PDA

Покажи пълната версия : Зелени домати



rosi_vesko
07.10.2008, 16:59
Здравейте!Вчера направих суровата туршия,но ми останаха дребни зелени доматчета,има и малко зелени камби:(Моля ви,дайте някакви идеи-не ми се иска да ги съсипвам,всичко е домашно произведено,екологично и без торове.Благодаря предварително!

Дида
07.10.2008, 17:18
Имам много сполучлива рецепта , но е за 3 литров буркан. Ако са ти компотени - раздели всичко на 4 и пак става. Пробвала съм.
8 аспирина
4 с.л.сол
4 с. л. захар
оцет - 250 грама / едно лимонадено шише, аз имам такова и с него измервам/
черен пипер-10 зърна
бахар - 4 зърна
чесън - на вкус / около 10 скилидки/
Можеш да сложеш всички видове зеленчуци - моркови, карфиол и др.
Задължително обаче е да се сложи целина.
Допълваш със студена вода, запечатваш и обръщаш буркана надолу с капачката. 7 дена ги обръщай по веднъж на ден.
Да ти е сладко :kissyou:
Забравих - камбите режи на 4 със семките, но без дръжки. Доматчетата на 4 .

rosi_vesko
07.10.2008, 17:46
Благодаря!Отивам да ги приготвя:kissyou:!

anna77
17.12.2008, 12:28
Доста съм закъсняла за отговор като гледам датата, но все пак, ако искаш, за другата година, може би, предлагам ти рецепта за сладко от зелени доматчета. Ако я искаш, пиши!

anna77
07.01.2009, 22:12
1 кг. зелени доматчета се изчистват от дръжките и се отрязва малко от връхната им част. Изваряват се в три води по 4-5 мин., за да се отстрани соланинът, който им придава горчив вкус. След всяко варене доматчетата се измиват с обилно количество студена вода /и пак се слагат да се варят - в студена това; така три пъти/. Накрая се обелват и се донарязват на малки парченца, ако е необходимо. Поставят се в горещ захарен сироп, приготвен от 1 кг захар и 300 мл вода. Варят се до сгъстяване на сиропа. Около 4-5 мин. преди да се свали от огъня, към сладкото се прибавя 1 1/2 ч.л. лимонтозу. След като се снеме от огъня, сладкото се ароматизира с 1-2 ванилии. Разбърква се, слага се в бурканчета и се обръщат надолу с главата за херметизиране на капачките. Не се варят бурканчетата!

Да ви е сладко!

Пробвала съм го! Жестоко е! :kissyou:

Дида
08.01.2009, 00:39
Благодаря!Отивам да ги приготвя:kissyou:!

Какво стана с туршийката? :kissyou:

rosi_vesko
08.01.2009, 13:08
Какво стана с туршийката? :kissyou:

Голям проблем имам с тази туршийка....ометоха я и искат още ама нямааааа!
Страхотна е !Наистина:clap:

Дида
08.01.2009, 13:56
Радвам се,че са ти я харесали.И у дома първо този вид туршии се омитат.:kissyou: