PDA

Покажи пълната версия : Бисквитки "Черно и бяло"



Скарлет
06.01.2006, 16:19
Източник http://www.joyofbaking.com/ChocolateCrinkles.html
Превел-програмата Трансло
Написал тук-Аз

Продукти:
200гр шоколад
60гр масло
100гр захар
2яйца
200гр брашно
1 ванилия
щипка сол
1/2 ч.л. бакпулвер
пудра захар за овалване

Шоколада с маслото се разтапят.Добавя се захарта.Разбърка се докато захарта се стопи,прибавят се разбитите яйца(сместа трябва да е охладена).Бакпулвера,солта и ванилията се прибавят към брашното,после се добавя към шоколадовата смес.Омесва се гладко тесто и се оставя в хладилник поне за 40 мин.
Намазняваме тава.От тестото правим топчета,овалваме ги в пудрата захар и ги нареждаме в тава.Топчетата се разливат,така,че да има място между тях,за не се залепят при печенето.
Печем в загрята до 180 градуса фурна,за около10-15 мин.
http://www.joyofbaking.com/images/crinkles.jpg

marabu
07.01.2006, 16:01
................

Скарлет
07.01.2006, 17:18
Аз съм пуснала рецептата,защото я опитах и ми хареса.
Никъде не съм споменала,че рецептата е моя.
Всеки прави неща по рецепти взети от някъде,значи ли това,че за всяка рецепта е нужно да разказваме и нейното родословие.............. :?

Nadezhda
07.01.2006, 18:30
Аман от злобари.... :twisted:

marabu
07.01.2006, 18:41
..............

Скарлет
07.01.2006, 18:45
Съгласих се с правилата на кулинарния форум и затова изтрих рецептата.Мисля,че коментарите по въпроса са излишни.
Занапред ще внимавам откъде взимам рецепти..........

nelka
07.01.2006, 21:47
Не poznavam marabu, нито препратката (Ayn), но може би това е направено и написано от тях? :?

Chocolate Crinkles (Black and Whites)

This is a soft chocolate cookie that gets its dramatic appearance by rolling cold balls of chocolate dough into confectioners sugar. As the cookie bakes it spreads to reveal the fudge-like chocolate cookie underneath.

These cookies are best made and served the same day.



............................http://www.joyofbaking.com/images/crinkles.jpg

http://www.joyofbaking.com/ChocolateCrinkles.html

Скарлет
08.01.2006, 09:19
Нелка,благодаря за сайтчето.Ще си свалям рецептите от тук. :yes: :yes: :yes: [:] [:] [:]

Djemma
08.01.2006, 13:26
Ooo, какви са тия простотии.Някой платил ли си е авторски права за рецептите, че претендира? Виждам, че манията е не само в гобленарския форум , ами и за рецепти вече хората претендират. Какво значи- труд за превод? Ами, че и аз превеждам от руските сайтове някои рецепти. Марабу, ако искате трудът ви да е платен- станете легална преводачка. Рецептата сте я превели на добра воля, нали? Не искам да ви обидя, но ако искате никой да не ползва "вашите" рецепти, не ги побликувайте в нета. От къде сте сигурни, че Скарлет не е направила собствен превод на рецептата. Глупаво е да разваляте добрата атмосфера на форума., още повече, че Скарлет ме е тръгнала да печели от рецептата - да издава рецептурници, нали? Тя просто я свежда до знанието на всички, които обичат кулинарията. Така, че не се сърдете, никой не цели да Ви обиди, но за напред- защитавайте преводите си с авторски права и го упоменавайте в публикациите си.

lubopitko
08.01.2006, 13:36
Браво Джема!!!! :clap: :thumbup:

Astrelaan
08.01.2006, 13:41
То не ,че ако го защити с авторски права ние няма да го публикуваме пак.
В нета всичко е free до доказване на противното:)

Djemma
08.01.2006, 13:45
:thumbup: :clap: :clap: :clap:

nelka
08.01.2006, 14:48
Скарлет,

Върни ни обратно рецептата си! :lady:
Предполагам че никoй не предпочита да я чете на английски иli на руски. А щом я има на български, от юридическа гледна точка е все едно кой вариант ползваме. В този смисъл това спокойно може да бъде твоят. И да, може да добавиш източника, от който си я взела. А най-отдолу ще допишем и името на книгата, от която източникът на източника я е краднал.
.................................................. ...........................http://www.world-of-smilies.com/html/images/smilies/essen/nahrung008.gif

Благодарим за рекламата, която марабу си направи, допускам че ще оцелеем без допълнителна. [:]

Скарлет
08.01.2006, 16:17
бЛАГОДАРНА СЪМ НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА :!: :!: :!:

НЕКА ДА ЗАТВОРИМ ТАЗИ ТЕМА.

veni_3000
08.01.2006, 18:12
Скарлет я върни обратно тая хубава рецепта, че не успях да си я препиша а ми изглеждаше доста вкусна и мислех да я направя ,а пък че някой си претендира за авторски права въобще не обръщай внимание. :yes:

janet
08.01.2006, 19:13
Нещо не ги разбирам тези хора аз. :(

atinqnka
09.01.2006, 11:15
Аз даже и не можах да прочета рецептата.Жалко!
А аз бих се радвала ако някой хареса нещо което е харесало и на мен но...на вкус и цвет товарищ нет... както казва баща ми.

nestinarka
09.01.2006, 13:29
Скарлет ,
И аз се присъединявам към молбата за повторно пускане на рецептата. Даже не можах да я видя , но се заинтригувах . А и защо да затваряме темата ? :thumbup:

Скарлет
09.01.2006, 15:13
Надявам се,че по този начин разрешен проблема, ще задололи и двете страни.... :lady:

lubopitko
09.01.2006, 20:08
Скарлееет, не бива да се връзваш!!!
И не е нужно да пишеш източник и т. н.
На който не му харесва- да не гледа, пък ако погледне- веднага ще му скочим!
Това е най- миролюбивият форум, който съм виждала и не е нужно да се разваля по точи начин! :yes:

nelka
09.01.2006, 20:28
Присъединявам се към мнението на Любопитко. :yes:
Нека да си опазим настроението във форума все така добро и миролюбиво! Наистина е изключение, в сравнение с някои други места.

Скарлет
09.01.2006, 20:57
И аз затова си го обичам това форумче,защото тук намерих най-добрите си "виртуални" приятели. :yes:

Що се отнася до рецептата,не,че се "връзвам",просто не искам никой да се чувства зле и да му е неприятно.Признавам си грешката,че не прочетох правилата на кулинарния форум,като се регистрирах и така неволно предизвиках проблем,за който пишем вече три страници....... :) [:]

qni
10.01.2006, 21:44
Скарлет ,виж какво направих днес .Много са вкусни... :idea:

Скарлет
10.01.2006, 21:55
:clap: :clap: :clap: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :yes: :yes: :yes:

nestinarka
13.01.2006, 10:37
Здравейте ! Аз дадох рецептата на една колежка и тя снощи ги е направила. Каза , че станали същите като на снилката от рецептата , но били твърди . Дали е объркала нещо? qni , твоите как станаха?

Скарлет
13.01.2006, 15:04
Сигурно тестото е било по-твърдо,защото моите станаха много меки и пухкави.

qni
13.01.2006, 15:18
И моите станаха твърди ,защото прибавих повече брашно като си мислех ,че иначе ще ми се разлеят.Предполагам ,че ако бях спазила рецептата щяха да са по-добри и най -вероятно щяха да се топят ,но това ще е при следващия път.То и затова в рецептата пише ,че трябва да престоят 40 мин. в хладилник .Така предполагам ще се стегне тестото и ще може да се обработват по-лесно.Въпреки това всички много ги харесаха . :yes:

Marinera
23.01.2006, 01:56
И аз ги правих оня ден и изглеждаха по същия начин като на qni. Не бяха съвсем "черно и бяло", може би защото използвах млечен шоколад. И станаха малко сухи, а аз останах с впечатлението, че трябва да са меки и влажни. :? Така или иначе бяха изядени още същата вечер. [:]
И аз сложих повече брашно, защото пише да се меси тестото, а с брашното в рецептата не може да се меси. Май трябваше да спазя точното количество.

Скарлет
23.01.2006, 09:13
Тестото е меко,затова трябва да се охлади и тогава да се правят топчетата.

Marinera
23.01.2006, 14:31
Знам, че е така, но пишеше да се меси, а за да го меся трябваше повече брашно.