PDA

Покажи пълната версия : Краят на света-2012 г.



kkk95
30.08.2008, 17:12
Някои вярват, други - не, но е факт колко тези и предсказания се изписаха по тази тема.На 21.12.2012 щял да свърши нашият свят,щели сме да измрем,апокалипсисът щял да дойде,както щете го наричайте.Вие вярвате ли,или чували ли сте нещо по-различно? Накратко-според календара на маите ние живеем в петата,последна ера на Земята,която свършва през 2012 година, когато Земята ще промени магнитното си поле,полюсите ще се обърнат, както и въртенето на планетата.(УЖ)Вие какво мислите?

fantaziq
30.08.2008, 20:44
Аз мисля,че каквото има да става,ще си стане и никой няма да го промени!За какво си блъскаш главицата,с такива тежки въпроси?
Да чувала съм,чела съм и съм гледала предавания по Дискавъри,но какво от това?Нима ще спра въртенето на земята или промяната на полюсите?Единственното,което мога да направя е да не хвърлям боклуци по улиците,да икономисвам електроенергия и вода,както и неща за които знам ,че вредят на земята и въздуха.Ако всеки се замисли ,че може да подобри живота на планетата,ще си икономисаме някои тежки катаклизми.Но почти никой не го прави,освен шепа хорица.Това което става пред очите ни е жива трагедия,но я само погледнете,как има хора ,които си купуват по няколко коли на семейство и те са едни от унищожителите на въздуха,не им пука,че заляха големи площи с бетон и земята там вече е мъртва,само за да могат господата да си построят палати ,а дърветата изчезват постоянно пак по същите причини.Защото тези хора не виждат по-далеч от носа си и живеят супер егоистично само за сега,за техният си живот,а не и за поколенията.За това,ако светът свърши скоро,ще сме си виновни само ние човеците и никой друг!Има много хипотези на тази тема и все различни.Нострадамус е писал по-различно от Маите,както и нашата баба Ванга е твърдяла,че живота си продължава.Това е тема с продължение , много интересна,но и безкрайна...

unzile
03.09.2008, 05:25
Присъединявам се към отговора на fantaziq, но искам да добавя, че не само замърсяването ще бъде причина за края на света! Никой друг освен Създателя не знае отговора на този въпрос. Мисля , че не е толкова важен. Но преди да дойде края, за всеки един от нас, би трябвало да се позамислим какво ще оставим след себе си. Дали сме живяли пълноценно, дали родителите ни ще бъдат доволни от нас, от вниманието, което 'мислим', че сме им дали, дали сме възпитали дете, с което за напред ще можем да се гордеем, когато остареем не ще ни изостави на произвола на съдбата. Дали сме накърнили някого знаейки или несъзнателно, ако има такъв дали ще ни прости? Има още много неща, които могат да се кажат. Искам само да подчертая, че трябва да се внимава много с отношенията между хората и изцяло с делата..

dianka
08.09.2008, 17:39
за края на света, не знам кога ще дойде. но за края на живота, не че знам кога идва, но знам че само един миг ни дели от ръба на пропастта, от която можем по всяко време да паднем. не забравяйте, че живота ни е подарен от Бога и нямаме право да го губим, без да сме направили опит сами да си помогнем. за съжаление, ние никога не сме сигурни в човека, който идва срещу нас, за да можем да се предпазим от него, ако ни е намислил нещо лошо, или ако на него не му пука за това, какво би ни се случило на нас, ако той действа безрасъдно.
наскоро претърпях една катастрофа, от която само последствията помня, не знам какво точно ми се случи, на мен, на детето ми, на мъжа ми, на другите хора, които бяха с нас в колата. знам, че след този миг, който слава на Бога, ни се размина, аз знам на кои хора около себе си мога да разчитам. и знаете ли още нещо, тези хора, на които аз мога да разчитам, и тези на които моите приятели също могат да разчитат, всички те също мислят, че природата около нас трябва да се пази, да си помагат хората. тогава се питам, кои са тези, които действат безрасъдно и не искат да видят, че ако заедно не си помагаме, всичко около нас ще пропадне?:confused:

fantaziq
08.09.2008, 18:20
за края на света, не знам кога ще дойде. но за края на живота, не че знам кога идва, но знам че само един миг ни дели от ръба на пропастта, от която можем по всяко време да паднем. не забравяйте, че живота ни е подарен от Бога и нямаме право да го губим, без да сме направили опит сами да си помогнем. за съжаление, ние никога не сме сигурни в човека, който идва срещу нас, за да можем да се предпазим от него, ако ни е намислил нещо лошо, или ако на него не му пука за това, какво би ни се случило на нас, ако той действа безрасъдно.
наскоро претърпях една катастрофа, от която само последствията помня, не знам какво точно ми се случи, на мен, на детето ми, на мъжа ми, на другите хора, които бяха с нас в колата. знам, че след този миг, който слава на Бога, ни се размина, аз знам на кои хора около себе си мога да разчитам. и знаете ли още нещо, тези хора, на които аз мога да разчитам, и тези на които моите приятели също могат да разчитат, всички те също мислят, че природата около нас трябва да се пази, да си помагат хората. тогава се питам, кои са тези, които действат безрасъдно и не искат да видят, че ако заедно не си помагаме, всичко около нас ще пропадне?:confused:

Това са хора с повече земни блага и за това се възгордяват и си въобразяват,че притежават света и съответно си правят каквото си искат!Те са заслепени от материалното и не виждат обикновенните прекрасни сътворения на живота!А на човек му трябва толкова малко...Мисля си ,че забравят и че са смъртни родени от жена.Човек е така устроен да си отиде гол и бос сам и да си изгние в черната земя,за какво тогава му е цялото това трупане на имущества,земи ,коли и всичко останало,което не може да му се наслади пълноценно?Да не говорим ,че съвсем наскоро ,четох,че се продавали парцели на Луната...На това просто нямам коментар!Как е възможно да се разпределя нещо ,щом е на вселената ,кой е този смъртен,който си позволява да се прави на Господ?Ето защо ще ни се случи да си унищожим планетата,защото като цяло хората сме алчни,зли ,завистливи,за това дали ще е 2012 година ,нямам представа,но човеците,които се опитват да са добри,биват смачквани първи.За това Земята ,рано или късно ще се отърси от нас като куче от бълхи!

mimka
08.09.2008, 21:51
Ей, момичета,прави сте за всичко.Обаче има и нещо друго- на земята сме с "временен трудов договор", а някои си мислят ,че ще векуват с камъните.Лошо е,че не се осъзнават.Искрено се надявам ,че добрите хора, човеците ,ще победят в този свят със своята доброта.А Господ не би ги забравил.