PDA

Покажи пълната версия : Моля ви, момичета, помогнете



гарфийлд
17.06.2008, 10:43
77

ralica56
18.06.2008, 12:27
Ревматоидния артрит си е коварно ззаболяване /то пък кое заболяване не е коварно де/:(
Опитахте ли физиотерапия? Може да получи облекчение след такива процедури , но да не са по малко от 10 - 12 .и предписани от специалист физиотерапевт .
Диклака е хубав , дотолкова , че помага , но пък е нож с две остриета - както каза и ти - силен е и при постоянна употреба ще му разбие стомаха

Каза , че сте изчели и Джон Кехоу , но ще си позволя пак да го цитирам..


...Организмът е самоизцеляващ се механизъм
Джон Кехоу

yonka
18.06.2008, 17:32
Момичета, отм.януари т.г мъжът ми се оплаква от силни болки в коленете и по целия скелет. Правихме рентгенова снимка и ядрено-магнтен резонанс, слагахме инжекции Дипрофос, които дадоха временно облекчение, пие Диклак (които са силни, но вече не действат) и Пиаскледин от около 10 дни. Снощи много го боля и цялото му тяло беше сковано. Наш приятел хирург предположи, че става дума за ревматоиден артрит. Много ви моля, ако знаете някакви "бабешки" рецепти, пишете ми спешно на galushka_gal@abv.bg. Толкова го боли, че ми иде да викам! Не съм голям привърженик на химическите лекарства, по-скоро на хомеопатичните добавки. И може ли някой да ме посъветва как да го уговоря да използва силата на подсъзнанието? На всички препоръчвам лечение по методите на Луиз Хей, Норбеков и Джон Кехоу. Обаче моят мъж (дано само засега) очаква единствено вълшебното хапче. Моля ви за съпричастност! Прегръдки на всички.
Това помага,но си е Кортикостероид,освен това е на достъпна цена
http://www.krka.si/bg/izdelki/recept/pil/Flosteron_inj/

ralica56
18.06.2008, 19:52
Да , не съм чула някой да се е излекувал от ревматоиден адтрит , но 20 г. работех във физиотерапия ...и са идвали хора и с артрит - почти лазейки или виейки от болки . И смея да твърдя , че са си тръгвали почти като нови след курс от процедури..и след това са се поддържали в относително добро състояние идвайки 2 пъти годишно с тези процедури :(

Много хора не са запознати с физиотерапията ..и е грешка , защото сега има и много нови методи и апарати.... включва по преценка съответно на лекар специалист

Лазерна терапия
Лазерна акупунктура
Ултразвукова терапия
Електролечение
Диадинамични токове
Криотерапия
Иглотерапия
Рефлексотерапия
Мануална терапия
Кинезитерапия
Акупресура

и ще цитирам

" Методите за лечение на т.нар. "Алтернативна медицина" са абсолютно безвредни и безболезнени, не увреждат други органи и системи и имат оздравителен ефект, възстановяват общия енергиен баланс на организма. Съвременната медицина преоткри уникалните възможности на физикалната терапия и рехабилитация и те вече са основен лечебен метод във всички развити държави. "

Тоест - поне можете да опитате ..ако не ви помогне , то няма и да ви навреди...:-|

ralica56
18.06.2008, 21:29
Не знам ,аз ли попадам на лекари,които ми говорят само за пари или си е стериотип във Варненската медицина!Забравиха за Хипократовата клетва!

Абсолютно си права..май си е стереотип навсякъде ..за съжаление :( А би трябвало да те насочи личния лекар с талон към физиотерапия /предполагам , че си даже и диспанзеризирана с това заболяване/:(
Има си клинични пътеки за това и не би трябвало да си плащаш - е , освен ако не ходиш по частни клиники де:-|

vania.kaimska
18.06.2008, 23:13
Да се включа иаз в темата.преди 10 години моят съпруг се срещна с това заболяване и неговите болки.Толкова бяха силни,че дори веднъж му прималя от болката и се свлече на земята.А движенията му бяха сведени само до леко повдигане на показлеца и то с много усилия.Нашите лекари го изпратиха в Пловдив в бившата държавна.Там го пое проф.Солаков.Лечението му се контролираше директно от някакъв екип о Цюрих.Е и какво стана-болките намаляха ,раздвижи се но от лечението направи язва и хайде отново при професора.Да си довършват работата.
след 5-6 месеца болките започнаха отново и тогава се намери в Военно медицинска академия -София.Там го излекуваха и от тогава не е получавал такива кризи.Ако искаш ще погледна в епикризата кой доктор и скакво го е ликувал и ще ти пиша Пиши ми лс

galia69
19.06.2008, 23:07
Здравей Галюшка пожелавам ти да намерите добри лекари и по бързо да получи облекчение за болките съпруга ти .Защо не попитате лекарите дали няма да получи облекчение от балнеолечение в Павел баня е много хубаво но не знам дали ще е препоръчително за неговото заболяване :confused:Кумата ми води сина си всяка година а тя му е придружител само от престоя в басейна с минерална вода покрай детето кумата ми получи облекчение тя има плексит .В Павел баня може да се ходи чрез здравната каса и излиза по евтино .

rebostobg
23.07.2008, 14:26
Ако диагнозата е уточнена- ревматоиден полиартрит,някой от лекарите да е предложил златолечение? Както казва vania.kaimska най-добрите ревмокардиолози са в Пловдивското ВМИ.Не знам дали проф.Солаков все още работи,но много добър специалист е и проф.Кузманова. Те двамата преди години ме вдигнаха на крака в буквалният смисъл на думата с препаратът RIDAURA.Лечението не е евтино и е продължително,но от заболяването няма и следа. Тук намерих информация за Ridaura,но вече може да има и по-нови и по-ефикасни медикаменти за златолечение.

http://home.intekom.com/pharm/smith_kb/ridaura.html