PDA

Покажи пълната версия : Рамкиране -осакатяване на гоблени



fantaziq
10.08.2008, 01:16
Искам да ви се оплача!Преди време търсех във Варна,къде да ми рамкират овални и кръгли гоблени и в крайна сметка намерих.Рамкирала съм няколко овала,един кръгъл и един осмоъгълен.В единият гоблен имаше косъм от човека,който е рамкирал гоблена(в никакъв случай не бих го нарекла майстор) и този гоблен си отлежава от Коледа до сега.Тази вечер,реших да помоля мъжът ми да отвори внимателно гоблена и да го почисти от дражнещият елемент.Не можете да си представите как се втрещих в първата минута,като видях,че гоблена е залепен с епоксидна смола(познавам я ,защото мъжа ми я ползва при явиомоделите си)тя е прозрачна и ако плата трябва да се отлепи,може не да се скъса,а да се счупи,защото се втвърдява,като камък.Не стига това ,ами и идиота-пишман майстора ,решил,че ще му е по-удобно да си поуреже гоблена в идеалната форма.Трябва да ви кажа,че от очите ми,точно в този момент,в който асоциирах какво са ми направили гоблена бликнаха сълзи,на безпомощност,болка и ярост!Не съм очаквала,че така ще ме заболи, че някакъв идиот не разбира нищо от рамкиране,а осакатява на хората гоблените.В момента нещастното парче плат е като стъкло и не мърда.Веднага започнах да отварям и останалите гоблени и оооо.УЖАС! и те са същите!На този човек ,май трябва да му се чупят пръстите един по един -такъв некадърник.За моя жалост утре магазина не работи,защото е неделя,но в понеделника,не ми се мисли,тоя човек,като го открие мъжа ми какво ще стане!Сега вече се поуспокоих малко,защото нищо не мога да направя с гоблените си,но помолих мъжа ми да ги махне,за да не ги виждам.После си отворих още два гоблена от другият магазин и се оказаха перфектно рамкирани,чисти със пластмасови плъзгачи,дори не е ползвана игла,за да ги поприбере при изпъването.
Магазина в който ми рамкираха злополучните гоблени се намира до Клас пиле на бившият Понеделничен пазар,където се продават конци на метър.Ако някой е ползвал от там услуги за рамкиране около Коледа,нека да си види гоблена и да си потърси правата!На този човек,просто ще му се стори тясна Варна.Да не говорим как ме ошушка и аз нали рядко излизам по центъра,ми се видяха страшно много парите,но си казах,че няма къде да ги рамкирам с тази форма и се съгласих,само дето трябваше да мине време,за да си заделя средства и така да отида пак.
Сега не знам къде да си рамкирам следващите елипси,а не ми харесва да ги поставям в правоъгълни рамки.
Написах този пост САМО И ЕДИНСТВЕННО с цел да ви предупредя,за да не ви пострадат гоблените ,ако решите да ползвате услугите на същият човек.Още в понеделник,ще отида да говоря със собственничката на този магазин,да се отървава от него и,ако държи на клиентите си, да си търси друг дърводелец.

cherrymca
10.08.2008, 01:26
fantaziq,ако се сещам правилно една моя приятелка си занесе скоро гоблен за рамкиране(овален) в магазинчето на втория етаж на Образцов дом.Не съм го видяла,но тя май ми каза че продавачката ги пращала на някакъв майстор в Ямбол.Може там да провериш

cvetkovaa
10.08.2008, 08:52
Много хубави рамки във всички форми изработват в магазина между съда на шадраваните и двуетажния магазин за сватбени рокли ("Контеса") това е малката уличка за паркиране зад съда.Майка ми само там си рамкира гоблените и е много доволна! Слагала е рамка и на един овален - "Мадоната в синьо" - стана перфектен.

rostso
11.08.2008, 13:14
fantaziq.... Направо съм потресена от твоята история!

Какъв ужас! Какво цинично пренебрежение към труда ти!

Имаш моето искренно съчувствие!

NIA
11.08.2008, 13:30
Ателието,за което говори Цветкова- само там си рамкирам гоблените последните няколко месеца. Има рамки във всякаква форма.Работят перфектно. Малко скъпичко е,но нали знаете,че евтиното винаги излиза скъпо :confused:

mareha
11.08.2008, 14:16
Наистина искренно ти съчувствам.Аз тук си рамкирах един гоблем и ми го направиха крив.Несмея да го отворя,че сигурно и на мен ще ми се дореве.Аз още там го видях че е крив,ама все да ъйдисам на мъжът ми не се разправях.Каза че не се виждало и че само аз го виждам,ама на мен ми е като трън в очите това криво.Някой ден ще ми писне и ще го отворя.Фантасия пожелавам ти проблема да се разреши по най благоприятният начин за теб.:kissyou:

cvetkovaa
11.08.2008, 14:37
fantazia, как мина срещата с пишман майстора?
Стигна ли се до http://christinameetoo.files.wordpress.com/2007/07/fight1.gif !

yonka
11.08.2008, 15:11
:( Много се дразня ,като разбера за нещо такова!Първия ми гоблен беше Май дойде и тогава нямаше избор от рамки и майстори предлагащи такава услуга.В града почти всички ползваха услугите на един дърворезбар и като го завърших и моя малък гоблен-при него.Представете си Май дойде в рамка в с дърворезба! Ужас !!!Нямам снимка,защото смених рамката.Но когато я отворих бях ужасена.Панамата изрязана нескопосно ,а самия гоблен само залепен с някакво лепило ,което се переше за моя радост.Аз успях да изпера "произведението" и да го изгладя.А другия ,който ми направи новата рамка не знам как въобще успя да изпъне гоблена

fantaziq
12.08.2008, 10:57
С "МАЙСТОРА" не се срещнах,а жената ми каза,че щяла да му предаде и до сега никой не се бил оплаквал,но тя щяла да го има в предвид и да си потърси нов майстор.Беше много изненадана от това ,което и казах,защото явно никой друг не си е отварял гоблена,а на нея не и е идвало на ум,че може да се правят такива неща.Женицата буквално си изглеждаше искренно изненадана,даже аз се почувствах неудобно,нали все пак тя не ги рамкира и да и се сърдя на нея няма смисъл.Каза,че щяла да му каже и понеже не посмя да ми даде неговият телефон,аз и оставих моят ,за да ми се обадят,но времето ще покаже.И без друго не мога да върна времето назад,а да живея с мисълта за отмъщение не е в моят стил.За това ви предупредих всеки да си прави извода и избора.

veni_3000
12.08.2008, 11:53
Ужас :mad:това не е за вярване аз мислех да си рамкирам някой гоблен и сега просто ме е страх да го направя.Ами ако попадна на някой некадърник като тебе :confused:после ще ме е яд .Я по добре да си стоят прибрани в шкафа и неосакатени.

dani_66
12.08.2008, 14:56
НЕДЕЙ ТАКА veni 3000:!::no:ТИ МАЙ СИ ТЪРСИШ ОПРАВДАНИЕ:?::lookup:НА fantaziq ИСКРЕНО И СЪЧУВСТВАМ,НО НЕКА НЕ ВЯРВАМЕ,ЧЕ ВСИЧКИ СА БЕЗОТГОВОРНИ И НЕКАСЪРНИ.:kissyou:

fantaziq
12.08.2008, 15:02
НЕДЕЙ ТАКА veni 3000:!::no:ТИ МАЙ СИ ТЪРСИШ ОПРАВДАНИЕ:?::lookup:НА fantaziq ИСКРЕНО И СЪЧУВСТВАМ,НО НЕКА НЕ ВЯРВАМЕ,ЧЕ ВСИЧКИ СА БЕЗОТГОВОРНИ И НЕКАСЪРНИ.:kissyou:

Така е, не всички си оставят ръцете.Нали ви писах,че правоъгълните гоблени ги рамкирам зад централна поща и реших да отворя един,за да знам там как работят.Там гоблените са идеално рамкирами,чисти,прибрани и не са рязани или лепени.Гърбовете са чинно сгънати и застопорени с пластмасови кукички.

dorina
13.08.2008, 01:17
Много е неприятно, това което се е случило с гоблена. Аз също имах подобен инцидент. Това е гоблена, който ми съсипаха.
http://images.spinki.multiply.com/image/2/photos/2/600x600/1/P1020629.JPG?et=Zw3h3dkJ7DGHhv5OnuQaQA&nmid=110197611
Не го харесвах много по принцип, но ми беше първият по-голям и с голям мерак исках да си окача. Реших да го дам за рамкиране в онези едновремешниете златно-гипсови рамки. И в моят гоблен имаше косъм, но най=лошото беше, че понеже съм шила сигурно стегнато и той беше много изкривен. Майстора така го беше сгънал за да го събере в рамката, че както се вижда от снимката повече от 1 пръст от гоблена не се виждаше и въпреки това пак си беше крив. Както и да е аз го икачих и така стоя няколко години, докато един ден го бутнах и се счупи рамката. Каква беше изненадата ми като си видях гоблена. Целият беше налепен с лепило и вестници. Киснах го с дни да ги сваля , но напразно. Сега си стои в гардероба, защото лепилото не се махна. Толкова ме беше яд и още като се сетя се ядосвам.

fantaziq
13.08.2008, 08:58
Много е неприятно, това което се е случило с гоблена. Аз също имах подобен инцидент. Това е гоблена, който ми съсипаха.
http://images.spinki.multiply.com/image/2/photos/2/600x600/1/P1020629.JPG?et=Zw3h3dkJ7DGHhv5OnuQaQA&nmid=110197611
Не го харесвах много по принцип, но ми беше първият по-голям и с голям мерак исках да си окача. Реших да го дам за рамкиране в онези едновремешниете златно-гипсови рамки. И в моят гоблен имаше косъм, но най=лошото беше, че понеже съм шила сигурно стегнато и той беше много изкривен. Майстора така го беше сгънал за да го събере в рамката, че както се вижда от снимката повече от 1 пръст от гоблена не се виждаше и въпреки това пак си беше крив. Както и да е аз го икачих и така стоя няколко години, докато един ден го бутнах и се счупи рамката. Каква беше изненадата ми като си видях гоблена. Целият беше налепен с лепило и вестници. Киснах го с дни да ги сваля , но напразно. Сега си стои в гардероба, защото лепилото не се махна. Толкова ме беше яд и още като се сетя се ядосвам.

Не се сетих да ги снимам(те са три)докато отворих първият с косъма на"майстора" и после другите два,много бях шокирана и не ми дойде на акъла,че мога да направя снимки,преди мъжа ми да ги затвори наново.

galie
13.08.2008, 11:45
Не се коси Fantaziq, тъкмо повод да ушиеш много нови докато този не се е счупил, а пък ако много ти е криво ей сега ще сформираме женски отряд, :bong:, виждам че и Cvetkovaa e бойна варненка :D. То една разярена жена е достатъчна да смачка батальон , да не говорим за повече.
Между другото добре , че предупреди, аз се гласях там да ходя, защото иначе е симпатична продавачката (собственичката)

a_milanova
05.02.2009, 23:13
Здравей, искрено съжалявам за това което е станало, и понякога се чудя дали тези гоблени които имам ушити и тези които искам да ушия да ги дам за рамкиране. Освен това което споделяш имам и още една причина - а тя е че на моя позната която даде два гоблена /единия беше Сиси - не че е важно/ за рамкиране така и не и ги върнаха.След редица скандали и нерви не можа да си ги върне - откраднаха и ги във фирма за рамки от София. Имам инструкции от списание в които подробно се описва как става опъването на гоблена и смятам първо да опитам аз да си ги сложа в рамка, а пък ако не успея ще трябва да рискувам.
:confused:

Успех на всички и приятна вечер от мен

eli1958
06.02.2009, 00:04
Много съжалявам за това което се случило с теб:(,но ти не се ядосвай.Всяко зло се връща на всеки.И аз имах такъв проблем с гоблени,които не ми върнаха и затова вече нищо не рамкирам,Стоят си навити на рула и когато ми дойде музата си ги разглеждам.Ще се реша някога да ги поставя в памки,но кога....А ти се усмихни и всичко ще е ок:kissyou::kissyou:

fantaziq
06.02.2009, 09:07
В крайна сметка,нещата се размиха във времето.Гоблените са ми на стената,но всеки път,като ги погледна хем се ядосвам ,хем се чувствам безсилна.Повече не отидох да рамкирам на това място.За по -големите си гоблени използвам една фирма,която взима скъпо,но си върши работата,както се очаква.Вече взех да си рамкирам сама последните гоблени и се чудя защо до сега не съм го правила,при положение,че не ме затруднява и се справям.За пореден път ми се налага да се пазя от хората.Имаше период от живота ми ,в който не се доверявах на никой и всичко правех сама.Реших обаче да дам шанс на познатите си,да ги допусна до себе си,но пак се случиха разни неща . Рамкирането е едно от дреболиите.Загубих отново вяра в хората.Сега общувам,но винаги съм на щрек да не ме измамят,да не ме наранят,защото после си страдам само аз тихичко,а на света не му пука,че някой го боли за нещо си.. душата.Така, че дали ще си рамкирам сама гоблените или ще се спасявам индивидуално ,разбрах,че явно така ми е писано.Не се сърдя на никой,просто си затварям черупката за околните .

letisiq
06.02.2009, 10:48
Нека и аз да споделя нещо В моя град има само едно малко магазинче специално за гоблени конци и рамки поне аз друг не съм вижадала Може би от 5-6 год кажи речи само от там пазарувам и задължително там рамкирам Преди 3 год братовчедка ми поиска да я науча да шие първо уши едно малко момченце и после на един дъх уши и Коне на водопой Дойде време за рамкиране и аз и обясних за моето магазинче където освен качествено работят има и доста голям избор на рамки Казах и също че Конете ще излязат между 20-25лв в зависимост от рамката и разбирасе със специално стъкло Тя ми отговори че и казали за друго място където било по евтино и също качеството било на ниво Отидохме в така наречения магазин който се оказа една барака с дрехи от преди '89год и профилите на рамките бяха точно два модела дебели и тънки в по 5 цвята на кафявото Незнам но аз никога не бих си оставила гоблен там Взеха и 15лв и за двата гоблена След седмица почти разплакана ме извика да видя резултата Рамката на конете освен че не беше лакирана дори не си бяха направили труда да я изшкурят отвсякъде стърчаха малки чепчета а гоблена вътре дори не беше изправен и в единия от ъглите се виждаше сантиметър и нещо от самата панама да не говорим че отзад и бяха залепили парче тапет Всеки път като се сетя се ядосвам и то най-вече на братовчедка ми Третия и гоблен Малката богородица е рамкиран както трябва в моето магазинче :kissyou:
п.п. Извинявам се за романа който написах но много исках да го споделя с хора които ще разберат възмущението ми

venipetgab
06.02.2009, 12:16
:hello: мила fantaziq ! Докато прочетох тази тема и на мен ми стана тъжно заради това, което ти се е случило. Разбирам колко много си наранена и огорчена. На мен ми предстои да сменям рамката на един гоблен, който е рамкиран преди повече от 20 години. И макар,че това е най-ценният за мене гоблен-Хитлерова зима, съм подготвена за всякакви изненади. Нали все пак животът не се върти около един гоблен. Не е добре да се затваряш в себе си. По-лошо е да си винаги самотна и изолирана, повярвай ми. Просто обърни гръб на лошите неща, отвори душата и сърцето си за ведрите и позитивно настроените хора и гледай на живота откъм хубавата му страна! Пожелавам ти хубав ден и добро настроение!

Amazonka
06.02.2009, 12:40
Искам и аз да спиделя нещо,преди време винаги носех гоблените си за рамкиране на едно определено място,просто имах доверие и не мислех да променям,докато собственика взе да ме послъгва и да ми вдига цените до безобразие..а уж ми правел отстъпка,търпях до определен момент и накрая реших да рискувам на друго място,беше ред да рамкирам Мадам Помпадур,големичък и труден гоблен,отидох в един безистен на Пиротска,давам го,казват ми кога да си го взема,но..без никаква бележка или каквото и да било,просто трябваше да го оставя и да си ходя,а като дойде време да го взимам как точно ще докажа че изобщо съм оставила нещо за рамкиране..излязох и като се позамислих за това ми стана лошо и се върнах да си го прибера веднага,видя ми се много несериозна работа,и какво да правя,отидох пак при онзи подлец,не знам уместно ли е да го споменавам,ама говоря за Златен гоблен на Ботев,там ги давах..но следващите гоблени си ги давам и до днес на друго място,коректни са,правят ги бързо,имат много работа,не взимат много пари за рамки,стига да не някакви много луксозни и дебели,от години само там си ходя и нямам проблем,имам доверие че ще си ги получа,дават и бележка на която пише колко гоблена са и т.н...не че бележката е кой-знае какво но..все пак е повече от нищо,затова се замисляйте когато носите гоблени за рамкиране,аз лично съм доволна до момента,не са ме разочаровали а и продавачките са симпатични и приветливи..дано съм ви била полезна!

Dima Mineva
06.02.2009, 13:53
Здравей Амазонка!
Би ли казала къде сега си рамкираш в София гоблените, защото на мен ми предстои да рамкирам 2 гоблена...
Благодаря ти ...

Amazonka
06.02.2009, 14:14
Dima Mineva (http://www.goblenite.org/member.php?u=7342)
аз лично ходя в галерията на Шипка 6,там има кафе и много ателиета за рамкиране,моите ги нося най-навътре,в дъното ,минаваш през цялото кафене,и най-отзад влизаш,често пъти продавачката е една синеока девойка с черна коса,даже ако искаш мнение относно рамка помага,успех и дано ти хареса мястото!

fantaziq
06.02.2009, 15:53
Благодаря ти за топлите думи,venipetgab!Сега общувам само с хората от форума,защото през живота си не съм попадала на такива истински Човеци! От останалият свят получих само обида и за това се пазя.А ракирането е капчица в морето,то беше миналата година,но е едно от нещата,които обърнаха каруцата.Нали знаеш ,че има хора на които се струпват разни неприятни неща.При мен това е на периоди.В момента съм много щастлива с любимите си хора и хобита.Нямам нужда от други обиди.Мисля позитивно благодарение на наша съфорумка(Гарфиилд),благодарение на която прочетох Джон Кехоу,в последствие и още две книги с такова мислене.Но когато на човек му е писано то просто се случва.Така с това рамкиране,след като ми осакатиха гоблените се научих да си ги рамкирам сама.Което според мен само ми помогна.Както обичам да повтарям цитати на велики хора"Това,което не убива човека,го прави по-силен"

venipetgab
09.02.2009, 13:29
Връщам се отново към тази тема, за да споделя на мен какво ми се случи.Бях споделила,че ще си сменям рамката на Хитлерова зима, която ми е много скъпа заради сантиментален момент. Като го разглобих, се разочаровах, но малко. Бях подготвена за изненади. Целият гоблен беше накован за рамката с поне 100 малки гвоздейчета ( на всеки сантиметър-гвоздейче) Добре.че майсторът беше сложил дебел картон, та е спасил гоблена от ръжда от гвоздеите. После отгоре останалия плат, който се подгъва беше толкова щедро намазан с някакво снежнобяло лепило, че беше станал като рамка и се наложи да скъсам картона, за да го извадя. И гоблена си остана така сгънат. Последва няколкочасово накисване в студена, топла, гореща и не знам още каква вода. Ей, това лепило няма намокряне. След дълготрайно пране с всякакви препарани, каквито се сетите, резултатът е налице- една малка дупка на гоблена ( вероятно от неточно попадение с гвоздей) и няколко пришки по пръстите ми ( от търкането на лепилото). Довечера ще го нося за нова рамка. Е, малко ме е срам заради дупката, ама дано майсторът е печен да я избегне. Нали това е майсторлъка на предишния му колега. Не се наложи да се разделям с любимия си гоблен, то може да ушия нов, но ще е друг сантименталния момент.

Amazonka
09.02.2009, 15:05
като чета направо ми става лошо,не знам ако взема да махна някоя от рамките си какво ще видя под нея,мислила съм да сменявам една рамка,защото ми скрива част от гоблена а ми любим,но като си помисля какво може да видя май ще се откажа

letisiq
09.02.2009, 17:55
Здравейте отново Сетих се че преди време и аз се чудех какво ли ще стане ако се наложи смяна на рамката например ако се счупи и т.н. беше ми и любопитно как ли е прикрепен (поставен) гоблена в самата рамка Едва ли бих го разглобила само за да си задоволя любопитството а и всички гоблени които до сега съм рамкирала са били за подаръци Миналата година със закъснение реших да шия за подарък и се получи така че в последния момент го занесох да го рамкират Казаха ми ден и час и когато отидох тъкмо бяха пристигнали рамките и аз нали си бях със спешна поръчка ми го рамкираха пред очите - много бързо и прецизно Опънаха гобленчето на картонче залепиха с някакви лепенчици стърчащата панама и забиха миниатюрни гвоздейчета в самата рамка :clap: И ми споделиха че в Западна Европа имало практика да се изрязва гоблена по рамката но естествено би възпрепятсвало евентуална смяна ако се наложи и че също имали колеги в Бг които също практикували по този начин След всички коментари които прочетох по темата мога само да съм благодарна че съм попаднала на тези хора и искренно ви съчувствам - нямам представа как ще реагирам ако някой ми съсипе дори и най миниатюрното гобленче

tsvety
09.04.2009, 14:41
Здравейте, имам разни ушити гоблени, но не съм ги окачвала по стените, защото не ми разрешаваха. Но понеже вече са минали годинките и няма как да ме спрат, реших да си рамкирам няколко , нооооооооооо.. това което чета тук.... ужас..
Но не видях коментари за Мосю Бриколаж (аз съм във Варна), някой правил ли е там рамки. Някой, който в правил тук, може ли да препоръча нещо и дакаже ориентировъчни цени...:shy2:

sissak
09.04.2009, 16:18
От това ателие за рамкиране са много доволни момичетата

за Варна-
ул." Кюстенджа" 3, казва се Арт империал,
телефон- 052/634109.

Araxna
09.04.2009, 16:47
На Кюстенджа вече я няма галерията, но за сметка на това има една нова на кръстовището на "Битоля" и "Селиолу" и аз съм доста доволна от тях.

mimka
15.04.2009, 00:13
Наистина е ужасно някой некадърен "майстор" да съсипе гоблен при рамкиране.Аз съм от малък град и понеже има само едно място за рамкиране на гоблени , а там цените са баснословни ,неволята ме научи сама да се справям с това.Последните два, които сложих в рамка са "Исус чука на вратата" и "Пролет в селото".Рамките ми ги изработиха в Казанлък и съм много доволна.

alessina
16.04.2009, 11:06
Връщам се отново към тази тема, за да споделя на мен какво ми се случи.Бях споделила,че ще си сменям рамката на Хитлерова зима, която ми е много скъпа заради сантиментален момент. Като го разглобих, се разочаровах, но малко. Бях подготвена за изненади. Целият гоблен беше накован за рамката с поне 100 малки гвоздейчета ( на всеки сантиметър-гвоздейче).

Вени, ето подобие на гърбът на твоя гоблен. Само че това е гоблен на кумата ми. Бършейки праха на гоблена, малката и дъщеря залитнала и се подпряла на стъклото и то се счупило. Когато мъжът ми го отвори да подмени стъклото, не повярвах, че някой може все още да работи така.

Val4e
16.04.2009, 15:15
Леле, това е ужасно, ама какво си мислят тези хора, изобщо ли не ги интересува колко труд и любов сме вложили в гоблените си!

kanarche
10.06.2009, 19:30
Много съм доволна от "Купчийницата" в Пловдив.Намира се в началото на една малка уличка между светофара на Мария Луиза и Понеделник пазара.

rodich
10.06.2009, 21:32
Колко взимат за експресна поръчка :)може да оформим екскурзия до там ....

GILDA
23.12.2009, 21:15
Момичета а какво правите ако ви вмъкнат във рамката около два пръста шев.Много ме е яд аз имам три такива вече :(

rodich
23.12.2009, 22:21
Момичета а какво правите ако ви вмъкнат във рамката около два пръста шев.Много ме е яд аз имам три такива вече :(

мммм това не ми е ясно ?! какъв шеф са вмъкнали?
Иначе като го взимаш го оглеждай на място и прави веднага рекламация, естествено не за твоя сметка трябва да оправят нещата ......

GILDA
24.12.2009, 10:07
Два пръста от ушитото на гоблена и е смален самия гоблен

bop_bop_mara
26.12.2009, 02:34
Миличка, имаш ли касова бележка за гоблена, на която да пише някакви размери на рамката? Ако имаш, би било хубаво, направо отиваш при тях и спориш черно на бяло. Дори и да нямаш, търси си правото, 2 пръста е ужасно много!!! Не повече от половин сантиметър от всяка страна, просто толкова се подпъхва под рамката стандартно... Дори много гобленари си дошива отстрани по половина сантиметър по тази причина. И да, смени си ателието за рамки, тук сигурно ще има кой да ти препоръча качествено ателие в Елена или някъде наблизо :)

rostso
12.01.2010, 14:12
GILDA,

Ти да не би да си правиш майтап с нас? Как е възможно все още да не си има спретнала луд скандал? Грабвай гоблена и бегом към ателието....

GILDA
12.01.2010, 15:01
GILDA,

Ти да не би да си правиш майтап с нас? Как е възможно все още да не си има спретнала луд скандал? Грабвай гоблена и бегом към ателието....



Ами не ,не съм направила скандал и няма да направя защото рамката ми е без пари ,една приятелка е шефка в един такъв цех за дограма и ми я направи, но ще я сменям не мога да я гледам така, а то се оказа че не е два пръста а гоблена е 47/63 а рамката е точто 40/60 не знам пък кой я е мерил ако направят прозорец със такава разлика..............:confused:

tamida
24.10.2017, 12:32
трябва да го прерамкирате!

Burgas
11.06.2018, 15:16
Винаги търсете информация за фирмите които се каните да ползвате! Винаги!