PDA

Покажи пълната версия : Гоблен за подарък извън Бг



Зори
26.07.2008, 09:27
Не можах да измисля по-ориентировъчно заглавие ....
Въпросът е следния - имам малък племенник, който живее в Америка. Сега са тук на гости и си заминават през август. Ушила съм му детско гобленче с килограми, ръст, дата на раждане и т.н. и искам да му го подаря за спомен. Но някъде прочетох, че не можели да се изнасят гоблени от България, без някакви специални докумети :confused: ?!
Има ли такова нещо и какво трябва да направя по въпроса, да не им създам неприятности по границите с подаръка си?

Snejana
26.07.2008, 10:22
Не мисля, че ще има някакъв проблем - децата и внуците на моя приятелка живеят в Канада и на няколко пъти си вземаха от тук ушитото от баба, а и тя самата, когато им гостува им носи дори рамкирани гоблени.

kamellia
26.07.2008, 10:44
спокойно подарявай го, няма да има проблем:idea:

ако се изнасят големи количества с цел продажба трябва да имат документи:)

svetta
26.07.2008, 13:13
Изпращам свойте бродирани подаръци във много държави във колети чрез поща.Минават митница без проблеми и получават адресати всички подаръци.Можеш да подаряваш спокойно.Възможно над 100 годишни имат историческа стойност и за тях трябва документи за износ от държава?

Зори
26.07.2008, 15:13
Ехаааа, благодаря ви много :kissyou:.
Добре че попитах, защото го ших с голям мерак и ми стана много криво като прочетох, че може би няма да могат да си го вземат.

Зарадвахте ме много !!!

fuentemajor
26.07.2008, 16:38
Зори,няма да имат проблем за това.Спокойно могат да си го пренесат.Лично аз първият път когато ги пренасях ,по-големият(за който се притеснявах ) го приших към бяла тениска и така се получи като апликация ,а другите ги бях нагънала в едно пликче,дори имах и три в рамчици........:thumbup:

lari
26.07.2008, 20:31
Зори,не се притеснявай.Съвсем скоро моят племенник от Лондон ми беше на гости и си замина с поредния гоблен.А за Коледа редовно изпращам-никакъв проблем.

Зори
27.07.2008, 12:57
Момичета, още веднъж много благодаря на всички :kissyou: ! радвам се много, че трудът ми не е отишъл напразно и след няколко дни гобленчето ще пътува в сака към дома :D!

fuentemajor, това с пришиването към тениска ме разби! Идеята наистина е страхотна, ако имаше наистина вероятност някой да се заяде ;).

minka kurteva
23.11.2008, 17:43
Зори, малко късно прочетох твоите вълнения по този въпрос , но ако още не си решила проблема си ,ще ти кажа че няма да имат спънка със сигурност. Аз чак в Австралия пращах рамкиран по пощатаи го получиха и сега приготви друг за снаха си .

Mynki
30.11.2008, 11:13
Аз пращах в Израел,в рамка.Е не беше голям,но нямаше проблем.:greeneye: