PDA

Покажи пълната версия : Предстоящ благотворителен търг



Radi
02.12.2008, 12:44
Мили момичета и момчета, в град Панагюрище има Дневен център за деца с увреждания "Дъга".Там са събрани деца с всякакъв вид заболявания, които не могат да посещават редовно училище. На 03.12.2008 год. Центъра навършва 1 годинка от откриването си. Ще има голям благотворителен концерт и базар чрез който се набират средства за тези деца, от които по-голямата част са в инвалидни колички. За този базар всички деца от останалите училища са подготвили невероятни неща, които още преди откриване на базара са продадени. Проведох разговор с директорката на ДЦДУ "Дъга", която ми каза, че в проект е подготовка на голям търг, който ще бъде за 1 юни. Тя е закупила 8 гобленчета на Милена Стил, които е раздала на свои приятелки и родители на децата за изработване, които ще бъдат предложени на търга. По този повод ние с Цецка и Санита и наши приятелки също се захванахме да изработим нещо. Наистина е рано, но съм ходила много пъти в този център /тъй като работя в Дирекция "Образование, култура и социални дейности"/ и наистина имат нужда от много специфични неща. Директорката е много дейна и се опитва по всякакъв начин да бъде в полза на тези деца, които за съжаление в нашия регион не са хич малко. Пиша Ви тъй като знам колко сте съпричастни към такива деца. Ако някой има желание и възможност да помогнем на тези дечица, които повярвайте ми са много мили. Това може да бъде и един вид реклама на нашия форум. Пък и ще си направим една среща по този повод. Всеки който дойде може да присъства на самия търг и естествено среща с дечицата и персонала на Центъра, който ще се проведе на 1 юни. Хайде да помогнем! Заедно можем! :kissyou:

teen_f
02.12.2008, 13:12
Не продадените гоблени от инициативата за незрящи деца могат да отидат за този базар,стига разбира се останалите съфорумки да са съгласни

inqn_f
02.12.2008, 13:13
:thumbup: аз съм ЗА, а и до тогава все ще спретнем още нещо :idea:

Radi
02.12.2008, 13:27
Ей, страшни сте! Вече уведомих г-жа Лилия Петришка /директорката на дома/ .
Утре е концерта и базара. Ще се постарая да кача снимки от този базар, ако все още е останало нещо, но със сигурност утре ще имате снимка на гривничките с цветовете на дъгата, които са изработени от персонала на Дома. Момичета, всички които имат възможност да се чувстват поканени в Панагюрище за търга. Г-жа Петришка ще бъде с нас. И да не забрая три от гобленчетата, дадени за ушиване на приятелки на директорката са готови. Аз също приключвам едни маргаритки, които ще снимам готови. БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА И ОТ ИМЕТО ДА ДИРЕКТОРКАТА НА ДОМА! :kissyou::kissyou::kissyou:

venipetgab
02.12.2008, 14:19
Много съжалявам,че в Коледните благотворителни мероприятия няма да мога да участвам, тъй като няма много време, но 1 юни е далече, така, че с удоволствие ще се включа и ако може прати ми на лични един адрес, за да мога да изпратя нещо. Децата заслужават да им помогнем.

Radi
02.12.2008, 21:59
Момичета, след 3.12.2008 година след партито за първия рожден ден на Дъгата ще дам адрес на самия център и на неговата директорка. Благодаря ви за отзивчивостта.:kissyou:

Radi
03.12.2008, 21:17
Хайде сега и обещаните снимки.Първата е символа на Дневен център "Дъга"На втората снимка е и моят голям син, за което съм много щастлива, че се включи в този концерт, малките Пипилотки и малкия мажоретен състав на ОДК - Панагюрище.

Radi
03.12.2008, 21:21
Без хоро май не става :idea:Всички участници в прекрасния концерт и... естествено на рожден ден без торта не може. Директорката с тортата

Radi
03.12.2008, 21:23
Снимки от базара нямам понеже почти всичко беше изкупено за радост на организаторите, но пък надявам се от Благотворителния търг на гоблени да мога да кача и то не само аз, а и тези, които успеят да дойдат. :kissyou: Ако има желаещи обадете се, за да публикувам адреса на Общинска администрация, предполагам, че така ще бъдат по внимателни в пощата, за да няма изгубени или наранени пакетчета.

Radi
20.01.2009, 17:23
Ето това е първия готов гоблен за благотворителния търг на Дневен център за деца с увреждания "Дъга" град Панагюрище

queen B
21.01.2009, 15:42
Имам роднини в Панагюрище, но отдавна не съм ходила и не знаех, че има такъв център. Ще участвам с удоволствие и със сигурност ще дойда и на търга.
:clap: на Ради! и :blueflow:

Radi
21.01.2009, 17:45
Този дом е на 1 годинка, може би затова не знаеш, че съществува. Много ще се радвам да се запознаем лично. Аз ще уведомявам за датата на търга и къде ще се състои. Имам подкрепата и на Директорката на Дома и на директора на дирекция "Образование, култура и социални дейности" за съдействие на желаещите да присъстват на самия търг. Благодаря ти от сърце за желанието ти да помогнеш! :kissyou:

Radi
19.02.2009, 16:54
Благодаря на maleks и pepina_p за гоблените, които ми изпратиха за благотворителния търг.:kissyou:Розичката е от maleks, а Мики Маус е на pepina_p

Radi
30.04.2009, 14:11
Благодаря на Zezata за прекрасния гоблен, а останалите три са мое дело. :kissyou:

Radi
27.05.2009, 11:02
Мили дами, ето още малко от гоблените, които са дарени за търга, който ще се състои на 1 юни. Благодаря на Светла Петрова от Бургас и на Александра Миленкова от гр. Лясковец за предоставените гоблени и картички.

Radi
27.05.2009, 11:05
и продължавам

Radi
27.05.2009, 11:07
и още малко. След обед ще снимам всички в куп, оказа се, че са много и ще ги кача, за да не товаря излишно форума.

cherrylady
27.05.2009, 11:17
Чак сега открих тази тема и мн. се разочаровах,че няма да мога да участвам :( Надявам се да съберете доста пари и да помогнете на децата, а занапред ще следя темата. Надявам се да публикувате резултатите :kissyou:

Radi
27.05.2009, 12:00
Задължително ще публикувам всичко свързано с търга. Днес след обед отиваме с колежката, за да надписваме работите и подготвяме документите за търга. Ще си има и водещ и нотариус както е изписано в дебелите книги. А всички които се отзоваха едно огромно БЛАГОДАРЯ от всички дечица, които са в Дневния център за деца с увреждания "Дъга". След обед или утре ще кача снимки и на Центъра. :blueflow:

Radi
02.06.2009, 18:09
Искам да дам отчет за търга, който мина вчера в ДЦДУ "Дъга". Най-напред ще Ви покажа снимки от сензорната зала, която беше открита вчера и направена изцяло със събраната сума от Коледния базар.

Radi
02.06.2009, 18:16
На провелия се вчера 1 юни благотворителен търг за гоблени е събрана сумата от 2 040 лв. само от продажба на гоблени. Общата сума от гоблени и дарения е 5 574 лв. Водещ на търга беше актрисата родена в Панагюрище Василка Сугарева. Гост на тържеството беше фолк певицата Соня Немска също родена в Панагюрище. Децата бяха невероятно щастливи и ще Ви покажа снимки те забравиха за своите проблеми и пяха и танцуваха заедно със Соня.
Поднасям искрените и най-сърдечни благодарности на директорката на Дома и целия екип на всички дами включили се с готовност в благотворителния търг.
БЛАГОДАРИМ ВИ ОТ СЪРЦЕ ЗА ОКАЗАНАТА ПОМОЩ И СЪПРИЧАСТНОСТ КЪМ ДЕЦАТА С УВРЕЖДАНИЯ, КОИТО СА И НАШИ ДЕЦА!
От общо около 40 гоблена останаха не продадени само 11 гоблена, които ще останат за следващия търг.
На едната снимка е малкият Дани, който в едната ръчичка държи патерица, а в другата микрофон и пее заедно със Соня Немска. А на другата е Маргарита която искрено се радваше на певицата

pepina_p
02.06.2009, 20:01
Тържеството изглежда е минало много весело и приятно!!!:clap::kissyou: Сумата от гоблени, която е събрана, лично на мен ми изглежда доста внушителна:idea: Макар личният ми принос да беше нищожен, се надявам за следващи подобни мероприятия да участвам още по- активно.:thumbup:
Дано всички ние макар и с малко да успеем да направим живота на тези дечица по- усмихнат и по- ползотворен!!!:kissyou:

Radi
03.06.2009, 10:18
Пепка, просто нямаш идея колко щастливи бяха децата и как се опитваха да докоснат всеки, който можеха да достигнат. Бяха усмихнати и отпуснати поне така твърдеха техните възпитатели. Тези, които могат да ходя постоянно се въртеха вътре около гостите, а останалите стоеха в количките си и ни се радваха много. Даже пяха със Соня Немска изобщо беше много приятно да ги гледаш как се радват, та нали те бяха в центъра на вниманието. Но все си мисля, че не бива да им засвидетелстваме ужавение и внимание само по специални поводи. Искрено се надявам да успеем да помогнем на тези деца, те наистина имат огромна нужда от специализиран превоз.

cherrylady
03.06.2009, 11:09
И аз съм впечатлена от събраните средства от гоблени и като цяло :) За съжаление не можах да допринеса с участие,з. видях темата късно, но ще я следя и ще участвам в инициативите ви :clap: :kissyou: :flowerlove:

maleks
03.06.2009, 12:40
Radi, много се радвам!