PDA

Покажи пълната версия : Тибетска рецепта с чесън



blue_bouble
10.08.2008, 16:39
Рецептата ми я даде позната и я направих.Днес е първия ден , в който пия чесновите капки.Всичките ми познати са доволни и имат подобрения от здравен характер.Едната се размина с операция на глаукома, другата нормализира кръвното си .

Ако някой е пил нека да сподели.

vanina5860
10.08.2008, 19:16
Не съм я прилагала, но я имах записана преди повече от 20 години.Спомням си, че имаше добри отзиви след изпълнението й, но трябва да се спазва схемата на приема.

blue_bouble
10.08.2008, 19:21
Рецептата я преписвахме от една доста пожълтяла изрезка от вестник.Капките се пият по схема 12 дни и се повтаря след 5 години.
Днес прочетох , че с тази рецепта се подмладявал организма:idea:

marji
10.08.2008, 21:46
А каква е тази рецепта? :confused:

sweety
10.08.2008, 21:47
А може ли да напишеш рецептата? Че ми е интересно, може и аз да я пробвам... :lady:

blue_bouble
10.08.2008, 22:33
рецептата е следната:

350 гр. чесън се почиства и се счуква в дървено хаванче с дървено чукало.Слага се в буркан и се залива с 200 мл. чист спирт.Затваря се и се съхранява на хладно и тъмно 10 дни.На 10 ден се прецежда и течността престоява на тъмно още 3 дни.
Пие се 10 минути преди хранене в 50 мл непреварено студено мляко по схемата:
1-и ден: закуска - 1 капка; обед – 2 капки; вечеря – 3 капки
2-и ден: закуска- 4 капки; обед – 5; вечеря – 6
3-и ден: закуска - 7 капки; обед – 8; вечеря – 9
4-и ден: закуска - 10 капки; обед – 11; вечеря – 12
5-и ден: закуска – 13 капки; обед – 14; вечеря – 15
6-и ден: закуска – 15 капки; обед – 14; вечеря – 13
7-и ден: закуска – 12 капки; обед – 11; вечеря – 10
8-и ден: закуска – 9; обед – 8; вечеря – 7
9-и ден: закуска – 6; обед – 5; вечеря – 4
10-и ден: закуска – 3; обед – 2; вечеря - 1
11-и ден:закуска -15; обед - 25 ; вечеря -25
12-и ден:закуска - 25;обед - 25 ; вечеря - 25

РЕЗУЛТАТИТЕ СА НЕОЧАКВАНО ДОБРИ:Организма се изчиства от излишните мазнини.Подобрява се обмяната на веществата.Кръвното налягане се нормализира само за 5-6 дни.ТУМОРИТЕ се стопяват,често изчезват.Кръвоснабдяването на сърдечния мускул се нормализира.Бързо се подобрява слединфарктно състояние на болните.Артритите се успокояват,костните болки също,слухът и зрението се подобряват.Лекува гастрит и колики.

На доста места четох , че може да се продължи и повече дни като се пие като дванадесетия ден до свършване на течността.
Но ако по време на приема почувствате дискомфорт или се обостри някое хроническо заболяване, ще се наложи да прекратите подмладяването и да се обърнете към лекар.

Snejna
11.08.2008, 21:13
Аз съм я изпробвала. При мен ми раздроби камъните в жлъчката. Само млекото трябва да е хладко и се пиеше 30мин. преди ядене.
Подобни рецепти с чесън и спирт имат и други народи включително и български.
Ако решите да правите рецептата чукайте чесъна на открито.
Ако се притеснявате, че ще миришете на чесън спокойно няма да миришете затова се пие с прясно мляко.

гарфийлд
12.08.2008, 00:03
Дами, интересува ме нещо - мъжът ми има пясък и камък в жлъчния мехур. Гастрото го предупреди изрично да не се захваща с народна медицина, за да не размърда съкровищата и да тръгнат по жлъчните пътища. Освен това пие кортикостероидни препарати. Въпреки това съм силно заинтересувана от тази рецепта. Кажете ми може ли да се пие успоредно с химически лекарства? Имате ли сведения? Ако не може ще я опитам аз, току-виж, че съм станала най-младата форумка :D :D :greeneye: :D :D

did_tag
12.08.2008, 16:28
Чесновите капки наистина имат страхотен ефект - чистят организма от токсини и шлаки, но тези, които са с ниско кръвно, трябва да внимават, защото чесъна сваля кръвното. Аз когато ги пих ми бяха дали и едни билки които пиех успоредно с тях за да си нормализирам кръвното /нормалното при мене е о/о 60-90/. Дано съм била полезна, :kissyou:

галюшка, ако не помогнат на мъжа ти, поне няма да му навредят.

гарфийлд
12.08.2008, 16:50
Благодаря за отговора. Малко се колебая, все пак отговорността е моя, но се замислям все повече. Много примамливо ми звучи камъните да се разтопят и да излязат във вид на пясък. Няма болници, няма упойки, хм...:crazy::crazy:

blue_bouble
12.08.2008, 22:34
Галюшка не знам какво да те посъветвам:confused:
Може би Снежна ще знае повече по въпроса, все пак го е изпитала.
Не знам дали е от внушение , но херпеса на ухото ми изчезна днес.:greeneye:

sweety
13.08.2008, 12:43
Ооо това ще го пробвам, пък ако ще всеки, който е на по-малко от 2 м от мен да припада. :D
Сега сериозно, имате ли идея къде се продава неварено мляко? :confused: Като ще го правя това, ще гледам да е максимално точно по рецептата. :lady:

maleks
13.08.2008, 12:53
[quote=sweety;206784]
Сега сериозно, имате ли идея къде се продава неварено мляко? :confused:
В магазина.

sweety
13.08.2008, 13:45
В магазина.


Хм... мислех, че там само преработени, преварени продават, ще проверя... :confused:

гарфийлд
13.08.2008, 14:11
В магазина млякото не е варено, а само пастьоризирано, т.е. няма кьорав микроб или вирус. Спокойно можеш да си слагаш чесновите капки в него. А ако толкова държиш на домашно мляко е необходимо да се съобразиш с две много важни неща - здрава ли е кравата и къде е пасла. Дълга работа. А за херпеса никак не се учудвам - чесънът има естествени антибиотици и е извънредно полезен. Херпес също се лекува много успешно със сока от листото на едно растение, наречено Дърво на парите:yes::yes::yes::thumbup::thumbup:

blue_bouble
13.08.2008, 21:57
Sweety, действай смело.Занесла съм си шишенце с капките и в офиса,/нали цял ден съм там:)/ никой досега не ме е питал, затова съм спокойна.
Пия капките с мляко от кутия-Фибела, Верея ....каквото има в магазина.
Галюшка, благодаря за инфото за херпеса, имах такова цвете но ми изсъхна.
А тези херпеси ме измъчиха 2 години, харесали са си ушите и раменете ми.:greeneye:

гарфийлд
13.08.2008, 23:33
Sweety, действай смело.Занесла съм си шишенце с капките и в офиса,/нали цял ден съм там:)/ никой досега не ме е питал, затова съм спокойна.
Пия капките с мляко от кутия-Фибела, Верея ....каквото има в магазина.
Галюшка, благодаря за инфото за херпеса, имах такова цвете но ми изсъхна.
А тези херпеси ме измъчиха 2 години, харесали са си ушите и раменете ми.

Сега ми идва на ум, че намерих в нета тема "Прополисът лекува почти всичко". Разтворен в олио, зехтин или спирт, прави филм върху проблемното място. Аз направих такъв с олио за мъжа ми и сега мажа коленете. Клеят съдържал 7 антибиотика. Може да опиташ с маслен разтвор. :confused:greeneye::gipsy::kissyou:

via_1313
13.08.2008, 23:48
А откъде се купува спирта и колко градусов трябва да е?

blue_bouble
13.08.2008, 23:55
Via13_13 спирта го купих от аптеката, казах че ми трябва за лекарство и жената ми даде 2 шишенца по 100 мл.Не е скъп, нямаше и 2 лв.

Галюшка ще пробвам и това, дано ми помогне нещо, че са много болезнени тези херпеси и на тези места където ми излизат е много трудно да не ги докосвам.Благодаря ти!

Сега си правя ударна доза на организма, пия бирена мая, чай от хмел, мляко с мед и масло всяка сутрин, геритамин и ревалид и чесновите капки.Дано ми се укрепи малко организма и да кача някой кг , че имам нужда.:)
След тибетската ще пробвам и една рецепта с ракия и дафинови листа против косопада.
Изобщо побърках се с тези илачи:DПробвам кой , каквото ми каже:gipsy:

via_1313
13.08.2008, 23:57
Благодаря много, мисля и аз да пробвам

гарфийлд
14.08.2008, 10:07
Блу, прави много неща наведнъж, помисли дали са съвместими, дали не се неутрализират и т.н. Започни с едно, с капките например и карай с тях. Всички, които пият чесън в спиртен разтвор да следят за телесната си миризма,защото понякога от чесъна се появява такова нещо, но изчезва.Може и да не се появи. Рецептите с клея,за които споменах, намерих тук: в търсачката пишете "Прополис", клик, стр. 6, ЗДРАВЕ-Прополисът лекува почти всичко. Ако е преместена търсете на 7 стр. Спиртът за разтвора трябва да е с определен брой градуси. Блу, непременно си намери листенце от дървото на парите и си го засади отново. Аз имам един голям екземпляр и само измисли начин, ще ти пратя. Пожелавам на всички чудесен ден, никакви болежки и много усмивки и добро настроение. :kissyou::kissyou::kissyou::kissyou::kissyou:

mladenka
14.08.2008, 17:03
Какво представлява дървото на парите? Има ли друго име? Галюшка, ако може и снимка :confused:

гарфийлд
14.08.2008, 17:54
То представлява мъничко "дръвче", расте в саксия, листата му са почти овални, месести, блестящи, мисля, че не цъфти. Клонките имат нежна кора. Мисля, че му казват още и Дърво на живота. Довечера ще ти изпратя една хубава снимка, но е в телефона на мъжа ми. То е много популярно и го има в много аптеки. :oops:

fantaziq
14.08.2008, 20:36
Дървото на живота преди време исках да си го купя,но така и не се наканих.Тогава цветарката ми обясняваше,че това е Бенджамин и му казвали още Дървото на парите и живота.Но съм чувала от една съседка,че Юката била дървото на живота.И изобщо не съм наясно кое,какво е.

гарфийлд
14.08.2008, 22:54
За Младенка-това е дървото на парите.

mladenka
15.08.2008, 10:32
О, имам го в няколко саксии, и в службата съм донесла. Не предполагах колко Пари съм имала в къщи . Знаех го като Дървото на живота, Семейното щастие. Цъфти със ситни цветчета. Не знаех, че се ползва с лечебна цел. Галюшка, може ли да споделиш някои рецепти ?:kissyou:

гарфийлд
15.08.2008, 16:13
И аз го знаех като Дървото на живота, но някъде по езотеричните ми бумаги май пишеше, че е и Дърво на парите. Младенке, ти пък да знаеш аз колко пари ги имам в саксията! Сега сериозно - за това дръвче знам, че когато започне да увяхва трябва да се махне, защото не било хубаво да загине у дома. А рецептата е - с много остро ножче се обелва кожицата на горната повърхност и със сокчето се маже херпеса многократно. Използват се няколко листенца. А аз имам друга рецепта за херпес на устната - през деня много, много пъти го притискам по-силничко със зъбите и на другия ден херпесът е спрял да расте, на втория има коричка.:oops::oops:

vanina5860
15.08.2008, 23:11
Момичета, Дървото на парите е с по-ситни листенца, които не са толкова лъскави - със сигурност ви го казвам, а това е Дървото на живота или с другото име - Японско дърво:kissyou:

blue_bouble
16.08.2008, 19:08
Галюшка, това ,което си показала е дървото на живота.

Ето това е дървото на парите.Листата са мъхести и не става толкова голямо ,колкото другото.

гарфийлд
16.08.2008, 19:57
Знаех си аз, че имам някаква грешка. Благодаря на Блу, че изпрати снимка, сега ще си го засадя, че да живна и аз.:D:D:D:kissyou::kissyou:

mimka
21.08.2008, 00:09
Може и да не е тук мястото, но то като боли не пита.А аз да попитам, дали ще ми помогне :confused:при шипове на петите тибетската рецепта или изобщо за ставни болекжи.Ако някой има рецепта с която се цери това- :rezando:моля ви споделете я.:idea:

гарфийлд
21.08.2008, 09:56
Мимка, ще ти пратя на ЛС името на едно кремче за шипове на петите - френско е, но при такъв внос от чужбина може и да го има тук. Навремето разби шип в петата на мъжа ми. Ще ти пратя и бабешки рецепти, но малко по-късно, защото сега ме боли глава. Подсещай ме на ЛС. Пожелавам на всички дни без болки. :idea: :idea: :gipsy::gipsy::gipsy:

violeta petrova
21.08.2008, 21:29
Мимка, ще ти пратя на ЛС името на едно кремче за шипове на петите - френско е, но при такъв внос от чужбина може и да го има тук. Навремето разби шип в петата на мъжа ми. Ще ти пратя и бабешки рецепти, но малко по-късно, защото сега ме боли глава. Подсещай ме на ЛС. Пожелавам на всички дни без болки. :idea: :idea: :gipsy::gipsy::gipsy:Момичета,чета рецептите и си мисля за моите болежки.Аз също в момента страдам от шип в петата.Може ли да помоля за тази рецепта ?Ще съм много благодарна да се избавя от това неприятно усещане.

гарфийлд
21.08.2008, 21:58
Девойки, извинете за късния отговор, но имам два пубера и един компютър. Ето френския крем специално за шипове в петата: ALPHA-KADOL, pommade, tube de 35 g, лечебните съставки са chymotrypsine + phenylbutazone. А "бабешката" съм я взела от в-к "Доктор": в 1 кофичка кисело мляко се слага настърган корен от целина с големината на топче за тенис. Приема се на малки порции през целия ден в разстояние на 45 дни. Тъй като целината сваля кръвното налягане е неоходимо да внимавате и при първите признаци за понижението му да прекратите приема за 2-3 дни, докато се оправи и продължавате. "Чистият" прием е 45 дни,т.е. евентуалните прекъсвания не се броят. Дамата, публикувала рецептата, дава 100% гаранция за стапянето на шиповете. Може да ходите с меки маратонки, които поемат тежестта на тялото при ходене. Ако някой ви каже, че шипове не се разтапят не му вярвайте. Като десерт - книгата на Марченко "Болест ли? По дяволите". Пожелавам ви успех и споделяйте как протича лечението.:rezando::rezando:[:][:]

lari
21.08.2008, 23:09
Момичета,да кажа личните си наблюдениа върху действието на тибетската рецепта.Направих я за съпруга си.Той е хипертоник и ме увериха, че едва ли не ще реши всичките му здравословни проблеми.Разчертах един голям лист по дати, часове и брой капки за прием-нали всеки ден и всеки прием е различен-да не сбъркам.И започнах да давам най-стриктно.Ползата беше нулева.Може би не помагат на всеки организъм.Но нищо не пречи всеки да пробва-вреда няма.Все пак чесънът се препоръчва за много заболявания.

гарфийлд
21.08.2008, 23:54
Лари, целината сваля кръвното. Давай по-дълго време, поне 2-3 месеца. Ето ти още една вечер 1 с.л. царевично брано се смесва с чаша топла вода. Сутринта се изпива наведнъж чистата вода, без утайката. Прави се до нормализиране. Имай предвид, че стабилизирането на кръвното е дълъг процес, може да са нужни месеци наред. Тук виждам и моята рецепта, която използвам за артрита на мъжа ми (но е дадена и за високо кръвно) в 150 гр студена вода се слагат 2 с.л. ябълков оцет (домашен) и 2 с.л. лъжици мед. Пие се 3 пъти на ден преди хранене. Аз имам забележка за меда - правилната доза за 1 ден са 2 чаени лъжички. Рецептите ми са от книгата на "Лечител", 1 част:gipsy::gipsy::gipsy::gipsy::gipsy:

violeta petrova
22.08.2008, 09:44
Гарфийлд,благодаря за кремчето.Ще го потърся веднага.Много бих се радвала ако това е разковничето на моя проблем.

lari
22.08.2008, 09:45
Да, целината сваля кръвното и също пречиства организма.Мой познат го ползва за черния си дроб.И рецептите с ябълковиа оцет ги имам.Цяла тетрадка с народни рецепти съм записала.Но някога просто няма ефект от тях.Пак мисля че всичко е до организъм.Съпругът ми не пуши, не пие-не е абсолютен въздържател и спортува извън служебните си задължения.Но хипертонията е факт.Дано рецептите помогнат на други!:kissyou:

гарфийлд
22.08.2008, 13:10
Лари, дай ми повече подробности на ЛС за кръвното. За кремчето - изпратиха ни го от Франция преди много години. Мисля си, че при този голям внос на лекарства от чужбина има вероятност да го намерите по нашите аптеки. Успех и оздравявайте!:kissyou::kissyou::kissyou:

wylchin
28.08.2008, 21:54
За високо кръвно знам една много ефикасна и вкусна рецепта при това и лятна. Копърът много сваля кръвното. А ето и рецептата:
1 връзка копър (истински, не това с което го заменят)
2 кофички кисело мляко
1 краставица
Внимание! Не солете!
Нарязват се копъра и краставицата и се объркват с киселото мляко. Разделя се на три порции и се яде с трите хранения. Може да се донаправи на таратор с чесън или да се прибави магданоз. Много върви с риба и месо. Но не се соли!
Рецептата трябва да се направи 40 дни и после се почива. Много е ефикасна и лично изпробвана от мен. Изсушете си малко копър за зимата.

Snejna
01.09.2008, 22:46
Дами, интересува ме нещо - мъжът ми има пясък и камък в жлъчния мехур. Гастрото го предупреди изрично да не се захваща с народна медицина, за да не размърда съкровищата и да тръгнат по жлъчните пътища. Освен това пие кортикостероидни препарати. Въпреки това съм силно заинтересувана от тази рецепта. Кажете ми може ли да се пие успоредно с химически лекарства? Имате ли сведения? Ако не може ще я опитам аз, току-виж, че съм станала най-младата форумка :D :D :greeneye: :D :D
Не мога да кажа дали това ще раздроби камъните в жлъчката на съпругът ти при мен се получи така. Но имай в предвид, че дори да се раздробят от къде ще излязат. Ако искаш по подробна информация пиши на лични.

fantaziq
30.10.2008, 17:59
Гери,какво стана с резултатите от тибетската рецепта?Мина достатъчно време,за да ни кажеш дали има ефект и какъв е той евентуално?Ако помага,то много хора могат да подобрят здавето си.

blue_bouble
31.10.2008, 12:38
Ох, не знам какво да Ви кажа момичета!Пих капките не 12 дни , а почти 2 месеца.Но започнах да отслабвам и ги спрях.На моите кг 3-4 кг са си трагедия за мен.
Истината е, че херпеси не са ми излизли, не ме е боляла глава, както ме болеше всеки ден.
Но имам друг проблем сега.Постоянна хрема и някаква тъпа болка по средата на гърлото, която не мога да излекувам вече месец.Смених няколко антибиотика не минава и това е.
Сега пробвам бабини рецепти, но какво да ви кажа един ден не ме боли, после пак и така.Мляко със сода, мед и сода, мед масло и хардал, билкови чайове, гаргари със сол и още.....
В аптеката ми препоръчаха спрей-антибиотик с прополис и днес май ще пробвам и него.
Така, че за чесъна и естествения антибиотик при мен не действа.

jivi
01.11.2008, 11:55
Ох, не знам какво да Ви кажа момичета!Пих капките не 12 дни , а почти 2 месеца.Но започнах да отслабвам и ги спрях.На моите кг 3-4 кг са си трагедия за мен.
Истината е, че херпеси не са ми излизли, не ме е боляла глава, както ме болеше всеки ден.
Но имам друг проблем сега.Постоянна хрема и някаква тъпа болка по средата на гърлото, която не мога да излекувам вече месец.Смених няколко антибиотика не минава и това е.
Сега пробвам бабини рецепти, но какво да ви кажа един ден не ме боли, после пак и така.Мляко със сода, мед и сода, мед масло и хардал, билкови чайове, гаргари със сол и още.....
В аптеката ми препоръчаха спрей-антибиотик с прополис и днес май ще пробвам и него.
Така, че за чесъна и естествения антибиотик при мен не действа.

probvai-BIOPAROX-struva okolo 9lv tova e antibioti4en sprei.konsultirai se pak v aptekata za nego ,no moje i da ti pomogne.az go polzvam i za decata i sym mnogo dovolna .dano da sym ti bila polezna:kissyou:

blue_bouble
01.11.2008, 15:55
Jivi,благодаря ти.Бях чула за този спрей , но не знам защо и взех Тантум Верде.Болките поутихнаха, но смея да кажа , че ми е добре, защото знам ли, как ще съм утре:(

jivi
01.11.2008, 17:06
Jivi,благодаря ти.Бях чула за този спрей , но не знам защо и взех Тантум Верде.Болките поутихнаха, но смея да кажа , че ми е добре, защото знам ли, как ще съм утре:(

tyi kato sym gi polzvala i dvata spreq smeq da tvyrdq ,4e BIOPAROX e mnogo po efikasen moje da se vpryskva i v nosa.ako vse pak ima6 nujda sled tantum-verde ne se kolebai da si go vzeme6,no dano da ne ti se naloji. iskam da ti kaja ,4e moje da razviva6 alergiq kum ne6to :confused:pozdravi

toteva
02.11.2008, 21:28
Много интересни рецепти,ако ми потрябват ще ги изпробвам задължително:idea:

vanilin
04.11.2008, 14:21
Момичета, аз имам проблем с косопада. Косота ми е много тънка и мека. Пробвах различни рецепти - маска със счукан чесън /3-4 месеца след това при намокряне на касата миришех на чесън/, маска с хума, маска с отвара от коприва и винен оцет и като че ли няма ефект. Молбата ми е да споделите изпитани рецепти, за да спре косопада.

rostso
04.11.2008, 18:18
vanilin, много е вероятно косопадът да се дължи на хормонални проблеми. Ако от нищо не спира - обърни се към лекар!

гарфийлд
04.11.2008, 18:33
Момичета, аз имам проблем с косопада. Косота ми е много тънка и мека. Пробвах различни рецепти - маска със счукан чесън /3-4 месеца след това при намокряне на касата миришех на чесън/, маска с хума, маска с отвара от коприва и винен оцет и като че ли няма ефект. Молбата ми е да споделите изпитани рецепти, за да спре косопада.

1-2 с.л. нетопена и несолена свинска мас, 1-2 с.л. Тривитаминол (продава се в зоомагазините, в които продават и животинчета), 1 с.л. спирт или силна ракия, няколко капки газ за горене. Намазват се корените, увива се с найлон и кърпа. Престоява поне 2 часа. С изключение на Тривитаминола може да се увеличи или намали количеството на другите съставки според дължината на косата. Измива се с подходящ за състоянието на косата шампоан. При мен много добре действа намазването само с неразтопена мас, ползва се като горната рецепта ежеседмично. Ако маста е разтопена се измива много трудно при по-дълга коса. И така до подобряването. Успех, дано съм ти помогнала;););)

vanilin
05.11.2008, 09:10
rostso, гарфийлд благодаря ви. За хормонален проблем не ми е идвало на ум, но първо ще изпробвам маската и ако няма ефект ще трябва да отида на лекар.:kissyou:

гарфийлд
05.11.2008, 10:34
Пропуснах да ти кажа, че много добре действа хининовата вода. Пръскаш с пулверизатор в корените на току-що измитата и подсушена коса, но не прекалено, защото малко омазнява. Прави се след всяко миене. Имай предвид, че при някои хора пролетта и есента повишават "косопада", но нищо не ти пречи да си направиш изследвания за успокоение. :idea::idea: Освен това според специалистите косопад е падането на повече от 100 косъма на ден при ресане.

vanilin
05.11.2008, 17:44
Много благодаря!

ahk38841
18.12.2008, 16:07
Прочетох вашите неволи за проблема с косопада и искам да споделя една изпитана рецепта от която косата ми се възтанови след гадно къдрене и спря падането и Залейте корени от репей със чист спирт нисък процент оставете за петнайсетина дни на светло и слънчево място След това с получената настойка мажете корените Успех

atinqnka
10.01.2009, 20:24
Преди няколко години имах много силен косопад. Една позната ми каза следното: намазва се косата с елексир № 19 на Хлебаров - слагах 40 капки в 50-60 мл минерална вода и стои 1-2 часа /аз стоях докато ми се стопли водата в бойлера/, измива се с шампоан Сара /от аптека го вземах- пише че е с елексир № 3/ и накрая се полива с отвара от чемерика. Отварата я правех както пише на опаковката на пликчето с чемерика. Това го правех 2-3 пъти в седмицата когато си мия косата. Правих го месец.

toteva
11.01.2009, 12:13
Преди няколко години имах много силен косопад. Една позната ми каза следното: намазва се косата с елексир № 19 на Хлебаров - слагах 40 капки в 50-60 мл минерална вода и стои 1-2 часа /аз стоях докато ми се стопли водата в бойлера/, измива се с шампоан Сара /от аптека го вземах- пише че е с елексир № 3/ и накрая се полива с отвара от чемерика. Отварата я правех както пише на опаковката на пликчето с чемерика. Това го правех 2-3 пъти в седмицата когато си мия косата. Правих го месец.

От къде се копуват всички тези продукти и по точно чемериката,защото аз преди години исках да си купя,за да лекувам косопада на съпруга ми,но в билковата аптека не ми дадоха билката,защото била силно отровна и се продавала срещу рецепта:(итака стигнах до задънена улица:confused:

jivi
22.02.2009, 19:00
моми4ета имам въпрос4е относно 4есновите капки а то е:
може ли да се пият с друга те4ност освен с мляко.аз знам ,4е се пият с мляко за да не миришеш на 4есън:confused:
питам защото моята мама си направи тези капки ,но от утре запо4ва да пости и няма как да ги пие с мляко.
благодаря предварително:kissyou:

dvebrezi
02.03.2009, 21:34
Интересувах се за косопада,много често причина е недостиг на калий в организма.Добре е да се приемат като хранителна добавка всички елементи като цинк,калий,желязо,мед,манган,молибден и всички др. микроелементи.
От вътре по-лесно се решава проблема с хранене.:-|

dvebrezi
02.03.2009, 21:36
jivi Твоята майка може да използва соево мляко.:-|

гарфийлд
19.05.2009, 13:34
:confused:Тези чеснови капки помагат ли при невралгии

Valentin1970
02.06.2009, 21:30
blue_bouble а знаеш ли някаква рецепта специално за кръвното!Ако знаеш казвай :) Благодаря предварително!

dvebrezi
03.06.2009, 21:58
Рецептата с чесън е много подходяща при високо или ниско кръвно,защото естествено регулира :greeneye:

dvebrezi
03.06.2009, 22:02
Ще добавя за високо кръвно гел от алое вера.Ние използваме този на ФЛП
www.flp.bg:kissyou:
Приемането на калций,витамин С и омега ненаситени мастни киселини-от зехтин,сьомга и др прочиства кръвоносните съдове и влияе положително на кръвното налягане и сърцето.:kissyou:

rebostobg
05.06.2009, 11:40
blue_bouble а знаеш ли някаква рецепта специално за кръвното!Ако знаеш казвай :) Благодаря предварително!

тук има доста полезна информация по темата
http://jivdom.info/forum/index.php?showtopic=439

6o6i
27.09.2010, 14:51
Здравейте!Искам да попитам тази рецепта с чесън дали помага при множествена склероза?

mishkata
04.11.2011, 13:18
Здравейте, за първи път се включвам във форума, открих го като се ровех за тибетския елексир за здраве. Заинтригувана съм от рецептата и евентуалните й ефекти и искам да я пробвам, но имам едно притеснение. Моля, ако някой от вас има мнение по въпроса да го сподели или ако, някой е имал моя проблем...Притеснява ме чесънът, който доколкото знам дразни много стомаха. Аз съм с гастрит и колит и имам т.нар.гер-рефлукс, който води до възпаление на хранопровода. Питането ми е този елексир няма ли да раздразни още повече стомаха или напротив? Ако имате инфо, моля ви - споделете!

Поздрави на всички:););)

Nev
18.11.2011, 14:13
Здравейте!Искам да попитам тази рецепта с чесън дали помага при множествена склероза?

Дано да не закъснявам с отговора...
Работила съм като преводач на трима тибетски лекари те забраняваха чесъна за болести на мозъка и нервната система, като епилепсия, множествена склероза и др.
6о6и, мисля, че е по-добре да не пробваш за твоя случай.

mishkata
21.11.2011, 11:59
Здравейте,

много благодаря за мнението, аз не посмях да я направя тази рецепта, точно защото логиката на нещата ме навежда на мисълта, че може да ми раздразни повече стомаха, отколкото да го излекува.....

Nev
22.11.2011, 19:05
За стомаха нищо не мога да кажа. Предполагам, че зависи какво точно не е наред там...

ssiska1
13.01.2012, 21:31
тази рецепта помага ли за лекуване на рак?

Nev
14.01.2012, 09:48
Доколкото знам, всичко, което подсилва и пречиства организма може да помогне при лечението на злокачествените заболявания, НО не може да разчитате само на чесновите капки да излекуват рак. Би било наивно.
С рака шега не бива и най-добре да се консултирате с някой по-вещ. Дори да се подпомагате с билки, нека поне ги изпише лечител, който има някой и друг излекуван пациент, или поне пациент, чието състояние се е подобрило.

gerikoleva
18.01.2012, 14:07
А някой може ли да ми каже дали тибетската рецепта с чесън може да се препоръча на човек със стенокардия - тъй като чесънът е опасен за такива болни. Все пак на три пъти до 25 капки - дали би предизвикало сърдечни проблеми, или пък количеството е малко и няма да се отрази отрицателно?

helli_sun
01.02.2012, 14:24
Вижте какво намерих в нета! Още една рецепта за изчистване на организма и нормализеране на обмяната.
Въпросът ми е, след като и тя се прави през минимум 5 години, дали между различните рецепти може да се изчака по-малко от 5 години???
Според мен би трябвало, независимо коя от двете се ползва, да се изчака това време.
Чудно ми е коя от двете рецепти е по-ефикасна? Някой пробвал ли е тази?
Пускам пейст от един здравен сайт, но го намерих на доста места.

Тибетска рецепта за младост
Рецептата е намерена в тибетски манастир, написана на глинена плочка през VI век преди новата ера.

Вземат се по 100 гр. – лайка, жълт кантарион, имортела, брезови пъпки.

Смесват се. Вечер се взема 1 ч.л. от сместа и се залива с 250 мл. вряла вода.

Престоява 20 мин., прецежда се, но не през метална цедка!

Подслажда се с 1ч.л. мед и се изпива, след което не се яде и не се пие.

Тази процедура се прави преди лягане.

Сутринта всичко се прави отново, като чаят се изпива 15 минути преди закуска.

Процедурата се изпълнява ежедневно, докато сместа от билките свърши.

Лечението се повтаря след 5 години

helli_sun
01.02.2012, 14:28
Може би тази рецепта е по-походяща за хора с неврологични и обострени стомашни проблеми, при които не се препоръчват чесновите капки.
Успех!

kboteva
20.02.2012, 11:31
Здравейте, прочетох Вашите коментари относно тибетските капки...но никой не казва кога е допустимо да се повторят.... Тази рецепта я използвам вече за трети път. Когато четох книгата от която взех рецептата изрично е описано, че същите се ползват веднъж на 5 години.....За първи път когато започнах с тях бях на 30 години....наистина човек се чувства по-добре....но съгласете се....че за толкова много години хората се променят....

pipo123
06.04.2012, 13:02
здравейте моята тинктура стана зелена.някой знае ли дали може да се пие или не.след като я прецедих цвета е като изцедено киви.ето и снимки

кика
20.05.2012, 22:14
Момичета , моята братовчедка я прилага тази рецепта и каза , че е доволна обаче при мен има нещо друго ...тук казвате , че кръвното падало ..аз по принцип съм с ниско и още нещо да попитам - задължително ли е да се приема с прясно мляко ..аааа и още нещо може ли обедните капки да не се вземат точно по обяд а към следобед да кажем и вечерните пак ще са си вечерта ...ох много въпроси станаха и много мерси предварително :)

rscossworth
05.01.2013, 12:56
Това за чесновата тинктура сигурно е старо като света и със сигурност върши работа.