PDA

Покажи пълната версия : Зимнина



vania.kaimska
07.08.2008, 22:05
Хайде да споделим какво проготвяме в буркани за зимата.Сезона започва и искам да изпробвам някоя нова рецепта.:rainbow:

jivi
08.08.2008, 12:48
6кг.домати
6кг. капия или камби
0.500гр. чорбаджийски чушки
2 чаени чаши захар
2 чаени чаши оцет
3 чаши олио/по малко/
4 суп. лъжици едра сол-не пълни
3 глави чесън; магданоз
Начин на приготвяне- доматите се сгъстяват до пюре.Пиперът е изпечен избелен и нарязан на хапки.
Маринатата се вари 10 мин.Слагат се пиперките в маринатата ври още 15 мин. След това се прибавя доматеното пюре чушките-нарязани и накрая чесъна.Магданоза се слага като се извади от печката
ами това е бързо-лесно-вкусно.Надявам се да ви хареса:kissyou:

toteva
14.08.2008, 21:00
Купувате си чушлета-рибки от пазара и връзка целина.Опуквате ги ,нарязвате целината,счуквате чесън и всичко обърквате.Пълните в компотени буркани,плътно,слагате суп.лъж. сол и 2 суп. лъж.захар,заливате до горе с оцет и затваряте с найлонова или друга капачка.Разклащате няколко пъти буркана.На следващият ден ,ако се налага доливате още оцет и в мазето.По този начин можете да приготвите всякакъв вид чушлета-люти,сладки,най-дребни и по-едри.Ако приготвяте люти увеличавате захарта с още една лъжица и може да нарежете и някое морковче.Повярвайте вкусни са и лесно за приготвяне:greeneye:

GILDA
16.08.2008, 08:39
Искам да ви попитам някой затварял ли е в буркани пържен патладжан с доматен сок и как се прави ?

jivi
17.08.2008, 11:41
Искам да ви попитам някой затварял ли е в буркани пържен патладжан с доматен сок и как се прави ?

аз да си кажа не съм правила досега така ,но си мисля , че става много лесно.пържения патладжан нарязан на филиики естествено го нареждаш в бурканите с вече готовия доматен сок -ред патладжан заливаш с соса пак ред патладжан и така докато се напълни буркана.и след това затвараяш бурканите с капакчите и вариш около 5 мин колкото да дръпне капачката.а аз соса за патладжаните го правя с лук,чесън ,магданоз и подправки
дано да съм ти била полезна

vania.kaimska
25.08.2008, 21:34
не правите ли зимнина или темата не ви е интересна.Хайде дайте някоя друга рецепта.Живи благодаря ти,че сподели апетитката с нас!

blue_bouble
25.08.2008, 22:24
Маринован чесън

0,500 кг.чесън,
1 с.л ситно нарязан магданоз,
0,5 пакетче черен пипер на зърна,
2-3 дафинови листа ,
за маринатата:
100 мл оцет
250 мл вода
50 мл мед
1 ч л сол

Изчистваме чесъна от люспите и го разделяме на скилидки
Смесваме всички продукти за маринатата в тенджерка и я слагаме на котлона. Добавяме чесъна и щом заври сместа махаме от котлона тенджерката.На дъното на буркана слагаме магданоза,черния пипер и натрошените дафинови листа.Отгоре добавяме чесъна с маринатата.Затваряме буркана и стерилизираме 5 минути.

rosi_vesko
26.08.2008, 16:48
6кг.изчистена и обелена тиква Кестен се сварява и отцежда.В 0,5л.олио се изпържва тиквата.Прибавят се 2 буркана доматено пюре от0,800гр.сол,чесън,черен пипер,магданоз,кимион- на вкус.Ако някои от подправките са ви в повече- не ги слагайте!Обърква се добре,насипва се в буркани и се стерилизира 20минути:idea:Добър апетит!:kissyou: