PDA

Покажи пълната версия : ГОБЛЕНИ ОТ "ИГОЛКИ"



kati
19.02.2008, 18:05
някои шил ли е по схема ot igolki.net . знаете ли дали се получават хубави гоблени .:confused: :confused: :confused:може ли да се шият с гобленов бод.Харесах си две картини.но не знам дали да рискувам .аз съм начинаеща.Моля помогнете.

manka
19.02.2008, 21:02
някои шил ли е по схема ot igolki.net . знаете ли дали се получават хубави гоблени .:confused: :confused: :confused:може ли да се шият с гобленов бод.Харесах си две картини.но не знам дали да рискувам .аз съм начинаеща.Моля помогнете.

Още никой не е почнал май или поне аз не съм чула,я си харесай
нещо от тук :idea:

lili
19.02.2008, 21:15
Несъм чула някой да е шил нещо от там. Щом си начинаеща по добре недей. Не е ясно доколко са обработени снимките предварително преди да се пуснат през програмата. Все пак не се отказвай веднага ако много харесваш картинките. Прегледай схемите - виж дали има прекалено много единични бодчета - колкото са повече толкова по-трудно се шие. Виж дали като погледнеш схемата си личи какво ще шиеш. Погледни и цветовете, освен броя виж някой детайл от картинката (особенно ако има лице) и сравни по схемата с какви цветове конци е даден и дали са подходящи. Уший ниакакъв детайл да видиш как се получава.

miminka
24.03.2008, 00:13
В момента шия малък флорален мотив по схема снета от там. Шия го с гобленов бод, защото повече ми харесва. За сега става много добре. Схемите са разбираеми. Дори съм си харесала един по - голям и се надявам да стане сполучлив. Но все пак си избери нещо с по малко цветове/ мое мнение/ Успешна работа!:thumbup:

kozirog_f
22.06.2008, 21:00
Здравейте! :confused:Интересно ми е да пускам картини в "иголки" и да правя схеми. Така изравям интересни за мен неща, от български или чужди художници и правя нещо, на което се радвам. Само че..........днес започвам да бродирам първото нещо, от създадените схеми и изпитвам страх, че труда ми ще отиде на вятъра. Знае ли някой в какво се състои и как се прави ръчна обработка на схемата? Има доста единични бодове, които ме дразнят и ще им отвея плявата. Но сигурно има още много неща , които трябва да се направят. Някой от вас има ли опит в тази насока? Защото картините са много красиви. Аз си падам по съвременни неща и издирих един куп съвременни български картини. Като ги гледам в иголки - то - стоят добре но........какво ще се получи?:scared:

boqna
22.06.2008, 21:24
Няма как да разбереш преди да пробваш.:idea:Може би е по-добре да пробваш с нещо малко.Желая ти успех!И аз съм си подготвила няколко,но с pattern maker 4.Че и съм ги набримчила с поне по 50 цвята.Аз имам същите притеснения,но ще пробвам.Показвай като имаш напредък.С теб сме(поне за морална подкрепа).:blueflow:

toni68
23.06.2008, 12:12
И аз направих един портрет на моята дъщеря и смятам да го започна днес. Ако накрая нищо не се получи , поне ще спра да се питам как ли ще изглежда... Така че kozirog ,смело напред с теб съм в експеримента:kissyou:

wylchin
23.06.2008, 21:59
Ако искате да видите как ще изглежда гоблена натиснете върху картината в Иголки. Качеството е отвратително.
Направете си схеми с Cross Stitch Professional, а ако е пейзаш може и с PCStitch. Ако е портрет най-добре е Pattern Maker, но доста обработка иска после. Трябва да се махнат цветовете с малко бодове, напр. по-малко от 400. Преди това е добре да се прехвърли в кафявата или сивата гама за да има по-малко цветове. След това се обработват очите- бялата част да се подчертае за да изпъква зеницата и около нея. Внимателно се изчистват единичните бодове, като се заменят със съседни цветове. Важно е лилавите и зелените оттенъци добре да се изчистят.

kozirog_f
24.06.2008, 07:14
Ако искате да видите как ще изглежда гоблена натиснете върху картината в Иголки. Качеството е отвратително.
Направете си схеми с Cross Stitch Professional, а ако е пейзаш може и с PCStitch. Ако е портрет най-добре е Pattern Maker, но доста обработка иска после. Трябва да се махнат цветовете с малко бодове, напр. по-малко от 400. Преди това е добре да се прехвърли в кафявата или сивата гама за да има по-малко цветове. След това се обработват очите- бялата част да се подчертае за да изпъква зеницата и около нея. Внимателно се изчистват единичните бодове, като се заменят със съседни цветове. Важно е лилавите и зелените оттенъци добре да се изчистят.

Не винаги се получава добре, но този , който ще опитам изглежда добре .Лошото е , че не мога да сваля картинката, във вида в който ще изглежда като гоблен. Иначе, щях да я поместя тук. Обаче...........бях на път да разпоря ония 20-30 бодчета, с които започнах. Сега ще пердаша напред и ..каквото стане. Ще видим кой кого. А дано е успешен.:confused:

maleks
24.06.2008, 07:38
:thumbup:Дано!

Desislava Neikova
24.06.2008, 09:26
ще чакаме да покажеш и аз имам един от иголки и се колебая дали да го почвам

unzile
24.06.2008, 13:11
Kato si razglejdah sayta vidqh i viprosniq adres, za koyto pita Kati. Razgledah go i prekaleno mnogo mi haresaha shemite. no imam i nqkoi viprosi, poneje neznam ruski. Primerno; nitki 23 ottenkov. 300x119 stejkov. Sisto ima nqkakiv nomer na shema, tq za kakvo sluji?:confused: Predpolojih, ce tova sa broq na cvetovete i razmera, no ako e taka ne e li mnogo golqm? Ili se sie po drug nacin?:uhhhh: Ako mojete otgoverete molq, poneje az sisto sim nacinaesta, izbiram mnogo trudno a tezi mi haresha mnogo..:( :blueflow:

toni68
24.06.2008, 14:05
Направо провал е моят портрет от Иголки! Цветовете са много тъмни и още по-неприятно е, че са в зелена гама.Представете си лице в зелена гама!!!Не мога да кажа нищо за пейзажите , но портрети не стават с тази програма.Разочарованието ми е пълно ! Само загубих 2 дни и около 20 лева за конци:(:(:(

Desislava Neikova
24.06.2008, 16:27
НЕ СЕ ОТЧАИВАЙ
конците ще ползваш за някои друг гоблен и повече няма да се захващаш с нищо от този сайт

galinka
24.06.2008, 18:59
И аз съм си свалила някой схеми,но все ги отлагам.Чакам резултат от теб,и може би тогава ще рискувам.Пробвай,без това не става.Успех!:confused::thumbup::crazy:

гарфийлд
25.06.2008, 10:45
И аз свалих доста схеми от Иголки - пейзажи, цветя и животни. И понеже ме е страх за големите гоблени (нали не си заслужава толкова труд на вятъра) реших да опитам на едно врабче, хамстер и с повишен риск - една катеричка. Да предупредя всички, които влизат в Иголки - снощи не се отвори а днес получих вирус. Убих го!!!!!!!!!!!!!:angel:

toni68
27.06.2008, 17:22
Момичета в момента шия един портрет на моята дъщеря на схема от Иголки. Пуснах нейна снимка и схемата която получих е наистина много хубава. Но хубавото свършва тук...Цветовете на лицето , и не само там са невъзможно тъмни. Стана мургава като африканско момиче:D:D:D Сега шия отново по схемата , но с подбрани от мен цветове. Довечера ще помоля компютърните ми генийчета да снимат двата гоблена и ще ви покажа какво се получава :kissyou:

toni68
27.06.2008, 21:51
Да покажа резултат от Иголки. Първото изображение е снимката на дъщеря ми, която пуснах през програмата. Схемата не е лоша, макар че има доста единични бодове с неподходящ за мястото цвят.Например синьо на челото или по скулите... Втората снимка е лицето ушито с подбора на цветовете от програмата. Кошмар нали? Излезе арабче:D:D Вчера подбрах сама цветовете и сега мисля че ще се получи:) В действителност новия гоблен изглежда много по-добре, но снимките са с телефона и не са много качествени

kozirog_f
28.06.2008, 05:31
:confused:Пишете за неподходящи цветове. А когато се види как ще изглежда не са ли същите цветове, за да не започвате? Имам пред вид цветната схема не предупреждава ли за този резултат. Като си представя колко красиви картини пуснах там................:( А как им се надявах.....не е истина.

гарфийлд
28.06.2008, 09:45
toni68, някъде по Иголки май, четох начинът, по който да направиш плавно преливането на цветовете. Има и три снимки с лице на момиче и подробно описание как се получава. Вторият вариант на твоя гоблен е доста по-сполучлив. Ако намериш указанията и имаш проблем с нещо, пиши, за да ти помогна. Поздрави:crazy::)

vanina5860
28.06.2008, 12:47
Поздравявам ви за смелостта и за уменията:clap::kissyou:Давайте смело, а аз, като не мога да работя с програмите или поне не съм се научила, ще се радвам на вашите резултати:kissyou:И май ще си остана само с това, защото а се научих - а оставих всичко в раздел отпочиващо:confused:

toni68
28.06.2008, 22:27
:confused:Пишете за неподходящи цветове. А когато се види как ще изглежда не са ли същите цветове, за да не започвате? Имам пред вид цветната схема не предупреждава ли за този резултат. Като си представя колко красиви картини пуснах там................:( А как им се надявах.....не е истина.

Kozirog, проблема е там , че на схемата цветовете изобщо не са това което са в действителност. Имам в предвид на листа след принтиране на цветна схема цветовете са много по- светли от цвета на самото мулине. А за моето поведение си има точен израз : тъпа но упорита:D:D Трябваше да си играя да ушия цялото лице, макар че от самото начало ми беше ясно ,че няма да стане. Но пък това ми беше нужно за да успея да заменя цветовете с подходящи.Не се отказвам лесно:crazy:

toni68
02.11.2008, 12:11
Да покажа какво успях да сътворя с портрета на дъщеря ми от Иголки след моя подбор на цветовете. Само трябва да сложа някакъв фон, но още не см решила какъв да бъде...Дайте ми идея какво да сложа за фон:idea:

toteva
02.11.2008, 21:17
Май доло-горе се е получило,но се иска още обработка:oops:

emiliq
31.03.2009, 11:50
ИГОЛКИ СТАВА ,НО ЗА ГРАФИКИ И ГОБЛЕНИ С МАЛКО ЦВЕТОВЕ ИЛИ АБСТРАКТНИ.

ddsng
05.07.2009, 10:41
Момичета много моля ако някой има схема на рози с бяла кала на милена стил да изпрати на denka_64@abv.bg изглежда е от стар каталог и вече не се произвежда. Много благодаря

sissak
06.07.2009, 23:13
Момичета много моля ако някой има схема на рози с бяла кала на милена стил да изпрати на denka_64@abv.bg изглежда е от стар каталог и вече не се произвежда. Много благодаря

Има специална тема за искане на схеми.Там ще ти обърнат внимание

http://goblenite.org/showthread.php?p=289231#post289231

liliq
17.09.2009, 16:03
ИГОЛКИ СТАВА ,НО ЗА ГРАФИКИ И ГОБЛЕНИ С МАЛКО ЦВЕТОВЕ ИЛИ АБСТРАКТНИ.

Аз винаги си подбирам цветовете сама ,така,че .. иголки или - не ,няма голямо значение .Пук аз сигурно съм от малкото ,които обож:(:(ават да шият хубави,оригинални гоблени ,но не могат да си го позволят.Така,че......

liliq
17.09.2009, 16:09
И аз свалих доста схеми от Иголки - пейзажи, цветя и животни. И понеже ме е страх за големите гоблени (нали не си заслужава толкова труд на вятъра) реших да опитам на едно врабче, хамстер и с повишен риск - една катеричка. Да предупредя всички, които влизат в Иголки - снощи не се отвори а днес получих вирус. Убих го!!!!!!!!!!!!!:angel:

За пръв път чувам за вирус в Иголки.Аз се ровя там от една година......:confused:

liliq
17.09.2009, 16:12
Да покажа какво успях да сътворя с портрета на дъщеря ми от Иголки след моя подбор на цветовете. Само трябва да сложа някакъв фон, но още не см решила какъв да бъде...Дайте ми идея какво да сложа за фон:idea:

Екстра е даже... с толкова цветове -толкова .много ми хареса.:clap: