PDA

Покажи пълната версия : конци ДМС



Sneja_B
01.10.2008, 09:30
Здравейте! започнах да комплектовам гоблен "Операта в Сидни" от списание - на фирма "Теди". Един от цветовете е № 100 DMC.В каталога на фирмата такъв номер няма- сигурно вече не се произвежда.Дали някой не
може да ми помогне с кой номер може да се замени.

stas
01.10.2008, 09:57
Наистина го няма нито в новия, нито в предишния каталог на DMC. В стария каталог с подобни номера (до 128) са многоцветните конци (преливащите се).
Например 101 е преливащ се от бяло до зелено, а номер 99 - преливащ от розово до винено... Така че това не може да е ориентир някакъв...
Сигурна ли си, че става въпрос за DMC? В каталога на Anchor има номер 100 - някакъв лилав цвят.

Sneja_B
01.10.2008, 10:03
Всички други цветове са DMC и самата фирма посочва ,че конците за гоблена са DMC.Не мога да открия кординати на тази фирма и да се обърна към тях.
А лилавия цвят на Anchor не е подходящ.Вече съм ушила по-голямата част от гоблена.

stas
01.10.2008, 10:09
Това с лилавия цвят беше пример само.
Как са дадени цветовете? По гами ли или по номера? Можеш да се ориентираш по съседните цветове и по ушитото, след като по-голямата част от гоблена е готова. :)
Възможно е вместо 100 да е 400 или 700 и т.н., т.е. може да е печатна грешка и се опитай да се ориентираш по съседните цветове.
Успех!

via_1313
01.10.2008, 10:30
Когато си отворих ПМ, там под 100 беше бяло, под 99 жълт металик, а под 98 екрю. Може и да е това, но не е сигурно

stas
01.10.2008, 10:41
Това за бялото, жълт металик и т.н. не може да е DMC, поне не и когато става въпрос за мулинето, за другите им типове конци е възможно, но нямам представа.
Бялото при DMC се води "BLANC" и няма номер, както и екрюто...
Ето тук има възможност да се проверяват цветовете DMC - както по име, така и по номер:
http://pic2point.com/dmccolors.php
Също така може да се видят и подобните цветове на даден цвят...
Новият каталог на DMC (посочени са новите цветове и цветовете, които са спрени от производство) може да се види тук:
http://www.nikmark.hit.bg/

радрод
01.10.2008, 14:17
Здравейте! започнах да комплектовам гоблен "Операта в Сидни" от списание - на фирма "Теди". Един от цветовете е № 100 DMC.В каталога на фирмата такъв номер няма- сигурно вече не се произвежда.Дали някой не
може да ми помогне с кой номер може да се замени.

ДМЦ с номер 100 е бяло или така познатото В5200 /гоблена е правен с Патерн Мейкър и затова ти излиза този номер на конеца/ Успех:kissyou:

Sneja_B
02.10.2008, 11:54
Благодаря на всички ,който се отзоваха на молбата ми за помощ!Бяло ще се впише добре м/у другите цветове!