PDA

Покажи пълната версия : ПОМОЩ?



rosi_vesko
27.08.2008, 08:53
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА!ИСКАМ ДА НАПРАВЯ СОЛЕНА ТОРТА С ПАЛАЧИНКИ.УТРЕ ЩЕ ИМАМ ГОСТИ И....:( МОЛЯ ДА МИ ДАДЕТЕ НЯКОИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ И РЕЦЕПТИ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО:kissyou:

гарфийлд
27.08.2008, 14:22
Братовчедка ми я правеше така: между всяка палачинка слагаше пълнеж, който си отива с тях - например кисели краставички, руска салата, шунка, пилешко месо на дребни късчета. Ще ти дам моята рецепта за майонеза и ще си изядете пръстите - правиш си класическата майонеза, но в началото, когато се захване, слагаш малко сол, продължаваш с олиото, добавяш 1-2 лъжички лимонов сок, пак олио и т.н. Лимоновият сок отпуска майонезата, а солта и олиото я сгъстяват. Когато прецениш, че е готово, опитваш на вкус и евентуално добавяш още от подправките. Оставяш в хладилника да се охлади и стегне допълнително. Сваряваш яйца, изстудяваш ги, разрязваш на 2 по дължина, вадиш жълтъците и настъргваш на ситно ренде. Пълниш белтъците богато с майонезата, нареждаш в голяма плитка чиния и отгоре поръсваш с жълтъчните стърготини. Под яйцата може да поставиш нещо зелено за украса, или пък отстрани, и после скромно приемаш възторжените поздравления на гостите :D:D:D:D:D

ralli
27.08.2008, 19:55
Скоро по една от телевизиите даваха рецепта за солена торта като предварително бяха напазарували от супермаркет няколко вида салатки:руска,италианска,европейска и дори кашкавал със майонезат.н.Реди се:ред палачинки,ред-салата.Отгоре с майонеза размесена със сметана(гъсто киселомляко) се прави украса със шприц,маслини и розички от домат.

гарфийлд
27.08.2008, 20:06
Не знам дали е късно за съвет, но вместо да печеш палачинки, можеш да си купиш замразени. Никак не са лоши.:thumbup::)

rosi_vesko
27.08.2008, 20:41
Благодаря на всички!:clap:Дадохте ми чудесни идеи:gipsy:Сега топката е в моето поле-утре кухнята е моя,а после ще пиша какво съм сътворила,ако искате:hic:

гарфийлд
27.08.2008, 21:29
Чакам с голям интерес :idea:

rosi_vesko
05.09.2008, 11:12
:hello:Обещах да пиша,но по здравословни причини не успях
:(Сега отново съм тук!Та за менюто:
1.салата Мирон
2.плата-комбинирани:
колбаси и кашкавал
3.вместо палачинкова торта направих палачинки с пълнеж от различни салати и пилешко месо
Основно ядене:
пилешки рула с гарнитура от картофено пюре
Ами това е!

гарфийлд
05.09.2008, 11:30
Мислех де ти дам предложение да направиш плато от палачинки с пълнеж, сгънати като фунийки, но си помислих, че щом искаш торта ще направиш торта. Браво, било е направо пиршество на вкусотийки. :clap::clap::clap:

rosi_vesko
05.09.2008, 11:50
Благодаря за адмирациите:kissyou:Наистина мислех да правя торто,но не ми се отдава рязането на еднакви парчета,затова реших да бъде така:D

nellyta
05.09.2008, 13:52
Здравей, аз правя една солена торта с палачинки, правят се палачинките, после се реди по следният начин:
слагаш една палачинка, мажеш я с майонеза, после слагаш нарязано на малки кубчета сирене, пак палачинка, пак я мажеш с майонеза, поръсваш с нарязани на малки кубчета кисели краставички, после един ред с шунка, после един ред с печени консервирани червени чушки, после ред с шпек салам, и така ги повтаряш докато постигнеш желаната височина на тортата, отгоре се намазва пак с майонеза, поръсва се с настърган кашкавал, в средата се слага една маслина цяла, и от средата към краищата се слагат нарязани на дълги и тънки ивички кисели краставички, редуващи се с ивички червена стерилизирана чушка. Трябва да престои поне една нощ в хладилника, за да е по-вкусна. Да ви е сладко. :)

гарфийлд
05.09.2008, 15:09
Сега се сещам,че братовчедка ми я правеше точно по гореописания начин.

sLaV
08.10.2008, 17:05
rosi_vesko, ще споделиш ли рецептата за тази салата Мирон, която си правила за твоите гости? :idea:

rosi_vesko
08.10.2008, 19:14
С удоволсвие!
0,200грама стерилизирани гъби -нарязани
0,200гр.кисели краставички
0,200гр.сладка царевица
0,200гр.цедено кисело мляко
0,200майонеза
сол и черен пипер на вкус
аз не слагам сол,защото от продуктите е достатъчна!
И да не забравиш ракийката-добре изстудена!
Добър апетит!

vania.kaimska
09.10.2008, 21:48
Изглежда доста вкусна.Още утре ще я приготвя.

rosi_vesko
09.10.2008, 22:54
Изглежда доста вкусна.Още утре ще я приготвя.

Бърза,лесна и вкусна е!Да не говорим за калориите:D!Пиши дали ви е харесала:greeneye:

sLaV
13.10.2008, 14:01
Благодаря за рецептата! :kissyou:
Ще я пробвам със сигурност, но наистина ще върви с ракийка :D