PDA

Покажи пълната версия : Китайско бродиране



rodich
20.09.2008, 09:07
Запознат ли е ниакои с метода, по който се получават китайските гоблени с копринени конци. Ако мога така да го нарека Китайско бродиране.
Бях за 10 дни в Китай, ходихме от град в град и видях такива бродирани красоти ........ изумителни! Но бяха изложени в ресторанти и във магазимите. А където и да видех продажба на комплектовки всички бяха с кръстчета :(
Тахниката като, че ли е подобна на Дименшън ..... Много искам да се науча.

mladenka
20.09.2008, 09:30
Имам един такъв, но не съм го бродирала. Довечера ще сканирам описанието и ще го покажа.

rodich
20.09.2008, 09:53
Такъв китайски или такъв Дименшън :)
1000 благодарности!

mladenka
20.09.2008, 10:18
Китайски, китайски

lucy
20.09.2008, 19:29
И аз проявявам интерес към темата ! Ако става въпрос за това, което си мисля, бродирането наистина е уникално ! Чух за него преди време и се опитах да намеря инфо , но ударих на камък ! Ще ми бъде любопитно да видя начина .

keikal
21.09.2008, 11:27
И на мен ще ми бъде много интересно. Преди около месец попаднах на предаването "Глобусът" в Китай и останах с отварена уста от това, което показаха. Можете да го видите на този линк http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=227&video_id=4677 . Гоблените са накрая на предаването.

rodich
21.09.2008, 11:52
точно това имах предвид! става като живо!

venipetgab
21.09.2008, 21:50
Изгледах предаването. От 16.08. е. Наистина гоблените са много впечатляващи. Особено тези, които изглеждат различно от двете страни, как ли се слагат. Тия китайци са страхотни, просто ме изумяват с техните изобретения.

lucy
21.09.2008, 22:19
И на мен ще ми бъде много интересно. Преди около месец попаднах на предаването "Глобусът" в Китай и останах с отварена уста от това, което показаха. Можете да го видите на този линк http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=227&video_id=4677 . Гоблените са накрая на предаването.

И аз точно оттам разбрах и се запалих да видя начина, ама тайната е дълбоооко законспирирана ...

mladenka
22.09.2008, 23:07
Изгледах филмчето, явно не съм разбрала въпроса. Не зная как се бродират картините с коприна, аз имам два китайски гоблена,единият с копринени конци,другият с памучни. Бодовете са кръстчета,полукръстчета, контурен бод. Схемата е цветна, със знаци, има и номерата на конците- на DMC. Но конците не са DMC. Не мога да прикача описанията.Във филмчето става въпрос за съвсем друга техника за картини

napetia
23.09.2008, 16:57
много интересна техника за бродерия!
жалко че нямаме тук учител по китайска Су бродерия. Аз бих се записала на курс!

remziyeavukat
26.09.2008, 11:05
Браво на китайците.
Май няма да е зле да се опита едно мъничко цвете с коприна.... но трябва и подходящ плат.... Начина ми прилича на ... не знам как се казва но едно време нали се е шиело на гергеф нарисувани форми тяхното само е по финно и е с коприна.

veny
26.09.2008, 12:33
Ако някой от вас посещава големите изложения в НДК (Стройко и пр.) до зала 3 на VІІ-ия етаж, в една малка зала с номерация 3-3 има голям китайски гоблен бродиран по този начин с коприна. Първият път направо ми идваше да го свия, ама е доста голям. Гобленът изобразява Великата китайска стена сред много зеленина. Макар и под стъкло може да се "разгледа" отблизо. Отидете и го вижте.