PDA

Покажи пълната версия : Нещо за бронхит ???



blue_bouble
12.11.2008, 23:45
Моля ви, ако някой е прекарал бронхит, нека напише някакви билкови рецепти : за чай , отвари, компреси.

Вече втори месец ме мъчи и няма минаване.
В момента пия 4-ти антибиотик, бирена мая за възстановяване и витамини, прополис на капки и чай, много , много чай.Отделно гаргари, лапи синапени какво ли още не съм правила , но не ми минава.:(

ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ВСЕКИ СЪВЕТ!

inqn_f
13.11.2008, 10:20
:( за жалост и аз съм в твоето положение. Освен антибиотика/и на мен ми е поредния/ си направих мед с настърган цял лимон за подсилване на организма, отделно и пчелен прашец взимам. Осциококциум съм пила когато бях бременна, а и след това и много ми помагаше, но той е за простуда и грип. Като малка ми варяха чай от мащерка. В момента доктора ни изписа и на двамата с малкия Biox-Thymi. Това е сироп с екстракт от мащерка.

Дида
13.11.2008, 10:32
blue_bouble, много боледувам от малка и все на съм лекарства.Ако искаш пробвай това, прилагано ми е от дате и сега пак си го правя:
Разпъваш вестник,отгоре слагаш памук на лента,загряваш ракия с поне 5 малки аспирина до разтопяването им,поръсваш хубаво памука с ракията,ако ще изтърпиш - сложи млян челен пипер отгоре, но не прекалявай. При малки деца пипер не се слага!Ако имаш чувствителна кожа се намажи предварително с крем Здраве или Медикоидеал, те не пропускат до кожата пипера.Слагаш компреса,овиваш се с един шал и така си ходиш,докато го изтърпиш.И не забравяй - елек да имаш винаги на гърба поне 2 месеца!
Дано да съм ти помогнала. Знам и други бабешки рецепти, но те се пият и на мен са ми гадни.
Дано да оздравееш, че идват празници и кой ще готви?:kissyou:

ya-ya
13.11.2008, 11:03
Предлагам няколко изпитани и действащи неща:
1.сиропи-Eurespal,Dimex,Prospan.Има и един сироп на д-р Тайс с живовлек(В момента ми избяга името)
2.крем за мазане-Pulmex-има за деца и за възрастни.Маже се гърлото(ВЪНШНО!!!),гърба и гр.кош без областта на сърцето.Малко мирише ,но се търпи
3.Бронховаксом-за възр.Това е вид ваксина,профилактира усложненията(като напр.бронхит,пневмонии и др.) на баналните вир.инфекции.Пие се сутрин,по 1 на гладно 10 последователни дни,20дни се почива ,така -3 месеца.
4.Синапена лапа.
5.Чай лайка с мед и лимон.
Ако имаш въпроси пиши наЛС.

elli
13.11.2008, 11:07
Здравейте момичета, ще ви предложа една рецепта за чай който на мен лично много ми помага

В 2 литра вече завряла вода се слагат 2 цели ореха леко счупени, 1 листенце брашлян, както и малко мащерка, шипки и липов цвят( тези ги слагам на око), чая се вари 2-3 минути и после се дозапарва още малко.Важно е обаче да не се пие повече от 20 дни и да се слага само по 1 листенце брашлян, защото доколкото знам в големи количества брашляна е отровен(така съм чувала ).

Предлагам ви и две бабини рецепти за кашлица, също са много ефективни

1. една кафена лъжичка свинска мас се разтваря в една чаша топло прясно мляко, не е много приятно на вкус ама затваряш очи и... така два пъти на ден, би трябвало за 2-3 дни да има резултат

2. купувате си ряпа от пазара, измивате я и издълбавате кладенче в нея (подрязвате и дъното за да може да стои права) напълвате я със захар (събират се 1-2 лъжици) и я оставяте в купичка да стои 24 часа след това изпивате сока които е пуснала и отново я напълвате със захар, така може да се ползва 5-6 пъти и после друга ряпа.....:idea:

Последната рецепта освен за кашлица, помага и за очистване на организма от токсините и ........ ,абе с една дума е полезно.

Подкрепям и рецептата на Дида, като бях малка моята майка също ми я прилагаше но без черен пипер , и не съм ходила с такава лапа а преди лягане просто ми разтриваше хубаво гърба с топлата ракия в която има аспирин, после топлата пижама и.....
Желая ти бързо оздравяване, която и рецепта да избереш дано има ефект :thumbup:

blue_bouble
13.11.2008, 14:25
Bлагодаря на всички.
Едно по едно ще пробвам вашите съвети.

Синапена лапа си правя всяка вечер.
Черна ряпа също, всяка вечер и сутрин и пия сока.Четох била най-силна.
Пия по 1 с.л 3 пъти на ден отвара от смрадлика
3х 1 с.л смлян синап със мед
3 х 20 капки прополис
пия 3 пъти на ден по 1 прясно изстискан сок от лимон
отделно Солволан за храчки и Тантум Верде -спрей.

Еми побърках се вече от процедури.Има подобрение , но не ми минава напълно.:(
за капак си изгорих и гърлото външно с компрес ракия и черен пипер и сега ходя с само с полу.:shy2:

Никога не съм боледувала толкова време, кто малка не съм била болна въобще.
От антибиотиците явно ми падна имунната система, та от вчера и херпеси по раменете ми излезнаха.
Ужас , не мога да се понасям вече такава.

fantaziq
13.11.2008, 14:37
Гръден чай!
В един литър вода се сваряват една шепа люспи от лук,една шепа счупени по на дребно с черупките орехи(те съдържат повече йод),две супени лъжици борови връхчета(боровата смола подсушава секретите и ги разгражда до отхрачване),пет супени лъжици мед,две големи стиски бял равнец(чисти кръвта) и една стиска градински чай салвия.Всичко това се вари ,докато водата от един литър стане половин.Пие се по една чаена чашка,затоплена, десет минути преди ядене или казано три пъти на ден.Това е помощно лечение,а не основно,но билките са горчиви и не особенно приятни за пиене.Ефекта от тази отвара е подсушаване на раздразнените бронхии от кашлицата и силен отхрачващ ефект.Илача е от майката на майка ми ,която е билкарувала до своето столетие и се е поминала,не от болести ,а от старост.

Гореща тухла!
Намазваш си гърдите с люта ракия и после със свинска маз.Нагряваш една обикновенна керамична тухла на фурната и после внимателно ,за да не се изгориш я увиваш в хавлиена кърпа.Поставяш я върху гърдите си и така дремеш обръщайки тухлата,докато се успокои бурната кашлица.

Инхалации при бронхит!
В дълбока тенджера загряваш два пръста лайков чай или само вода.Щом течността заври я дърпаш от котлона и поставяш щипка сода и сол .Да знаеш,че водата ще шупне ,при добавянето на содата,за това се слага в дълбока тенджера.Веднага се завиваш с хавлиена кърпа,така,че да покриеш тенджерата и главата си и да не излиза пара настрани.Започваш да дишаш дълбоко от изпаренията с отворена уста .Резултата е :обилно отделяне на секрети,може да се разкашляш и задавиш,продължителността е 10 минути или ако имаш инхалатор(машинка),може и 20 минути.

Всички тези рецепти са помощни,облекчаващи симптомите на бронхита,но за същинското му лечение се изисква компетентна лекарска намеса!!!
При вземането на толкова антибиотици ,е редно да се направи изследване,което да покаже какви антибиотици ,биха лекували заболяването и към кои вече има резистентност!

yonka
13.11.2008, 15:20
blue_bouble пробвала ли си Цитросепт или Биоцитрин ?Вярно,че е много горчиво :shock: ,дори отвратително ,но на мен ми помага http://biocitrin.com/ Освен това може да се прилага и при кожни възпаления ,херпеси и пр. http://www.citroseptbg.com/

ya-ya
13.11.2008, 15:42
Всички тези рецепти са помощни,облекчаващи симптомите на бронхита,но за същинското му лечение се изисква компетентна лекарска намеса!!!
При вземането на толкова антибиотици ,е редно да се направи изследване,което да покаже какви антибиотици ,биха лекували заболяването и към кои вече има резистентност!

Тук надушвам професионалист:confused:,или греша?

violeta petrova
13.11.2008, 21:33
Аз ти предлагам нещо много просто ,но изпитано.За кашлицата съм правила следното:вземаш 1 лъжица домашен мед и размесваш с 1 пакетче канела .Това го изяждаш наведнъж(въобще не е гадно).Това можеш да го направиш 2-3 пъти дневно.Отделно,вечер преди да си легнеш,вземаш хартия с найлон от едната страна и я намазваш с мед откъм хартиената страна и я залепваш на гръдния кош ,(без да засягаш сърцето) и така заспиваш.На сутринта установяваш,че хартиятя и гърдите ти са сухи!Това го правиш,докато остане меда върху кожата ти.Пробвай,моля те!Мисля,че това ще ти помогне.Аз така лекувах сина си в детската му възраст.Казвала съм това на много приятелки и мисля,че действа.Успех и пиши как се чувстваш след терапията!

blue_bouble
13.11.2008, 22:28
Искренно благодаря на всички!:kissyou:

Ще докладвам , обещавам!