PDA

Покажи пълната версия : Изложба на гоблени и шевици в София



desi_stoeva
18.06.2008, 13:43
Мили приятелки,

На 23 юни /понеделник/ в 17:00 часа в зала 205 на Руския център /ул. "Шипка"/ се открива изложба на шевици и гоблени под надслов "Танцът на иглата". Тя ще бъде отворена за посещения до 27 юни, а всеки ден от 11 часа за тези, които са свободни, ще има различни презентации за приложението на шевиците и бродериите в бита. Повече информация за програмата ще можете да получите на място.

Моя милост ще има скромно присъствие с четири или пет творби, така че, който желае да ги види /и мен покрай тях!/ - нека заповяда.

Поздрави от мен! :kissyou:

Rosssi
18.06.2008, 13:55
Благодаря ти!
Надявам се, че ще намеря време да дойда. Успех:!:

TDK
18.06.2008, 19:45
Деси, задължително ще дойда!
Но до колко часа вечер ще е отворена изложбата?
Дали ще успея след работа да я разгледам?:confused:

teen_f
18.06.2008, 22:00
Супер:)Ще съм в София на 26ти така че ще мина

IgDe
18.06.2008, 22:07
Чудесна новина!

elli
18.06.2008, 22:47
Деси, благодаря ти за информацията, непременно ще дойда да разгледам :kissyou:

Rossko
19.06.2008, 09:50
Еееее, много малко дни е тази изложба и то само през работни дни. Искам да я видя , но незнам след работа дали ще успея.

mareha
19.06.2008, 11:12
Малеее,как ви завиждам че можете да отидете и да видите изложбата.И аз искам догодина да организирам тук една изложба:party:,но незнам точно как става,а и ще ми трябват доста гобленчета,а аз ги нямам..............:( Деси искренно ти пожелавам голям успех!!!:kissyou:

desi_stoeva
19.06.2008, 12:39
Малеее,как ви завиждам че можете да отидете и да видите изложбата.И аз искам догодина да организирам тук една изложба:party:,но незнам точно как става,а и ще ми трябват доста гобленчета,а аз ги нямам..............:( Деси искренно ти пожелавам голям успех!!!:kissyou:


Ако искаш, ще помагаме! :loveglasses:

BIBETO
19.06.2008, 13:07
Деси, страхотна новина :clap: На всяка цена ще дойда . Обаче, прости ми наглостта, не може ли да се включат и други девойки с техни творби в изложбата, ей така, да се поизфукат малко :D !?! Или изпуснахме всички срокове ?

desi_stoeva
19.06.2008, 13:17
Бибе, срокът не е изпуснат, но това е изложба на клуб за бродерия и, за да участваш, трябва да си негов член.

Ако не беше така, щях да ви организирам много по-рано. Което пък не пречи да си направим един ден наша си изложба, на софиянките от форума. :greeneye:

BIBETO
19.06.2008, 13:37
Деси, казвай къде е клуба :D Или като се видим на изложбата ще си говорим?! Аз мисля още в понеделник малко след 12ч. да дойда. А идеята за изложба на наши си, форумски девойки и младежи, е страхотна и мисля, че всички ще подкрепят идеята. Да вземем да се организираме, но това май е за друга тема?!?!

mareha
19.06.2008, 13:45
Ако искаш, ще помагаме! :loveglasses:

Ами като го обмисля добре,наистина ще имам нужда от вашата подкрепа.На първо място със съвети,после и с гобленчета.С надеждата че нещо ще се продаде.:idea: Ама все още има време за това :kissyou:

гарфийлд
19.06.2008, 23:52
Малеее,как ви завиждам че можете да отидете и да видите изложбата.И аз искам догодина да организирам тук една изложба:party:,но незнам точно как става,а и ще ми трябват доста гобленчета,а аз ги нямам..............:( Деси искренно ти пожелавам голям успех!!!:kissyou:
mareha, не мисли за гобленчетата. Ние ще ти ги донесем на ръка.:D:D:

гарфийлд
19.06.2008, 23:54
Деси, благодаря за нформацията. Непременно ще разгледам изложбата.:greeneye::clap::idea:

mareha
20.06.2008, 01:56
mareha, не мисли за гобленчетата. Ние ще ти ги донесем на ръка.:D:D:

:thumbup: стига да успея да организирам нещо,няма проблем.Може да ми ги донесете на ръка,на крака,на корем,кой както му е удобно :D:p

abi1004
20.06.2008, 10:47
:loveglasses:ще се постарая да доида на всяка цена даже ще попитам за теб!!!

deizi
20.06.2008, 11:27
и аз мисля да дойда то това не е за изпускане

гарфийлд
20.06.2008, 14:01
[QUOTE=mareha;194135]:thumbup: стига да успея да организирам нещо,няма проблем.Може да ми ги донесете на ръка,на крака,на корем,кой както му е удобно :D Тогава ни чакай, няма да се бавим. Добре, че ме разсмя, днес бях на изпит:D:D

marji
24.06.2008, 19:49
Деси, поздравления за изложбата:clap:, макар че не можах да изляза навреме от болницата и да дойда на откриването. С огромно нетърпение ще чакам да покажете снимки, както ми обеща при срещата ни в София.:idea:

skorpion
24.06.2008, 20:24
Дайте снимкииииииииииииииииииииии

desi_stoeva
25.06.2008, 11:01
Доколкото ми е известно, Динко Админа трябва да достави снимки!

:D

Слушайте сега, какво се случи вчера. Една рускиня харесала два от гоблените ми и искала да ги купи. Аз изобщо не съм очаквала такова нещо, защото изложбата не беше обявена като базар, но вчера ми се обадиха и трябва да ходя да се пазарим. Дайте някакъв ориентир, какви пари мога да й взема, като имате предвид, че:

1. Двата гоблена са 1:1 с размер 20:17 см.
2. Шити са с Анхор.
3. Уникати са /изобразяват пейзажи от Мелник и Несебър/. Сама съм правила схемите и нямам намерение да ги давам на никого, затова тези гоблени ще останат "единствени в света" :D.
4. Не са в рамки, а в паспарту.

Там има едни експерти, които твърдят, че гоблен с такива размери и качество на изработката не може да падне под 350 лева, и то при условие, че е конфекция, а не уникат.

Моля, посъветвайте ме!

mareha
25.06.2008, 11:32
Деси,а ти самата на колко ги оценяваш?Добави още 100-200 лв. отгоре от твоята оценка и после можеш да се пазариш.Така можеш да и направиш отстъпка и да е доволна руусккинята.А накрая и ти ще си доволна,защото ще спечелиш това което би искала да спечелиш.Поне моето мнение е такова.Надявам се да си разбрала какво искам да кажа.Успех в продажбата!!!

nellli
25.06.2008, 14:15
Хей какво стана със снимките? Айде де, много съм нетърпелива вече :gipsy: Колко пъти заничах тук :confused:

desi_stoeva
25.06.2008, 15:37
Сега ще пиша бележка на Динко.

Denica
25.06.2008, 16:35
Слушайте сега, какво се случи вчера. Една рускиня харесала два от гоблените ми и искала да ги купи. Аз изобщо не съм очаквала такова нещо, защото изложбата не беше обявена като базар, но вчера ми се обадиха и трябва да ходя да се пазарим. Дайте някакъв ориентир, какви пари мога да й взема, като имате предвид, че:

1. Двата гоблена са 1:1 с размер 20:17 см.
2. Шити са с Анхор.
3. Уникати са /изобразяват пейзажи от Мелник и Несебър/. Сама съм правила схемите и нямам намерение да ги давам на никого, затова тези гоблени ще останат "единствени в света" :D.
4. Не са в рамки, а в паспарту.

Там има едни експерти, които твърдят, че гоблен с такива размери и качество на изработката не може да падне под 350 лева, и то при условие, че е конфекция, а не уникат.

Моля, посъветвайте ме!

Квадратче разграфена панама (20:20 бода) онлайн струва 3 Евро - наши гобленарки го продават за 3 лв ... Уникалността на гоблените ти, според мен, трябва да е двойно на стойността им ... МИНИМУМ ... Дори не знам аз на твое място дали бих ги продала ....

elli
25.06.2008, 17:12
Здравейте момичета,
днес ходих да разгледам изложбата, наистина е страхотна :clap:. Има доста гоблени които не съм срещала до сега и ми беше много приятно да ги видя.

А гоблените на Деси са впечатляващи, "Мелник" ме впечатли особенно много, не че и другите не са хубави, но този Мелник... просто е невероятен. :thumbup: :clap:

desi_stoeva
25.06.2008, 17:21
Здравейте момичета,
днес ходих да разгледам изложбата, наистина е страхотна :clap:. Има доста гоблени които не съм срещала до сега и ми беше много приятно да ги видя.

А гоблените на Деси са впечатляващи, "Мелник" ме впечатли особенно много, не че и другите не са хубави, но този Мелник... просто е невероятен. :thumbup: :clap:


Благодаря за милите думи.

Ганима
25.06.2008, 17:30
Успях да отида във вторник на представянето на Коутс.
Днес за съжаление нямаше как да отида, но смятам утре да направя всичко възможно да присъствам и на представянето на Дименшънс.

Има много красиви гоблени :).

desi_stoeva
25.06.2008, 17:36
Моля те, разкажи за представянето на "Коутс"!!! Много исках да присъствам, но времето, в което се провеждат тези представяния ми е безкрайно неудобно. :(

TDK
25.06.2008, 17:38
Момичета, изложбата е много добра!
Много красиви творби има!
Извинявам се за качеството на снимките, но не бях подготвена и действах с телефон!

Започвам с творчеството на Деси.

TDK
25.06.2008, 17:40
Деси, толкова са ти хубави гоблените!

Ако си решила да ги даваш, поне не ги подарявай!:cry:

TDK
25.06.2008, 17:43
Продължавам с другите творби!

TDK
25.06.2008, 17:45
:)

desi_stoeva
25.06.2008, 17:46
Танче, ти си душа - камбана! Много те обичам и благодаря, че показа на момичетата това, което искат.

TDK
25.06.2008, 17:48
:idea:

TDK
25.06.2008, 17:51
Аз съм душа камбана, ама ти си баш майсторка-гобленарка!

Браво на теб! И не само на теб, де! Големи красоти видях!

TDK
25.06.2008, 17:57
Толкова от мен!
Щеше да има повече, но ми падна батерията на телефона!:cry:

desi_stoeva
25.06.2008, 18:00
Мерси много!

Между другото, в ей тези слънчогледи са ми останали очите. :idea:

TDK
25.06.2008, 18:02
Много, много са красиви!

Деси, а да знаеш дали участват в изложбата и наши колежки - съфорумки?

Някои гоблени ми бяха много познати!

desi_stoeva
25.06.2008, 18:04
Мисля, че не, освен някоя тайно да пише във форума и да не ми е казала. :D

wylchin
25.06.2008, 19:27
Oх, и аз тъкмо щях да питам на коя фирма са слънчогледите?

rebostobg
25.06.2008, 19:33
Изложбата е,наистина внушителна! А,разбирам,че това не е всичко? Особенно ме впечатлиха тези 2 гобленчета! Ако,може малко повече информация за тях!

TDK
25.06.2008, 19:52
Изложбата е,наистина внушителна! А,разбирам,че това не е всичко? Особенно ме впечатлиха тези 2 гобленчета! Ако,може малко повече информация за тях!
Това са творения на майстор Деси Стоева!
Погледни на втора страница и ще прочетеш за нейните терзания!

Отрязах само гоблена със слънчогледите! Приказен е! И огромен!

TDK
25.06.2008, 20:02
Изрязах и тези двата - голяма красота:!:!

rebostobg
25.06.2008, 20:08
TDK, благодаря за снимките и информацията! Деси, Мелник и Несебър са прекрасни!:clap:

Denica
25.06.2008, 20:33
Изложбата е,наистина внушителна! А,разбирам,че това не е всичко? Особенно ме впечатлиха тези 2 гобленчета! Ако,може малко повече информация за тях!
Предполагам това са гоблените на Деси .....
НЕ ГИ ДАВАЙ БЕЗ ПАРИ - БОЖЕСТВЕНИ СА:!::!::!:

nellli
25.06.2008, 21:19
Благодаря за снимките!
Страхотна изложба! За пръв път видях ушити някои гоблени.
Слънчогледите са направо вълшебни :idea:
Деси, поздравления за авторските разработки :clap:
Ей, ако прецениш, че сумата, която дават те удовлетворява и не ти е жал да се разделиш с тях - не се чуди. Винаги можеш да си ги ушиеш пак, нали? :D
Момичета дайте повечко инфо за представянето на фирмите, моля ви!

marji
25.06.2008, 21:37
Прекрасна изложба! Нямам думи! Някои неща виждам за първи път в готов вид. Май и аз като повечето съфорумки съм особено впечатлена от слънчогледите. Трудно е човек да повярва, че това е гоблен, а не цветна снимка. Може ли повече информация за тях? На коя фирма са, с колко цвята, какъв бод се шият?
Поздравления и за труда на организаторките, наредили изложбата! Деси, това е за теб!:flowerlove:

skorpion
25.06.2008, 22:02
Що ми трябваше да рева за снимки-сега ме е яд, че съм в тъпата провинция................Деси-сериозно-ако продадеш гоблените можеш винаги да ги ушиеш отново-въпросът е, че някъде по света ще има творения на майстор като теб от нашия сайт и хората ще очакват отново следващия път, когато ще имат възможност да се сдобият с тези уникати!Относно слънчогледите-невероятни са-давайте фирмата или направо схемата-нема кво да чакаме-пленителни са.Тук е и мястото да кажа, че леко се разочаровах от Ръченицата-заради нея спец. ходих мин год да гледам на Мърквичка изложбата в Нац. галерия-много време го гонех този гоблен да го видя наживо, ама...нещо не ми хваща окото-очевидките да разкажат в подробности за него, моля!!!

alunagalia
25.06.2008, 23:01
Момичета прикланям се пред творбите ви.:clap: :clap:
За гоблените на Деси-Мелник и Несебър няма да кажа нищо,само знам че ще ги помня цял живот:flower:

И понеже нямам време да чета назад- Изложбата на гобленарки от форума ли е?:wine:

lari
25.06.2008, 23:05
Гоблените са страхотни! Изложбата ме плени! Не бих продала Мелник-това е уникат.Но е право на собственика, защо да не си го ушие втори път!:confused::clap::clap::clap:

elli
25.06.2008, 23:41
Относно слънчогледите-невероятни са-давайте фирмата или направо схемата-нема кво да чакаме-пленителни са.Тук е и мястото да кажа, че леко се разочаровах от Ръченицата-заради нея спец. ходих мин год да гледам на Мърквичка изложбата в Нац. галерия-много време го гонех този гоблен да го видя наживо, ама...нещо не ми хваща окото-очевидките да разкажат в подробности за него, моля!!!
Слънчогледите са великолепни на живо, в първия момент от далеч ми заприличаха на картина и си наврях носа в тях че да видя правилно :D, шити са 1:1 но други подробности незнам, може би Деси познава дамата която ги е шила и ще може да даде по вече подробности. :confused:
А относно ръченицата ,наистина не е много сполучлива,:yes: впечатлява само с размера си. Но от уредничката на изложбата разбрах че това е някакъв обработен-опростен вариянт, а на предна изложба са показвали по сполучлив. Дали е така ,незнам :confused:
Направи ми впечатление и един гоблен с цветя на Dimensions, нещо като щтампа по точно снимка върху панамата и шито само на места, много добре изглежда, и маи е от новият им каталог.(въпросния гоблен е показан в пост36 на 1-та снимка,доло в ляво)
Толкова от мен ;)

elli
25.06.2008, 23:59
И понеже нямам жреме да чета назад- Изложбата на гобленарки от форума ли е?:wine:
Не. Изложбата е на клуб по бродерия в които участва Деси Стоева.

kiki_niki
26.06.2008, 00:07
Страхотни красоти,благодаря на TDK че ни направи съпричастни с тази прелест,ще направя всичко възможно утре да отида да ги видя на живо ,дано да успея:confused:
Деси гоблените са ти страхотни,просто си невероятна:kissyou:

Ганима
26.06.2008, 01:24
Моля те, разкажи за представянето на "Коутс"!!! Много исках да присъствам, но времето, в което се провеждат тези представяния ми е безкрайно неудобно. :(

То и аз по една случайност успях да отида. Бях на друго събитие наблизо и успях да отскоча.
Ето тук от самата фирма са дали малко инфо как е минало:
http://www.coatsbulgaria.bg/Crafts/Needlecrafts/Features/presentation.htm
За мен нямаше кой знае какви нови неща - вече ги бях виждала на сайта им, но за тези, които нямат достъп до нет сигурно е било по-интересно.

desi_stoeva
26.06.2008, 13:00
Момичета, "Несебър" вече си има нов собственик. Споразумяхме се за 400 лева, което смятам, че не е лоша цена. Дамата не се пазари въобще.

Да ви кажа честно, за първи път продавам нещо и се чувствам странно. Чувството не е неприятно. Преди всичко, въобще не съм очаквала, че на тази изложба може да се реализира продажба, затова предложението ми дойде съвсем изненадващо.

Понеже специално този гоблен /както и "Мелник"/ са си абсолютно мои, се чувствам прекрасно от факта, че трудът и естетиката ми са оценени. Благодаря на всички ви за добрите думи, безкрайно сте мили и много ви обичам, но когато някой е готов да даде и пари за това, вече знам, че съм се справила добре и съм удовлетворена и мотивирана да работя още и по-добре.

Втори "Несебър" няма да ушия. Този ще остане уникат. Вероятно ще замине извън България, ще го видят чужди очи, вероятно ще ми научат името, но, дори това да не стане, ще говорят за мене като за "майстор от България". Какво по-хубаво от това?

Дано проправя някакъв път за всички нас и нашето изкуство. В крайна сметка, художниците го правят непрекъснато, защо не и ние?

desi_stoeva
26.06.2008, 13:03
А специално за "Слънчогледите" - мисля, че са разработка на Бакалова, но в момента не съм съвсем убедена. Ще питам и ще пиша пак.

гарфийлд
26.06.2008, 14:49
Не мога да се побера в кожата си от яд, че не успях да отида на изложбата. Искаше ми се да заведа децата да видят истинска красота, че са момичета. Язък. :cry::uhhhh:

гарфийлд
26.06.2008, 14:55
Прочетох, че си продала гоблените. И аз се радвам за теб, но ми е малко мъчничко, но аз винаги съм си сантиментална до глупост. Хайде де, уший пак Несебър, авторските права са си твои. Гобленът пак ще е уникат, защото в България ще го имаш само ти. Представяш ли си как дамата го гледа сега и му се наслаждава, блазе й. Дано имаш лека ръка за всички от форума.:clap::clap::rainbow::kissyou::D

nellli
26.06.2008, 22:56
Деси, поздравления за продажбата :clap: И много се радвам, че си удовлетворена. Нека твоят гоблен замине за чужбина, ние тук нали си имаме снимката му :D Я пак да я погледна аз :idea:

pepina
27.06.2008, 12:29
Деси,поздравления !:clap:Чудесно е това което ти се случва!:clap:

Impuls
27.06.2008, 13:19
Изложбата е великолепна. Разглеждайки гоблените ушити чак ми се прииска да ушия някои, които иначе съм подминавала във форума.

Деси, това което си създала е наистина прелестен уникат и единствено мога да ти пожелая да не се отказваш от разработването на нови модели (дори и да не повториш вече продадения гоблен). Успех и поздравления

Rosssi
27.06.2008, 13:55
Сега се връщам от изложбата и съм наистина много впечатлена:!: Подарихме си с колежката една огромна порция наслада в горещия петъчен ден. Някои от гоблените виждам за първи път, други пък са много често срещани по форумите, но със сигурност всички са много красиви, а пък от някои от тях трудно откъсвах поглед. Поздравления за всички, създали тези красоти и за организаторите:clap::flowerlove: Наистина много съжалявам, че изпуснах гоблените на Деси, които са наистина уникални. Поздравления:kissyou:

djavka
27.06.2008, 15:05
Деси, а с какви размери беше този гоблен, защото от снимките не мога да се ориентирам? Мисля, че е шит 1:1, но колко квадратчета?
Знам, че е много трудно да се разделиш с гоблен, защото и на мен ми се е налагало. Продадох един от първите си гоблени и понякога още ме е яд. Но в крайна сметка - за мен пак има и винаги мога да си ушия други, макар че надали ще повторя гоблен.

maleks
30.06.2008, 15:54
В 27 брой на "Вестник за жената" от 30.06.2008г. има статия за тази изложба.
Завиждам на тези, които са отишли да я видят.
И Деси, да , наистина "Слънчогледите " са разработка на Р. Бакалова, поне така пише в статията.

pollina
30.06.2008, 17:11
Благодарение на TDK усрях и аз да се насладя на изложбата,макар и косвено.
Много се радвам за Деси,такъв голям творец като нея заслужава да бъде оценен и материално!
И аз да попитам за "Слънчогледите",след като се разбра,че са разработка на Бакалова,може ли да се купят готова комплектовка?На коя фирма?

Rosssi
30.06.2008, 17:54
Предполагам, че може, но ги няма в каталога на сайта им. Мисля да им звънна и да питам.
http://goblenbg.hit.bg/frame1.htm

Rosssi
30.06.2008, 18:01
Сега говорих с госпожа Бакалова, предлага се този гоблен, с ДМЦ конци и струва 78 лева. Каза ми, че имат още много нови неща, които не са качени на сайта. Като имам повече свободно време, мисля да се разходя до там.:kissyou:

napetia
30.06.2008, 23:27
Аз за съжаление съм пропуснала това приятно и полезно мероприятие