PDA

Покажи пълната версия : Маслени топчета с конфитюр



Скарлет
08.01.2006, 10:04
Рецепта от сайта,който пусна Нелка.
Превел -програмата Трансло
Написал тук-Аз

Продукти:
120гр.масло
65гр.захар
1яйце
1 ванилия
140гр.брашно
щипка сол
100гр печени лешници или други ядки
1/2 чаша конфитюр от малини или друг по избор

С миксер се разбива маслото със захарта,да се получи пухкава смес.Добавя се жълтъка и ванилията.В брашното се прибавя щипката сол,а след това,брашното се добавя към маслената смес.Всичко се рабърква добре,да се оформи хубаво и гладко тесто,което се слага в хладилника.
В купа се разбива белтъка на сняг,а в друга се слагат натрошените на едро ядки.
Взимаме от тестото малко парче,оформяме като топка.Първо потапяме в белтъка,а после в ядките.Поставяме в намазнена тава.С палеца натискаме вече наредените в тавата топки,така,че на всяка да се получи вдлъбнатина.
Печем за 9-11 мин. при 180 грдуса.
След като извадим сладките,ги оставяме малко да се охладят,а после с лъжичка поставяме конфитюр на всяка сладка,във вдлъбнатината,която направихме с палец,преди печенето.
Ето и сладките
http://www.joyofbaking.com/images/thumbprints.jpg

Valja
08.01.2006, 13:14
Скарлет, каква е тази програма Трансло? Добре ли превежда? Аз допреди 2-3 месеца ползвах Бултра - почти за нищо не ставаше :( От известно време ползвам Webtrance - там вече нещата са други - превежда много по-добре :yes: . Би ли дала някой линк, откъдето да си сваля тази Трансло? А ако някой иска Webtrance, да се обади!

Djemma
08.01.2006, 13:51
Скарлет и аз искам такава програма , ако може .По-точно имам няколко рецепти на панетоне,купих си форма за панетоне и вътре има рецепти, но са на немски, тя превежда ли от немски

Ако имаш желание и възможност, ето ти един сайт, от който взимат рецепти и рускините и предполагам никой няма да ти търси сметка за превода, има страхотни неща, аз си преведох някои, но нямам много време сега. Ако имаш ти- давай, ще се възползваме всички от превода ти. :D
http://www.godiva.com/recipes/default.asp

А тези сладки са страхотни, аз ги знам като фини сладки, защото стават наистина много фини, но в моята рецепта не се овалват в ядки.

nelka
08.01.2006, 15:02
Скарлет,

Мен като източник на link спокойно може да ме прескочиш!
Аз ще си търся правата директно в Хага. [:] :cool: :smokin: :wink: :oops: :)

Скарлет
08.01.2006, 16:03
Ето я програмата
http://www.translosoft.com/
ПРевежда буквално,така,че понякога думите нямат смисъл.

Скарлет
08.01.2006, 17:38
Ето и моите сладки.Много са вкусни. :yes: :yes: :yes:

atinqnka
11.01.2006, 12:06
Помощ! :rezando:
Изтеглих програмата за превод но всичко което трябва да е на български излиза с въпросителни.Не могоа да разбера как да работя с нея. :cry: :cry: :cry:

veny
11.01.2006, 12:47
Скарлет,

в продуктите за рецептата има и 1 яйце, нали? :oops:

Stahl
11.01.2006, 12:54
Djemma, ако искаш прати ми рецептите и когато имам свободно време ще се опитам да ти ги преведа.

kotentseto
11.01.2006, 13:08
Скарлет, каква е тази програма Трансло? Добре ли превежда? Аз допреди 2-3 месеца ползвах Бултра - почти за нищо не ставаше :( От известно време ползвам Webtrance - там вече нещата са други - превежда много по-добре :yes: . Би ли дала някой линк, откъдето да си сваля тази Трансло? А ако някой иска Webtrance, да се обади!


Аз ще те помоля да ми изпратиш превеждащата програма :wink:

Скарлет
11.01.2006, 14:59
veny,вярно е ,че има едно яйце. :shock: Забравила съм го. :cry:

Жълтъка се слага в тестото, а белтъка се разбива и в него се овалват топчетата,а след това в ядките. [:]