PDA

Покажи пълната версия : Как да си направим картичка



mareha
06.11.2008, 20:22
Ако имате възможност купете си готов изрязан картон за картички.Има ги с различна големина и отвор с различна форма.Сърце,квадрат,правоъгълник,кръг или овал.Тук ви показвам с овал как става.Ето как трябва да изглежда картона ви.Големината е по ваше желание и според бродерията

mareha
06.11.2008, 20:24
после вземете избродираното парче панама и залепете с лепило за хартия или ц200 в средната част.т.е. където е отвора

mareha
06.11.2008, 20:26
После обърнете с грозната част картичката към вас и намажете с лепило дясната част на картичката и я залепете върху панамата.

mareha
06.11.2008, 20:29
Затворете картичката и я притеснете с нещо тежко до изсъхване на лепилото.Внимавайте да не мажете с лепило където е дупката,че ако пропусне лепилото после ще ви се залепи и ще се изцапа бродерията ви.По този начин вашата картичка е вече готова за надписване и изпращане .
Приятна работа на всички.

Дида
06.11.2008, 20:30
Благодаря за уроците! :clap:
И на мен ми беше полезно, но чак сега си признавам...
:kissyou::kissyou::kissyou:

nellli
06.11.2008, 21:27
Е сега и ако кажеш къде се продават тези картони, направо изрязани за картички цена няма да имаш. Ама в магазин в България и то в малък град :confused:, че при теб и баба знае да пазарува. :D

mareha
06.11.2008, 21:33
Е сега и ако кажеш къде се продават тези картони, направо изрязани за картички цена няма да имаш. Ама в магазин в България, че при теб и баба знае да пазарува.
:D е това е вече ваш ангажимент.Междо другото аз не ги копувам от Италия :scared:.Ако искате ще ви дам адреса на един английски сайт,пък вие си правете сметка дали ви е изгодно да купите от там :nose:
Ето го и сайта http://www.sewandso.co.uk/cat29.html .Кликнета върху синия надпис под този надпис Blank Cards with Aperture.В пакет са по 5 картички + изпращането.Ако се поразровите сигурно ще намерите и по-ефтини.

Mimik
06.11.2008, 22:00
В Мистър Гоблен в Пловдив миналата година струваха по 2.50 лв броя. Аз лично използвам листове А4 в различни цветове. Купувам ги по 0.06 ст.

Светла Петрова
06.11.2008, 22:22
Става и от картон за визитки, който е с формат А3 - за по-големи картички

nellli
07.11.2008, 09:02
В Мистър Гоблен в Пловдив миналата година струваха по 2.50 лв броя. Аз лично използвам листове А4 в различни цветове. Купувам ги по 0.06 ст.

Другата седмица съм при теб в Пловдив, само да не си ме завела в този прословут магазин - "Мистър Гоблен". :D

Mimik
07.11.2008, 10:38
Нели, писах ти на лични :)

ata
07.11.2008, 23:30
:kissyou: Mareha , благодаря за урока!:D:D
Както винаги,пълна с идеи и най-важното,че ги споделяш с нас.

Jana_jj
07.11.2008, 23:50
Mareha, благодаря за краткия, но ясен и ефикасен курс на обучение! :kissyou:

svetta
08.11.2008, 10:00
Възможно на някой ще бъда полезна със това :idea:

mareha
08.11.2008, 10:06
Mareha, благодаря за краткия, но ясен и ефикасен курс на обучение! :kissyou:
Я какви вкуснотии :D,недейте така че ще напълнея :hehe:

Mis_Kapriz
09.11.2008, 14:03
Моми4ета, дали ще стане хубаво ако сложа бежова панама за карти4ката, тук при нас не се продава бяла панама

Дида
09.11.2008, 14:18
Mis_Kapriz, според мен цвета не е от значение.Като е бежова ще си я аранжираш в по-наситени цветове и ще стане разкошна. Да я покажеш непременно:kissyou: Не смея да се захвана с тези картички, а много са красиви. За сега ще разглеждам вашите и като набера смелост ще се опитам и аз да направя.:kissyou:

Светла Петрова
09.11.2008, 14:39
Моми4ета, дали ще стане хубаво ако сложа бежова панама за карти4ката, тук при нас не се продава бяла панама

Зависи от това какъв е модела

tianiira
09.11.2008, 17:18
opredeleno ste stoi razko6no

mareha
09.11.2008, 18:14
Разбирасе че ще стане хубава.Важното е като бродираш цветовете да са по-ярки от цвета на панамата.Даже ще стане по-интересно така :idea:

TDK
09.11.2008, 18:50
Mareha, много благодаря за чудесния, нагледен курс на обучение!:clap::kissyou::clap:
Много ми беше полезно!!!:idea:

mareha
09.11.2008, 19:07
Mareha, много благодаря за чудесния, нагледен курс на обучение!:clap::kissyou:
Много ми беше полезно!!!:idea:
Като ми дойдеш на гости и други неща ще те науча да майсториш :D,например това .Сега чакам да получа картичка от теб :oops:

TDK
09.11.2008, 19:14
Ама тези красоти ти ли ги измайстори?:idea: От туй FIMO ли е?
Страхотна си!!!!!!!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap:
Искааам да ти дойда на гости, но кога ли?:confused:

mareha
09.11.2008, 20:15
Ами да моя изработка са.Първата топка не ми хареса нещо,че я поправях и в момента я стискам че да се залепи :D ,а камбанката успях да я направя благодарение на наща nellli.Ето тук можете да погледнете и научите как се прави http://nellli.gallery.ru/watch?a=xVe-buB7#feature=mainlist .Знам че веднага ще кажете че такива топки в БГ няма.За това ще ви дам съвет как да си ги направите.Надуйте един балон до желаната форма.После вземете лепило Ц 200 и го разредете 1:1 с вода.Трябват ви също така вестници и четка за рисуване.Почнете да лепите листовете от вестника около балона като мажете добре с лепилото.Най-добре е да късате неравномерно вестника и да застъпвате краищата.Направете няколко пласта 5-6 или повече и оставете да изсъхне добре (около 48 часа).Ще видите колко твърдо става.колкото е по-дебело обаче повечко време ще тряба че да изсъхне.но време все още има до Коледа.После изпуснете балона (спукайте го с топлийка или срежете крайчето откъдето се надува.Незабравяйте че то нетрябва да се лепи)и го извадете с леко издърпване.В този случай обаче не трябва да режете топката за да подпъхнете плата,а ще трябва да си изрежете плата и да го залепите директно.Отгоре пак оформете с ширитчета и панделки :gipsy:.Приятна работа!!!

mareha
09.11.2008, 20:31
Забравих да ти кажа,ще това не е фимо а използвах техниката декупаж.Купих една пластмасова топка,която се разделя на две.На едната половинка залепих салфетка с картинка на тема зима.После отвъншната страна покрих покрива с една спецялна смес,и върху нея посипах бял глитер и по края син.После около картинката боядисах всичко с акварелни бои (за по-ефтино).Докато чаках да изсъхне всичко си избродирах снежият човек и го залепих по ръбът на половинката топка.После я затворих,залепих покрай съединението златно ширитче и огоре завързах панделката.Ами това е.Стига съм ви пълнила главите с мойте глупости :D.Отивам да се боядисвам косата :kissyou:
P.S.Щях да забравя да сложа снимките на готовата топка :D

Дида
09.11.2008, 23:08
Божееее,такива красоти си направила!!!
Ама Коледа си е Коледа, какво ли не му идва наум на човек по празниците.:clap:

inqn_f
10.11.2008, 08:08
:clap: златни ръце имаш. Да си жива и здрава и да радваш близки и приятели с творенията си

Carina
18.11.2008, 13:09
ООО, страхотни играчки! Браво! За основа на камбанката какво използва? Трябва да ме научиш наживоооо

mimiko
08.12.2008, 18:35
Страхотни са :clap:Купих си няколко топки и искам и аз да си направя подобни играчки, но от снимката на топката не мога да разбера бродерията как е залепена? Директно върху пластмасата ли?

tazzzz
28.12.2009, 10:29
Много интересни упътвания сте дали в тази темичка, но аз искам да попитам от къде човек може да си купи картон за картички, ама не от обикновения цветен, а някакъв по-интересен.

skorpion
28.12.2009, 10:32
Провери в книжарниците, Офис1 и по-добре заредените-там има картони с различен цвят и релеф и от тях стават перфектни картички

cecunka
28.12.2009, 11:37
Я виж какви хитринки имало!:confused: Пък аз как се измъчих. Най- трудно ми беше с изрязването на отвора на картичката. Пробвах и с макетен нож и с остра ножичка, но не става съвсем идеално. Аз купих цветен картон от книжарницата А4, сгъвам го на две, изрязвам картичката - с различни форми елха, коледна топка, снежен човек/ има един детски сайт крокотак - от там съм си разпечатала такива форми/, след това изрязвам и отвора за бродерията - пак със съответната форма. залепям бродерията за картона леко по края със сухо лепило, а след това върху бродерията изрязвам и залепям самозалепваща се принтерна хартия / има различни цветове/ и на другата страничка надписвам пожеланията.Ама как обяснявам...........От всички които направих ето тази си я харесвам най-много.

http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i123/0912/7a/d10d25c4a00e.jpg.html