Тоест...например ...кът за Руско турската войа....за след Освождението....старобългарска хералдика....владетели.....и т.н.

Ще е огромен труд , но мисля , че си заслужава:thumbup::kissyou:

alunagalia
18.06.2008, 20:36
:idea: ей момичета като ви чета и се сетих че гоблените са били символ на богатство преди векове и тези символи са останали по стените на италианското пресидентство http://www.governo.it/Presidenza/storia_chigi/visita_img/arazzi02.html
Прекрасна идеиа , но маи пътя към проекта трябва да е дълъг колкото и пътя по изработването му.
Аз за сега ниамам предложение, но ще мисля. Красива е идеята:clap: :kissyou:

ralica56
19.06.2008, 09:53
Нямам представа дали това може да е от полза , но открих сайтче със илюстрации и описание на старобългарскии символи..ето линка

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.svetogled.hit.bg/kanatica.jpg&imgrefurl=http://www.svetogled.hit.bg/PRILOGENIE2b.htm&h=425&w=319&sz=16&hl=bg&start=18&sig2=xaUzKPb_f6xRVQV6BiT51A&um=1&tbnid=Iwv-_-fPxAX_PM:&tbnh=126&tbnw=95&ei=xPBZSKffIoWE7QWnl8CNDA&prev=/images%3Fq%3D%25D1%2587%25D0%25B8%25D0%25BF%25D1%2 580%25D0%25BE%25D0%25B2%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%2 5B8%2B%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25BB%25D0%25B8%25D 0%25BC%25D0%25B8%26um%3D1%26hl%3Dbg

venipetgab
30.06.2008, 22:01
Здравейте момичета! Аз отскоро съм в този форум и за пръв път в тази тема. Много ми хареса идеята ви и с удоволствие ще се включа. Аз съм от Габрово, а тук има много исторически материал. Има и подходящи снимки ( напр. Етъра,Боженци,Рачо Ковача,Априловската гимназия с паметника на В.Априлов.Само да се организира изработката на схемите.

napetia
30.06.2008, 23:15
Изчетох всички ..Простете ми нахалството , че ще си позволя да ввзема отношение , без да съм гобленар , но не се стърпях:crazy:
Идеята е НЕВЕРОЯТНА....СТРАХОТНА .:clap: Адмирации за което :kissyou:

И май всички сте прави - трябва популяризиране.и систематизиране ...
и време...много време..
Мисля , че не е лошо творбите в експозицията да са по епохи... Тоест...например ...кът за Руско турската войа....за след Освождението....старобългарска хералдика....владетели.....и т.н.

Ще е огромен труд , но мисля , че си заслужава:thumbup::kissyou:

Здравейте момичета и момчета!
тъкмо си мислех да предложа и моята помощ.
Да ви кажа честно малко плашите с толкова много идеи накуп. Мисля, че е добре да систематизираме нещата, за да се следи една основна идея. Подкрепям Ралица, но мисля, че ще е добре да го караме по историческа последователност.
пример: от основаването на България през Средновековието, Възраждане и ново време.
Това може да включва хора, местности, знамена и символи, паметници на културата, известни картини отразяващи съответния период и др.
Но нека да съставим нещо като каталог по епохи (ако има достатъчно място във форума, където всеки може да качва предложение - за това имаме нужда от помощта на някой от администраторите) ще можем и да подредим съответните предложения.
После си ги разпределяме и хващаме иглите!
Какво ще кажете?

napetia
02.07.2008, 12:40
Ако не сте се отказали още от идеята, бих искала да споделя с вас още няколко мои хрумвания.
Можем да разделим картинките по групи:
-исторически личности
-исторически местности
-исторически събития
-исторически символи
-фолклорни мотиви - носии, танци, обичаи
-културно наследство - гробници, златни съкровища и др.
-може да се ползват и предложенията за българските символи
И тъй като идеята бе за благотворителна експозиция, не може ли да се организира накрая търг, на който да се предложат ушитите гоблени и средствата да се дарят на нуждаещи се (домове за деца, лечение на болни деца, домове за възрастни, и др)
Искрено се надявам тази идея да се осъществи и ще се радвам да помогна с каквото мога!:kissyou:

matcata
02.07.2008, 20:17
Аз мислех,че целта е да остане за поколенията и да се гледа в музеите,но което е твърде вероятно да не стане нищо,защото идеи много,но желаещи за шиене...?

NIA
03.07.2008, 16:20
Ето човек,който не остава само с добрите си намерения, а направо действа. :D И докато се наканим,кое, как, какво - аз също ще направя нещо,на което вече има готова схема. Иска ми се да ушия Аспарух,ако скорпиончето ми изпрати схемите . Макар че пак започвам да умувам :confused: кой ще отговаря за тази музейна сбирка,къде ще се води на отчет и контрол и всички подобни въпроси от организационен характер. За това ми се иска да направя Аспарух,че ако недай Боже всичко пропадне,поне да го подаря на внуците си. Все пак са половин българи .

napetia
04.07.2008, 10:44
Здравейте момичета,
явно започваме с хановете, така ли?
Видях, че Росица Бакалова предлага хан Крум (http://goblenbg.hit.bg). Ако ще правим ханове, да си го поръчам и да го почвам?

venipetgab
04.07.2008, 12:25
Здравейте момичета!Докато непрестанно следя развитието по темата, у мен възникнаха хяколко въпроса. Дали някой ще говори с представител на галерията и дали ще се съгласят с подобо начинание? Разгледах каталога на фирма Български гоблен и всичките гоблени много ми харесаха.Обаче как ще става поръчването и какви са цените? Освен това някой трябва да се заеме с разпределянето, за да не се получи дублиране на гоблените. Ако например се поръча по един брой от цялата колекция дали няма да се направи отстъпка от цените, а безплатната реклама на фирмата от нас. Аз лично с удоволствие ще ушия 2-3 гоблена.

queen B
04.07.2008, 12:35
и на мен много ми допода идеята, но ми се иска да ушия нещо от Априлското въстание - може би Райна Княгиня със знамето

queen B
04.07.2008, 12:37
Аз съм готова с надписа от Омуртаговата колона и ще направя скоро 1 от хановете като начало.Разбирам идеята като музейна сбирка

защо не ни покожеш Омуртаговата колона? аз бих искала да я ушия за подарък. можеш ли да ми я пратиш на iva_koti@abv.bg

napetia
04.07.2008, 13:03
napetia,skorpion е шила доста от хановете,затова ако искаш първо да я помолим в темата за България/ http://www.goblenite.org/showthread.php?t=1968 /да качи схемите които има.Но ако искаш можеш направо да си го поръчаш.Аз имам малко да довършвам и после мисля да опитам с кирилицата,а след нея да си избера нещо от схемите ,които имам-Етъра,Пловдив...Друго,което се сещам е ,че въпросната фирма има графика на Паисий.Какво ще кажете да го ушия и под него да избродирам откъсче от "История славянобългарская".Знам че това,което избирам е по-лесно ,но с две деца ако подхвана нещо по голямо ще го шия с години

Ами чудесно, ще чакам и ще следя темата за България.
На мен лично идеята за Паисий много ми харесва!!:clap:

napetia
04.07.2008, 13:07
Сега се сетих, че ми изпратиха схемата на "ПО жътва" на Майстора, мога да направя и нея, ако ви се вижда подходяща, може би попада в секция "Бит":confused:

venipetgab
22.07.2008, 20:35
Вече имам схемата на Етъра. Skorpion ми я изпрати. Остава да си набавя конците и започвам . Освен това много ми харесва снимката. Дано се получи, че това е едно от любимите ми места.

skorpion
22.07.2008, 23:42
Пу съм първа готова! За пореден път снимката ми е лоша, ама като сложа в рамка...ще видим!

matcata
23.07.2008, 00:44
Пу съм първа готова! За пореден път снимката ми е лоша, ама като сложа в рамка...ще видим!

Ех мила, как се натъжавам като чета тези думи написани от Омуртаг,но се чудя как да обясня на моя син като ме питаше кое е по-правилно кан или хан.Питах госпожата им вика хан(нали и така го учат),в нета пише кан,луда работа .Да се смееш или да плачеш.Иначе това което си направила е страхотно.Просто се размислих на глас.:clap::kissyou:

kaktos456
02.01.2009, 23:03
:kissyou:момичета бях пропуснала тази тема , но сега я разгледах и бих се включила и аз в изработката на исторически гоблен, само кажете според вас какъв да бъде , къде да му направят схема и да го комплектоват, нека да бъдат готови и ушити пък организацията за самите изложби ще се договаря по- късно , когато има какво да се показва:idea:

Radi
06.01.2009, 00:37
Срем ме е, но чак днес видях темата. Изчетох я цялата и не разбрах има ли някакъв отчет, кой какво ще шие. Аз също бих се включила на драго сърце и като "кореняк" Панагюрка ще ви покажа нещо. Приветствам идеята и имам огромното желание да се включа, но нека някой да направи списък кой какво ще шие, за да мога да си избера какво да започна.

NIA
06.01.2009, 11:52
Тази идея за Златното съкровище Роси 22 още миналата година я подхвана. Дори разработи схемата на амфората и я уши с мъниста. Ето я.
http://goblenite.org/attachment.php?attachmentid=101503&d=1220165009

venipetgab
11.01.2009, 12:09
Списанието с Етъра е при мен, а Етъра е наполовина ушит. Може да се види във Вашите творби, но сега не мога да го завърша, защото се готвя за Осми март и трябва да ушия няколко подаръци. След това ще го продължа.

skorpion
25.08.2009, 22:51
Все минавам набързо и сега се сетих-давайте да продължим идеята или да я обсъдим на предстоящата Втора нац. среща!
Аз съм готова с един Аспарух!
Ще направя и една Баба Вида
ако трябва още нещо ще разработя, но дайте да направим нещо полезно и хубаво :rezando:
И надписа от омуртаговата колона забравих- и той!

cherrylady
26.08.2009, 11:05
И аз съм готова да се включа :)

kaliakra2002
12.07.2010, 15:22
Тази тема е събрала малко прах, но аз с уудоволствие бих ушила Калиакра, естествено...

stork
18.07.2010, 14:49
Аз сега виждам тази тема. До сега не съм писала никъде, но това много ме заинтригува.От миналата година работя
по тази тема. В момента имам ушит с кръстат бод "Белоградчишкото кале" по моя схема, седем цвята.Дано успея да кача снимка.До сега не съм го правилаhttp:///ilieva.alle.bg/гоблени/

stork
18.07.2010, 21:50
Я да видим сега-променен.
http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html
Тук успях да кача снимка на схемата благодарение на помоща на ANIMONI.
Ако ви хареса ще намеря някой да снима и самия гоблен ушит.

tsvety
18.07.2010, 22:00
АБВ казва "несъществуващ файл" папка :( .

stork
18.07.2010, 22:17
АБВ казва "несъществуващ файл" папка :( .

Съжалявам tsvety.Изпратих ти я на мейла лично.

ANIMONI
19.07.2010, 11:54
Снимката е на stork http://www.picvalley.net/u/2494/104049579416856308471279525962lOWbTmFFFJG1CYuv7YBl .GIF (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2494/104049579416856308471279525962lOWbTmFFFJG1CYuv7YBl .GIF) за схема се обръщайте към нея или да ми я прати на мейла за да се опитам аз да я кача в dox.bg/може да не съм и обяснила нещо кактто трябва.

stork
19.07.2010, 12:19
Искрено благодаря на ANIMONI, че качи снимката.Но майстора си е майстор.БЛАГОДАРЯ.
Бих искала само да поясня че това е гоблена от 100%.От далеч
визията малко се променя.А и винаги мога да сменя белия цвят, ако някой наистина го почне.

ANIMONI
19.07.2010, 12:56
Няма защо.А тук качих схемата http://dox.bg/files/dw?a=b12464e35d

stork
19.07.2010, 15:08
Ето тук:
http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html
качих и двете с Белоградчишкото кале и Шипка.Темата история
на България ми е слабост, затова съм правила такива схеми.Има ги и в линка в подписа.

mina
19.07.2010, 16:48
Момичета,аз разполагам с експертната оценка на два гоблена ,шити от Райна Княгиня.Има описание и снимки,а и можем да ги снимаме по-добре в музея.Ако мислите ,че е удачно,готова съм да съдействам.

skorpion
23.07.2010, 21:48
:shock: може ли да ги снимаш и да ги видим? Много съм впечатлена от тази информация!

mina
26.07.2010, 20:41
За съжаление снимките в самата експертна оценка са много неясни/тъй като е копие/.Тъй като съм в отпуск и съм ги оставила в работата не мога да ги опиша.Спомням си,че единият беше много наивен - палми,лъв.А за другия не си спомням.Като се върна от морето ,ще ги взема и ще дам повече информация.Бяха оценени доста високо.А иначе ги има в музея в Панагюрище!

vanina1975
12.11.2011, 17:55
АниМони много добра идея!Аз съм от Сливен-градът на стоте войводи.Бих могла да ушия Хаджи Димитър например.Но ще трябва някой да ми помогне да направя схема от снимка...

ANIMONI
12.11.2011, 18:03
Радвам се на раздвижването.Когато се повдигна темата се бях свързала с ф-ма Полимат Монтана и бяха обещали съдействие за разработката на схеми.само трябва по-сериозна организация и да си харесаш снимка

Radi
12.11.2011, 19:51
Аз на Четвъртата национална среща в Търново говорих с Роси Бакалова за Панагюрското златно съкровище. Тя е снигнала до някъде, но в момента колегите изчистват снимка на съкровището, за да стане по-ясна и ще и я изпратя. Но явно ще иска много работа още, тъй като е достатъчно красиво, за да я претупа схемата.