PDA

Покажи пълната версия : Помощ! За конците на зодиите на Ланарте



Ducky
28.12.2005, 22:55
Здравейте пак от мен! Аз се върнах:)
Още вчера се прибрахме в София, но до сега само четех написаното докато липсвах:)

Обаче имам нужда от сериозна помощ. Искам да ушия две от зодиите на Ланарте. Даже едната я почнах. Но има един цвят, който не знам какъв е. DMC е, обаче не намерих в каталога такъв номер - 201, а и в магазина от където си купувам конци не знаеха за такъв номер. Разгледах повечето картинки на зодиите и ми се струва, че е от бялата палитра, или е стар номер...не знам. Помагайте, моля ви :rezando: :rezando:

nellli
29.12.2005, 11:06
Дикси, в другия форум имаше тема за сравнителните таблици и там май срещнах един сайт за конците ДМС, в който се посочваха всички номера на излезли от употреба конци и през коя година. Трябва да се поразровя.

Igli4ka
29.12.2005, 11:20
Имам каталога на ДМС конците, но такъв номер наистина няма.
Не може ли да си избереш някой цвят така на око или държиш да е точно този номер. От бялата гама са номерата-3865 леко жълтее, а 3756 е едно синкаво бяло- поне така е в каталога. Успех! :lady:

Astrelaan
29.12.2005, 11:44
http://www.findstitch.com/resources/colors.cgi/brand,dmc/
Тук има каталог на ДМЦ конците и наситина този номер не съществува там.Може би е грешка при преобразуването.
Я кажи коя е схемата по-добре.Все някой ще я има , за да направиш сравнение

Ducky
29.12.2005, 12:21
Проблема наистина е, че във всички схеми на зодиите го има този цвят:( Аз се опитах по картинките да раязбера какъв е, но са с много лошо качество, че да се види:(
И аз си помислих, че е грешка, даже в магазина за конци ме посъветваха да видя да не е збъркан с 901, това е най-близкото като номер, и то е Анхор, но не е такъв:(
Ще питам в два магазина видях закачени ушити зодии, там с какъв цвят са.

Araxna
06.01.2006, 12:11
Може да е коприна или металик, а иначе го заместват с 746.

Ducky
06.01.2006, 12:36
Araxna, благодаря ти за пореден път:) Аз не можах да разбера какъв. А и така и никой не можа да ми помогне. Даже в магазините за конци. Мислех да го сменя с Екрю. Ккато гледах 3-4 готови работи от този вид, бяха все е различни цветове вместо този 201, а намерих и една схема - Водолей в .pat формат, но там беше някакво розово и не ми допадна в комбинация с останалите.
Сега пък се сблъсквам с нов проблем - с какъв цвят да заменя фона, които в оригиналите идва от панамата. Не намерих подходяща синя и понеже нямам време да търся, защото зодиите ми трябват за подарък, реших да шия на бяла основа и да запълня и там фона. Но цвета е прекалено син, за който и да е цвят ДМС и Анхор. Май ще го оставя за накрая и ще се чудя какво да го правя :?

Araxna
06.01.2006, 12:43
Виждала съм подходяща синя аида на ДМЦ но си е скъпичка и малко по-тъмна сякаш, не е казано че трябва да е много ярка. Според мен 820 или 796 ще свърши работа за фон.

nelka
06.01.2006, 14:25
Ducky,

Дали не би станало да смесиш два различни цвята - на мартеница- за фона?

Или може би ако имаш черна панама, после фона да го нешиеш само с единичен конец в някакво синjо?

Това последното е по-скоро техника при кръстчетата, не вярвам да ти хареса idejata. :no:

Ducky
06.01.2006, 15:41
Аз сякаш избрах вече цвят за фона - 798 - връзва се и с останалите, по-тъмни цветове на фона, а и е доста добре като за нощно небе:)
Мислех и аз за комбинация с едно наситено синьо, но мисля, че няма да го направя така.
А за кръстатия бод, Нелка, забравих да се похваля - проблема не било в вида на бода - лесно свикнах, пак бъркам, ама по-малко.
Смених си иглата:) :) Все едно се родих - толкова ми е лесно сега - върха на сегашната не е от тъпите - доста остър си е бих казала за гобленарска игла и е доста тънка, но пък как шие:) :) :) направо сама :D :D
За панамата - почнах вече да шия - на бяла - по скоро май е екрю. Но става добре за сега. Само, че шия всичко с два ката конец - иначе ще прозира неподходящо.
Скоро ще покажа до къде съм, защото сега не си струва - ушила съм малко от рамката отстрани.

nelka
06.01.2006, 17:38
Ура!!http://chezdophy.com/Emoticon_Gifs_Smileys/Smileys/Smileys_Drole/53smdr.gif Радвам се че си намерила начин за бродиране на кръстчета така че да ти доставя удоволствие когато работиш! :thumbup:

Помня Милито веднъж ме пита как шия с остра игла, но поне на мен за този бод тя ми е по-подходяща.

Макар че има и едни ужасно, ама невероятно остри игли. :( Наскоро си купих такъв комплект, с позлатени д.. е, хайде да е опашки. :wink: На тях лекичко им затъпявам острието на пиличката за нокти преди да ги вкарам в употреба. :shock: